Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά διαβάζω με προσοχή αυτά που λέτε και έχω μια απορία...

Το GPS δεν σας ενδιαφέρει;;; Διότι φαντάζομαι σας ενδιαφέρει και πολύ μάλιστα για να έχουμε το Kaiser. Πως λοιπόν θα αναμένετε το NVidia από την στιγμή που δεν έχει GPS (εκτός αν κάνω λάθος):confused:.

Για να είμαι ειλικρινής, εγώ θα ξεκινήσω με το αν θα υπάρχει ενσωματωμένο GPS και μετά όλα τα άλλα!

Ακριβώς αυτό είδα κι εγώ και ξενέρωσα... Για μένα είναι βασικό το GPS οπότε άκυρο το NVidia...

 

Πάντως λογικά η NVidia θα πρέπει να παρέχει το GPU engine σαν OEM οπότε μάλλον θα δούμε τρίτους κατασκευαστές να χρησιμοποιούν το GPU της NVidia μαζί με GPS engine από αλλού σε ένα πακέτο all-in-one.

 

Ας μην βιαζόμαστε, λίγο υπομονή κι απ' του χρόνου με την έλευση των WM7 έχουμε να δούμε λιχουδιές... :drool:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι off topic ;)

ευχαριστω πολυ :):)

 

Με την καλή έννοια πάντα :)

Εννοώντας ότι ίσως να έβρισκες πιο άμεση απάντηση στο άλλο thread: Pocket PC Software.

 

Πάντως ελπίζω να σου κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό είδα κι εγώ και ξενέρωσα... Για μένα είναι βασικό το GPS οπότε άκυρο το NVidia...

 

Πάντως λογικά η NVidia θα πρέπει να παρέχει το GPU engine σαν OEM οπότε μάλλον θα δούμε τρίτους κατασκευαστές να χρησιμοποιούν το GPU της NVidia μαζί με GPS engine από αλλού σε ένα πακέτο all-in-one.

 

Ας μην βιαζόμαστε, λίγο υπομονή κι απ' του χρόνου με την έλευση των WM7 έχουμε να δούμε λιχουδιές... :drool:

 

Μα κυκλοφορεί εδώ και καιρό το GPU της NVidia στο XDA Flame και η υποστήριξή του είναι μηδαμινή. Ελπίζω με την έλευση του NVidia ppc να το υποστηρίξουν όπως πρέπει διότι από την μικρή εμπείρία μου με το XDA Flame τα αποτελέσματα ήταν φ α ν τ α σ τ ι κ ά!

Γραφικά και animation απίστευτα!

Link to comment
Share on other sites

Μα κυκλοφορεί εδώ και καιρό το GPU της NVidia στο XDA Flame και η υποστήριξή του είναι μηδαμινή. Ελπίζω με την έλευση του NVidia ppc να το υποστηρίξουν όπως πρέπει διότι από την μικρή εμπείρία μου με το XDA Flame τα αποτελέσματα ήταν φ α ν τ α σ τ ι κ ά!

Γραφικά και animation απίστευτα!

Μαλιστα... Τι να πω, ας ελπίσουμε να γίνει σωστή δουλειά στα μελλοντικά PPCs, με σωστούς drivers και πλήρη υποστήριξη της GPU (να μην ξαναγίνει η ιστορία με το Kaiser και τους ανύπαρκτους QUALCOMΜ drivers). Απ' τα βιντεάκια που είδα το NVidia PPC φαίνεται killer στα γραφικά αλλά τι να το κάνεις όταν δεν έχει GPS και πρέπει να κουβαλάς 2 συσκευές όπου πας; :X

 

Εγώ περιμένω να δω τι specs θα έχει ο Τιτάνας ΙΙΙ...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

μετά από μια μικρή αλλαγή http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=5556

μου εμφανίζει στα sms αντί το όνομα του αποστολέα όταν μπαίνω στο φάκελο sms μονο την ημερομηνία:worry:

πρέπει να ανοίξω το μήνυμα για να δω από ποιον είναι.ξέρει κανεις πως διορθώνεται αυτό???:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα και πέρασα tον Netfront.. To Opera είναι πιο mainstream.. Θα τον έχω που θα τον έχω βασικό browser, είπα να δοκιμάσω κάτι άλλο.. και ναί μου άρεσε πάρα πολύ!!:D

Τι μου άρεσε:

1. Δεν μου φάνηκε βαρύς. 4-5 μόνο mb στην μνήμη τρώει με 2 tabs ανοιχτά.

2. Install στη storage και τρέχει μια χαρά από κεί.

3. Στα options ορίζεις τη cache σου όπου θέλεις.

4. Έχει και option για καθόλου cache!! Πιο αργό αλλά πίνεις coca cola από τη βρύση, δεν πετάς τα μπουκάλια μετά!..;)

5. Και φυσικά, last but not least, τα υπέροχα scrolling boοkmarks και φυσικά το ταπ-ταπ zoomin-zoοmοut και το scrolling.. smooth as a baby's a*s....;) Πράγματι βελούδο.

 

o Opera ομως "θα" υποστηρίζει JavaScript and Ajax, Web 2.0-enabled, Widget-ready and Flash support, access favorite Web sites such as Facebook, MySpace and more, capability to include Flash Lite 3 κλπ.

 

Ο Netfront μου φαίνεται δεν τα υποστηρίζει. Ετσι δεν είναι?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Εκανα λιγο ψάξιμο ακόμα και:

 

Οπερα με uninstall

http://rapidshare.com/files/91963252/Opera_Mobile_9.5_with_uninstall.cab.html

 

Δουλέψτε το καλυτερα σε landscape.

 

NetFront: Υποστηρίζει FlashLite 3 ενώ ο Opera το χρησιμοποιεί αν το βρει στη συσκευή. Αλλά η adobe δεν βγάζει install για Flash Lite 3. (Μήπως λέω τώρα...στήνουμε netfront και το βρίσκει και ο opera?)

 

Opera: Μάλλον θα κυκλοφορήσει κοντά στο καλοκαίρι. http://msmobiles.com/news.php/7114.html

 

Πάντως ο Opera υποστηρίζει όλα τα παραπάνω που έλεγα στο προηγούμενο post.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα πολύ ενδιαφέρον

Video όπου συγκρίνεται η VGA με QVGA οθόνη από πλευράς πληροφορίας που χωράει η οθόνη, καθαρότητας και λεπτομέρειας αλλά και ταχύτητας ανανέωσης της οθόνης.

 

http://pocketnow.com/index.php?a=portal_detail&t=news&id=5056

 

Είναι όμως σχετικά απλοϊκό

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποις να βοηθήσει?

 

κοντεύω να το σπάσω το ρημάδι. απο την προηγούμενη rom που είχα δεν δούλευε το Destinator6. έβαλα τώρα την 6.1 του dutty τη καινούργια, χρησιμοποίησα το ηλίθιο!!! gps tool χρησιμοποίησα και το Quick GPS, το destinator όμως ΕΚΕΙ! βρίσκει για ένα δευτερόλεπτο το gps και μετά το χάνει. ξέρει κανείς τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποις να βοηθήσει?

 

κοντεύω να το σπάσω το ρημάδι. απο την προηγούμενη rom που είχα δεν δούλευε το Destinator6. έβαλα τώρα την 6.1 του dutty τη καινούργια, χρησιμοποίησα το ηλίθιο!!! gps tool χρησιμοποίησα και το Quick GPS, το destinator όμως ΕΚΕΙ! βρίσκει για ένα δευτερόλεπτο το gps και μετά το χάνει. ξέρει κανείς τίποτα?

 

θοδωρη δεν μπορω να σε βλεπω να παιδευεσαι :)

 

αν ειναι απο το destinator παρε αυτα

 

http://rapidshare.com/files/69035359/dest6_7_last.rar

ειναι αυτα που δουλευω εγω και δεν εχουν κανενα προβλημα;)

 

τσεκαρισε ομως και τι ραδιο εχεις :!:

 

με αυτα ολα δουλευουν κανονικοτατα:)

1.27.12.11 (το original και το καλυτερο σε θεματα αυτονομιας αλλα και γενικα σε ολες τις λειτουργιες του )

και

1.27.12.17

 

αντε και μιλα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

KAIS_Radio_Only_1.64.06.04_CustomRUU

 

αυτή χρησιμοποιώ μιας και τα παιδιά αναφέρανε ότι αυτές οι ρομ παίζουν σωστά σε wm6.1

 

το destinator σου δεν έπαιξε. η μλκια όμως είναι ότι το gps tool παίζει κανονικά! λες να θέλει κανα GPS GATE?

 

destinator 6 χρησιμοποιώ ε..

Link to comment
Share on other sites

KAIS_Radio_Only_1.64.06.04_CustomRUU

 

αυτή χρησιμοποιώ μιας και τα παιδιά αναφέρανε ότι αυτές οι ρομ παίζουν σωστά σε wm6.1

 

το destinator σου δεν έπαιξε. η μλκια όμως είναι ότι το gps tool παίζει κανονικά! λες να θέλει κανα GPS GATE?

 

destinator 6 χρησιμοποιώ ε..

 

γιατι θοδωρη μου να βαλεις wm 6.1 ??

 

τωρα το καταλαβα....κατσε στα 6αρια αγορι μου που δουλευουν μια χαρα;)

dutty's lite 6.1 νομισα πως ενοουσες με το 6.1 :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δημητρό το πρόβλημα το είχα απο την έκδοση Dutty Dual 4. λες να φταίει καμιά radio?
Link to comment
Share on other sites

δημητρό το πρόβλημα το είχα απο την έκδοση Dutty Dual 4. λες να φταίει καμιά radio?

 

 

σιγουρα θοδωρη:)

 

βαλε την lite 6.1 του dutty και ενα απο τα ραδιο που σου λεω και θα δεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

η 7.1 η lite σου έχω πει ότι είναι πολύ καλύτερη :) απλώς εσύ δεν την βάζεις γιατί την έχεις ήδη στημένη την 6.1 και οι διαφορές είναι ελάχιστες.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί (συν)κάτοχοι του Kaiser, θέλω να διαμαρτυρηθώ για την κοροϊδία που υφιστάμεθα από την κατασκευάστρια εταιρεία.

 

Δοκίμασα να καθαρίσω το χιόνι μπροστά από το σπίτι μου, με το Kaiser, αλλά δεν υπήρχε τέτοια εντολή !!!

 

Δοκίμασα και manual, δηλαδή να το χρησιμοποιήσω εν είδη φτυαριού, αλλά τίποτα. !!!

 

Αίσχος. Αιδώς Αργείοι.

 

Τι μπούρδες μας λέτε, ότι το Kaiser, μπορεί να κάνει τα πάντα ?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί (συν)κάτοχοι του Kaiser, θέλω να διαμαρτυρηθώ για την κοροϊδία που υφιστάμεθα από την κατασκευάστρια εταιρεία.

 

Δοκίμασα να καθαρίσω το χιόνι μπροστά από το σπίτι μου, με το Kaiser, αλλά δεν υπήρχε τέτοια εντολή !!!

 

Δοκίμασα και manual, δηλαδή να το χρησιμοποιήσω εν είδη φτυαριού, αλλά τίποτα. !!!

 

Αίσχος. Αιδώς Αργείοι.

 

Τι μπούρδες μας λέτε, ότι το Kaiser, μπορεί να κάνει τα πάντα ?

 

εχεις απολυτο δικο φιλε μου :O

 

και εγω θελω να παω για δουλεια στις 2 και το παρακαλαω απο το πρωι να με παει....:rolleyes:

 

και αυτο τπτ..:blink: εχει μουλαρωσει και δεν δεχεται με τπτ:mad:

 

μπορει να με παει αλλα δεν θελει,κρυωνει λεει :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικο φιλε μου :O

 

και εγω θελω να παω για δουλεια στις 2 και το παρακαλαω απο το πρωι να με παει....:rolleyes:

 

και αυτο τπτ..:blink: εχει μουλαρωσει και δεν δεχεται με τπτ:mad:

 

μπορει να με παει αλλα δεν θελει,κρυωνει λεει :lol::lol:

 

Αν δεν έχετε όμως αλυσίδες, δοκιμάστε το Kaiser!

Δουλεύει μια χαρά. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχετε όμως αλυσίδες, δοκιμάστε το Kaiser!

Δουλεύει μια χαρά. :lol:

 

Όντως και το cruise δουλέυει για αλυσίδες... χαχα

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

αχχχχ, σας χτυπήσανε πολύ δυνατά με καμια χιονόμπαλα μου φαίνεται :D
Link to comment
Share on other sites

αχχχχ, σας χτυπήσανε πολύ δυνατά με καμια χιονόμπαλα μου φαίνεται :D

 

το δικο μου παντως φιλοτιμηθηκε και θα με παει,λεει,για δουλεια:lol::p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου παντως φιλοτιμηθηκε και θα με παει,λεει,για δουλεια:lol::p

 

Εγω βρηκα αλλο τροπο για ξεχιονισμα..Λοιπον ανοιγεις το συρταρωτο πληκτρολογιο κ αμεσως μεταμορφωνεται σε μινι-φορητο φτυαρι.:lol: Υ.Γ. Ειναι ιδανικο για καθαρισμα παρπριζ αυτοκινητων:p

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί (συν)κάτοχοι του Kaiser, θέλω να διαμαρτυρηθώ για την κοροϊδία που υφιστάμεθα από την κατασκευάστρια εταιρεία.

 

Δοκίμασα να καθαρίσω το χιόνι μπροστά από το σπίτι μου, με το Kaiser, αλλά δεν υπήρχε τέτοια εντολή !!!

 

Δοκίμασα και manual, δηλαδή να το χρησιμοποιήσω εν είδη φτυαριού, αλλά τίποτα. !!!

 

Αίσχος. Αιδώς Αργείοι.

 

Τι μπούρδες μας λέτε, ότι το Kaiser, μπορεί να κάνει τα πάντα ?

 

Μην κάνεις κανένα λάθος και τα πεις αυτά στους xda.. Αυτοί τα παίρνουνε σοβαρά κάτι τέτοια..:lol:

Στα δικαστήρια θα τους τρέχουν πάλι..:lol:

 

(Λες να βγει τίποτα καλό και να δούμε TytnIII με αντιθαμπωτικές ακτίνες στο καπάκι της μπαταρίας για να μας κρατά στεγνό το τζάμι όσο το έχουμε σε θήκη GPS στο παρμπρίζ?..:blink:)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...