Jump to content

[Επίσημο] HTC Advantage X7500 (Athena)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οθοναρα 5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ιντσες και VGA που σκοτωνει!!!

8gb microdrive!!!

αστραπιαια αποκριση απο τα 624mhz!!!

GPS com4, 4800 οπως στο 3300

ΜΠΑΤΑΡΙΑΡΑ 2200MAH!!!

TVOUT!!!

MAGNHTIKO DETACHABLE ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ VERY SLEEK & ELEGANT

USB 2.0!!!! ΤΡΕΛΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ COPY ΜΕΣΩ ACTIVESYNC!!!

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ SMALL UMPC ME ΤΗΛΕΦΩΝΟ

ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ:w00t: :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα αν σας πω οτι με την οθόνη και την ανάλυση που έχει θα έπρεπε γιά κορυφαίες επιδόσεις να είχε μεγαλύτερο επεξεργαστή θα με κυνηγάτε ? :p
Link to comment
Share on other sites

σαν Racal του Στρατου μου μοιάζει!

 

ειναι μπαουλάκι πάντως αλλά εκπληκτικό στα χαρακτηριστικά του.

 

το δελτίο ειδήσεων των 20:00 Θα λέει,

 

νεαρός κάτοχος P3600(εγώ,επιτέθηκε στον γνωστό με το ψευδώνυμο Panaros του υποκόσμου του Mobility) με σκοπό να αποσπάσει το Athena.Κατά την συμπλοκή,τραυματίστηκε ο δράστης απο την συσκευη :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σαν Racal του Στρατου μου μοιάζει!

 

ειναι μπαουλάκι πάντως αλλά εκπληκτικό στα χαρακτηριστικά του.

 

το δελτίο ειδήσεων των 20:00 Θα λέει,

 

νεαρός κάτοχος P3600(εγώ,επιτέθηκε στον γνωστό με το ψευδώνυμο Panaros του υποκόσμου του Mobility) με σκοπό να αποσπάσει το Athena.Κατά την συμπλοκή,τραυματίστηκε ο δράστης απο την συσκευη :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

η ATHENA χτενιστηκε, εβαλε τα καλα της και σε περιμενει:lol: :lol: :lol:

http://img392.imageshack.us/img392/8780/dsc03447fu2.jpg

Link to comment
Share on other sites

thanks Πανο για τις φωτος ;)

 

Παντα τετοια να μας λες ,για να μπουμε παλι σε εξοδα :p

 

----------------------------------------

 

Dopod announces its own incarnation of HTC Athena - U1000

http://img465.imageshack.us/img465/7335/dopodu1000fi5.th.jpg

http://www.dopodasia.com/Dopod/Taiwan/Products/3Gsubnote/U1000

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ego pali de mporo na katalavo ti xrisimotita enos tetiou sximatos. Apo ti stigmi pou de xorai stin tsepi prepi na to kouvalas se tsanta, opote iparxoun ke alles lisis isos kaliteres. Toulaxiston, as ixe ena pliktrologio katallilo gia sovari xrisi, opos ta palia Jornada ke ta Mobilepro.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολογιο αν και δεν ειναι για umpc/hpc, ειναι απο τα καλυτερα που εχω πιασει σε mobile συσκευες. Μικρη διαδρομη πληκτρων και γραφεις πανγρηγορα.

Για να το κουβαλας, θελεις μια bookstyle case (σαν να κουβαλας το filofax σου).

 

Το σιγουρο ειναι πως δεν ειναι για τον καθενα μας, ειναι για heavy heavy user, ο οποιος θα κανει αρκετες παραχωρησεις στο θεμα φορητοτητας.

Και εκτος αυτου 1200 ευρακια λιγοι θα τα δωσουν...

Για τους λατρεις της φωτογραφιας, παρτε και μια απο την 3mp autofocus του χ7500.(1102κβ αλλα οχι και τοσο καλη)

http://img258.imageshack.us/img258/7158/image002bi5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το σιγουρο ειναι πως δεν ειναι για τον καθενα μας, ειναι για heavy heavy user, ο οποιος θα κανει αρκετες παραχωρησεις στο θεμα φορητοτητας.

 

Exis dikio, pantos ta specs ine korifea :)

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

@panaros

Αυτή η ισχύς του σήματος από το GPS που βλέπω στην φωτό πιό πάνω είναι η συνηθισμένη ? :confused:

οχι ηταν μολις το ανοιξα και τραβηξα φωτο αμεσως, μετα απο 10 δευτερα υπηρχε πολυ πρασινο στην καρτελα των δορυφορων:)

αλλα ολα τα λεφτα σε τετοια οθονη ειναι το igo που υποστηριζει real vga, ενω το dest6 ψιλοχανει (οπτικα μονο βεβαια).

Κανενα προβλημα με τα προαναφερθεντα προγραμματα.

Υπαρχουν και κατι αλλα που εχει μεσα στη rom οπως το tvout, στον IE εχει μενου (high resolution) και δειχνει οποιαδηποτε σελιδα οπως φαινεται σε pc χωρις χακιες η ozvga κ.ο.κ. TRUE BROWSING και αμα το προβαλεις και στην 42 lcd....

http://img228.imageshack.us/img228/4866/img0179gx3.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

δειχνει οποιαδηποτε σελιδα οπως φαινεται σε pc χωρις χακιες η ozvga κ.ο.κ. TRUE BROWSING

 

Pragmati i foto ta lei ola...

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

στον IE εχει μενου (high resolution) και δειχνει οποιαδηποτε σελιδα οπως φαινεται σε pc χωρις χακιες η ozvga κ.ο.κ.

http://img228.imageshack.us/img228/4866/img0179gx3.th.jpg

 

Κατι που επρεπε να υπαρχει σε ολα τα vga μοντελα :mad:

Link to comment
Share on other sites

ενταξει.το μηχανημα ειναι κορυφαιο σε ολα.δεν εχω δει ξανα τετοια χαραχτηριστηκα και οθονη.ομως ρε παιδια λογω μεγεθους μου φαινεται δυσχρηστο.σκεψου οτι το qtek 9000 το αντεξα μονο μια βδομαδα μονο κ μονο λογω μεγεθους και πηρα κατι μικροτερο.με δυσκολευε πολυ στη χρηση τηλεφωνου.γιατι τα κανουν τοσο μεγαλα?το θελω αλλα με φρεναρει το μεγεθος του.

παντα προσωπικη μου αποψη.

φιλε παναρος παντως σε ζηλευω.και τι δεν θα εδινα να το επαιζα λιγακι!!!

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Ego pali de mporo na katalavo ti xrisimotita enos tetiou sximatos. Apo ti stigmi pou de xorai stin tsepi prepi na to kouvalas se tsanta, opote iparxoun ke alles lisis isos kaliteres. Toulaxiston, as ixe ena pliktrologio katallilo gia sovari xrisi, opos ta palia Jornada ke ta Mobilepro.

 

Τα Handheld PC ήταν ένα τολμηρό - όπως αποδέιχτηκε- σχέδιο για την εποχή του (1998-99).

Ο κύριος λόγος που δεν γνώρισαν την αποδοχή του κοινού ήταν ο όγκος, το βάρος και η τιμή τους. Οι χρήστες προτίμησαν τα pocket pc και η συνέχεια είναι γνωστή.

 

 

Στα μέχρι τώρα ποστ στο παρόν thread, ήδη αναφέρθηκαν σχόλια για την φορητότητα και το κόστος της Αθηνάς. Δηλαδή οι ίδιοι λόγοι για τους οποίους δεν καθιερώθηκαν τα HPC.

 

Εύχομαι να μην επανηληφθεί η ιστορία. Ύστερα από 10 σχεδόν χρόνια η HTC τολμάει να προτείνει μία φοβερή συσκευή που απευθύνεται και πάλι στο ίδιο κοινό: buisness man. Προσωπική μου άποψη ότι η αγορά πλέον έχει διευρυνθεί πάρα πολύ και ότι η συσκευή θα αναγνωριστεί. Εξάλλου οι εναλλακτικές λύσεις που παρουσιάστηκαν κατά καιρούς (αναδιπλόμενα bt ή irda πληκτρολόγια, αποσπόμενα μικρά ή μεγάλα πληκτρολόγια) δεν έπεισαν τους χρήστες.

 

Το Jornada 680 είναι το μακροβιότερο μέχρι τώρα gadget μου, για να δούμε αν θα αντέξει και τώρα :geek:

 

 

 

υγ: δεν αναφέρθηκα στα 9000,9100 κτλ, γιατί τα θεωρώ "κλασικά" ppc, δηλαδή με ανεκτό όγκο.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα Handheld PC ήταν ένα τολμηρό - όπως αποδέιχτηκε- σχέδιο για την εποχή του (1998-99).

Ο κύριος λόγος που δεν γνώρισαν την αποδοχή του κοινού ήταν ο όγκος, το βάρος και η τιμή τους. Οι χρήστες προτίμησαν τα pocket pc και η συνέχεια είναι γνωστή.

 

 

Στα μέχρι τώρα ποστ στο παρόν thread, ήδη αναφέρθηκαν σχόλια για την φορητότητα και το κόστος της Αθηνάς. Δηλαδή οι ίδιοι λόγοι για τους οποίους δεν καθιερώθηκαν τα HPC.

 

Εύχομαι να μην επανηληφθεί η ιστορία. Ύστερα από 10 σχεδόν χρόνια η HTC τολμάει να προτείνει μία φοβερή συσκευή που απευθύνεται και πάλι στο ίδιο κοινό: buisness man. Προσωπική μου άποψη ότι η αγορά πλέον έχει διευρυνθεί πάρα πολύ και ότι η συσκευή θα αναγνωριστεί. Εξάλλου οι εναλλακτικές λύσεις που παρουσιάστηκαν κατά καιρούς (αναδιπλόμενα bt ή irda πληκτρολόγια, αποσπόμενα μικρά ή μεγάλα πληκτρολόγια) δεν έπεισαν τους χρήστες.

 

Το Jornada 680 είναι το μακροβιότερο μέχρι τώρα gadget μου, για να δούμε αν θα αντέξει και τώρα :geek:

 

 

 

υγ: δεν αναφέρθηκα στα 9000,9100 κτλ, γιατί τα θεωρώ "κλασικά" ppc, δηλαδή με ανεκτό όγκο.

 

Simfono se osa les, kirios gia tin timi. Afta ta mixanakia apefthinonte vasika se business users, an ke stin periptosi ton hpc's ena ikano marketing ke mia pio logiki timi tha mporouse na ta vali sta xeria poli kosmou (mono tous foitites na valis...)

 

An i HTC apofasisi na vgali ena monterno Jornada (tora pou opos les i agora gia mobile devices exi afksithi simantika) ime diatethimenos na pouliso ikopedo gia na to agoraso...

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

τελικη τιμη ποσο θα εχει και απο ποτε θα το εχουμε στα χερια μας?
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας δει κι εγω για λιγο την Αθηνα του Πανου (ετσι οπως τα γραφουμε, καποιος που διαβαζει το θεμα για πρωτη φορα θα νομιζει πως μιλαμε για γυναικες), εχω να πω το εξης.

Ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ οπως τα λεει ο ιδιος και κατι παραπανω.

Το μηχανημα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Κι αν καποιοι εντυπωσιαστηκαν οταν ειχαν πρωτοπαρει στα χερια τους το 9000 (μεταξυ αυτων κι εγω) τωρα απλα θα τρελαθουν.

Σε τρια σημεια θα εστιασω:

- Υπερτατη ποιοτητα κατασκευης (το ποιο ποιοτικο gadget που εχω πιασει ποτε μου. Τελεια. )

- Εκπληκτικη οθονη (περα απο τη χαοτικη της διασταση, η απεικονιση του λευκου και των υπολοιπων χρωματων ειναι απλα κορυφαια)

- Η καλυτερη υλοποιηση που θα μπορουσαν να σκεφτουν για πληκτρολογιο. Κουμπωνει αψογα με το μαγνητη, απλα και με τη σκεψη, ειναι εξαιρετικα σταθερο και με πολυ καλη αισθηση στα πληκτρα.

Κλεινοντας, θα πω το εξης. Ειναι ο ορισμος του gadget και το μονο που με εκανε να ξεχασω το iphone.

Αναμονη για την πρωτη κυκλοφορια του, πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας δει κι εγω για λιγο την Αθηνα του Πανου (ετσι οπως τα γραφουμε, καποιος που διαβαζει το θεμα για πρωτη φορα θα νομιζει πως μιλαμε για γυναικες), εχω να πω το εξης.

Ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ οπως τα λεει ο ιδιος και κατι παραπανω.

Το μηχανημα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Κι αν καποιοι εντυπωσιαστηκαν οταν ειχαν πρωτοπαρει στα χερια τους το 9000 (μεταξυ αυτων κι εγω) τωρα απλα θα τρελαθουν.

Σε τρια σημεια θα εστιασω:

- Υπερτατη ποιοτητα κατασκευης (το ποιο ποιοτικο gadget που εχω πιασει ποτε μου. Τελεια. )

- Εκπληκτικη οθονη (περα απο τη χαοτικη της διασταση, η απεικονιση του λευκου και των υπολοιπων χρωματων ειναι απλα κορυφαια)

- Η καλυτερη υλοποιηση που θα μπορουσαν να σκεφτουν για πληκτρολογιο. Κουμπωνει αψογα με το μαγνητη, απλα και με τη σκεψη, ειναι εξαιρετικα σταθερο και με πολυ καλη αισθηση στα πληκτρα.

Κλεινοντας, θα πω το εξης. Ειναι ο ορισμος του gadget και το μονο που με εκανε να ξεχασω το iphone.

Αναμονη για την πρωτη κυκλοφορια του, πλεον.

 

Λιγο μπαταλικο δεν ειναι ρε παιδια?:confused:

Link to comment
Share on other sites

File panaros, mporeis se parakalw na dokimaseis to vga out?

analisis pou ipostirizontai?

posa frames ana deuterolepto?

dokimase ena divx-mpeg arxeio na deis an paizei kala sthn o8onh sou xwris na xanei frames.

poiotita vga out?

Einai simantiko gia emena (sto xda 2 <qtek2020i> me to backpack vgaout ta fps mou htan poli xalia 3-4fps)

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας δει κι εγω για λιγο την Αθηνα του Πανου (ετσι οπως τα γραφουμε, καποιος που διαβαζει το θεμα για πρωτη φορα θα νομιζει πως μιλαμε για γυναικες), εχω να πω το εξης.

Ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ οπως τα λεει ο ιδιος και κατι παραπανω.

Το μηχανημα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Κι αν καποιοι εντυπωσιαστηκαν οταν ειχαν πρωτοπαρει στα χερια τους το 9000 (μεταξυ αυτων κι εγω) τωρα απλα θα τρελαθουν.

Σε τρια σημεια θα εστιασω:

- Υπερτατη ποιοτητα κατασκευης (το ποιο ποιοτικο gadget που εχω πιασει ποτε μου. Τελεια. )

- Εκπληκτικη οθονη (περα απο τη χαοτικη της διασταση, η απεικονιση του λευκου και των υπολοιπων χρωματων ειναι απλα κορυφαια)

- Η καλυτερη υλοποιηση που θα μπορουσαν να σκεφτουν για πληκτρολογιο. Κουμπωνει αψογα με το μαγνητη, απλα και με τη σκεψη, ειναι εξαιρετικα σταθερο και με πολυ καλη αισθηση στα πληκτρα.

Κλεινοντας, θα πω το εξης. Ειναι ο ορισμος του gadget και το μονο που με εκανε να ξεχασω το iphone.

Αναμονη για την πρωτη κυκλοφορια του, πλεον.

 

To θεμα ειναι οτι το 9000 ειναι οριακα ανεκτο σε μεγεθος και το athena ειναι σημαντικα μεγαλυτερο. Θα προτιμουσα κατι με 3.5", μεγεθος και βαρος μικροτερο απο το 9000, αλλα να μην λειπει το ενσωματωμενο gps και το 3d chip με vga out. Ποιος ξερει ισως ετσι να ειναι ο αντικαταστατης του 9000.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...