Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι πατεντα ρε παιδια?που την βρισκουμε?

Παίρνεις την μπαταρία BL-5C της NOKIA ξύνεις λίγο το πλαστικό που προεξέχει και δεν την αφήνει να κλείσει στο 6300 και την βάζεις μετά στο κινητό μια χαρά, κι έτσι έχει 1 μέρα επιπλέον...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι οι διαφορές που έχει με το 6131. Στα fonts, το μητρώο, το media player κλπ Ουσιαστικά περίμενα να δώ το ίδιο κινητό σε άλλη συσκευασία, αλλά δεν είναι έτσι.

 

Οι περισσότερες απο τις αλλαγές είναι ευπρόσδεκτες, εκτός απο τις φωνητικές εντολές που για κάποιο ανεξήγητο λόγο είναι άθλιες (επιτυχία 0%) σε αντίθεση με το 6131 που έχει επιτυχία 95%.

 

Παίρνω τα δυο κινητά τα βάζω μαζί και λέω ενα όνομα. Το 6131 το βρίσκει σχεδόν πάντα και το 6300 σχεδόν ποτέ !! Σε σημείο που λέω να βάλω την αναγνώριση στα αγγλικά μπας και βελτιωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Τί εντυπώσεις έχετε από σήμα και καθαρότητας - έντασης ήχου την ώρα που μιλάς?

 

Χωρίς ΒΤ μια χαρά. Κανένα πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, με βοήθησες πολύ... μια που το ανέφερες η μη μπακάλικη??? :blink:

 

 

Δεν την έχω βρει ακόμα. :)

 

αν την ωρα που μιλας πας στο μητρωο κλησεων - διαρκεια κλησεων βλεπεις εκεινη την στιγμη το χρονομετρο που μετραει για την κληση που ειναι ενεργη

 

 

αν διαβασετε λιγα ποστ πισω το εχουν αναφερει

 

 

Είσαι σίγουρος γι' αυτό; Το έψαχνα, αλλά δεν είδα κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Είσαι σίγουρος γι' αυτό; Το έψαχνα, αλλά δεν είδα κάτι τέτοιο.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1920566#post1920566 :)

Link to comment
Share on other sites

Κανένας:(? Ούτε για το πως βάζουμε τα μηνύματα στην ενεργή αναμονή, ούτε για την "παραμόρφωση" στο τόνο όταν καλεί?

 

Να υποθέσω οτι μόνο εγω εχω δλδ το πρόβλημα της "παραμόρφωσης" ?:(

Καμία βοήθεια για την ενεργή αναμονή?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις την άλλη μπαταρία για περισσότερη αυτονομία, θα έχει το κινητό και μεγαλύτερο βάρος;
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την 2Gb της transcend... δουλεύει περίφημα αν και δεν την έχω γεμίσει ακόμα. Την πήρα 30€ από το πλαίσιο με δύο θήκες μια για μετατροπή miniSd και μια για SD

 

Στα καταστήματα της Vodafone (έχω μία δωροεπιταγή για σκότωμα), δε θα υπάρχει ακόμα κάτι τέτοιο λες; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Στα καταστήματα της Vodafone (έχω μία δωροεπιταγή για σκότωμα), δε θα υπάρχει ακόμα κάτι τέτοιο λες; :worry:

 

Σίγουρα θα φέρουν αλλά υπάρχει γενικά μια έλλειψη στις κάρτες των 2Gb...

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς χαμηλή απόδοση του ακουστικού ακόμα και αν η ένταση είναι ρυθμισμένη στο 10;
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα φέρουν αλλά υπάρχει γενικά μια έλλειψη στις κάρτες των 2Gb...

 

To ελπίζω, πάντως φαντάσου ότι σε 3 διαφορετικά καταστήματα δεν είχαν καν του 1 GB :mad:

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση με το προγραμμα nokia software update και χαθηκαν τα ελληνικα!Στο κινητο νοκια 6300.Η νοκια λεει δεν καλυπτεται στην εγγυηση!λενε 15 ευρο,''αν και νομιζω δεν πρεπει να ισχυει κατι τετοιο''.τελος παντον βρικα και απο το σιτε σας το προγραμμα nemesis,αλλα φοβαμαι μην γινει κατι χειροτερο!παρακαλω αν μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει φοβος,η αν μπορω να το κανω με αυτο το προγραμμα(η αν το εχει δοκιμασει κανεις) και αν ναι ποιος ειναι ο producte code για να παρει τα ελληνικα?εγω βρηκα 1 αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτος(0537633).αν ξερετε κατι παραπανω please help me!!!!

 

ευχαριστω εκ των προτερων σε ολα τα μελοι

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση με το προγραμμα nokia software update και χαθηκαν τα ελληνικα!Στο κινητο νοκια 6300.Η νοκια λεει δεν καλυπτεται στην εγγυηση!λενε 15 ευρο,''αν και νομιζω δεν πρεπει να ισχυει κατι τετοιο''.τελος παντον βρικα και απο το σιτε σας το προγραμμα nemesis,αλλα φοβαμαι μην γινει κατι χειροτερο!παρακαλω αν μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει φοβος,η αν μπορω να το κανω με αυτο το προγραμμα(η αν το εχει δοκιμασει κανεις) και αν ναι ποιος ειναι ο producte code για να παρει τα ελληνικα?εγω βρηκα 1 αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτος(0537633).αν ξερετε κατι παραπανω please help me!!!!

 

ευχαριστω εκ των προτερων σε ολα τα μελοι

και μετα καποιοι λενε οτι οι παραεισαγωγες ειναι μια χαρα!!!!α ρε.....

φιλε ελληνικα εχει στα πληκτρα το κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση με το προγραμμα nokia software update και χαθηκαν τα ελληνικα!Στο κινητο νοκια 6300.Η νοκια λεει δεν καλυπτεται στην εγγυηση!λενε 15 ευρο,''αν και νομιζω δεν πρεπει να ισχυει κατι τετοιο''.τελος παντον βρικα και απο το σιτε σας το προγραμμα nemesis,αλλα φοβαμαι μην γινει κατι χειροτερο!παρακαλω αν μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει φοβος,η αν μπορω να το κανω με αυτο το προγραμμα(η αν το εχει δοκιμασει κανεις) και αν ναι ποιος ειναι ο producte code για να παρει τα ελληνικα?εγω βρηκα 1 αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτος(0537633).αν ξερετε κατι παραπανω please help me!!!!

 

ευχαριστω εκ των προτερων σε ολα τα μελοι

Ερώτηση :Πως την έκανες την αναβάθμιση μέσω internet ήταν εύκολη υπόθεση?Εμενα που δεν είναι παραεισαγωγής θα εχω πρόβλημα με τα ελληνικά?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :Πως την έκανες την αναβάθμιση μέσω internet ήταν εύκολη υπόθεση?Εμενα που δεν είναι παραεισαγωγής θα εχω πρόβλημα με τα ελληνικά?

 

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα φιλε μου εσυ .

Απλως κατα την διαρκεια της αναβαθμισης ,μην κουνησεις-μετακινησεις

το καλωδιο ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

και μετα καποιοι λενε οτι οι παραεισαγωγες ειναι μια χαρα!!!!α ρε.....

φιλε ελληνικα εχει στα πληκτρα το κινητο σου?

 

Και κάποιοι δεν καταλαβαίνουν μια απο όσα γράφονται. α ρε.... Καλά μυαλά.

Link to comment
Share on other sites

και μετα καποιοι λενε οτι οι παραεισαγωγες ειναι μια χαρα!!!!α ρε.....

φιλε ελληνικα εχει στα πληκτρα το κινητο σου?

 

οχι,δεν εχει.καμια λυση με το producte code?ειναι συμβατο το λογισμικο s40 με το nemesis?Ξερει κανεις να μου πει αν το εχει κανει και λειτουργει?

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλως και λειτουργει το nemesis με το 40αρια. Αρκει να σου δωσει καποιος Ελληνικο product-code. Το περνας με το nemesis και μετα κανεις αναβαθμιση απο το site της Nokia οπου θα σου πει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση ΑΛΛΑ θα σου δωσει τη δυνατοτητα να ξαναπερασεις την ιδια εκδοση η οποια ομως τωρα θα εχει Ελληνικα!

 

ΥΓ. Το βρηκα...οντως το Ελληνικο εχει 0537633! Καντο!

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου με εσωσες!!!Οσο για :mad: Νοκια και νοκια club:mad: που λενε οτι δεν ισχυει η εγγυηση,τι να πει κανεις ειναι για να σου παρουν τα 15 ευροπουλα!!!Δεν ισχυει κατι τετοιο.στο Γερμανο κανονικα το καλυπτουν,απλα μπορει να παρει και 10 μερες περιπου.

 

Υ.Γ:και οσο η Νοκια λεει οτι ο γερμανος δεν ειναι εξουσιοδοτημενος(ετσι ειπε alpha copy''κοπελα που δεν θα γνωριζε'' )μονο προφορικα τα λενε:X ,γραπτα δεν τα λενε γιατι ειναι συμφωνιες αυτες και ας το φερει καποιος γραπτο απο νοκια και να δεις μηνυσεις που θα πεσουν!!!

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera!!!! ithela na rwtisw to eksis....

a)eixe anaferthei provlima iperthermansis...isxyei?

b) poses meres krataei i bataria me kamia wra omilia thn imera kai kamia 10ria sms?

c)telika exei provlima me to bt?? giati egw tha t xrisimopoiw me bt!!!!

 

eimai anamesa se ayto kai to w880...

 

perimenw nea sas!

 

eyxaristw ek ton proterwn!!!

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera!!!! ithela na rwtisw to eksis....

a)eixe anaferthei provlima iperthermansis...isxyei?

b) poses meres krataei i bataria me kamia wra omilia thn imera kai kamia 10ria sms?

c)telika exei provlima me to bt?? giati egw tha t xrisimopoiw me bt!!!!

 

eimai anamesa se ayto kai to w880...

 

perimenw nea sas!

 

eyxaristw ek ton proterwn!!!

 

Καλησπέρα.

 

α) Μετά από κανά τεταρτάκι ομιλίας, αρχίζεις και νιώθεις μια "ζεστασιά". Από την μπαταρία είναι, από το αλουμίνιο, από το σώμα μας; Δεν ξέρω.

 

β) Με τις προδιαγραφές αυτές, σίγουρα ένα 4ήμερο.

 

γ) Με το δικό μου ΒΤ Samsung WEP-200 έχω πρόβλημα, όταν κινούμαι. Δεν με ακούει ο συνομιλητής μου.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανες δηλαδη;;; :worry:

Finito? Finished?

 

ΝΑΙ.Τελος και με αυτο το προβλημμα.χρειστηκαν λιγα λεπτα,για την ακριβεια περιπου 30 ωριτσα με το update μαζι.ΜΕ το nemesis μολις 10 δευτερολεπτα:p !!!λειτουργει μην φοβαστε.

 

Υ.Γ:ευχαριστω ολους τους χρηστες για την βοηθεια τους:),κι ιδιαιτερα το haki

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πόσα μηνύματα χωράει το κινητό?Μπορεις να επιλέξεις να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης?Αν ναι απειρα μηνυματα δηλαδη ε?

 

Το ρωτάω διοτι εχω το motorola v3 και εχω κάκιστες εντυπώσεις απο το δικό μου...

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανεις δεν ξέρει πόσα μηνύματα χωράει αυτό το κινητό?

Μπορεις να τα αποθηκευεις στην κάρτα μνήμης?

Αν ναι σημαινει οτι χωράει απειρα μηνυματα.

Αν μπορείτε πείτε για σκέφτομαι να το πάρω σημερα-αυριο.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα με αναβάθμιση, για να αντικαταστήσω το 8800 που εκλάπει. Ακόμα το φορτίζω, αλλά για τα λεφτά του του μου φαίνεται πολύ καλοφτιαγμένο και αρκετά όμορφο. Επίσης, έχει και πολλές λειτουργίες.
Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες οταν ανοιγω την εκθεση πανω πανω(που κανονικα γραφει "καρτα μνημης") δεν το γραφει!και δεν μπορω να εμφανισω τα περιεχομενα της καρτας μνημης!το εχει δει κανενας αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...