Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον, έκανα νεα σύνδεση wind, σε κατάστημα wind, πηρα το 6300 και ανακάλυψα οτι εχει μενού για vodafone live!!! Αυτο που με προβληματίζει ομως περισσότερο, ειναι αν θα έπρεπε να έχει στη συσκευασία καλώδιο σύνδεσης με pc ή οχι... (δε ρημαδογράφει πουθενά τι πρέπει να περιέχει η συσκευασία, και δεν ήταν σφραγισμένο δυστυχώς!)

Αυτη η καθαρότητα φωνής τι κάνει; Γιατι την έχω ενεργή κι ολοι γκρινιάζουν οτι με ακουν με διακοπές!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι δεν εχει καλωδιο στη συσκευασια.

 

Η απορια μου ειναι αν πρεπει να αγορασουμε της Νοκια για 40 ευρω ή ενα απο το πλαισιο για 12.

 

Οσο για τις διακοπες στην ομιλια στις κανει οταν μηλας με ΒΤ?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Οχι το bt δε το δοκιμασα ακομα (την Παρασκευή το πήρα). Οσο για το καλώδιο, ευχαριστώ, έχω ενα συρτάρι γεμάτο καλώδια απο διάφορα κινητά, να μου λείπει.. Τις διακοπές τις κανει οταν μιλαω κανονικά, ενω εγω ακουω τον αλλο, ολοι μου λενε "μην κουνιεσαι", και ΔΕΝ κουνιέμαι.... σε ενα σημειο καθομαι.... Τωρα απενεργοποιησα την καθαροτητα φωνης να δω...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο είναι απλό Mini-usb. Αν έχεις ψηφιακή φωτογραφική θα έχεις και τέτοιο. Επιτέλους η Nokia εγκατέλειψε τα παράξενα βύσματα τοσο στο καλώδιο data όσο και στο handsfree :D
Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο είναι απλό Mini-usb. Αν έχεις ψηφιακή φωτογραφική θα έχεις και τέτοιο. Επιτέλους η Nokia εγκατέλειψε τα παράξενα βύσματα τοσο στο καλώδιο data όσο και στο handsfree :D

 

Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του 6300 είναι αυτό μαζί με την εμφάνισή του. Χαλάλι τα μικροπροβλήματά του. Και μακάρι να το υιοθετήσει και στα επόμενα τηλέφωνα αυτό η NOKIA. Κανένα handsfree με τη μεγάλη φύσα δε μου κράτησε περισσότερο από μήνα χωρίς να κάνει διακοπές.

 

Mini usb με λιγότερο από 10 ευρώ πάρτε από οποιοδήποτε κατάστημα ηλεκτρονικών. Τί ΝΟΚΙΑ και λαλακίες. Την ίδια δουλειά κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Οχι το bt δε το δοκιμασα ακομα (την Παρασκευή το πήρα). Οσο για το καλώδιο, ευχαριστώ, έχω ενα συρτάρι γεμάτο καλώδια απο διάφορα κινητά, να μου λείπει.. Τις διακοπές τις κανει οταν μιλαω κανονικά, ενω εγω ακουω τον αλλο, ολοι μου λενε "μην κουνιεσαι", και ΔΕΝ κουνιέμαι.... σε ενα σημειο καθομαι.... Τωρα απενεργοποιησα την καθαροτητα φωνης να δω...

 

ΠΟΛΥ ενδιαφέρουσα παρατήρηση princess, απο που κόβεις την καθαρότητα φωνής να το δοκιμάσω;

KCB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω:

 

Ξέρω ότι το τηλέφωνο μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως modem για να συνδεθείς με τον υπολογιστή στο Internet. Το αντίθετο γίνεται;

 

Δηλαδή το κινητό, συνδεδεμένο με τον υπολογιστή μέσω Bluetooth (υποθέτω), να μπορεί να χρησιμοποιήσει τη σύνδεση του (υπολογιστή) για σερφάρισμα;

 

Ευχαριστώ!

 

 

Αν έχεις ΠΟΛΛΛΛΛΥΥΥΥΥ υπομονή....συνδέεσαι στα 9600Kbps.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμισή σε v 5.00, δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα caller groups. Δημιουργώ group αλλά όταν πάω να προσθέσω contact στο group μου βγάζει μήνυμα Not Allowed (!!). Είτε πάω από το ίδιο το group μέσα να προσθέσω με add, είτε πάω με edit στο contact και add to group.

Απενεργοποίησα και το security level εντελώς, αλλά δεν αλλάζει κάτι.

 

Καμία ιδέα....; :cry:

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ΠΟΛΛΛΛΛΥΥΥΥΥ υπομονή....συνδέεσαι στα 9600Kbps.

 

Πρόσεξε: θέλω το κινητό να χρησιμοποιεί τη σύνδεση του υπολογιστή (μια ADSL εν προκειμένω).

 

Στα 9600kbps θα συνδέεται;

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο είναι απλό Mini-usb. Αν έχεις ψηφιακή φωτογραφική θα έχεις και τέτοιο. Επιτέλους η Nokia εγκατέλειψε τα παράξενα βύσματα τοσο στο καλώδιο data όσο και στο handsfree :D

 

Υπόψιν ότι υπάρχει mini-USB καλώδιο με 4 pins και με 5 pins. Η υποδοχή του 6300 έχει 5 pins άρα παίρνετε αυτό.

 

Στο ΠΛΑΙΣΙΟ το καλώδιο mini-USB κάνει 2 ευρώ.

 

Και *ΜΗΝ* ακούτε τον υπάλληλο που σας λέει ότι χρειάζεστε το καλώδιο της Nokia...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα ενεργοποιησης του NetMonitor?

 

Οχι ,τετοια δυνατοτητα ειχαν καποια παλιοτερα s40,

και s60 με χρηση εφαρμογης ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορούμε να διαγράψουμε τις ρυθμίσεις που μας έρχονται από τον πάροχο (για MMS, κτλ.);

 

Πληκτρολογώντας *#335738# δε βγάζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν παταω το πληκτρο - στο πλαι της οθονης,για να ενεργοποιησω την φωνητικη εντολη μου βγαζει "σφαλμα φωνητικου συστηματος", ενω στο μενου "διαβαζει" κανονικα τις αποθηκευμενες εντολες..Ειδα σε παλιοτερα posts οτι και σε αλλους υπαρχει αυτο το προβλημα.Μηπως ξερει κανεις την λυση? Εκδοση 5 αναβαθμισμενη.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε: θέλω το κινητό να χρησιμοποιεί τη σύνδεση του υπολογιστή (μια ADSL εν προκειμένω).

 

Στα 9600kbps θα συνδέεται;

Αχά, το ανάποδο από αυτό που είπα... Δεν νομίζω ότι έχει αυτή την δυνατότητα. Νομίζω ότι αυτό γίνεται μόνο από τηλέφωνα που έχουν wireless (πχ E65), και πάλι χρησιμοποιούν το wireless και όχι το καλώδιο.

Δοκίμασέ το και πές μας. :)

 

Μετά από αναβάθμισή σε v 5.00, δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα caller groups. Δημιουργώ group αλλά όταν πάω να προσθέσω contact στο group μου βγάζει μήνυμα Not Allowed (!!). Είτε πάω από το ίδιο το group μέσα να προσθέσω με add, είτε πάω με edit στο contact και add to group.

Απενεργοποίησα και το security level εντελώς, αλλά δεν αλλάζει κάτι.

 

Καμία ιδέα....; :cry:

 

Μπορείς να προσθέσεις τηλέφωνο σε υπάρχουσα επαφή? Αν σου βγάζει και εκεί σφάλμα, πρέπει κάτι να τα έχει παίξει. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ (+το ΒΤ) και το πήγα στην Νοκια για επισκευή και δεν έκαναν τίποτα. Τελικά διέγραψα ΟΛΕΣ τις επαφές και έκανα νέο συγχρονισμό και όλα ήταν ΟΚ μετά.

Link to comment
Share on other sites

Kαθησα και επαιξα λιγο με τα photoshop & nokia theme studio και εφτιαξα ενα the matrix theme με εικονες απο ολη την τριλογια για το 6300.

 

Οποιος θελει το τσιμπαει και λεει και καμια γνωμη πως του φανηκε.

Δεν εχει copyrights ε, οποτε ακομα αν υπαρχει κι αλλος αργοσχολος :P που να παιζει με το theme studio ας αλλαξει οτι θελει και ας το ξανανεβασει να το δουμε.

 

(Credits: Tα εικονιδια των φακελων δεν τα εχω φτιαξει εγω. Ειναι αυτουσια οπως βρισκονται μεσα στο freeware theme grumps.nth)

 

http://rapidshare.com/files/54687728/the_matrix.rar.html (559 KB)

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξερετε πως μπορω να περασω ρουμανικη γλωσσα στο μενου του 6300;

Ευχαριστω πολυ...

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορούμε να διαγράψουμε τις ρυθμίσεις που μας έρχονται από τον πάροχο (για MMS, κτλ.);

 

Πληκτρολογώντας *#335738# δε βγάζει τίποτα.

 

Kανείς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες? Σορρυ που αργησα τοσο να απαντησω αν και ειχα διαβασει τα οσα γραφατε , αλλα ηθελα να αφησω ενα κενο ωστε να ξαναγραψω με καλυτερη αποψη για την μπαταρια. Κ μετα απο αυτο το κενο εχω να πω τα εξης:

Ολα λειτουργουν τελεια (μεχρι στιγμης).Μπαταρια τελικα , το λιγοτερο 2 24 ωρα με ανοιχτο το βραδυ και καλη χρηση.Πιανω και τα 2 1/2 κ πολυ δυσκολα τα 3 24ωρα.

Γενικα πολυ ικανοποιημενος...

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες? Σορρυ που αργησα τοσο να απαντησω αν και ειχα διαβασει τα οσα γραφατε , αλλα ηθελα να αφησω ενα κενο ωστε να ξαναγραψω με καλυτερη αποψη για την μπαταρια. Κ μετα απο αυτο το κενο εχω να πω τα εξης:

Ολα λειτουργουν τελεια (μεχρι στιγμης).Μπαταρια τελικα , το λιγοτερο 2 24 ωρα με ανοιχτο το βραδυ και καλη χρηση.Πιανω και τα 2 1/2 κ πολυ δυσκολα τα 3 24ωρα.

Γενικα πολυ ικανοποιημενος...

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις ...

 

Κι εγώ περίπου στα ίδια είμαι. Έχεις παρατηρήσει αν έχει διαφορά με BT ενεργοποιημένο;

KCB
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

ενώ αλλάζω το χρώμα της γραμματοσειράς και το κινητό μου το επιβεβαιώνει, στην οθόνη παραμένουν τα μαύρα.

αν ξέρει κάποιος ας μου πει.

Κατα τα άλλα το έχω μια βδομάδα και μέχρι τώρα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Οταν παταω το πληκτρο - στο πλαι της οθονης,για να ενεργοποιησω την φωνητικη εντολη μου βγαζει "σφαλμα φωνητικου συστηματος", ενω στο μενου "διαβαζει" κανονικα τις αποθηκευμενες εντολες..Ειδα σε παλιοτερα posts οτι και σε αλλους υπαρχει αυτο το προβλημα.Μηπως ξερει κανεις την λυση? Εκδοση 5 αναβαθμισμενη.

Ευχαριστω!

 

κανεις?....

Link to comment
Share on other sites

κατι ακουσα οτι βγηκε η θα βγει νοκια 6300i

ιδιο με το 6300 αλλα ειναι 3g

 

εχετε ακουσει τιποτα?

παντως δεν εχω βρει κατι στο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...