Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί ? :cool:

 

 

Tα δοκίμασες όλα βρε θηρίο ? :lol:

 

δεν ήταν εύκολο να τα δοκιμάσω όλα. τα τελευταία 100 μου βγάλανε την πίστη αλλα εγώ βράχος!

 

όσο αναφορά το gps πολύ απλά παίζει κρυφτό με το Destinator. Τώρα με βλέπεις... τώρα όχι.

 

Ξέχασα να αναφέρω πως το πληκτρολόγιο είναι πολύ βολικό και η ταχύτητα που γράφεις μόλις του δείξεις πιος κάνει κουμάντο είναι πολύ γρήγορη. Αν γράφεται αργά σε αυτό το PDA 2 πράγματα συμβαίνουν, ή έχετε χοντρά δάχτυλα ή κοιτάτε το πληκτρολόγιο καθώς γράφεται.

 

Επίσης η ΜΠΑΤΑΡΙΑ! δεν μπορώ να σας πω ακόμα αν είναι καλή η όχι, μιας και την έφτασα στο 70% φόρτιση και μετά το έβγαλα επειδή έπαιζα μαζί του όλη μέρα, με ανοιχτό wi-fi, bluetooth, και 2 ώρες GPS βόλτα, + ότι άλλο του έκανα, έφτασα στο 10% περίπου το βράδυ κατα τις 11.30 από τις 1.30 το μεσημέρι συνεχόμενης χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ καλη η περιγραφη που μας εκανες ,αντε αυριο ερχεται και το δικο μου το πρωι , καλοριζικο θοδωρη:) πιστευω αν χρειαστω βοηθεια θα την εχω :)

 

σε ευχαριστώ :) αν μπορώ να βοηθήσω εδώ είμαι. Α! μην περιμένεις και κανα τεράστιο κουτί να σου έρθει στην παραλαβή. Αφού εγώ ήμουν έτοιμος να δείρω τον courier στην αρχή γιατί νόμιζα ότι μου έφερε λάθος πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

to destinator kanei pali ta ''kala" pou ekane to p3300 kai to x7500....briskei kai xanei to sima sinexws(ennoeitai me destinator )...an nai ,mipws mporeis na peis ti lisi tou problimatos ...euxaristw..
ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΣΤΟ ΛΕΠΤΟ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΩ....:cry:
Link to comment
Share on other sites

7 post πιο πάνω θα βρεις την απάντηση αυτή με το μεγάλο κείμενο
Link to comment
Share on other sites

Για το gps θα ρωταγα αυτο που ρωτησε και ο καρα γιατι χρειαζεται το gate εμενα μου επαιξε με την μια και μαλιστα στο ενα χερι το g500 και στο αλλο το htc και κλειδωσε πολυ πιο γρηγορα απο το ετεν και στα 2 dest 7
Link to comment
Share on other sites

οντως και μενα στην αρχη μου εκανε νερα το gps και εβαλα το gps gate.

 

αλλα δεν εφταιγε το τηλ αλλα τα leng που ειχα βαλει....

 

εβγαλα τα λενγκ και ολα τελεια.ολα δουλευουν κανονικα και κλειδωνει πολυ γρηγορα σημα για πλοηγηση!

 

αλλα μια που ειχα και το gps gate ηδη μεσα στο στηλεφωνο,δοκιμασα να δουλεψω το gps μεσω του gps gate..

 

χρονος κλειδωματος ??

 

με το που ανοιγω το gps gate,αμεσως μετα ανοιγω το destinator, με το που φορτωσει το dest το τηλ ειναι ετοιμο για πλοηγηση :blink:

 

πολυ πιο γρηγορα κλειδωνει σημα ικανο για πλοηγηση αλλα χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι και απαραιτητο;)

 

οποτε οσοι εχετε προβλημα με το gps κοιταξτε καλυτερα σε καποιο προγραμμα που μπορει να δημιουργει ασυμβατοτητες και να ""χτυπαει"" και εκει.;)

 

οσι θελουν να δοκιμασουν να κανουν ακομη πιο αμεσο το τηλ σε αποκριση στο θεμα ""τηλεφωνο"" μπορουν να αλλαξουν (ουσιαστικα απενεργοποιησουν) το σκιν του phone pad.

 

 

 

με το resco file explorer παμε

my registry/HEY_LOCAL_MACHINE/security/phone/skin/ και το enabled απο 1 που ειναι default το κανουμε 0 .επανεκκινηση και ειναι ενταξει.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω ενα μικρο προβληματακι με το Aekmap.Καταρχην μονο αυτο ειπαρχει για ωα γραφουμε ελληνικα απο το hardware πληκτρολογιο?Αν ναι πως δουλευει?
iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

7) Ακουστικά τα οποία για την γνώμη μου είναι για πέταμα, αλλά δεν δώσαμε 800 ευρώ για ακουστικά, τα πετάμε και πέρνουμε bluetooth.

Πράγματι 800 ευρώ και να έχει και καλά ακουστικά;

Απαράδεκτο. Ας δώσουμε άλλα 100 να πάρουμε bt headset.

Link to comment
Share on other sites

δημήτρη στείλε μου ένα πμ με εκείνο το πρόγραμμα για τα τηλέφωνα στα sms και εκείνα τα registry :D, βρήκα το κόλπο για το καπάκι της μπαταρίας.

 

ηταν πολυ πιο απλο τελικα ετσι ??:lol:

 

θα στα στειλω τωρα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω ενα μικρο προβληματακι με το Aekmap.Καταρχην μονο αυτο ειπαρχει για ωα γραφουμε ελληνικα απο το hardware πληκτρολογιο?Αν ναι πως δουλευει?

 

φιλε ακη κοιτα εκει να δεις και τις αλλες επιλογες

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=163832

 

που δινουν τα παιδια εκει και εχουν κανει πολυ καλη δουλεια.:)

 

εγω στο καισερ ακομη δουλευω το resco keybord για εικονικο πληκτρολογιο και το AEKMap για το εξωτερικο για τα sms 160 χαρακτηρων.

 

μια χαρα δουλευει και αν δεν βρω κατι αλλο δεν εχω κανενα προβλημα να το κρατησω και ετσι ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι 800 ευρώ και να έχει και καλά ακουστικά;

Απαράδεκτο. Ας δώσουμε άλλα 100 να πάρουμε bt headset.

 

γιατι η ελλειψη memory card?ποτε δεν τους καταλαβα ...:(

 

οσο για το hands free του,δεν μπορεις να πεις οτι δεν ειναι καλο..αλλα δεν τρελλαινεσαι κι ολας οταν το βλεπεις..:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε ακη κοιτα εκει να δεις και τις αλλες επιλογες

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=163832

 

που δινουν τα παιδια εκει και εχουν κανει πολυ καλη δουλεια.:)

 

εγω στο καισερ ακομη δουλευω το resco keybord για εικονικο πληκτρολογιο και το AEKMap για το εξωτερικο για τα sms 160 χαρακτηρων.

 

μια χαρα δουλευει και αν δεν βρω κατι αλλο δεν εχω κανενα προβλημα να το κρατησω και ετσι ;)

 

Σ ευχαριστω πολυ.Απλα δεν μπορω να το κανω ναλειτουργισει το Aekmap.

iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια ολα καλα με το kaiser το μονο προβλημα που εχω ειναι με το aekmap ειναι κανονικα εγκατεστημενο στο ppc οχι στην sd και εχω βαλει και τα 2 layouts 1) δεν μου κραταει τις ρυθμισεις και 2)πως αλλαζεις γλωσσα , μιλαμε παντα για το hardware πληκτολογιο.

 

ευχαριστω

 

πηγαινε ρυθμισεις/προγραμματα/aekmap και ρυθμισε απο εκει πιο hardware button θελεις να αντιστοιχισεις ωστε να αλλαζεις layouts κατα την πληκτρολογηση.

οποιο layout θα βαλεις 1ο, αυτο θα ειναι και το default της συσκευης.(πχ εγω εχω τα αγγλικα)

 

βαλτο να ξεκιναει με το ανοιγμα της συσκευης σου και εισαι οκ.

 

απλα χανεις ενα hardware button της συσκευης μιας και το δεσμευεις με το aekmap.αυτο ειναι και το μονο αρνητικο για μενα.κατα τα αλλα μια χαρα δουλευει ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ.Απλα δεν μπορω να το κανω ναλειτουργισει το Aekmap.

 

διαβασε ενα μηνυμα πιο πανω και αν δεν βρεις ακρη μιλα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Επισεις παρατηρισε κανεις οτι οταν σε καλει καποιος δεν αναβουν τα πληκτρα Υes no κτλ?Στο σκοταδι αντε να δεις που ειναι τα κουμπια.
iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι 800 ευρώ και να έχει και καλά ακουστικά;

Απαράδεκτο. Ας δώσουμε άλλα 100 να πάρουμε bt headset.

 

johner θα προτιμόυσα να μου δίνανε 1GB microSD παρα αυτά τα ακουστικά. Οπτικά δεν γεμίζουν κανενός το μάτι.

 

οκ Δημήτρη θα περιμένω :)

Link to comment
Share on other sites

Επισεις παρατηρισε κανεις οτι οταν σε καλει καποιος δεν αναβουν τα πληκτρα Υes no κτλ?Στο σκοταδι αντε να δεις που ειναι τα κουμπια.

 

να σου πω την αλήθεια δεν το παρατήρησα αλλά πρέπει να έχεις δίκιο. σίγουρα θα φτιάχνετε.

Link to comment
Share on other sites

HTC TyTN II live pics

http://justamp.blogspot.com/2007/09/htc-tytn-ii-live-pics.html

Video Review:http://www.intomobile.com/2007/09/13/video-17-minute-htc-tytn-ii-review-verdict-wicked.html

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

την μέρα την βγάζει άνετα με τα πάντα ανοιχτά. Την δεύτερη μέρα με την ίδια χρήση δεν την βγάζει με τίποτα. θα σε ενημερώσω πως θα πάει για δεύτερη μέρα.
Link to comment
Share on other sites

την μέρα την βγάζει άνετα με τα πάντα ανοιχτά. Την δεύτερη μέρα με την ίδια χρήση δεν την βγάζει με τίποτα. θα σε ενημερώσω πως θα πάει για δεύτερη μέρα.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και αναμένω νέα σου τις επόμενες ημέρες.

 

Ας μας πει την εμπειρία του και ο zaharakis που το έχει πιο πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

του zaharaki χάλασε. ήταν μούφα το pda του :D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και αναμένω νέα σου τις επόμενες ημέρες.

 

Ας μας πει την εμπειρία του και ο zaharakis που το έχει πιο πολύ καιρό.

 

δεν ειναι για πανω απο μερα με σκληρη χρηση δυστυχως...δεν εχει καμια σχεση με την αυτονομια του τιτανα και του 3600..κατι σε 3300 μου θυμιζει αλλα προς το καλυτερο...ο φορτιστης αυτοκινητου απαραιτητο + στην πλοηγηση!

 

του zaharaki χάλασε. ήταν μούφα το pda του :D

 

εσενα θα στα πω απο κοντα ;)

 

γιατι οταν δεις το καιζερ μου ...θα αρχισεις ...

 

""πως αυτο???πως εκεινο?? θελω και γω""

 

και θα παρεις οτι σου αρμοζει τεκνον βρουτε :blink:

 

:lol::lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...