Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα phone skin της προκοπής που να έχει και την βιντεοκλήση και να δουλεύει φυσικά υπάρχει για το Kaiser;

Αυτό που έχει πάνω είναι εκνευριστικό (δεν έχει εικονικό πλήκτρο κλήσης φωνής (για βιντεοκλήση έχει) και με διπλό κλικ πάνω στην επαφή που μας βγάζει το smart dial δεν την καλεί) !

 

υπαρχουν εκατονταδες :O

 

τωρα τι ενοεις εσυ της προκοπης δεν μπορει να ξερει κανεις εκτος απο εσενα .

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δόκιμασε Piel Frama αν και ακριβές, έχουν φοβερή ποιότητα.

 

Κάτι άλλο, γιατί δεν μπορώ να μπω στο msn με το TyTN 2 και GPRS; Έχω vodafone

 

κανονικοτατα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

όταν στην ACE προσπαθούν να παράσχουν υπηρεσία και μετάφραση

 

και μονοπωλειο :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δυστυχώς όπως έχουν τα πράγματα μέχρι στιγμής η επίσημη Ελληνική ROM της ACE-Hellas δεν μπαίνει σε Kaiser από εξωτερικό... Είναι θέμα firmware (η Ελληνική ROM τσεκάρει τους σειριακούς αριθμούς και δεν εγκαθίσταται σε Kaiser που δεν έχει εισαχθεί από ACE-Hellas). Πιστεύω πως αν κάποιος καλός χακεράς ασχολιόταν σοβαρά με το θέμα θα μπορούσε άνετα να το ξεκλειδώσει... Απλά το θέμα ενδιαφέρει μόνο Έλληνες οπότε δύσκολο να ασχοληθούν τα γατόνια χακεράδες του εξωτερικού...

 

Αν δεν σας χαλάει η Αγγλική γλώσσα στα μενού/διαλόγους κ.τ.λ., πιστεύω πως η καλύτερη λύση είναι μαμά Αγγλικό Kaiser + εγκατάσταση εργαλείων για εισαγωγή Ελληνικών χαρακτήρων. Προσωπικά εγώ προτιμώ αυτή τη λύση γιατί έτσι έχω το αυθεντικό Αγγλικό λειτουργικό χωρίς τροποποιήσεις και σκάλισμα από την ACE-Hellas... Προτιμώ να έχω τον έλεγχο εγκαθιστώντας ακριβώς αυτά που θέλω. Επίσης έχει ακουστεί ότι με την Ελληνική ROM το Kaiser είναι λίγο πιο αργό απ' το Αγγλικό.

 

Αν βέβαια σας είναι απαραίτητη η Ελληνική γλώσσα (πλήρης εξελληνισμός μενού/διαλόγων/βοήθειας κ.τ.λ.) τότε είναι μονόδρομος, ακουμπάτε τα παραπάνω φράγκα και παίρνετε το Ελληνικό...

 

δεν ειναι θεμα παραπανω χρηματων για μενα μονο..

 

για ποιο λογο να το παρω ελληνικο οταν δεν προκειται να το εχω ποτε με ελληνικα μεσα??

 

1ον λογω του οτι με τα ελληνικα της ace σερνεται σε σχεση με τηλ που ειναι με αγγλικη ρομ

και

2ον αφου ουτως η αλλως δεν θα μεινει με την official rom μεσα αρα δεν θα μπορω να βαλω τα ελληνικα (που ουτως η αλλως δεν τα χρειαζομαι)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=6412

 

η λυση σχετικα με το messenger!

 

η αυτη που χρησιμοποιω εγω

 

http://rapidshare.com/files/70640443/PocketMSN_HTCz.cab

 

πολυ πιο ελαφρια και δηιουργει και αναλογο φακελο email σε καθε λογαριασμο (msn,hotmail,gmail κλπ) στα μηνυματα ωστε να παιρνεις τα μειλ σου ανετα αμεσα απο εκει και χωρις να ανοιγεις το windows live καθε φορα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γειά σας :) καιρό έχω να σας δω.

 

ερώτηση. γιατί το msn μου αρνείται να κάνει log on?

Link to comment
Share on other sites

Tώρα τελευταία όποτε συνδέω το kaiser στο πισί και πάει να συγχρονίσει με το activesync, μου πετάει ένα μήνυμα που λέει ότι έχει γίνει μια αλλαγή στον διακομιστή μπλα μπλα μπλα, και ότι όλα τα στοιχεία της συσκευής πρέπει να συγχρονιστούν, και ότι οι αλλαγές που έγιναν μετά τον τελευταίο συγχρονισμό θα διαγραφούν. Επιβεβαιώνω, και όντως όλα σβήνονται και περνιούνται τα δεδομένα του πισιού. Τι παίχτηκε;

 

Το πρόβλημα συνεχίζεται. :mad:

Έσβησα όλες τις επαφές και τις καταχωρήσεις όπως είπε, αλλά πάλι τα ίδια. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αλλά μην με πάρετε με τις ντομάτες... Αν πειράξουμε κάτι στην registry και κάνουμε hard reset η αλλαγή θα παραμείνει;

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

οχι ερχεται στην κατασταση που το αγορασες καινουργιο

 

Δηλαδή τα windows είναι εγκατεστημένα στη Ρομ, και εμείς ότι αλλαγές κάνουμε εκεί με hard reset επανέρχεται στην αρχική της κατάσταση;

Μετά το hard reset γίνεται εγκατάσταση των windows ή απλά έρχονται στην αρχική τους κατάσταση; Επειδή απο ppc δεν ξέρω τι ομοιότητες υπάρχουν με την συμπεριφορά των windows σε σχέση με τα pc.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος το καιζεράκι μας να έχει μόνιμα κλειστό το GPRS και να ανοίγει μόνο για αποστολή και λήψη MMS;

 

Υπάρχει, χάρη σε αυτό που μου δείξανε οι tranaee και athanaso77.

 

Για πήγαινε στο :

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή τα windows είναι εγκατεστημένα στη Ρομ, και εμείς ότι αλλαγές κάνουμε εκεί με hard reset επανέρχεται στην αρχική της κατάσταση;

Μετά το hard reset γίνεται εγκατάσταση των windows ή απλά έρχονται στην αρχική τους κατάσταση; Επειδή απο ppc δεν ξέρω τι ομοιότητες υπάρχουν με την συμπεριφορά των windows σε σχέση με τα pc.

 

Epanerxetai stin katastasi opws otan anoigeis gia prwti fora ti syskevi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Δηλαδή τα windows είναι εγκατεστημένα στη Ρομ, και εμείς ότι αλλαγές κάνουμε εκεί με hard reset επανέρχεται στην αρχική της κατάσταση;

Μετά το hard reset γίνεται εγκατάσταση των windows ή απλά έρχονται στην αρχική τους κατάσταση; Επειδή απο ppc δεν ξέρω τι ομοιότητες υπάρχουν με την συμπεριφορά των windows σε σχέση με τα pc.

ναι φιλε μου,σε αυτο το θεμα ειναι διαφορετικη η φιλοσοφια με το pc,την εγκατασταση την κανει μονο του οχι οπως στο pc που την κανεις απο το cd;)
Link to comment
Share on other sites

Epanerxetai stin katastasi opws otan anoigeis gia prwti fora ti syskevi.

 

ναι φιλε μου,σε αυτο το θεμα ειναι διαφορετικη η φιλοσοφια με το pc,την εγκατασταση την κανει μονο του οχι οπως στο pc που την κανεις απο το cd;)

 

Δηλαδή ότι και να πειράξεις ότι και να χαλάσεις μέσα στη registry με hard reset λύνεται; Επειδή έχω βρει πολλά πράγματα να κάνω αλλά πρέπει να πειράξω την registry σκέφτομαι αν χαλάσει τπτ και το ppc τα παίξει μην έχω σοβαρό πρόβλημα.

 

Και επίσης ακόμα δεν κατάλαβα, ξαναγίνεται εγκατάσταση ή επανέρχεται στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. έχει διαφορά γιαυτο. ευχαριστώ για το χρόνο σας.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή ότι και να πειράξεις ότι και να χαλάσεις μέσα στη registry με hard reset λύνεται; Επειδή έχω βρει πολλά πράγματα να κάνω αλλά πρέπει να πειράξω την registry σκέφτομαι αν χαλάσει τπτ και το ppc τα παίξει μην έχω σοβαρό πρόβλημα.

 

Oti kai na peirakseis sti Registry meta apo hard reset epanerxetai kanonika stis default times tis.

 

Και επίσης ακόμα δεν κατάλαβα, ξαναγίνεται εγκατάσταση ή επανέρχεται στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. έχει διαφορά γιαυτο. ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Kai ta dyo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα συνεχίζεται. :mad:

Έσβησα όλες τις επαφές και τις καταχωρήσεις όπως είπε, αλλά πάλι τα ίδια. :worry:

 

antimetopizo to idio akribos problima:mad:

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?p=61245#post61245

prospa8o na bro mia lisi sto site tis htc alla distixos matea

an gnorizei kapios kati as boi8isei

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος το καιζεράκι μας να έχει μόνιμα κλειστό το GPRS και να ανοίγει μόνο για αποστολή και λήψη MMS;

 

tha pas rythmiseis-syndeseis-syndeseis-tha breis ekei pou leei sthn lista thn "wind internet" kai tha kaneis diagrafh!! kai eisai ok!!! eixa kai egw to idio provlhma!!

:respect:kaiser
Link to comment
Share on other sites

tha pas rythmiseis-syndeseis-syndeseis-tha breis ekei pou leei sthn lista thn "wind internet" kai tha kaneis diagrafh!! kai eisai ok!!!

 

Αν κανεις αυτό, τότε δεν θα έχεις σύνδεση με το internet αν σου χρειαστεί. Το καλύτερο είναι το "No Data" το οποιο δουλεύει μια χαρά.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο? (no data)

 

Αυτό που ανέφερε ο costas2by4AIO: http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=2944

 

Είναι πολύ καλό και αξιόπιστο

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

και ειναι οντως τόσο καλο? αν ειναι να το βάλω και εγώ...γιατι κάθε φορά που μπαίνω στο msn μέσω wifi,μετά από λίγο αρχίζει να μπαίνει σε λειτουργία το gprs...!!! εσυ keras το έχεις βάλει να δεις αν ειναι όντως καλό?
:respect:kaiser
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...