Jump to content

Πόση μνήμη σας αρκεί;


 Κοινοποίηση

Πόση μνήμη σας αρκεί στο κινητό σας τηλέφωνο;  

122 members have voted

  1. 1. Πόση μνήμη σας αρκεί στο κινητό σας τηλέφωνο;

    • Λιγότερα από 128ΜΒ
      6
    • 128-256ΜΒ
      3
    • 512ΜΒ
      14
    • 1GB
      40
    • 2GB
      27
    • 4GB
      12
    • 8GB
      4
    • Περισσότερα από 8GB
      16


Recommended Posts

Στο W800 μου έχω κάρτα 2gb και δεν είναι αρκετή... :O 1,8gb περίπου με τραγούδια, ενώ τα υπόλοιπα είναι παιχνίδια, εφαρμογές, βίντεο κτλ. Περιμένω να βγει κάρτα memory stick micro τουλάχιστον 2gb αν όχι 4, για να περάσω σε αντικατάσταση του κινητού μου...:happy:
Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 70
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το memory stick micro είναι σχεδιασμένο ώστε να φτάσει μέχρι τα 32GB. Σιγά σιγά θα αρχίζουν να βγαίνουν μεγαλύτερες κάρτες στην παραγωγή.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Το memory stick micro είναι σχεδιασμένο ώστε να φτάσει μέχρι τα 32GB. Σιγά σιγά θα αρχίζουν να βγαίνουν μεγαλύτερες κάρτες στην παραγωγή.

Σχεδιασμένο είναι,τα τηλέφωνα όμως θα λειτουργουν σωστά με αυτους τους επεξεργαστές?δεν νομίζω..

 

Στο θέμα τώρα,

1 gb sandisk έχω στο sharp v903,και μου αρκεί,400 mb περιπου τα video και οι εικόνες,και τα άλλα σε Mp3,εχω και καποια mb ελευθερα.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδιασμένο είναι,τα τηλέφωνα όμως θα λειτουργουν σωστά με αυτους τους επεξεργαστές?δεν νομίζω..

πολυ σωστα.

πρωτα θα αυξηθει η ισχυς των επεξεργαστων και μετα θα περασουμε σε τετοιας χωρητικοτητας μνημες.

εγω εχω 512micro sd στο Ε50 αλλα το τηλεφωνο λειτουργει κανονικοτατα και με 2G.

Link to comment
Share on other sites

1G στο d900 μου φτανει....!!!

 

Μόνο που φίλε μου δυστυχώς το συγκεκριμένο τηλέφωνο όπως και τα άλλα της Samsung έχουν ως οροφή τα 512MB........Αυτός ήταν και ο λόγος που δεν επέλεξα το συγκεκριμένο μοντέλο, αλλά πήρα το Νόκια 6233 που υποστηρίζει μέχρι 2GΒ!!!!

Link to comment
Share on other sites

8 γξκίκα εμένα για ολα τα τραγούδια μου και 3- 4 ταινίες
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Έλεος βρε φιλαράκι. Έχεις όλα τα τραγούδια σου μέσα? και κάθεσαι και βλέπεις και ταινίες στο κινητό?

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

1GB στο S-200 μου είναι υπεραρκετή.

Γενικά πιστεύω οτι αν δεν έχεις mp3 στο τηλέφωνο, η μνήμη δεν γεμίζει με τίποτα. Οι εφαρμογές πόσο χώρο να πιάσουν;

Αντίθετα αν χρησιποποιείς το κινητό σας mp3 player καμία μνήμη δεν φτάνει...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τα μπ3.Κι εγώ έτσι την γεμίζω στο κινητό.Λοιπόν 1gb στο 6270 και στο 6680.Στο ipaq 2gb.:)

Θυμαμαι πριν χρόνια με το 3650 που είχε 4Mb +16m κάρτα και μου φαινόταν τεράστια,όταν το 7650 είχε μόνο 4...

Παλιός καλός καιρός...:cry: :D

Link to comment
Share on other sites

με μια 2GB ειμαι Οκ,videakiα,ακολουθανε οι εφαρμογες τα κομμενα Mp3 Που βαζω και οι εικονες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 1 GB είμαι ικανοποιημένος.Πιστεύω ότι για κανονική χρήση μέχρι 1 GB είναι εντάξει, αλλά για χρήση του κινητού τηλεφώνου σαν mp3 player, τότε θα ήταν καλύτερα από 2 GB και πάνω.:cool:
Link to comment
Share on other sites

1gb εχω κ δεν μπορω να το γεμισω. περισοτερο βαζω παιχνιδια κ φωτογραφιες. δεν εχω ξεkινησει να γεμιζω mp3. λιγο ασχετο. καποιο καλο προγραμμα για να κοβεις τα mp3 ξερετε?:D
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο και 512 ειναι οκ...

 

Στο ppc ομως η 2gb που εχω ειναι λιγη.... Με 8 και πανω gb θα ημουν καλα πιστευω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο και 512 ειναι οκ...

 

Στο ppc ομως η 2gb που εχω ειναι λιγη.... Με 8 και πανω gb θα ημουν καλα πιστευω...

 

Παρακολουθείς ταινίες στο PPC; Γι'αυτό έχεις ανάγκη από περισσότερη μνήμη;

Προσωπικά,θα χρειαζόμουν την ίδια συνολική μνήμη και στο PPC και στο κινητό μου τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παρακολουθω ταινιες στο ppc. Μονο για μουσικη.

 

Βασικα, απο την στιγμη που αγορασα το ppc, τα mp3 που ηταν περασμενα στην μνημη του κινητου ηταν αχρηστα οποτε και σβηστηκαν, και πλεον το κινητο το χρησιμοποιω πλεον μονο για φωτογραφιες. Οποτε και 512mb μονο για φωτο ειναι λιγο υπερβολικο.

 

Στο ppc τωρα, θα ηθελα να κραταω τα αγαπημενα μου τραγουδια τα οποια ειναι 8 και κατι gb στο πισι. Αν και με συμφερει περισσοτερο ενα ipod προτιμω το interface των windows.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2Gb και πανω πιστευω ειναι καλα, αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν βγαζουν μεγαλες καρτες πλεον και οσες βγαζουν ειναι high capacity.

 

H μονη λυση ειναι να βγαλει τον μινι εξωτερικο σκληρο με BT-wifi interface η seagate με 20GB.

 

http://www.engadget.com/2007/01/30/seagate-unveils-d-a-v-e-drive-with-bluetooth-and-wifi/

Link to comment
Share on other sites

4Gb (oso exei kai to N91). Oute ypervoles oute mizeries. Polla tragoudakia, polla videakia, polles eikonos.. Ola mia xara
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
με μια 2gb τα έχω καλύψει όλα,τραγούδια-εφαρμογές κυρίως μιας και με παιχνίδια δεν προλαβαίνω και πολύ να ασχοληθώ...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Με 200 ΜΒ ειμαι ικανοποιημενος

 

Α! Εσύ είσαι πολύ οικονομικός και ολιγαρκής!:p :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...