Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά βοήθεια!!! Μόλις πήρα το Kaiser ( είναι το πρώτο μου ppc) Και θλεω να περάσω το Spb Mobile Shell και δεν εχω ιδέα τι πρέπει να κάνω. Πρέπει να βγάλω το πρόγραμα της HTC? Παρακαλώ κάποιος αν μπορεί να μου πει τι να κάνω και αν έχει το πρόγραμα να μου το στείλει!!! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μην βιαζεσαι Κωστη ;)

 

ασε να δοκιμαζουμε εμεις για σας :D

 

να σκεφτεις οτι η τελευταια του dutty και η nothrills ειναι οι πρωτες 6.1 ρομς που δουλευουν καλα....οι προηγουμενες που ειχα δοκιμασει ηταν απλα ....αστο καλυτερα :rolleyes:

 

οποτε τωρα αρχιζει καλα το παιχνιδι με τις 6.1 και σιγουρα θα δουμε και καλυτερες,αρα απλα περιμενετε και μην παιδευοσαστε τσαμπα ;)

OK τέλεια, μένουμε στα 6.0 και αναμένουμε τους βετεράνους δοκιμαστές να προτείνουν... :D :respect: :D

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

αν μιλάς για την xda-live, τότε πρέπει να βάλεις το commmanager που πιστεύω έχω βάλει μέσα στο rar, διαφορετικά χρησιμοποίησε το cab που έχω πιο κάτω και θα είσαι οκ, θα βλέπεις και την επιλογή για το 3G μετά

 

ευχαριστω μπορεις να μου στειλεις κ το aekmap με τους ελληνικους χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

opera mini browser για μένα μέχρι στιγμής. ο 9,5 είναι ακόμα beta οπότε...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καιζεραδες!! με θυμαστε? σας ελειψα?:rolleyes:

 

οι συζητησεις βλεπω καλα κρατουν:)

 

Πλεον το καιζερακι το χω 3 μηνες περιπου κι ειμαι αρκετα ευχαριστημενη. Ακομα κ απο τη μπαταρια του. Βεβαια, ακομα δεν εχω καταφερει να χρησιμοποιησω το gps:wacko: και δεν ειμαι κ ξανθια!:blink: Και η αληθεια ειναι οτι ειχα βαρεθει τις προσπαθειες ενα διαστημα αλλα..... λεω να ξαναρχισω...... :cool:

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βεβαια, ακομα δεν εχω καταφερει να χρησιμοποιησω το gps:wacko: και δεν ειμαι κ ξανθια!:blink: Και η αληθεια ειναι οτι ειχα βαρεθει τις προσπαθειες ενα διαστημα αλλα..... λεω να ξαναρχισω...... :cool:

 

Den exeis doulepsei to GPS? Ti problima antimetwpizeis?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μαργαρίτα εσένα σε θυμάμαι απο την αρχή που το είχες πάρει ότι παιδευόσουν με το gps :).

 

λοιπόν δοκίμασε ....

1) να κάνεις εγκατάσταση το τελευταίο Destinator 6

2) να κάνεις download απο το quick gps

3) να είσαι και έξω στο δρόμο (οκ δεν θέλω να προσβάλω το iq σου αλλά καλύπτω πιθανότητες)

4) αν πάλι δεν σου δουλέψει να αλλάξεις radio.

5) τέλος δοκίμασε να το κάνεις με gps gate και εκεί 100% θα φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

στο rar που έχω 2-3 σελίδες πίσω έχω μέσα και το quickgps σε cab. δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση εκείνο
Link to comment
Share on other sites

Και ένα τωρινό, που έγινε μόνο του. Soft reset δεν έδωσε λύση. Τι κάνω, hard reset;

http://xs125.xs.to/xs125/08134/capture243.png.xs.jpg

 

WebVirus, θα δοκιμάσω με το cab που λες και θα αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δεν μου δουλεύει το quickgps. :mad::mad::mad:

 

καποια επισημα fixes για το καισερ και μερικα κοινα ολων σχεδον των wm ;)

 

εγκατεστησε αυτο που εχω μεσα στο ραρ και επανεκινηση.

 

σε περιπτωση που δεν σου δουλευει,απλα απεγκατεστησε το/επανεκινηση και εγκατεστησε το quick gps fix .;)

 

http://rapidshare.com/files/102718390/kaiser_fixes.rar

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Dokimase afto prwta an thes: SH4Y's QuickGPS Fix.CAB

 

 

γιαννη παντα γρηγορος :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να γίνεται κάτι... Και σε συνδυασμό με το καινούριο πρόβλημα 2 3 ποστ πιο πάνω, δεν το γλυτώνω το hard reset μάλλον.
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να γίνεται κάτι... Και σε συνδυασμό με το καινούριο πρόβλημα 2 3 ποστ πιο πάνω, δεν το γλυτώνω το hard reset μάλλον.

 

εχεις wind pluss??

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την ρομ xda-live το destinator 6 .....to quick gps δουλευει κανονικα εκανα update αλλα οταν μπαινω στο destinator μια λεει το gps ειναι συνδεδεμενο και βρισκει μονο 4 δορυφορους και μια οτι δεν ειναι..ανα 4 δευτερα αλλαζει ....τι μπορει να συμβαινει?

 

Την rom kai radio τα εβαλα απο ενα link που εδωσε καποιος 4 σελιδες πισω...

Link to comment
Share on other sites

εχεις wind pluss??

 

Ναι, να πιάσω το υποννοούμενο; :lol: Μισό να δοκιμάσω.

 

Για το άλλο με τους χαρακτήρες στον comm manager δεν υπάρχει τπτ; :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και ένα τωρινό, που έγινε μόνο του. Soft reset δεν έδωσε λύση. Τι κάνω, hard reset;

 

Exeis egkatastisei kanena SlovoEd dictionary? Afto synithize na ekane mpaxalo tis grammatoseires. Ean nai... petakse to.

 

Oson afora to quickgps fix den sou doulepse? Ekanes soft reset meta tin egkatastasi?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, να πιάσω το υποννοούμενο; :lol: Μισό να δοκιμάσω.

 

Για το άλλο με τους χαρακτήρες στον comm manager δεν υπάρχει τπτ; :O

 

περιμενε λιγο ;)

 

ειναι θεμα ports λογω wind pluss :)

 

κανε οτι λεω πιο πανω ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για το άλλο με τους χαρακτήρες στον comm manager δεν υπάρχει τπτ; :O

 

http://rapidshare.com/files/102722250/HTC_Comm_Manager_coloured.cab

 

εγκατασταση στην μνημη τηλ και επανεκινηση :)

 

και πες τι εγινε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Exeis egkatastisei kanena SlovoEd dictionary? Afto synithize na ekane mpaxalo tis grammatoseires. Ean nai... petakse to.

 

Oson afora to quickgps fix den sou doulepse? Ekanes soft reset meta tin egkatastasi?

 

Όχι, τίποτα καινούριο δεν μπήκε. Πριν γίνει έτσι, έκανα καταγραφή 2 φωνητικών εντολών μόνο.

 

 

περιμενε λιγο ;)

 

ειναι θεμα ports λογω wind pluss :)

 

κανε οτι λεω πιο πανω ;)

 

Μπερδευτήκαμε λίγο. :lol: Ως τώρα έκανα προσπάθεια για update μέσω wifi και μέσω καλωδίου-και δεν δούλευε. Τώρα δοκίμασα με wind plus και δούλευε. Άρα κάτι παίζει με τις ρυθμίσεις του πισιού μου. Θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την ρομ xda-live το destinator 6 .....to quick gps δουλευει κανονικα εκανα update αλλα οταν μπαινω στο destinator μια λεει το gps ειναι συνδεδεμενο και βρισκει μονο 4 δορυφορους και μια οτι δεν ειναι..ανα 4 δευτερα αλλαζει ....τι μπορει να συμβαινει?

 

Την rom kai radio τα εβαλα απο ενα link που εδωσε καποιος 4 σελιδες πισω...

 

κάποιος? :D

 

αυτό που λες ότι χάνει το σήμα, μου γινόταν παλιά και σε μένα σε κάποιες ρομ ειδικά τις 6.1, άστο λίγο ακόμα κάπου έξω ώστε να λειτουργήσει το gps κάνε ένα reset μετά και δοκίμασε πάλι. αν και τότε δεν σου δουλέψει τότε πρέπει να δοκιμάσεις gps gate.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω gps gate...δεν εχω κεραιουλα...

 

Παιδια επειδη φευγω ταξιδι θελω κατι που να λειτουργει χωρις προβληματα...υπαρχει κατι?

 

Θα κανω μια δοκιμη ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...