Jump to content

VoipDiscount


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιλάς με Εικονοτηλέφωνο ή με SIP Adaptora και έτσι χρεώνεσαι μία φορά την κάθε κλήση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για το sim adaptora πως δουλεύει το σύστημα ? ακολουθώ τις οδηγίες στην σελιδα του voipdiscount .υπάρχει κανενα link που να εχει ξανασυζητηθεί το θέμα ?
Link to comment
Share on other sites

Sip adaptor

εννοούμε συνήθς κάπιο μόντερ-ρουτερ όπως το FRITZ ή διάφορα απλά modem τα οποία συνδέονται στο καλώδιο του ΟΤΕ και από την άλλη μεριά συνδέεις τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει το έκανα .συνδεσα το τηλεφωνο στο fritz και το φριτζ στο δίκτυο του οτε.οπότε καλώντας ετσι ελπίζω τα δωρεάν λεπτά να μην πιάνονται διπλά .ευχαριστώ τους προλαλήσαντες για την βοήθεια.))
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
se ena pc mou exw ta xp kai douleyei kanonika. sto laptop mou omos exw ta vista kai otan paw na parw til leei "sound device problem preventing this call" kai dn kserw ti ftaiei.exw koitaksei ta sound settings alla tpt. thanx
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
re paidia katebasa kai ego to voipdiscount kai mporo na po oti einai ikanopoihtikotato!mia erotisi epeidi kirios gia sms to thelo ayta einai free i exei kapoio periorismo;prepei na pliroseis ta 10 eyro;an den pliroseis ayta ta xrimata kobontai ta sms meta apo kapioes meres;
Link to comment
Share on other sites

;)- τα sms αφαιρουνται απο τα 10 ευρω σου φαινεται και στον λογαριασμο ,αν δεν πληρωσεις κοβεται συντομα η δοκιμαστικη free περιοδος για μηνυματα και τηλεφωνα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν sms είναι 7 την εβδομάδα ή 30 τον μήνα . μετά πληρώνεις.

Πρέπει να δώσεις 10 ευρώ για 120 ημέρες . Αυτά τα 10 ευρώ θα τα καταναλώσεις σε άλλες χρεώσιμες κλήσεις, ή θα τα αφήσεις στο λογαριασμό για αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το χρησιμοποιώ από τον περασμένο Μάιο και έχω βρει την υγειά μου. Πολύ καλή ποιότητα. Αν δίνανε και νούμερο να σε καλούν θα ήταν τέλειο!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν sms είναι 7 την εβδομάδα ή 30 τον μήνα . μετά πληρώνεις.

Πρέπει να δώσεις 10 ευρώ για 120 ημέρες . Αυτά τα 10 ευρώ θα τα καταναλώσεις σε άλλες χρεώσιμες κλήσεις, ή θα τα αφήσεις στο λογαριασμό για αργότερα.

diladi an stelno mexri 7 tin ebdomada i 30 to mina einai free i kai pali prepei na pliroseis ta 10 eyro;

Link to comment
Share on other sites

Sip adaptor

εννοούμε συνήθς κάπιο μόντερ-ρουτερ όπως το FRITZ ή διάφορα απλά modem τα οποία συνδέονται στο καλώδιο του ΟΤΕ και από την άλλη μεριά συνδέεις τηλέφωνο.

Ένα τέτοιο sip adaptor, μπορεί να συνδεθεί ταυτόχρονα με άλλο ρούτερ στην ίδια γραμμή ώστε να έχω το voipdiscount σε κανονική σταθερή συσκευή;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

diladi an stelno mexri 7 tin ebdomada i 30 to mina einai free i kai pali prepei na pliroseis ta 10 eyro;

 

Για να ξεκινήσεις να στέλνεις δωρεάν μηνύματα θα πρέπει να έχεις καταθέσει χρήματα στο λογαριασμό σου. Γύρω στα 12,5 ευρώ είναι (μαζί με ΦΠΑ και κάτι άλλα έξοδα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφού έχω πληρώσει τα 10 ευρώ και τόσο καιρό έστελνα δωρεάν μηνύματα ξαφνικά άρχισε να μου τα χρεώνει (σε κινητά στο Βέλγιο και στην Ελλάδα).

 

Ξέρετε ποιο είναι το fair use για τα SMS;

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί τα Χριστούγεννα το είχα σκίσει στα SMS και δεν με χρέωσε μία. Τώρα γιατί ξαφνικά;

 

Στο λογαριασμό μου έχω 3,5 ευρώ ακόμα για 85 μέρες FREE Days (καλώ κινητά).

Link to comment
Share on other sites

καλα και εγω εστελνα μηνυματα και απο ενα σημειο και μετα μου τα χρεωνει και δεν λεει ξεκαθαρα ποιο ειναι το οριο.ουτε ισχυει σε μενα οτι υπαρχει οριο ανα βδομαδα η ανα μηνα.απο αρχες φλεβαρη παλι μου τα χρεωνει .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφού έχω πληρώσει τα 10 ευρώ και τόσο καιρό έστελνα δωρεάν μηνύματα ξαφνικά άρχισε να μου τα χρεώνει (σε κινητά στο Βέλγιο και στην Ελλάδα).

 

Ξέρετε ποιο είναι το fair use για τα SMS;

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί τα Χριστούγεννα το είχα σκίσει στα SMS και δεν με χρέωσε μία. Τώρα γιατί ξαφνικά;

 

Στο λογαριασμό μου έχω 3,5 ευρώ ακόμα για 85 μέρες FREE Days (καλώ κινητά).

 

Το όριο πρέπει να είναι στα 15/βδομάδα. Ομως δεν είναι μάλλον σταθερό αλλά το μεταβάλλει η εταιρία κατά πως θέλει, χωρίς να το ανακοινώνει

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά αλλά μόνο πρότυπο εταιρείας δεν είναι αυτή αν μεταβάλλει κάθε τόσο (εβδομάδα) τα όρια...

 

αλλά έτσι είναι τα τζαμπέ μόνο με πονηριές γίνονται... αν θέλουμε ξεκάθαρα πράγματα ας πληρώνουμε...

Link to comment
Share on other sites

:( - το μονο προβλημα ειναι οτι ο αλλος ακουει την φωνη του σε αντιλαλο κι ετσι μπλοκαρει αυτα που του λες ασχετα αν εσυ τον ακους πεντακαθαρα κι αν ειναι καλα τα ακουστικα ακους μακραν καλυτερα απο οταν του μιλαγες στο σταθερο απο κανονικη συσκευη (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να σας πώ ένα κόλπο για να παίρνετε κινιτά με το Voip Discount χωρίς να χρεώνεστε?

Καλείτε πρώτα το +302101188000 το οποίο είναι το τηλ 131 του ΟΤΕ υπηρεσίες τηλ καταλ και ζητάτε να σας συνδέσουν με το κινιτό που επιθυμήτε.

Αυτοί σας συνδέουν και το πρόγραμμα δεν καταλαβαίνει την αλλαγή την κλήσης απο σταθερό σε κινιτό και συνεχίζεται να χρεώνεστε σαν να κανετε κλήση σε σταθερό.

Το οποίο παρεπιπτώντος δεν είναι καν σταθερό είναι το πρωην 131 που υποτίθεται ότι θα πρέπει να χρεώνετε διαφορετικά.

Bug του προγραμματος

Link to comment
Share on other sites

Να σας πώ ένα κόλπο για να παίρνετε κινιτά με το Voip Discount χωρίς να χρεώνεστε?

Καλείτε πρώτα το +302101188000 το οποίο είναι το τηλ 131 του ΟΤΕ υπηρεσίες τηλ καταλ και ζητάτε να σας συνδέσουν με το κινιτό που επιθυμήτε.

Αυτοί σας συνδέουν και το πρόγραμμα δεν καταλαβαίνει την αλλαγή την κλήσης απο σταθερό σε κινιτό και συνεχίζεται να χρεώνεστε σαν να κανετε κλήση σε σταθερό.

Το οποίο παρεπιπτώντος δεν είναι καν σταθερό είναι το πρωην 131 που υποτίθεται ότι θα πρέπει να χρεώνετε διαφορετικά.

Bug του προγραμματος

Ti είπες τώρα;;;;;;

σοβαρά παίζει αυτό που λές ;;;;

και τόσο καιρό χρεώνομαι τα κινητά που καλώ;;;

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

se ena pc mou exw ta xp kai douleyei kanonika. sto laptop mou omos exw ta vista kai otan paw na parw til leei "sound device problem preventing this call" kai dn kserw ti ftaiei.exw koitaksei ta sound settings alla tpt. thanx

Αχ αυτά τα Vista!!!! Φίλε μάλλον θα πρέπει να δεις τους drivers της κάρτας ήχου και τις ρυθμίσεις της ...Δοκίμασε να κατεβάσεις νέους ή ψάξε στο website του VoipDiscount για βοήθεια και troubleshoooting ...

Good luck !!!

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

:blink: - κανενας εθελοντης να το επιβεβαιωσει αυτο οτι ισχυει ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το justvoip που έχει φτηνές χρεώσεις και για κινητά. Το πρόβλημα είναι όμως ότι μου κάνει μαιμουδιές στις χρεώσεις. Κάνω το εξής. Είμαι εκτός Ελλάδας και του λέω να συνδέσει τη μάνα μου με τη θεία μου σε phone to phone. Παρόλο που έχω χρόνο ομιλίας μετά από εκείνο το τηλ. μου λέει ότι έχει τελειώσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το voipdiscount δε θα σε χρεώσει στον ΟΤΕ αλλά θα χρειαστεί να βάλεις 10€ στο λογαριασμό ώστε να συνεχίσεις να τηλεφωνείς "δωρεάν".

ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι δωρεάν κλήσεις περιορίζονται στα 300 λεπτά την εβδομάδα. Πέραν αυτών χρεώνεσαι 1 σέντ/λεπτό για Ελλάδα.

Για direct call (σταθερό σε σταθερό) υπάρχει πάγιο έξοδο 5 σέντ/τηλεφώνημα.

 

Μου εγενετο χρεώσεις από voip discount χωρίς να έχω δώσει εντολή όταν δίνομε στοιχεία πιστωτικής κάρτας κρατάνε στοιχεία και κάνουν χρέωσης χωρίς εντολή είμαι συνδρομητής 1 χρόνο περίπου μου έκαναν κρατήσεις από τον λογαριασμό μου στις 11/12/14-1-2008 και 10/13/15-12008 διέκοψα την πιστωτική κάρτα και έκανα καταγγελία τώρα μου έκοψαν την σύνδεση ενώ έχω υπόλοιπο 9,30 εύρο και 85 ημέρες υπόλοιπο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από που το κατεβάσατε βρε παιδιά το voipdiscount? Στην αναζήτηση βγάζει πάρα πολλά

Εγώ έχω το Voipwise είναι διαφορετικό?

Είμαι τελείως άσχετος και μια βοήθεια θα είναι ευπρόσδεχτη :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...