Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια οποιος εχει την ρομ hyperdragon 4 february iolite να μου δωσει καποιο λινκ. ευχαριστω
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
παιδια οποιος εχει την ρομ hyperdragon 4 february iolite να μου δωσει καποιο λινκ. ευχαριστω

 

http://customroms.com/RUU_Kaiser_HyperDragon_IV_IOLITE_WWE_20090204.rar

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena kaiser mama pou 8a legane kai kati filoi me amaksia kai apofasisa na to allakso epitelous mporei kapoios na mou dosei kanena link gia mia kali kai propanton grigori rom???????????? i genika otidipote xreiazete gia tis aparetites alages.8a protimousa na to do me wm 6,5 alla den ksero an ginete.

eyxaristo ek ton protero.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ρίξε μια ματιά εδώ να δεις τι επιλογές έχεις και διάβασε λίγο για να δεις τι ταιριάζει στις απαιτήσεις σου.

 

Το πιο σημαντικό βέβαια είναι να κατανοήσεις τις διαδικασίες του ξεκλειδώματος για να μην δημιουργήσεις πρόβλημα στη συσκευή σου. Στο παραπάνω link υπάρχουν τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

dystixos exo tromeri eleipsi xronou kai eixa mia elpida oti 8a ginei grigora kanontas ena hard reset kai pernontas dyo tria progs alla ap'oti katalabeno to 8ema einai poly pio periploko ap'oti fenete....tespa.8a prospa8iso na bro xrono gia diabasma kai paiksimo kapia stigmi.eyxaristo para poly
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κοίτα... το να ασχοληθείς με flashάρισμα διαφόρων ROM θα πρέπει να έχεις αρκετό χρόνο να αφιερώσεις στη συσκευή σου. Εάν δεν υπάρχει... θα σου έλεγα να μην την πειράξεις γιατί η κάθε cooked ROM έχεις τις ιδιαιτερότητές της που εσένα μπορεί να σου αρέσουν αλλά μπορεί και όχι.

 

(Εάν μπορείς... καλό είναι να γράφει με ελληνικά, θα μας διευκολύνεις όλους)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

dystixos exo tromeri eleipsi xronou kai eixa mia elpida oti 8a ginei grigora kanontas ena hard reset kai pernontas dyo tria progs alla ap'oti katalabeno to 8ema einai poly pio periploko ap'oti fenete....tespa.8a prospa8iso na bro xrono gia diabasma kai paiksimo kapia stigmi.eyxaristo para poly

 

φιλε μου δεν διαβαζω μηνυματα σε greekglish...απλα τα προσπερναω ....

 

ποσο μαλλον να απαντησω και σε πμ γραμμενο σε τετοια γλωσσα:wacko:

 

σορυ αλλα ειμαστε Ελληνες και ζουμε στην Ελλαδα,μιλαμε και γραφουμε Ελληνικα:!::!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

zaharaki ise periergos re file greeklish ftw. Min me anagkasis na sou stilo kana pm opos tote me ekino to korifeo (thimase pio leo) ke trexis pali!!!

 

..... συμφωνώ με το ζαχαράκη αμαν πια με τα greeklish απαράδεχτο! :D

Link to comment
Share on other sites

zaharaki ise periergos re file greeklish ftw. Min me anagkasis na sou stilo kana pm opos tote me ekino to korifeo (thimase pio leo) ke trexis pali!!!

 

..... συμφωνώ με το ζαχαράκη αμαν πια με τα greeklish απαράδεχτο! :D

 

γεια σου Θοδωρη :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

χιλια συγνωμη παιδια αλλα εχω συνηθισει και γραφω ετσι παντου.δεν ηξερα οτι σας ενοχλει τοσο και αν το ηξερα σιγουρα δεν θα το εκανα...τεσπα...ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες αν και μου εμειναν αρκετα κενα για το πως ακριβος πρεπει να γινει το ξεκλειδωμα της συσκεβης μου ωστε να αρχισω να δοκιμαζω διαφορες rom. Λογικα πρεπει απλα να ακολουθισω τα 3 πρωτα βηματα αυτου του link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=433835

αν εχει κανενας κανενα αλλο τροπο ας μου το προτινει.

 

(ποπο δεν το πιστευω οτι γραφω μετα απο τοσα χρονια ξανα ελληνικα....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες αν και μου εμειναν αρκετα κενα για το πως ακριβος πρεπει να γινει το ξεκλειδωμα της συσκεβης μου ωστε να αρχισω να δοκιμαζω διαφορες rom. Λογικα πρεπει απλα να ακολουθισω τα 3 πρωτα βηματα αυτου του link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=433835

 

Οι οδηγίες στο συγκεκριμένο link είναι πληρέστατες. Ακολούθησε τες ακριβώς και δεν θα έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
χιλια συγνωμη παιδια αλλα εχω συνηθισει και γραφω ετσι παντου.δεν ηξερα οτι σας ενοχλει τοσο και αν το ηξερα σιγουρα δεν θα το εκανα...τεσπα...ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες αν και μου εμειναν αρκετα κενα για το πως ακριβος πρεπει να γινει το ξεκλειδωμα της συσκεβης μου ωστε να αρχισω να δοκιμαζω διαφορες rom. Λογικα πρεπει απλα να ακολουθισω τα 3 πρωτα βηματα αυτου του link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=433835

αν εχει κανενας κανενα αλλο τροπο ας μου το προτινει.

 

(ποπο δεν το πιστευω οτι γραφω μετα απο τοσα χρονια ξανα ελληνικα....

μπορει να στο ειπαν λιγο αποτομα τα παιδια αλλα ειναι πιο ευκολο να διαβαζει καποιος ελληνικα και φυσικα θα παρεις και πιο ευκολα απαντηση:) πολλοι γραφουν ετσι για να μην κανουν ορθογραφικα λαθη αλλα πιστεψε με κανενας δεν θα σε κατηγορησει αν κανεις καποια λαθη,ασε που στην αναζητηση ειναι ευκολο να βρει καποιος το ποστ σου
Link to comment
Share on other sites

ok τα καταφερα και εβαλα την hyperdragon iv και μου αρεσε που η ταχυτητα της. σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια.

 

θα ηθελα αν γινετε να μου προτινετε κατι για greek keyboard και soft kai hard.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα ηθελα αν γινετε να μου προτινετε κατι για greek keyboard και soft kai hard.

 

Pocket CM keyboard

 

FingerKeyboard 2.0

 

Ελληνικά στο hardwarekeyboard του TyTN II με Αγγλική ROM

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ok τα καταφερα και εβαλα την hyperdragon iv και μου αρεσε που η ταχυτητα της. σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια.

 

Θα ηθελα αν γινεται να μου προτεινετε κατι για greek keyboard και soft και hard.

 

Υποθέτω πως λείπει ένα λάμδα από το "που" ή κάτι μετά τις λέξεις "ταχύτητά της";

Το γράφω γιατί δοκιμάζω την εν λόγω rom και με ενδιαφέρουν οι άλλες απόψεις.

 

Εγώ, μετά από την προτροπή του zaharakis και του athanaso77, και αφού έβαλα την λιτή rom 6.0 που προτάθηκε μαζί και το ράδιό της, ξεκίνησα να "φορτώνω" το μηχάνημα.

Σαν νεόκοπος χρήστης, ο ενθουσιασμός μου ήταν περισσός (ή περιττός, η ίδια λέξη είναι).

Στην συνέχεια όμως, και έχοντας ήδη πριν από αυτό δοκιμάσει άλλη ρόμ, (την Duttys_WM6.1_Official_5.2.19209_1_58_16_27 που ανέφερα και κατ' αρχήν) θέλησα να πειραματιστώ. Με το ράδιο λοιπόν που προτεινόταν (1.71.09.01) και την ως άνω ρομ, δεν είχα φωτογραφική μηχανή, ούτε πολλές φορές τηλέφωνο.

Χρειαζόταν δηλαδή να κάνω soft reset για να έχω ήχο στις κλήσεις, και αυτό δεν ήταν πάντα σίγουρη λύση. Από την άλλη το GPS κυριολεκτικά "πέταγε".

 

Από ότι είχα διαβάσει, τέτοια προβλήματα κάμερας και τηλεφώνου, συνήθως οφείλονται στο ράδιο. Δοκίμασα και άλλα λοιπόν, αλλά όχι με ιδιαίτερη επιτυχία.

Κάτι δούλευε, κάτι όχι.

 

Εχθές, και αφού έκανα ένα Back Up στις επαφές που έφτυσα αίμα να διορθώσω και να αποθηκεύσω κατά το δέον, ακολούθησα το παραπάνω λινκ για τον "υπερδράκο τον τέταρτο τον καρδιοκατακτητή" και έκανα μια δοκιμή.

 

Το αποτέλεσμα ήταν με το ίδιο ράδιο να έχω τηλέφωνο, φωτογραφική μηχανή και GPS, το τελευταίο σχετικά πιο αργό, και με μικροκολλήματα στο Destinator και το iGo8 που δεν είχα παρατηρήσει πριν.

 

Και για να αφήσω το αφηγηματικό και να περάσω στο ερωτηματικό:

Τελικά η rom είναι το ίδιο σημαντική με το ράδιο για τη λειτουργία της συσκευής;

Είναι κάτι άλλο που μου διαφεύγει;

 

Σε προηγούμενο ποστ διάβασα το εξής* που με βάζει σε σκέψεις:

spl το 3.29 ειναι πολυ καλυτερη η αισθηση του touch με αυτο...και ειναι πιο συμβατο με τις νεες 6.1 ρομς

 

Παρ' όλα αυτά, στο wiki του xda αναφέρει πως το (hard)spl είναι μία μόνιμα εγκατεστημένη εφαρμογή που σου επιτρέπει να αλλάζεις roms, πέρα από τις branded με "μαγειρεμένες". Δεν αναφέρει κάτι για διαφορετικές λειτουργίες της συσκευής σε σχέση με το (hard πάντα) spl που φοράνε.

 

Μήπως έχετε κάποια σκέψη να μοιραστείτε μαζί μου για τα παραπάνω;

Θα σας ήμουν υπόχρεος για άλλη μια φορά.

 

*όπως βλέπετε, μπορεί να έχω μείνει στην σελίδα 72 από την αρχή, αλλά από όταν ξεκίνησα από το τέλος, δεν κάνω απουσίες. :D

Link to comment
Share on other sites

 

Σε προηγούμενο ποστ διάβασα το εξής* που με βάζει σε σκέψεις:

 

Αρχικό μήνυμα από zaharakis http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/viewpost.gif

spl το 3.29 ειναι πολυ καλυτερη η αισθηση του touch με αυτο...και ειναι πιο συμβατο με τις νεες 6.1 ρομς

 

 

 

Παρ' όλα αυτά, στο wiki του xda αναφέρει πως το (hard)spl είναι μία μόνιμα εγκατεστημένη εφαρμογή που σου επιτρέπει να αλλάζεις roms, πέρα από τις branded με "μαγειρεμένες". Δεν αναφέρει κάτι για διαφορετικές λειτουργίες της συσκευής σε σχέση με το (hard πάντα) spl που φοράνε.

 

παραθετουμε αποψεις και λυσεις μεσα απο προσωπικη μας εμπειρια..

 

το αν θα τις ακολουθησει καποιος η οχι δεν ειναι υποχρεωτικο :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Και κανείς δεν πρόκειται να σας θεωρήσει υπόλογους για αυτό.

Αυτό φαντάζομαι πως είναι ευκόλως εννοούμενο.

Απλά θα ήθελα από τη μεριά μου την δικιά σας σκέψη πάνω στον προβληματισμό μου.

 

Πιστεύεις π.χ. zaharakis (ή όποιος άλλος θα ήθελε να μπει στην κουβέντα αυτή) ότι ενδέχεται, αν αλλάξω hardspl, να έχω καλύτερη λειτουργία π.χ. στην rom που δημιουργούσε προβλήματα με το ίδιο ράδιο που η άλλη δεν δημιουργούσε;

 

Η προσωπική σου πείρα και αίσθηση τι λέει; Αυτό το οποίο παρέβαλα παραπάνω, ή υπάρχουν και άλλες λεπτομέρειες που ίσως παρατήρησες;

 

Και άλλη μια ερώτηση. Επειδή είμαι ήδη διατεθημένος να δοκιμάσω να αλλάξω το spl στο 3.29, χρειάζεται να κάνω κανένα back up πρώτα; Είναι κάποια soft-spl για την αλλαγή του hardspl που είναι προτιμότερη από άλλη;

 

Edit: Παρακαλώ, μην απαντήσετε στο υπογραμμισμένο, δεν χρειάζεται back up, το έμαθα στο q&a του xda.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε περίπτωση που για κάποια ROM χρειάζεται κάποιο συγκεκριμένο SPL, νομίζω ότι θα τονίζεται εκεί που την κατεβάζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια σας παρακαλώ, γιατί δεν μπορώ να το θυμηθώ....

Εχω το Destinator περασμένο στην storage card και το ανοίγω από το file explorer και λειτουργεί κανονικά. Πως μπορώ να κάνω ένα shortcut και να το έχω στα προγράμματα και να το ανοίγω από εκεί, γιατί τώρα δεν υπάρχει. Ηταν εγκατεστημένο πριν, αλλά με την αλλαγή ROM χάθηκε....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Με τον explorer βρίσκεις το .exe, το κάνεις copy, μετά πας στο Windows-Start Menu-Programs και κάνεις paste shortcut (όχι απλό paste)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... μέχρι χτές είχα το lg ks20 αλλά μου έδωσαν το htc ty tnII... Ποια είναι η τελευταία και πιο λειτουργική rom που έχει βγεί?? έτσι για να αρχίσω να μπαίνω στο νόημα σιγά σιγά...αυτή τη στιγμή το κινητό έχει την rom: 1.56.405.5 και Radio:1.27.12.11

Μπορώ να βάλω τα τελευταία windows mobile?

nikolas
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσο το κοιτάω το Kaiserάκι μου, τόσο αποφασίζω πως δεν πρόκειται τελικά να το αλλάξω! Με την καινούργια ROM και το interface του και το TouchFlo, μια χαρά στην αιχμή της τεχνολογίας φαίνεται. Τώρα για περισσότερη μνήμη ή λίγο γρηγορότερο επεξεργαστή, δεν νομίζω πως αξίζει να σπαταλήσω 500 ευρώ για το Diamond 2, ή κανά 600άρι τουλάχιστον για το Touch Pro 2....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσο το κοιτάω το Kaiserάκι μου, τόσο αποφασίζω πως δεν πρόκειται τελικά να το αλλάξω! Με την καινούργια ROM και το interface του και το TouchFlo, μια χαρά στην αιχμή της τεχνολογίας φαίνεται. Τώρα για περισσότερη μνήμη ή λίγο γρηγορότερο επεξεργαστή, δεν νομίζω πως αξίζει να σπαταλήσω 500 ευρώ για το Diamond 2, ή κανά 600άρι τουλάχιστον για το Touch Pro 2....

 

Και καλά θα κάνεις φίλε μου!!!!

Στην τελική νομίζεις πως εγώ που έχω touch pro κάνω περισσότερα πράγματα από εσένα ή αυτός με diamond 2 ή touch pro 2 θα κάνει κάτι περισσότερο?

Με τον Α ή Β τρόπο όλα τα ίδια πράγματα παίρνουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Από αυτή την άποψη, έχεις δίκιο.

Νομίζω όμως πως το θέμα που τίθεται εν προκειμένω δεν είναι το πόσα πράγματα κάνεις, αλλά αν τα κάνεις είτε ευκολότερα, είτε καλύτερα, είτε όχι με μια οθόνη VGA π.χ., περισσότερη μνήμη ή γρηγορότερο επεξεργαστή.

Σαφέστατα μια οθόνη δεν κάνει ένα PDA (για να προλάβω παρεξηγήσεις), και το σύνολο στην πράξη είναι που ετυμηγορεί υπέρ ή κατά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...