Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόκειται για τα Customization Packages της HTC.

 

Αυτό έχει σχέση με τις ρυθμίσεις του HTC Home? (Γιατί δεν βλέπω πουθενά ρυθμίσεις για to home).

Αλήθεια, αυτά τα packages σε ποιό folder βρίσκονται?

 

 

Τίποτα δεν έχασες. :)

 

Το έπιασα το υπονοούμενο! :)

 

Πόσο χαλαρό; Η αλήθεια είναι ότι παίζει λίγο αλλά όχι σε ανησυχητικό ή ενοχλητικό βαθμό.

 

Κουνιέται και στις 4 πλευρές...και όταν πάει τέρμα κάτω φαίνεται (ελάχιστα) το κάτω μέρος. Δεν το φοβάμαι λειτουργικά αλλά για σκόνη κλπ.

Try to be a fan...not a fanatic !

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αυτό έχει σχέση με τις ρυθμίσεις του HTC Home? (Γιατί δεν βλέπω πουθενά ρυθμίσεις για to home).

 

Όχι δεν έχει σχέση με αυτό. Στα Settings --> Today (κάνε τη μετάφραση εσύ που έχεις ελληνική συσκευή) μπορείς να αλλάξεις του τι να δείχνει το today screen. Αν κατάλαβα καλά αυτό δεν ζητάς;

 

Αλήθεια, αυτά τα packages σε ποιό folder βρίσκονται?

 

Δεν έχεις πρόσβαση. Έχουν να κάνουν με την εξελληνοποίηση της αγγλικής ROM από την ACE Hellas.

 

Το έπιασα το υπονοούμενο! :)

 

Δεν το είπα με υπονοούμενο, πραγματικά δεν έχασες τίποτα. Απλά έτσι δουλεύει.

 

Κουνιέται και στις 4 πλευρές...και όταν πάει τέρμα κάτω φαίνεται (ελάχιστα) το κάτω μέρος.

 

Φαίνεται το κάτω μέρος;;; :blink:Ε... τόσο πολύ δεν είναι φυσιολογικό! :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει σχέση με αυτό. Στα Settings --> Today (κάνε τη μετάφραση εσύ που έχεις ελληνική συσκευή) μπορείς να αλλάξεις του τι να δείχνει το today screen. Αν κατάλαβα καλά αυτό δεν ζητάς;

 

Σωστά κατάλαβες!

 

 

Φαίνεται το κάτω μέρος;;; :blink:Ε... τόσο πολύ δεν είναι φυσιολογικό! :confused:

 

 

Μάλλον θα πρέπει να δω και κάποιο άλλο Kaiser για να δω τελικά αν είναι προβληματικό το δικό μου.

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου! :)

Try to be a fan...not a fanatic !

 

:)

Link to comment
Share on other sites

 

τέλος να σας διορθώσω λιγάκι και τους 2 :) η lite 7b του dutty είναι πιο ενημερωμένη και γρήγορη. απο θέμα σταθερότητας είναι τα ίδια δηλαδή.... δεν κολλάνε ποτέ! τουλάχιστον σε μένα έχω να κάνω soft-reset πολύ καιρό.

:)

 

θοδωρη δεν υπαρχει κανενας λογος για οσους εχουν την 6 να περασουν στην 7 ;)

δεν υπαρχει λογος να στησεις απο την αρχη το τηλ σου με καποια αλλη ρομ, οταν εχεις την 6 του dutty η την lite του helmi_c :)

 

ειναι ιδιες σε δυνατοτητες και απλα διαλεγεις:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σιγουρος πως σου εχουν μεινει καποια κομματια ακομη :lol:

 

softkey changer

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=279544

 

Έψαχνα με hide και remove φταίει η σαμπάνια των ημερών

Link to comment
Share on other sites

πω οσο περνανε οι μερες ειμαι και πιο ευχαριστημενη! και με τη μπαταρια.

ε καμια φορα μπερδευεται κ κολλαει λιγο αλλα δε με πειραζει, μετα επανερχεται!

τωρα μενει να βαλω το dest. το ****το ειναι οτι επειδη μεσω rapidshare κατεβασα κι αλλα πραγματα σημερα, δε με φηνει να κατεβασω το αρχειο....

Αν περιμενω ρε παιδια μεχρι αυριο θα ναι ok?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

πω οσο περνανε οι μερες ειμαι και πιο ευχαριστημενη! και με τη μπαταρια.

ε καμια φορα μπερδευεται κ κολλαει λιγο αλλα δε με πειραζει, μετα επανερχεται!

τωρα μενει να βαλω το dest. το ****το ειναι οτι επειδη μεσω rapidshare κατεβασα κι αλλα πραγματα σημερα, δε με φηνει να κατεβασω το αρχειο....

Αν περιμενω ρε παιδια μεχρι αυριο θα ναι ok?

 

ontos h mpataria tou einai polu kalh!

kai mena pou kai pou kolaei ligo alla etsi einai ta windows!(einai kai ligo o epeksergasths bebea!)

 

 

pio dest tha peraseis?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμ δε ξερω... mou dosan ena link με τιτλτο dest 6..7,..

κι ενα αλλο greekg...

αλλα το πρωτο δ εμ αφηνει να το κατεβασω!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

εμ δε ξερω... mou dosan ena link με τιτλτο dest 6..7,..

κι ενα αλλο greekg...

αλλα το πρωτο δ εμ αφηνει να το κατεβασω!

 

xm..to 6 h to 7?

kai go to 6 exw kai eimai polu euxarhsthmenos!

exw pantos kai to 7 pou einai kainourgio kai skeftome na to valw,alla kolaw sto oti mporei na mou kolhsh palh to kinhto opws thn allh fora,kai na thelo hard reset kai ftou apo thn arxh olla...:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία του παιδιά είναι το αδύναμο σημείο του. αλλά διορθώνεται με μια 1600 :)

 

το γεγονός ότι σας κολλάει καμιά φορά και ίσως θέλει reset είναι ότι η official rom είναι χάλια. αν την αλλάξετε τότε θα είστε πολύ πιο ευχαριστημένοι.

 

το destinator 6 ΜΟΝΟ να βάζεται και όχι το 7. είναι το καλύτερο.

 

Δημήτρη όσο αναφορά την 6 απο την 7 του dutty είπαμε ότι εδώ ενημερώνουμε τα μέλοι μας ποια ρομ είναι η καλύτερη σύμφωνα με τις δοκιμές μας. :) σίγουρα αν έχεις την 6 δεν αξίζει να πας στην 7 γιατί η διαφορά είναι σχεδόν μηδενική.

 

εγώ πάντως πήγα :D

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία του παιδιά είναι το αδύναμο σημείο του. αλλά διορθώνεται με μια 1600 :)

 

το γεγονός ότι σας κολλάει καμιά φορά και ίσως θέλει reset είναι ότι η official rom είναι χάλια. αν την αλλάξετε τότε θα είστε πολύ πιο ευχαριστημένοι.

 

το destinator 6 ΜΟΝΟ να βάζεται και όχι το 7. είναι το καλύτερο.

 

Δημήτρη όσο αναφορά την 6 απο την 7 του dutty είπαμε ότι εδώ ενημερώνουμε τα μέλοι μας ποια ρομ είναι η καλύτερη σύμφωνα με τις δοκιμές μας. :) σίγουρα αν έχεις την 6 δεν αξίζει να πας στην 7 γιατί η διαφορά είναι σχεδόν μηδενική.

 

εγώ πάντως πήγα :D

ara kala ekana kai den evala to dest 7!!!:happy:

 

pos mporoume na alaksoume thn official rom???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το H σημαινει οτι ειναι σε HSDPA ενω το G σε GSM. αν δεν σερφαρεις μεσω του provider σου καλο θα ηταν να απενεργοποιησεις το HSDPA προς οφελος της αυτονομιας:)

 

Ω, σ' ευχαριστώ, νόμιζα ότι είχα κάνει ένα χαζό ερώτημα που δεν χρήζει απαντήσεως... :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωχ νομιζω οτι θα τα ακουσεις τωρα.... ψαξε λιγο στις προηγουμενες σελιδες. αν δεν κανω λαθος(που δεν κανω) εχουν ξαναδοθει τετοιες οδηγιες.

εγω για το καλο σου το λεω!!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

εμ δε ξερω... mou dosan ena link με τιτλτο dest 6..7,..

κι ενα αλλο greekg...

αλλα το πρωτο δ εμ αφηνει να το κατεβασω!

 

λογικα ειναι λινκ που τα εχω ανεβασει εγω και τα εχω δωσει σε αρκετους εδω μεσα :)

 

τα λινκς δουλευουν κανονικα κατι αλλο ειναι μαργαριτα.κοιταξε το παλι.

 

αν εχεις παλι προβλημα πες μου ;)

 

hχχp://rapidshare.com/files/69035359/dest6_7_last.rar

 

hχχp://rapidshare.com/files/72372398/GreeceG.rar

 

(οπου χ =t)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

τα links σου φταίνε. απλώς δεν το παραδέχεσαι!
Link to comment
Share on other sites

τωρα τα κατ6εβαζει κανονικα. απλα πριν ελεγε οτι εχω κατεβασει ηδη πολλα κ πρεπει ν γινω premium user.

σ ευχαριστουμε για την... πλαγια οδο!

πρεπει να τα αποθηκευσω και τα 2 στο καιζερ??

:cool:
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να τα αποθηκευσω και τα 2 στο καιζερ??

 

δεν ειναι απαραιτητο.απλα το 6 χρειαζεσαι για να κανεις την δουλεια σου.

το 7 απλα ετσι για να το μαθεις και να το συνηθισεις μεχρι να ειναι ετοιμο και να χρησιμοποιεις πλεον μονο εκεινο:)

 

επισης το igo με τον καινουριο χαρτη ειναι πολυ καλο παιδες;)

 

πολυ πιο δυνατο προγραμμα(γνωστο αυτο στους περισσοτερους )απο το destinator και με παρα παρα πολυ περισσοτερες ρυθμισεις αλλα και λειτουργιες+ τα πολυ ομορφα γραφικα :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

θρυλε μπορεις, μπορεις να προκριθεις!!

 

με την chealsy ????:blink::blink::blink: :lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι οχι?!?! οταν παιζεις με την ψυχη σου ολα γινονται!

θα βαλω το 6 και το δευτερο link που λεει"greek"?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι οχι?!?! οταν παιζεις με την ψυχη σου ολα γινονται!

θα βαλω το 6 και το δευτερο link που λεει"greek"?

 

αυτος ειναι ο χαρτης ;)

 

βαλε τον φακελο του χαρτη ειτε μεσα στην καρτα σου ειτε μεσα στον φακελο destinator .το προγραμμα θα τον διαβασει ουτως η αλλως :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Είδα στην ιστοσελίδα του ΓΕΡΜΑΝΟΥ ότι έχει το ΤΥΤΝΙΙ σε δύο εκδόσεις με και χωρίς το ΙGO, αντίστοιχα 900 και 800 €. Το GPS δεν μου είναι απαραίτητο αυτή τη στιγμή (έχω στο αυτοκίνητο TIBO με Destinator). Σκέφτομαι λοιπόν να αγοράσω την απλή έκδοση για να γλυτώσω 100 € και αργότερα ανάλογα με τις ανάγκες βάζω και το ΙGO ή το Destinator. Πιστεύετε ότι η σκέψη μου είναι σωστή;

 

Ελπίζω ότι στη συσκευή δεν αλλάζει κάτι φυσικά και είναι και οι δύο κανονικά της ACE.

Link to comment
Share on other sites

ε ρε τους κλέφτες! ακου εκεί 800€.
Link to comment
Share on other sites

ποιο καλο παληκάρι θα μας κάνει ενα tutorial για να μπορέσουμε να κάνουμε σωστή αναβάθμιση χωρίς να καταστρέψουμε το μηχάνημα από τη ROM της ACE στη ROM του Dutty's? ρωτώ γιατί τα αγγλικά μου δεν είναι τόσο καλά ώστε να μπορώ να κάνω την αναβάθμιση άφοβα.

 

Χρόνια πολλά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...