Jump to content

XDA Atom Life (παλιό O2 Apollo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
θα μας τρελάνουν στο expansys 300 ευρώ το atom life:wacko:

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=161051

 

Τι σου φαίνεται παράξενο; Λογική τιμή έχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγε 300 το MWG το Ο2 είναι πιο ακριβό ;)

Θέλει να προωθήσει την νέα εταιρεία

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν έχουν κάποιες διαφορές;

 

Όχι καμία εκτός από το branding.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

φίλε manos the greek

πες μου μόνο αν τραβάει γρήγορα καλές φωτό και video (fps ειδικά)

 

όπως σχεδόν όλα τα ppc, πιστεύω ότι μόνο σ' αυτό τον τομέα θα υστερεί (αν υστερεί...) :worry:

 

η μπαταρία πόσο σου κρατάει ?

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις εμαθα οτι το ATOM LIFE εχει αγγλικο μενου μηπος ξερει κανεις τι να κανω για να εχω ελλινηκο μενου???ειπαρχει κανενε προγραμα που να το κανει στα ελληνικα??
Link to comment
Share on other sites

φίλε manos the greek

πες μου μόνο αν τραβάει γρήγορα καλές φωτό και video (fps ειδικά)

 

όπως σχεδόν όλα τα ppc, πιστεύω ότι μόνο σ' αυτό τον τομέα θα υστερεί (αν υστερεί...) :worry:

 

η μπαταρία πόσο σου κρατάει ?

 

 

Video δεν έχω τραβήξει ποτέ, αλλά φωτός μια χαρά και γρήγορα

απλά για να βγάλει καλές πρέπει να δεις τις ρυθμίσεις.

 

Καλά μην περιμένεις και εσύ τπτ φοβερό, δεν με απασχολεί η

κάμερα τόσο στα ppc.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση...

 

πάντως είμαι προβληματισμένος...:wacko:

γιατί διάβασα πολλά αρνητικά σχόλια για τη συσκευή αυτή σε άλλα sites, πιστεύετε ότι έφτιαξε τόσο εύκολα?

 

άλλωστε γιατί το σκοτώνουν το μηχάνημα έτσι??

 

σαν τηλέφωνο έχετε κανένα παράπονο? δουλεύει σωστά??

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση...

 

πάντως είμαι προβληματισμένος...:wacko:

γιατί διάβασα πολλά αρνητικά σχόλια για τη συσκευή αυτή σε άλλα sites, πιστεύετε ότι έφτιαξε τόσο εύκολα?

 

άλλωστε γιατί το σκοτώνουν το μηχάνημα έτσι??

 

σαν τηλέφωνο έχετε κανένα παράπονο? δουλεύει σωστά??

 

Μα και με την παλιά ρομ δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα,

η αναμονή είναι όντως ένα πρόβλημα με μέτρια χρήση βγάζει 2 μέρες και κλειστό τα βράδια. CPU στο auto.

 

Τι να σου πω δεν ξέρω με έχει βολέψει αφάνταστα και ειδικά τώρα ο συνδιασμός PointUI και S2U2 είναι απίστευτος και πολύ πρακτικός.

 

Κλασσικά η ραμ είναι πρόβλημα αλλά ετοιμάζεται μία ρομ που θα δίνει ελεύθερα 31mb βγάζοντας τις μλκ τις O2.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

To μεγαλο προβλημα αυτης της συσκευης ειναι η αυτονομια της. Μακραν η μικροτερη, απο ολα τα ppc που εχω χρησιμοποιησει (χειροτερη και απο το επισης τραγικο Benq P50). Κατα τα αλλα, στα χρηματα του ειναι απλα το απολυτο value for money. Ειναι εξαιρετικη συσκευουλα.
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΑΤΟΜ LIFE H MONH ANTIPRVSOPIA POY EXEI STHN ELLADA EINAI H EXPANSYS KAI H PLAY247!!H ADIPROSOPIA O2 BRHSKETE STHN AMERIKH KAI FHSIKA EXEI AGGLIKO MENOY!!ETSI O PERISOTEROS KOSMOS DEN TOAGORAZEI!!EGV TO PHRA APO THN PLAY!ALLA TON APRILIO TOY 2008 THA KHKLOFORISH KAI STHN ELLADA!!OPOTE TO MENOY THA EINAI ELLINIKO KAI OPOIS TO EXEI HDI PAREI MPOREI NA ALAJI TO MANOY TOY SE ELLHNIKO!!!APISTEYTO THLEFVNO!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΤΟ ΑΤΟΜ LIFE H MONH ANTIPRVSOPIA POY EXEI STHN ELLADA EINAI H EXPANSYS KAI H PLAY247!!H ADIPROSOPIA O2 BRHSKETE STHN AMERIKH KAI FHSIKA EXEI AGGLIKO MENOY!!ETSI O PERISOTEROS KOSMOS DEN TOAGORAZEI!!EGV TO PHRA APO THN PLAY!ALLA TON APRILIO TOY 2008 THA KHKLOFORISH KAI STHN ELLADA!!OPOTE TO MENOY THA EINAI ELLINIKO KAI OPOIS TO EXEI HDI PAREI MPOREI NA ALAJI TO MANOY TOY SE ELLHNIKO!!!APISTEYTO THLEFVNO!!

 

Καταρχήν καλώς ήρθες στο forum. Δεύτερον, μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις (στον κόσμο των forum). Τρίτον όσο μπορείς να γράφεις με ελληνικά. Τέταρτον, είναι κρίμα που μια τόσο καλή συσκευή που κυκλοφορεί όμως τόσο καιρό... να έρχεται επίσημα στην Ελλάδα τον Απρίλιο του 2008 (!!!) παρόλο που δεν έχω ακούσει κάτι γιαυτό. Ποιος θα φέρει επίσημα στην Ελλάδα συσκευή της O2; Και είσαι σίγουρος για το ελληνικό μενού;;; :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διαβάζω στο net, η Ο2 έκλεισε τα γραφεία της και δεν θα ξαναβγάλει συσκευές.. οπότε και γι'αυτό αυτή η τιμή... πλέον ανέλαβε η MWg

 

@GIORGOS146

αν ισχύουν όσα λες, αξίζει να περιμένουμε.. γιατί αν δεν έχεις υποστήριξη δεν έχεις τηλέφωνο!

 

Πάντως τα περισσότερα σχόλια είναι αρνητικά και αναφέρονται σε hardware προβλήματα που δεν λύνονται με μια νέα ROM.. :(

 

Ήμουν σχεδόν έτοιμος να παραγγείλω απο expansys, αλλά τώρα θα περιμένω...

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διαβάζω στο net, η Ο2 έκλεισε τα γραφεία της και δεν θα ξαναβγάλει συσκευές.. οπότε και γι'αυτό αυτή η τιμή... πλέον ανέλαβε η MWg

 

@GIORGOS146

αν ισχύουν όσα λες, αξίζει να περιμένουμε.. γιατί αν δεν έχεις υποστήριξη δεν έχεις τηλέφωνο!

 

Πάντως τα περισσότερα σχόλια είναι αρνητικά και αναφέρονται σε hardware προβλήματα που δεν λύνονται με μια νέα ROM.. :(

 

Ήμουν σχεδόν έτοιμος να παραγγείλω απο expansys, αλλά τώρα θα περιμένω...

 

Μην ακούς τα σχόλια είναι υπερβολές τι να πω, τα διάβασα και εγώ στην αρχή και μόλις πήρα τι συσκευή λέω μα τι λένε;;;

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα και εγω απο expansys για ενα φιλο μου ,απο εμπειρια στα 2 ο2 που ειχα(O2 XDA Atom Exec,o2 flame ) δεν ειχα κανενα προβλημα και μαλιστα πηγεναναι σφερα !

mano οσο αναφορα τα wm6 τα εχει επανω η εμεις τα βαζουμε ? στο λεω γιατι ειχα δει στο site παλια της o2 update! για αυτη την συσκευη !

Link to comment
Share on other sites

Ναι το MWG τα έχει πάνω όμως μπορείς να βάλει τα WM6.1 που είναι σφαιράτα :D

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
manos the greek εχεις το atom life?σκεφτομαι να το παρω απο εξω!!ειναι πολυ καλο??αξιζει να το παρω??

 

Εάν τα χαρακτηριστικά του σε καλύπτουν... είναι το καλύτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια το atom life ειναι to o2 xda comet??εχω τρελαθει??!!!

 

Μπορείς να το πεις και έτσι... http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=677&id2=846

 

Απλά το comet βγαίνει με WM6.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Η συσκευή μου φαίνεται καλή, θέλω όμως να ρωτήσω κάτι,... ίσως λίγο τραβηγμένο :wacko: Πως τα πάει με αρχεία pdf η συσκευή; μπορείς να τα διαβάσεις στην οθόνη του; Αν έχουν μαθηματικούς τύπους τους εμφανίζει κανονικά ή ... :down: ;
A/E
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε και το δικο μου για λογαριασμο ενος φιλου , μολις το εγκατεστησα και την 6.1 πραγματικα παιδια πεταει το o2 εξερετικο σε ολα και δεν το συζητο για την τιμη του ,απορο γιατι καθομαστε και ανχονομαστε για αλλα αν θα εχει drivers αν δεν εχει ,αν τρεχει καλα αν οχι (βλεπε htc ..)

ειναι τελειο !!!! χωρις φπα μονο 240 ευρω ,

τι περνεις αραγε μ αυτα τα χρηματα ?

πολυ καλη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

εχω καποιο προβλημα με την καρτα (sim) της wind δεν την βλεπει καθολου ! ειναι αυτες η καινουργιες που γραφουνε 64Κ ενω μια αλλη πιο παλια την βλεπει !

τη να φταιει ? μηπως πρεπει να παω πισω στα WM6 ?

και πως παμε ειναι ευκολο ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...