Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρετε σε όλους.

Ρε παιδιά, έχω το 6233. Είμαι ευχαριστημένος από το κινητάκι. Τα κάνει όλα όσα θέλω και με το παραπάνω. Πήγα σε κατάστημα ΤΙΜ και είδα από κοντά το 6300. Με εξέπληξε ευχάριστα. Και η οθόνη του είναι υπέροχη απλά, όχι σαν του 6233 που κάνει κάτι νερά στα ανοιχτά χρώματα σαν να είναι βρόμικη η επιφάνεια του τζαμιού της οθόνης, αν και υποθέτω ότι αυτό γίνεται εξαιτίας της μεγάλης απόστασής του από την επιφάνεια της οθόνης, μάλλον πρόκειται για αντανακλάσεις, καθώς όλα τα 6233 που είδα έκαναν το ίδιο.

Διάβασα ότι πρόκειται σχεδόν για το ίδιο κινητό, μόνο που δεν είναι 3G, έχει χαμηλότερη ποιότητα βίντεο και η αυτονομία του δεν είναι μεγάλη. Εμένα τίποτα από αυτά τα 3 δε με πειράζει. Μόνο ανησύχησα που διάβασα ότι τρώει κολλήματα. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

 

Κάτσε με το 6233 και καθάρισε την οθόνη του.:)

Μην υποθέτεις τίποτα, απλά η οθόνη σου είναι βρώμικη ή γρατζουνισμένη(ίσως έχει πάρει σκόνη από μέσα ή υγρασία στην χειρότερη)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαίρετε σε όλους.

Ρε παιδιά, έχω το 6233. Είμαι ευχαριστημένος από το κινητάκι. Τα κάνει όλα όσα θέλω και με το παραπάνω. Πήγα σε κατάστημα ΤΙΜ και είδα από κοντά το 6300. Με εξέπληξε ευχάριστα. Και η οθόνη του είναι υπέροχη απλά, όχι σαν του 6233 που κάνει κάτι νερά στα ανοιχτά χρώματα σαν να είναι βρόμικη η επιφάνεια του τζαμιού της οθόνης, αν και υποθέτω ότι αυτό γίνεται εξαιτίας της μεγάλης απόστασής του από την επιφάνεια της οθόνης, μάλλον πρόκειται για αντανακλάσεις, καθώς όλα τα 6233 που είδα έκαναν το ίδιο.

Διάβασα ότι πρόκειται σχεδόν για το ίδιο κινητό, μόνο που δεν είναι 3G, έχει χαμηλότερη ποιότητα βίντεο και η αυτονομία του δεν είναι μεγάλη. Εμένα τίποτα από αυτά τα 3 δε με πειράζει. Μόνο ανησύχησα που διάβασα ότι τρώει κολλήματα. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

 

μονο σε ντιζαιν και στην οθονη ειναι καλυτερο το 6300 απο το 6233,μην κανεις κατα την γνωμη μου την αλλαγη.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

έχω πάθει πλάκα με αυτό το κόσμημα…εε κινητό ήθελα να πω. Από βδομάδα το χτυπάω!!!
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Εχω περίπου 700 επαφές στο Ν70 (S60).

Υπάρχει τρόπος να τις μεταφερω ατόφιες (vCard φορμάτ) στο 6300 (S40);

 

Μεταξύ των S60 τηλεφώνων, η μεταφορά γίνεται άψογα και ταχύτατα, την έκανα από 6600 σε Ν70.

Link to comment
Share on other sites

Aξιζει το κινητακι?

 

Διαβασε λιγο τα προηγουμενα ,οι κατοχοι της συσκευης εχουν

εκφρασει αποψη..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να μας πει υπεύθυνα για την μπαταρία, γιατί αλλού διαβάζω ότι είναι μια χαρά και αλλού ότι δεν κρατάει ούτε μια μέρα...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος άλλος που να έχει "χαλαρό" κουμπί power εκτος απο εμένα και τον mpak τελικά υπάρχει? Κανένα νέο για αυτο το ζήτημα?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να μας πει υπεύθυνα για την μπαταρία, γιατί αλλού διαβάζω ότι είναι μια χαρά και αλλού ότι δεν κρατάει ούτε μια μέρα...

 

εμενα τουλαχιστον 2 μερες και το εχω φορτισει 2 φορες ακομη!

 

Οποτε δεν εχει κανενα μα κανενα προβλημα

:X
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να μας πει υπεύθυνα για την μπαταρία, γιατί αλλού διαβάζω ότι είναι μια χαρά και αλλού ότι δεν κρατάει ούτε μια μέρα...

 

Mε ΑΠΛΗ χρηση βγαζει 2 βραδια και 1,5 μερα.

 

Δηλαδη δεν εχει και την καλυτερη μπαταρια.:(

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Mε ΑΠΛΗ χρηση βγαζει 2 βραδια και 1,5 μερα.

 

Δηλαδη δεν εχει και την καλυτερη μπαταρια.:(

 

και εμενα τοσο μου βγαζει. το εχω φορτισει τρεις φορες. ισως να στρωσει πιο μετα η μπαταρια αλλα αντε να παει 2 μερες. οχι παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος άλλος που να έχει "χαλαρό" κουμπί power εκτος απο εμένα και τον mpak τελικά υπάρχει? Κανένα νέο για αυτο το ζήτημα?

 

Μόνο εγω είμαι τελικα ο άτυχος? Και τι να τους πω στην Alpha Copy για να μου το φτίαξουν-αλλάξουν??

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω περίπου 700 επαφές στο Ν70 (S60).

Υπάρχει τρόπος να τις μεταφερω ατόφιες (vCard φορμάτ) στο 6300 (S40);

 

Μεταξύ των S60 τηλεφώνων, η μεταφορά γίνεται άψογα και ταχύτατα, την έκανα από 6600 σε Ν70.

Πανεύκολο. Nokia PC Suite 6.83 + καλώδιο USB

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Εχω περίπου 700 επαφές στο Ν70 (S60).

Υπάρχει τρόπος να τις μεταφερω ατόφιες (vCard φορμάτ) στο 6300 (S40);

 

Μεταξύ των S60 τηλεφώνων, η μεταφορά γίνεται άψογα και ταχύτατα, την έκανα από 6600 σε Ν70.

 

Και μεταξύ των S60 και S40 γίνεται... εγώ την έκανα από το Ν80 στο 5200... :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία υπάρχει τρόπος οταν σβήνει η οθόνη να μένει η μπάρα με την ώρα, ημερομηνία κ λοιπές πληροφορίες συνέχεια και να μη χάνεται? Εμένα μετα απο λίγο μαυρίζει τελείως η οθόνη.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Μενου ---> Ρυθμίσεις ---> Οθόνη---> Λειτ.Νάρκης--->Όχι

Menu --->Settings ---> Display ---> Sleep Mode --->Off

 

;)

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!

Μόλις ρύθμισα και το Nokia Wireless Presenter ώστε να χειρίζομαι και το iTunes απο το κινητό μου!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ,ΠΟΛΥ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΙΡΑ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ,ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΡΑΤΑΕΙ 20 ΛΕΠΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΙ ΦΟΡΤΙΣΗ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ.

ΑΡΑΓΕ ΜΠΟΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?ΙΣΩΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ?:mad: :mad: :mad:

sadite
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ,ΠΟΛΥ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΙΡΑ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ,ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΡΑΤΑΕΙ 20 ΛΕΠΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΙ ΦΟΡΤΙΣΗ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ.

ΑΡΑΓΕ ΜΠΟΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?ΙΣΩΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ?:mad: :mad: :mad:

 

ειπαμε χαλια η μπαταρια εμενα με κρατουσε 1.5 με 2 μερες αλλα οχι και ετσι ρε φιλε:) ειχα πανω απο 20 λεπτα σιγουρα ομιλια.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!

Μόλις ρύθμισα και το Nokia Wireless Presenter ώστε να χειρίζομαι και το iTunes απο το κινητό μου!

 

τι λες τωρα!!!πως γινετε αυτο???

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Εμένα- με λογική χρήση- μου κράτησε 3 μέρες η μπαταρία. Το τρίτο βράδυ το φόρτισα. Αλλά όχι και 20λεπτο τηλεφώνημα και.. καπούτ. Κάποιο πρόβλημα θα χει!!!
Link to comment
Share on other sites

Για πες μου ποια ειναι η λογικη χρηση.Το βραδυ το κλεινεις;Ποση ωρα μιλας τις 3 μερες που λες,ραδιο ακους;:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το usb όμως ανοίγει πολύ δύσκολα και μου χει σπάσει τα νεύρα. Κατά τα άλλα μια χαρά το κινητάκι.
Link to comment
Share on other sites

πωω

πριν απο λιγο ειδα οτι μου εχει σπασει το εξωτερικο τζαμακι της καμερας.. ποσο γκαντεμης να ειμαι..

ποσο λετε να κανει περιπου ολο το πλαστικο ?

σε ποιο καταστημα Nokia να παω κατευθειαν για να μην ψαχνω γυρω γυρω λετε?

Link to comment
Share on other sites

τι λες τωρα!!!πως γινετε αυτο???

 

Λοιπόν, υποθέτω πως σε ενδιαφέρει να χειρίζεσαι το iTunes απο μακριά άρα με Bluetooth. Αφου πρώτα κανεις αξιόπιστη συσκευή(paired device) το κινητό και βεβαιωθείς πως συνδέεσαι κανονικά με το pc, κατέβασε απο εδώ το Nokia Wireless Presenter: http://europe.nokia.com/A4346045 και κάνε install στο pc σου. Δες απο το Bluetooth του pc ποία port έχεις για incoming του κινητού. Στη συνέχεια, άνοιξε το Nokia Wireless Presenter(θα σου ζητήσει την incoming port) και απο το tab menu επέλεξε το applications/new και πρόσθεσε το iTunes(φτιάξε με το edit και τα shortkeys που θες στο κινητό σου).

Απο το κινητό Έκθεση/Κάρτα μνήμης/Συλλογή/Presenter ανοίγεις την εφαρμογή και κάνεις connect στο pc σου. Αν χρειαστείς κάτι...στείλε PM!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...