Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θυμάστε που σας έλεγα για ένα πρόβλημα που είχα με το Αctivesync ... Συνέδεα το kaiser στο pc και το αναγνώριζε κανονικά. Αν το ξανασυνέδεα δεν μπορούσε να το αναγνωρίσει και έπρεπε να κάνω restart και το kaiser και το pc.

 

Ξετσεκάροντας το Enable advanced network functionality στο Settings->Connections->USB to PC όλα δουλεύουν ρολόι :)

 

αυτο ισχυει σε ολα τα ppc και εχει αναφερθει παμπολλες φορες εδω μεσα :)

 

μου φαινεται περιεργο που δεν το ειχες παρατηρησει ;)

 

ειναι πολλες οι φορες που παιδευομαστε και οι λυσεις ειναι πολυ απλες τελικα ετσι ?:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο ισχυει σε ολα τα ppc και εχει αναφερθει παμπολλες φορες εδω μεσα :)

 

μου φαινεται περιεργο που δεν το ειχες παρατηρησει ;)

 

ειναι πολλες οι φορες που παιδευομαστε και οι λυσεις ειναι πολυ απλες τελικα ετσι ?:)

Τι γίνεται με την δική μου περίπτωση όπου όλα λειτουργούν ΟΚ στον συγχρονισμό εκτός από το συγρονισμό με το ημερολόγιο του outlook 2003.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με την δική μου περίπτωση όπου όλα λειτουργούν ΟΚ στον συγχρονισμό εκτός από το συγρονισμό με το ημερολόγιο του outlook 2003.

 

εχεις επιλεξει στις ιδιοτητες να συγχρονιζεται το ημερολογιο?και να επιλεξεις να συγχρονιζεται μεσω του προεπιλεγμενου φακελου ""ημερολογιο"" του mic.outlook ?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει σε ολα τα ppc και εχει αναφερθει παμπολλες φορες εδω μεσα :)

 

μου φαινεται περιεργο που δεν το ειχες παρατηρησει ;)

 

ειναι πολλες οι φορες που παιδευομαστε και οι λυσεις ειναι πολυ απλες τελικα ετσι ?:)

 

Ναι το είχα διαβάσει αρκετές φορές, ιδίως για προβλήματα internet μέσω activesync αλλά δεν το συνδύασα με το δικό μου πρόβλημα :O

 

Χθες είπα να το δοκιμάσω και :):):)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαιρετώ.

 

Κατάφερα και διάβασα όλο το thread. Το ξεκίνησα πριν πάρω το TYTN II και το τελείωσα τώρα που ήδη το έχω. Μερικές ερωτήσεις:

 

1. Έχω την Ελληνική ROM. Θέλω να κάνω μια φρέσκια εγκατάσταση και να έχω όσο το δυνατόν λιγότερα προγράμματα εγκατεστημένα στο PPC, όσο το δυνατόν πιο μεγάλο storage και όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ταχύτητα. Δε με ενδιαφέρει να έχω Ελληνικά μενού, αλλά θέλω να μπορώ να στέλνω Ελληνικά SMS 160 χαρακτήρων, και ταυτόχρονα όταν χρησιμοποιώ Ελληνικά σε άλλες εφαρμογές (πχ στην καταχώρηση μιας επαφής) να δουλεύει σωστά (πχ το ΑΕΚmap αν δεν κάνω λάθος αν προσπαθήσεις να βάλεις μια επαφή με το layout που χρησιμοποιείς για 160 χαρακτήρες χρησιμοποιεί στην ουσία Αγγλικά γράμματα για τους χαρακτήρες που είναι κοινοί στις 2 γλώσσες (πχ "Κ") με αποτέλεσμα να δημιουργούνται προβλήματα στην ταξινόμηση και την αναζήτηση. Ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ. Προτείνετε να αλλάξω ROM; Αν ναι τότε ποια να βάλω και τι πρόγραμμα για τα Ελληνικά; Χρειάζεται να κρατήσω κάτι από την extended ROM που έχω τώρα; Αν ναι πώς την "ξεκλειδώνω";

 

2. Με τη θήκη που είχε η συσκευασία νιώθω μεγάλη ανασφάλεια. Θα ήθελα θήκη που να μπορώ να χρησιμοποιήσω όσο περισσότερο γίνεται το PPC χωρίς να το βγάζω από αυτή (πχ να δω ποιος με παίρνει τηλέφωνο χωρίς να κινδυνεύω να μου πέσει κάτω βγάζοντάς το από τη θήκη). Καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες χαιρετώ.

 

Κατάφερα και διάβασα όλο το thread. Το ξεκίνησα πριν πάρω το TYTN II και το τελείωσα τώρα που ήδη το έχω. Μερικές ερωτήσεις:

 

1. Έχω την Ελληνική ROM. Θέλω να κάνω μια φρέσκια εγκατάσταση και να έχω όσο το δυνατόν λιγότερα προγράμματα εγκατεστημένα στο PPC, όσο το δυνατόν πιο μεγάλο storage και όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ταχύτητα. Δε με ενδιαφέρει να έχω Ελληνικά μενού, αλλά θέλω να μπορώ να στέλνω Ελληνικά SMS 160 χαρακτήρων, και ταυτόχρονα όταν χρησιμοποιώ Ελληνικά σε άλλες εφαρμογές (πχ στην καταχώρηση μιας επαφής) να δουλεύει σωστά (πχ το ΑΕΚmap αν δεν κάνω λάθος αν προσπαθήσεις να βάλεις μια επαφή με το layout που χρησιμοποιείς για 160 χαρακτήρες χρησιμοποιεί στην ουσία Αγγλικά γράμματα για τους χαρακτήρες που είναι κοινοί στις 2 γλώσσες (πχ "Κ") με αποτέλεσμα να δημιουργούνται προβλήματα στην ταξινόμηση και την αναζήτηση. Ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ. Προτείνετε να αλλάξω ROM; Αν ναι τότε ποια να βάλω και τι πρόγραμμα για τα Ελληνικά; Χρειάζεται να κρατήσω κάτι από την extended ROM που έχω τώρα; Αν ναι πώς την "ξεκλειδώνω";

 

H kalyteri ROM mexri twra gia to Kaiser brisketai edw kai exei kai ekdosi akribws sta metra sou. Ekei sou leei akribws ti prepei na kaneis kai me asfaleia.

 

2. Με τη θήκη που είχε η συσκευασία νιώθω μεγάλη ανασφάλεια. Θα ήθελα θήκη που να μπορώ να χρησιμοποιήσω όσο περισσότερο γίνεται το PPC χωρίς να το βγάζω από αυτή (πχ να δω ποιος με παίρνει τηλέφωνο χωρίς να κινδυνεύω να μου πέσει κάτω βγάζοντάς το από τη θήκη). Καμία πρόταση;

 

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=4941&sid=1812ea5e41b2c7dd294bac7a00c4c72f

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση!Το εχει παρει κανενας απο καποιο καταστημα γερμανο τις τελευταιες 10 μερες?????????Το παραγγειλα πριν 15 μερες και ακομα τιποτα!!!!!Και σημερα μου ειπαν οτι θα ειναι διαθεσιμο μετα της 15/11!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

 

Πρέπει να πω πως το πιο δύσκολο πράγμα που θα συναντήσετε στo Kaiser είναι η μπαταρία του. Μου πήρε 10 λεπτά να καταλάβω πως στο καλό ανοίγει αυτό το καπάκι.

 

Ακούστε λοιπόν το κόλπο. Βάζετε τον αντίχειρά σας κάτω δεξιά της θήκης με το δεξί χέρι και πιέζεται σπρώχνοντας προς τα πάνω ταυτόχρονα! Με το αριστερό χέρι προσπαθείτε να βοηθήσετε στο σπρώξιμο προς τα πάνω. Δοκιμάστε το και θα πετύχει.

 

Το πήρα και εγώ::: :w00t:Εγώ δέν τα καταφέρνω με τίποτα να ανοίξω το καπάκι!!! Τί εννοείς όταν λές "της θήκης"; το καπάκι εννοείς;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ::: :w00t:Εγώ δέν τα καταφέρνω με τίποτα να ανοίξω το καπάκι!!! Τί εννοείς όταν λές "της θήκης"; το καπάκι εννοείς;

 

 

ειναι πολυ απλο και δεν μπορω να καταλαβω γιατι παιδευοσαστε :blink:

εχει και σχεδιο μεσα με εικονα :O

 

πιανετε το τηλ με την οθονη προς τα κατω με το αριστερο σας χερι και με τον αριστερο αντιχειρα σας πατατε το καπακι σπρωχνοντας προς τα πανω και παραλληλα ο δεξιος αντιχειρας πατωντας (και σπρωχνοντας και αυτος προς τα πανω )στην κατω δεξια γωνια ;)

 

edit

 

κοιταξτε την φωτογραφια..

 

μην γκρινιαζετε για ποιοτητες φωτο κλπ γιατι δεν ειναι και οτι πιο ευκολο να βγαζεις φωτο και τα 2 :blink: χερια σου :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ απλο και δεν μπορω να καταλαβω γιατι παιδευοσαστε :blink:

εχει και σχεδιο μεσα με εικονα :O

 

πιανετε το τηλ με την οθονη προς τα κατω με το αριστερο σας χερι και με τον αριστερο αντιχειρα σας πατατε το καπακι σπρωχνοντας προς τα πανω και παραλληλα ο δεξιος αντιχειρας πατωντας (και σπρωχνοντας και αυτος προς τα πανω )στην κατω δεξια γωνια ;)

 

edit

 

κοιταξτε την φωτογραφια..

 

μην γκρινιαζετε για ποιοτητες φωτο κλπ γιατι δεν ειναι και οτι πιο ευκολο να βγαζεις φωτο και τα 2 :blink: χερια σου :lol:

το έχω καταλάβει το σχέδιο. αλλά στην πράξη δεν βγαίνει!! το θέμα σίγουρα και το ότι φοβάμαι μην το σπάσω! άσε που έχει και το GPS και την κάμερα που εξέχουν εκεί πού να πάει προς τα πάνω!προς τα έξω μπορεί προς τα πάνω έχει αυτά και μπλοκάρει.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε την φωτογραφια..

 

μην γκρινιαζετε για ποιοτητες φωτο κλπ γιατι δεν ειναι και οτι πιο ευκολο να βγαζεις φωτο και τα 2 :blink: χερια σου :lol:

Δεν βγάζεις τα αυτοκόλλητα από το laptop ? :p

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζεις τα αυτοκόλλητα από το laptop ? :p

 

μπα....εδω εχω βαλει και αλλα ειδικα αντιολισθητικα να ακουμπαω το τηλ :lol:

 

κοιτα αριστερα :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το θέμα με την μπαταρία είναι μεγάλο πρόβλημα, εγώ για να το ανοίξω κόντευα να πάρω κατσαβίδη.

 

ορίστε...

Link to comment
Share on other sites

το θέμα με την μπαταρία είναι μεγάλο πρόβλημα, εγώ για να το ανοίξω κόντευα να πάρω κατσαβίδη.

 

ορίστε...

 

η στραβος ειναι ο γυαλος η στραβα αρμενιζετε....:blink:

 

ριξτε μια ματια ποσο απλο ειναι :)

 

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μην ακούτε το Zaharaki. Έχει το "ΑΓΓΙΜΑ" :D

 

πλάκα κάνω. πλέον και για μένα είναι εύκολο. τις πρώτες δύο φορές δυσκολεύτηκα και μετά το απέκτησα και εγώ το "touch":D

Link to comment
Share on other sites

Μην τον πιστεύετε, αυτά τα κόλπα για να τα μάθει έχει σπάσει 3-4 καπάκια. Κοιτάξτε αντίδραση εδώ όταν κατάλαβε πως το κόλπο για ν' ανοίγει το καπάκι που του είπε κάποιος από το MSN ήταν λάθος με αποτέλεσμα να του πέσει το kaizer στο πάτωμα μόλις το πήρε. :lol:

 

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μην τον πιστεύετε, αυτά τα κόλπα για να τα μάθει έχει σπάσει 3-4 καπάκια. Κοιτάξτε αντίδραση εδώ όταν κατάλαβε πως το κόλπο για ν' ανοίγει το καπάκι που του είπε κάποιος από το MSN ήταν λάθος με αποτέλεσμα να του πέσει το kaizer στο πάτωμα μόλις το πήρε. :lol:

 

http://www.myphone.gr/forum/newreply.php?do=postreply&t=160464

 

1ονθα σου βαλω πιπερι γιατι ψευδεσαι :lol:

 

και 2ον το λινκ σου ειναι νεκρο :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δέν προσπαθούσα κάθε λεπτό από το post μου αλλά τώρα μόλις κατάφερα να το ανοίξω!!! Θα ανοίξω σαμπάνια :lol:
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

1ονθα σου βαλω πιπερι γιατι ψευδεσαι :lol:

 

και 2ον το λινκ σου ειναι νεκρο :p

Έχεις τα μέσα μου φαίνεται και τα πειράζεις, αλλά το έφτιαξα. Όποιος προλάβει παιδιά. :D

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τα μέσα μου φαίνεται και τα πειράζεις, αλλά το έφτιαξα. Όποιος προλάβει παιδιά. :D

 

εισαι για τα σιδερα :lol::lol::lol:

 

παντως αν μου ειχε πεσει το καιζερ κατω....θα βλεπατε την αγγελια μου :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δέν προσπαθούσα κάθε λεπτό από το post μου αλλά τώρα μόλις κατάφερα να το ανοίξω!!! Θα ανοίξω σαμπάνια :lol:

 

μετα απο τοσες ωρες :rolleyes:

 

μαλλον βαρελι πρεπει να ανοιξεις :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό πρόβλημα.

 

Το kaiser μου, κάθε βράδυ στις 12:00 κάνει GPRS connection, χωρίς να μεταφέρει data και παράλληλα αλλάζει τα settings του PowerOff σε never από 1 min που το έχω ...

 

Προφανώς κάποιο πτόγραμμα το κάνει, αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να βρώ ποιό ... καμοία ιδέα ?

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

εχεις επιλεξει στις ιδιοτητες να συγχρονιζεται το ημερολογιο?και να επιλεξεις να συγχρονιζεται μεσω του προεπιλεγμενου φακελου ""ημερολογιο"" του mic.outlook ?

Ναι έτσι έχω κάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας! Απο την τριτη τελικα θα ειμαι και εγω ενας απο τους κατοχους αυτου του κινητου!

Θα ηθελα να ρωτησω λοιπον αν ξερετε να μου πειτε(αν και σιγουρα θα το εχετε αναφερει καπου, απλα δεν εχω χρονο για να το ψαξω)αν στην τιμη του πακετου περιλαμβανετε και το destinator,και αν οχι ποσο κοστιζει?Α... στο πακετο τι αλλο περιλαμβανετε?:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...