Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Εφτασα τα 80 μηνυματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια για να μπορω να μπω στις αγγελιες τι χρειαζεται???Νομιζα πως χρειαζονταν 80 μηνυματα.

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Μετά από Hard Reset δεν επανέρχεται με τίποτα. Δείχνει μαύρη οθόνη. Έβγαλα την μπαταρία μήπως και συνέλθει αλλά τίποτα. Άν υπάρχει λύση πρίν το πάω γιά service.....
Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από Hard Reset δεν επανέρχεται με τίποτα. Δείχνει μαύρη οθόνη. Έβγαλα την μπαταρία μήπως και συνέλθει αλλά τίποτα. Άν υπάρχει λύση πρίν το πάω γιά service.....

 

Μετα απο τι εμφανιστηκε αυτο το προβλημα???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια:

 

με το ActiveSync δίνει internet από laptop σε Kaiser, ενώ το αντίθετο γιατί δεν γίνεται ; Δεν το είχα χρειαστεί μέχρι σήμερα και το θεωρούσα δεδομένο :rolleyes:

 

Φεύγω αύριο πρώι πρώι για ταξίδι και θέλω το laptop να έχει internet από το kaiser... πως το κάνω ; :O

 

παίδες κάποιο hint ; :O

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τι εμφανιστηκε αυτο το προβλημα???

Μετά από διαδικασια Hard Reset δηλ. Ρυθμίσεις-Σύστημα-Διαγραφή Μνήμης

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

παίδες κάποιο hint ; :O

Δεν δουλεύει με το AS αυτό που θέλεις. θα πας στα προγράμματα και θα βρεις την εφαρμογή internet sharing. θα επιλέξεις usb και από κάτω την σύνδεση που θέλεις να μοιράσεις. θα πατήσεις connect και μετά θα συνδέσεις το kaiser στη usb (θα δεις ότι το AS δεν θα ανοίξει). στη συνέχεια θα πας στις συνδέσεις δικτύου του laptop και θα δεις ότι θα υπάρχει μια καινούρια τοπική σύνδεση(LAN). Δες αν είναι συνδεμένο ή αν χρειάζεται να το επιλέξεις. μπορεί αυτό το τελευταίο να χρειάζεται μόνο όταν κάνεις σύνδεση με bt και όχι με usb. δεν το έχω μπροστά μου και δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω. λογικά μετά από αυτό θα έχεις internet στο laptop σου από το kaiser...

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει με το AS αυτό που θέλεις. θα πας στα προγράμματα και θα βρεις την εφαρμογή internet sharing. θα επιλέξεις usb και από κάτω την σύνδεση που θέλεις να μοιράσεις. θα πατήσεις connect και μετά θα συνδέσεις το kaiser στη usb (θα δεις ότι το AS δεν θα ανοίξει). στη συνέχεια θα πας στις συνδέσεις δικτύου του laptop και θα δεις ότι θα υπάρχει μια καινούρια τοπική σύνδεση(LAN). Δες αν είναι συνδεμένο ή αν χρειάζεται να το επιλέξεις. μπορεί αυτό το τελευταίο να χρειάζεται μόνο όταν κάνεις σύνδεση με bt και όχι με usb. δεν το έχω μπροστά μου και δεν θυμάμαι ακριβώς να σου πω. λογικά μετά από αυτό θα έχεις internet στο laptop σου από το kaiser...

Αγαπητέ psybill σε ΥΠΕΡ-ευχαριστώ :up:

 

φεύγω για ταξίδι σε λίγη ώρα και με έσωσες :clap:

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ρε παιδιά τι γίνεται με την Cosmote?

Στον κατάλογο Φεβρουαρίου 2008, έχουν την έκδοση χωρίς το I-go, στα 799 ευρώ.

Πάω σε ένα cosmote shop (γιατί από μια βλακεία είμαι υποχρεωμένος μόνο σε cosmote shop να εκμεταλλευτώ την επιδότησή μου), και στο σύστημα τους έχουν μόνο το παλιό Tytn, και το Tytn + Igo.

Γνωρίζετε κανένα cosmote shop που να έχει το tytn II χωρίς το igo?

 

Ευχαριστώ.

Ταξίδια στο μυαλό ενός ... μεσήλικα

http://www.midlife.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά λύστε μου μια απορία . Είχα βάλει το destinat 6 στο kaiser Και μετά απο κανένα μήνα μου κολλουσε, φόρτωναι την αρχική εικόνα έδειχνε οτι φόρτωναι από κάτω και μετά σταματούσε και κολλούσε , μετά το έκανα φορματ και του πέρασα το 7, τώρα πάλι μετά απο καμιά 20αριά μέρες χρήσησ μου κολλάει και το 7 στην αρχική εικόνα εκεί που δείχνει οτι φορτώνει ,έχετε καμιά ιδέα; Τί μπορεί να φταίει; Μήπως φταίει οτι το έχω περασει στην κύρια μνήμη και όχι στην sd; Κατά τα άλλα δουλεύει άψογα δεν κολλάει σε κάποιο άλλο πρόγραμμα.

 

Δεν χρειάζεαι hard reset. Σβήσε από τα μηνύματα αναφορές παράδοσης και οτιδήποτε αναφορές και είσαι Ok. Λύση από τον zalaros στην σελίδα 195.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεαι hard reset. Σβήσε από τα μηνύματα αναφορές παράδοσης και οτιδήποτε αναφορές και είσαι Ok. Λύση από τον zalaros στην σελίδα 195.

εισαι φοβερόςς :)

Link to comment
Share on other sites

tragiko pligma :O

ekana enimerosi ta mail mou kai distixos perase tis epafes apo to msn stis epafes tou tilefonou.kai to kako einai oti einai polles i epafes apo to msn.:Okapou diabasa oti antimetopizete kapos alla den mporo na to bro.

help kaneis????:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια:

 

με το ActiveSync δίνει internet από laptop σε Kaiser, ενώ το αντίθετο γιατί δεν γίνεται ; Δεν το είχα χρειαστεί μέχρι σήμερα και το θεωρούσα δεδομένο :rolleyes:

 

Φεύγω αύριο πρώι πρώι για ταξίδι και θέλω το laptop να έχει internet από το kaiser... πως το κάνω ; :O

Στο Connection Manager υπάρχει ένα Internet Share ή κάτι τέτοιο. Μοιράζει το 3G/GPRS με το λαπτοπ μέσω bluetooth ή usb

Link to comment
Share on other sites

οχι εγώ ... ο zalaros :):):)

δεν θα το σκεφτόμουν ποτέ :) Πού να το φανταστώ οτι μπορεί να φταίει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!!!υπαρχει greek rom(cooked) για το TYTN II???

 

Διαβασα αρκετα απο τα ποστ αλλα δεν βρηκα τιποτα, ουτε ειχα χρονο να τα διαβασω ολα...αν μπορει καποιος ας μου απαντησει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μετά από διαδικασια Hard Reset δηλ. Ρυθμίσεις-Σύστημα-Διαγραφή Μνήμης

 

hard reset den einai h diadikasia Ρυθμίσεις-Σύστημα-Διαγραφή Μνήμης...ayto einai apla diagrafh mnhmhs..to hard reset anaferetai alliws sto egxeiridio xrhshs tou tilefwnou..kai ginetai me syndyasmo plhktrwn

:respect:kaiser
Link to comment
Share on other sites

exw ena provlhma..molis mpainw mesw wifi sto internet arxizei kai kai kanei syndesh to gprs mesw ths wind...eixa perasei bebaia kati rythmiseis gia free internet mesw ths wind,alla tis diegrapsa...twra ti kanw pou energopoieitai kai me xrewnei?kai molis kleisw to parathyraki pou kanei thn syndesh mesw gprs,ksanapetietai kai kanw reset...mono etsi..!!!kapoios pou na kserei??
:respect:kaiser
Link to comment
Share on other sites

To Hard reset με την διαγραφή μνήμης είναι το ίδιο πράγμα :)

 

Το άλλο που αναφέρεται στο εγχειρίδιο (το οποίο αναφέρει και την διαγραφή μνήμης που είναι επισημμάνω το ΙΔΙΟ) είναι με συνδυασμό πλήκτρων! Πήγαινε στην διαγραφή μνήμης και πάτα 1234

 

θα γίνει!

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να παιζω τα παιχνιδια που εχουν καταληξη .jar

Τα παιχνίδια που έχουν κατάληξη .jar είναι java. Στο kaiser (αν δεν έχεις cooked rom) υπάρχει προεγκατεστημένος java emulator για java εφαρμογές παιχνίδια ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

ναι ειχε αλλα απο οταν αλλαξα rom δεν εχει τι πρεπει να κανω?

Υπάρχουν κάποιοι java emulators που μπορείς να εγκαταστήσεις στο kaiser σου. Κάνε μια αναζήτηση εδώ http://www.xda-developers.com ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...