Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V6 MAXX


johnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι: Σε PC με Vista όπου έχει εγκατασταθεί το Mobile Phone Tools και βλέπει μια χαρά το V6 Maxx, αν βάλω το P2K Commander θα δει το κινητό και θα μπορώ να κάνξω την όλη διαδικασία, ή όχι;

 

Εγω εχω βιστα και το τηλεφωνο το βλεπει (1075) και το P2K Commander και το RSDlite φυσικα αφου βαλεις το Mobile Phone Tools θα πρεπει να βαλεις τους οδηγους απο το P2K Commander.το μονο που δεν μου δουλευει ... ακομα και δεν ξερω γιατι ειναι το LeaderGL FlexEditor.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απεγκατέστησε όλους τους drivers Που έχουν σχέση με Motorola.Κάνε restart το pc σου και σύνδεσε το κινητό σου.Θα ανοίξει ο οδηγός εύρεσης νέου υλικού.Εκεί βάλε αυτούς τους drivers. http://www.filehost.gr/754614 Θα σου ξανανοίξει ο οδηγός εύρεσης νέου υλικού και θα βάλεις πάλι τους ίδιους drivers.

 

Eίναι διαδικασία ενός λεπτού.

kai πως ακριβώς το κάνουμε αυτό bomber?

έχω ένα v3xx και ένα maxx και έχω κατεβάσει από το blog σου το αρχείο που έχεις για να γίνει το xx ίδιο με το maxx .μέσω rsdλιτε αλλά το v3xx δεν αναγνωρίζεται με τίποτα...τώρα πέρασα και το αρχείο που δίνεις στο filehost και πάλι niente...

τι κάνωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

εχουν σπάσει τα νεύραααααααααααααααααααααααααα μου...

πως αφαιρώ τους drivers?

 

(πάντως από πλευρά απόδοσης το maxx είναι πολύ καλύτερο απο το xx )

 

 

(aaa και ξεχασα να σου πω ότι το v3xx ήταν vodafone αλλα τώρα δεν είναι,έχει ήδη φλασαριστει μια φορά, με την μόνη διαφορά ότι τώρα δεν έχει ελληνικά...γι αυτό θέλω το συντομότερο να το κάνω....φαντάζομαι στη δική σου βέρσιον υπάρχει ελληνικη γλώσσα....)

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε κάτσε teodoro γιατί μπερδεύτηκα.

 

Δε δίνω στο blog κανένα αρχείο που να κάνει το v3xx maxx.

Και πώς απεγκατέστησες το vodafone live στο V3XX?Τι έκδοση λογισμικού έχεις;

Link to comment
Share on other sites

to monsterpack εννοώ για v3xx (άσε που είναι ίδια) απλά ήταν vodafone live(to 3xx ) και πριν το πάρω μου το έστειλαν έχοντας αφαιρέσει το vodafone live αλλά προφανώς με version που δεν υποστήριζε ελληνικα.....βεβαια είναι λιγο άτοπο να το συζητάμε εδώ απλά είδα το post σου γιατί με το maxx δεν έχω πρόβλημα.....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε teodoro όταν λες οτι το maxx είναι καλύτερο απο πλευράς αποδοσής το εννοείς;

Επειδή έχουν περάσει και τα δυό απο τα χέρια μου δεν είδα κάποια σημαντική διαφορα. Ισα ίσα που βρίσκω το ακουστικο του v3xx λίγο καλύτερο.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Kalitero se synoliki poiotita einai to 3xx-Exo parei edo stin Agglia gnisio Singapore kai einai apsogo:)

Eixa to Maxx kai me tin xrisi xsevapsan ta plastika !-Episis to V3xx einai elaxista pio grigoro kai me poly kalitero sima-To maxx se 3G einai gia petama.

Link to comment
Share on other sites

δεν αναλώνομαι σε τέτοιου είδους κόντρες για ένα σχόλιο μιας παρένθεσης

απλά επειδή έχω και τα δυο και τα λειτουργώ το maxx για μένα έχει καλυτερη απόδοση (οθόνη-ταχύτητα- καλά κάμερα δεν λέω γιατί εχει 2 mp πληκτρολόγιο κτλ) συν του ότι φθείρεται λιγοτερο λόγω υλικού

το xx σίγουρα φέρνει σε v σειρά με το all time classic design αν και το μικρό τζαμάκι εξωτερικά με χάλασε (συνήθισα το v3i) όπως και η τρισάθλια εξωτερική οθόνη (καμμια σχέση με το maxx) και βέβαια δεν μ άρεσε πολύ αυτό το μαύρο -γκρί ...αλλά σιγουρα σε λίγο θα δούμε το γνωστό κόλπο της μοτορολα με τις ίδιες συσκευές σε άλλα χρώματα.

Στα μεγάλα συν του χχ βάζω την μεταλλική κατασκευή του- που πάντα προτιμώ

 

ΕΙΜΑΙ ΜΟΤΟΡΟΛΑΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.....

 

 

(να προσθέσω ότι στα + του maxx είναι η απόδοση ήχου αντιθέτως με το xx

αλλά και στο σήμα υπερέχει το 2ο)

 

τελος 2 παρατηρήσεις

1.και στα δυο άμα βάλει κάποιος το αυτί του στο μικρόφωνο ακούει βουητό

2. θα πει κάποιος την μοτορολα ότι θα ήταν πιο λειτουργικό τα πλαινά πλήκτρα του κινητού να βρίσκονται στον κορμό του κι όχι να φεύγουν επάνω με το καπάκι...έλεος...αντε το ένα φτάνει...

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Kalitero se synoliki poiotita einai to 3xx- Exo parei edo stin Agglia gnisio Singapore kai einai apsogo :)

Eixa to Maxx kai me tin xrisi xsevapsan ta plastika ! - Episis to V3xx einai elaxista pio grigoro kai me poly kalitero sima -To maxx se 3G einai gia petama.

 

:!: To teleutaio to opoio anafereis, to EPIVEVAIONEI kai enas allos filos, se kapoio proigoumeno post.:!:

 

Gia na to anafereis kai esu, logika etsi tha einai.

 

:!: Giati etsi ? :worry:

 

:!: Krima pragmatika, giati einai ena AXIOLOGO -(HSDPA)- montelo, tis Motorola ...

 

- Krima pragmatika ...... :(

Link to comment
Share on other sites

 

:!: To teleutaio to opoio anafereis, to EPIVEVAIONEI kai enas allos filos, se kapoio proigoumeno post.:!:

 

Gia na to anafereis kai esu, logika etsi tha einai.

 

:!: Giati etsi ? :worry:

 

:!: Krima pragmatika, giati einai ena AXIOLOGO -(HSDPA)- montelo, tis Motorola ...

 

- Krima pragmatika ...... :(

 

 

Αυτό που συμβαίνει στην πράξη φίλε summer είναι οτι το εξής:

Όταν ο χρήστης προσπαθεί να συνδεθεί στο internet μέσω δικτύου HSDPA το σήμα είναι τόσο χαμηλό(μερικές φορές) και η καθυστέρηση αρκετή ώστε το κινητό προτιμά να μεταπηδήσει σε δίκτυο GPRS με πολύ ισχυρότερο σήμα, ώστε να εξασφαλίσει τουλάχιστον ισχυρή σύνδεση με το δίκτυο και συνεχή( έστω και πιο αργή) μεταφορά δεδομένων.

 

Επειδή στην ελληνική αγορά μέχρι τώρα δεν κυκλοφορούν πολλές HSDPA συσκευές και επειδή είχα την τύχη να περιεργαστώ τις περισσότερες από αυτές και συγκεκριμένα τα 2 Motorola και το z560 της Samsung (δεν έχω κοιτάξει καθόλου το z650) πρέπει να πώ ότι και οι 3 έχουν παραπλήσια συμπεριφορά, κάτι που με κάνει να πιστεύω ότι μάλλον πρόκειται για θέμα δικτύου παρά για θέμα συσκευής. Ίσως το samsung έχει λίγο καλύτερη συμπεριφορά και η μετάπτωση σε δίκτυο 2,5 G γίνεται δυσκολότερα από ότι στα 2 Moto, αλλά είναι φανερό ότι ακόμα τα δίκτυα είναι ανώριμα.

Συνεπώς είναι σωστότερο, χωρίς να σημαίνει πως δεν υπάρχουν διαφορές από συσκευή σε συσκευή, να μην κατηγορούμε τις συσκευές, αλλά κυρίως τους παροχείς.Αυτοί ευθύνονται για το αδύναμο σήμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λιγο λαθος αγαπητε ddr2, γιατι οταν ειχα και τα 2 motorola διπλα-διπλα, το Maxx οταν ειχε 3g σημα, ειχε πολυ λιγωτερο απο το V3xx και οταν το εχανε, τo V3xx παρεμενε ΚΑΛΑ δικτυωμενο.

 

Τωρα εχω παλι ενα Maxx στα χερια μου και μολις τελειωσω τα σκαλισματα μου θα εχετε και το οριστικο πορισμα του Eφετειου! :tease:

 

Μα δεν τα έριξα όλα στο δίκτυο.:)

Είπα ότι υπάρχουν και διαφορές από συσκευή σε συσκευή.

Αλλά και το v3xx πολύ συχνά εγκαταλείπει χωρίς δεύτερη σκέψη ή ενδοιασμούς το hsdpa γα το πολύ σταθερότερο gprs.

Σίγουρα η κάλυψη δεν είναι ιδανική,όπως και σίγουρα υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στους δέκτες των κινητών.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει γίνει κουραστικό να λέμε τα ίδια και τα ίδια κάθε τόσο,για το σήμα του Maxx.....

 

Kalitero se synoliki poiotita einai to 3xx-Exo parei edo stin Agglia gnisio Singapore kai einai apsogo:)

Eixa to Maxx kai me tin xrisi xsevapsan ta plastika !-Episis to V3xx einai elaxista pio grigoro kai me poly kalitero sima-To maxx se 3G einai gia petama.

 

Το Μaxx επίσης ήταν "γνήσιο" από Σιγκαπούρη ;;....και ποιές ποιοτικές διαφορές είδες,για να αναφέρεις σχετικά ;-Στην Αγγλία κυκλοφορούν και V3xx και V6 Kίνας ;

Link to comment
Share on other sites

Παλι πολυ θεωρητικα τα λες! Το Maxx εχει ΠΟΛΥ χαμηλοτερη αποδοση σε δικτυο 3G ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ με το V3xx!

 

Eίμαι της θεωρητικής:p

Maxx δεν είχα δικό μου ποτέ.

Έχω παίξει αρκετά, αλλά δεν το κράτησα και μέρες ώστε να κάνω σύγκριση.

Οπότε δέχομαι σίγουρα αυτό που λές.:)

Αλλά πέραν αυτού και η κάλυψη του δικτύου είναι γτπ...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει γίνει κουραστικό να λέμε τα ίδια και τα ίδια κάθε τόσο,για το σήμα του Maxx.....

Το Μaxx επίσης ήταν "γνήσιο" από Σιγκαπούρη ;;....και ποιές ποιοτικές διαφορές είδες,για να αναφέρεις σχετικά ;-Στην Αγγλία κυκλοφορούν και V3xx και V6 Kίνας ;

 

File gia to sima kai tin piotita toy V6 eipa tin gnomi moy kai den eixa diavasei oti eixe anaferthei.To maxx kykloforei tora edo sto Londino toso Kinas oso kai Singapore analoga to diktyo.-Ego eixa to V6 to Kineziko poy einai sxedon pseftiko kai gi ayto pleon to dinoyn tora ftinotera-H diafora fenetai emfanos apo to finirisma kai thn aisthisi sto xeri.Episis to Singapore dixnei oti exei kalyteri othoni kai den tzogarei toso oso to Kineziko.

 

H gnomi mou oti to V3xx einai synolika pio boliko kai kalitero se xrisi,akoma kai to kineziko,pragmatiko Motorola,apo oti to maxx,poy kai edo akoma protimoyn to palaio V3x anti aytoy-Episis to V3xx einai kalitero se photo apo oti to V6 stin idia analisi.Elpizo min malosete pali gia to thema:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπάρχει firmware για να γλιτώσω από το μενού της vodafone; Είδα τις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν έβγαλα άκρη. Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως θα το κάνω; Thnx :)
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα, πείραξα και το μόνο που κατάφερα ήταν να βγάλω τα ελληνικά από το μενού. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να ξαναβάλω ελληνικά στο κινητό; :/
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia,tha hthela na sas rothso merika pragmata gia to motorolav6 maxx pou molis agorasa.prota apola einai to proto motorolapou agorazo genika kai giayto sugxoreste mou kai merikes erothseis pou mporei na theorhthoun xazes alla den ta gnoriza katholou san menu kai den eixa ksanaxrhsimopoihsei motorola.

se genikes grammes eimai polu eyxaristhmenos alla exo apories.

1) skeftomai na agoraso mia 2h mpatariakai ena desktop charger,pernei thn idia mpataria me to v3xx ?kai ena desktopcharger gia to v3xx tha kanei gia to diko mou?

2) ontos ta 3 skins einai aparadekta ,prospathhsa na katevaso to skin manager alla mou to katevazei se mia morfh arxeioy 7z kai den pernaei mesa sto thlefono me thn metafora arxeion.ti mporo na kano?

3)pos mporo na dhmiourghso fakelo mesa stisfotos kai na metafero ekei fotos ?

sas eyxaristo polu

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

 

και εγω εχτες αγορασα το κινητο και ειμαι πολυ ικανοποιημενος

 

απλα επειδη ειναι το πρωτο μου μοτο ειμαι λιγο ψιλοχαμενος με το μενου......

 

 

μια γρηγορη ερωτησουλα

 

πως μπορουμε χειροκινητα να επιλεξουμε εμεις δικτυο???

 

εγω πχ δεν θελω εναλλαγη απο 3g και θελω μονιμο 2g.....

 

που μπορω να το ενεργοποιησω???

 

εχω φαει το μενου και μου διαφευγει

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia,tha hthela na sas rothso merika pragmata gia to motorolav6 maxx pou molis agorasa.prota apola einai to proto motorolapou agorazo genika kai giayto sugxoreste mou kai merikes erothseis pou mporei na theorhthoun xazes alla den ta gnoriza katholou san menu kai den eixa ksanaxrhsimopoihsei motorola.

se genikes grammes eimai polu eyxaristhmenos alla exo apories.

1) skeftomai na agoraso mia 2h mpatariakai ena desktop charger,pernei thn idia mpataria me to v3xx ?kai ena desktopcharger gia to v3xx tha kanei gia to diko mou?

2) ontos ta 3 skins einai aparadekta ,prospathhsa na katevaso to skin manager alla mou to katevazei se mia morfh arxeioy 7z kai den pernaei mesa sto thlefono me thn metafora arxeion.ti mporo na kano?

3)pos mporo na dhmiourghso fakelo mesa stisfotos kai na metafero ekei fotos ?

sas eyxaristo polu

Link to comment
Share on other sites

2) ontos ta 3 skins einai aparadekta ,prospathhsa na katevaso to skin manager alla mou to katevazei se mia morfh arxeioy 7z kai den pernaei mesa sto thlefono me thn metafora arxeion.ti mporo na kano?

 

sas eyxaristo polu

\

 

Το skin manager δεν το παιρναμε στο τηλεφωνο το κανεις εξτρακτ και αφου συνδεσεις το τηλεφωνο σου με USB το διαβαζει και σου βγαζει λιστα με τα σκινς που εχεις, επειτα αφου εχεις κατεβασει τα σκινς που θελεις και τα εχεις κανει και αυτα εξτρακτ τα περνας στο τηλεφωνο μεσω του skin manager, και τελος πατας το κουμπι για ρισταρτ του τηλεφωνου. αν ψαξεις λιγο θα βρεις και αναλυτικες οδηγιες αλλα και οτι αλλο χρειαστεις, μπορεις να αρχισεις απο εδω-->

http://grmoto.blogspot.com/index.html

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια ερωτησούλα ρε παιδιά. Μόλις αναβάθμισα το firmware επιτυχώς και δεν ξέρω πώς να βγούν τα ελληνικά στο menu αν βγαίνουν. Κανένας γνώστης να μου απαντήσει...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το πηρα σημερα ως τωρα μ αρεσει αλλα αυτο το 2,5με πορτοκαλι τι ειναι που μου βγαζει στα πανω εικονιδια εκει κονταμ στο σημα?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το πηρα σημερα ως τωρα μ αρεσει αλλα αυτο το 2,5με πορτοκαλι τι ειναι που μου βγαζει στα πανω εικονιδια εκει κονταμ στο σημα?

 

Σου δείχνει σε τι δίκτυο είσαι συνδεδεμένος(2,5G = GSM δίκτυο, ενώ 3G = δίκτυο 3ης γενιάς και H(σε ρόζ κουτάκι συμαίνει δίκτυο HSDPA):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...