Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

σχετικά με τις διαρροές και τον καθαρισμό, είδα μερικά βίντεα :) και κανείς δεν έπλενε με νερό, μόνο με χαρτί κουζίνας και μπατονέτες !!!!

Επίσης κάτι που είδα και μου έκανε εντύπωση είναι ότι γέμιζαν κάποιοι ανάποδα , γιατί άραγε ?

 

Προσωπικά το δικό μου το έπλενα και το πλένω πάντα με απιονισμένο νέρο και δεν είχα θέμα.

Το toptank δεν βλέπω τον λόγο να το γεμίζεις ανάποδα μιας και γι'αυτό το έβγαλε η kanger διαφορετικό από το προηγούμενο μοντέλο της αλλά δεν χάνεις να δοκιμάσεις μια φορά.

 

Εγώ αυτές τις λύσεις είχα βρει τότε πάνω κάτω απ'όλους και τελικά δούλεψε.

perhaps... it could be a bum coil, wasn't screwed down tight enough. was screwed down too tight, could be a messed up o-ring.... best idea is to empty and completely dissassemble. see if a o-ring is damaged. maybe the cotton on the wick is damaged....something isn't how it should be
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λέω να πάρω αυτό https://www.fasttech.com/products/3032/10015304/2834003 για μπακαπ του eleaf ώστε όταν το φορτίζω κλπ να μην το χρησιμοποιώ.

Τα κριτήρια είναι τα γνωστά, φθηνό, καλό και να βγάζει μία ημέρα χρήσης, τι λέτε λοιπόν ? Να προχωρήσω ή υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να δω ?

Μην ξεχάσω να αναφέρω ότι και ένα άλλο κριτήριο είναι η άμεση διαθεσιμότητα -αποστολή.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

λέω να πάρω αυτό https://www.fasttech.com/products/3032/10015304/2834003 για μπακαπ του eleaf ώστε όταν το φορτίζω κλπ να μην το χρησιμοποιώ.

Τα κριτήρια είναι τα γνωστά, φθηνό, καλό και να βγάζει μία ημέρα χρήσης, τι λέτε λοιπόν ? Να προχωρήσω ή υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να δω ?

Μην ξεχάσω να αναφέρω ότι και ένα άλλο κριτήριο είναι η άμεση διαθεσιμότητα -αποστολή.

 

Αν και όχι απλά για back up αλλά και για κύρια χρήση ( ειδικά αν πάθει κάτι το power αργότερα κτλπ ) εγώ θα σου πρότεινα το pico

Link to comment
Share on other sites

Αν και όχι απλά για back up αλλά και για κύρια χρήση ( ειδικά αν πάθει κάτι το power αργότερα κτλπ ) εγώ θα σου πρότεινα το pico

 

καλό αλλά....πάρε μπαταρία.....πάρε φορτιστή......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλό αλλά....πάρε μπαταρία.....πάρε φορτιστή......

Φορτιστη δεν ειναι αναγκη να παρεις, εχει usb

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστη δεν ειναι αναγκη να παρεις, εχει usb

Και πάλι ανεβαίνω αρκετά, γύρω στα 25 δολάρια, μάλλον θα πάω στο panasonic που ποσταρα αν δεν βρω κάτι άλλο.

Thanks πάντως

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι ανεβαίνω αρκετά, γύρω στα 25 δολάρια, μάλλον θα πάω στο panasonic που ποσταρα αν δεν βρω κάτι άλλο.

Thanks πάντως

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά δε θα στο πρότεινα και αν δεις και στις κριτικές, όλο βλάβες είναι. ( αντιγραφή του istick 30 είναι )

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε θα στο πρότεινα και αν δεις και στις κριτικές, όλο βλάβες είναι. ( αντιγραφή του istick 30 είναι )

OK τότε ... Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο οικονομικό ή παραμένεις σε αυτό που ποσταρες πριν?

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

OK τότε ... Έχεις να προτείνεις κάποιο άλλο οικονομικό ή παραμένεις σε αυτό που ποσταρες πριν?

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά δεν θα πήγαινα σε κάτι φθηνότερο γιατί συνήθως παίζουν μαιμούδες άχρηστες όπως το nme που έβαλες.

Το pico πάντως με την αποσπώμενη μπαταρία είναι και για μελλοντική χρήση εαν τα κακαρώσει η εσωτερική του power που χεις κάποτε.

Αν δεν θες να δώσεις 10$ παραπάνω όπως είπες, τότε δώσε έστω 4-5 παραπάνω και πήγαινε στο istick 20 ή στο power Nano.

Στην εντελώς φορητή και μόνο για back up και δοκιμαστική κατάσταση υπάρχει και το Eleaf iCare που πήρα στην πεθερά :D

Link to comment
Share on other sites

Το istick 20 δεν είναι καλή επιλογή. Ολα έχουν βγάλει πρόβλημα στα σπειρώματα του πόλου.

Αυτή την ώρα έχει σε προσφορά το gearbest το σετάκι ijust 2 στα 22.24 δολ με τα μεταφορικά. http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_197998.html?wid=21

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σαν το πρώτο istick mini που μετά απο τους δυο πρώτους μήνες χρήσης πέφτει η διάρκεια της μπαταρίας, αστα βράστα. Είχαν πάρει το πρωτο δυο φίλοι μου και μετά απο λίγο καιρό τους κρατούσε 2 ώρες περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σαν το πρώτο istick mini που μετά απο τους δυο πρώτους μήνες χρήσης πέφτει η διάρκεια της μπαταρίας, αστα βράστα. Είχαν πάρει το πρωτο δυο φίλοι μου και μετά απο λίγο καιρό τους κρατούσε 2 ώρες περίπου.

Οπότε να πάω στο pico ? Αυτό που μου ποσταρες Πριν δεν μου άρεσε να πω την αλήθεια.......

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

To προηγούμενο σου το έδειξα γιατί ζήτησες κάτι οικονομικό. Την μπαταρία του φυσικά μπορείς να την συνδυάσεις με οποιονδήποτε ατμοποιητή και όχι μόνο με τον δικό της. Εγώ είχα μια παρόμοια ( ego one ) η οποία είχε πολύ καλή διάρκεια και λόγω μεγέθους ήταν πολύ βολική. Λέω είχα όχι γιατί χάλασε μόνη της, αλλά γιατί την έπλυνα κατα λάθος στο πλυντήριο.

 

Το pico, το έχω κανα εξάμηνο τώρα και βαστάει καλά. Εγκρίνω.

Link to comment
Share on other sites

To προηγούμενο σου το έδειξα γιατί ζήτησες κάτι οικονομικό. Την μπαταρία του φυσικά μπορείς να την συνδυάσεις με οποιονδήποτε ατμοποιητή και όχι μόνο με τον δικό της. Εγώ είχα μια παρόμοια ( ego one ) η οποία είχε πολύ καλή διάρκεια και λόγω μεγέθους ήταν πολύ βολική. Λέω είχα όχι γιατί χάλασε μόνη της, αλλά γιατί την έπλυνα κατα λάθος στο πλυντήριο.

 

Το pico, το έχω κανα εξάμηνο τώρα και βαστάει καλά. Εγκρίνω.

 

μάλιστα.....δώσε και μία μπαταρία από gear να το κάνουμε σετάκι....

Και κάτι τελευταίο ....αυτό https://www.fasttech.com/products/3032/10012947/4773500-kvp-kp-box-30w-2200mah-vw-apv-mod μας λέει κάτι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή μπαταρία http://www.gearbest.com/batteries/pp_196913.html

Το mod απο fasttech δεν μου λέει κάτι και αν δεις και πόσα αστέρια έχει, καλύτερα να μείνεις μακρυά.

Κάτι τέτοια και με ενσωματωμένη μπαταρία τα φοβάμαι, μην κάνουν κανα μπαμ. Δεν ξέρεις τι προστασίες έχει και τι μπαταρία φοράει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή μπαταρία http://www.gearbest.com/batteries/pp_196913.html

Το mod απο fasttech δεν μου λέει κάτι και αν δεις και πόσα αστέρια έχει, καλύτερα να μείνεις μακρυά.

Κάτι τέτοια και με ενσωματωμένη μπαταρία τα φοβάμαι, μην κάνουν κανα μπαμ. Δεν ξέρεις τι προστασίες έχει και τι μπαταρία φοράει.

OK λοιπόν, θα το πάρω μαζί με την μπαταρία, thanks για άλλη μια φορά για την υπομονή και την βοήθεια :)

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το istick 20 δεν είναι καλή επιλογή. Ολα έχουν βγάλει πρόβλημα στα σπειρώματα του πόλου.

Αυτή την ώρα έχει σε προσφορά το gearbest το σετάκι ijust 2 στα 22.24 δολ με τα μεταφορικά. http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_197998.html?wid=21

 

Το ijust 2 κι αν έχει βγάλει προβλήματα, 3 ελαττωματικά έχω πετύχει μόνο εγώ.

Link to comment
Share on other sites

ok έγινε η παραγγελία, αλλά δεν στέλνει στο ίδιο πακέτο την μπαταρία με το mod, αναγκάστικά και έκανα 2 παραγγελίες και πλήρωσα 1,5 ευρώ παραπάνω, τι @*&%κια είναι αυτή????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ok έγινε η παραγγελία, αλλά δεν στέλνει στο ίδιο πακέτο την μπαταρία με το mod, αναγκάστικά και έκανα 2 παραγγελίες και πλήρωσα 1,5 ευρώ παραπάνω, τι @*&%κια είναι αυτή????

 

Ναι τις μπαταρίες δεν τις δέχονται όλες οι μεταφορικές πλέον και αυτές που τις δέχονται τις θέλουν μόνες τους στο πακέτο για λόγους ασφάλειας.

Ποιό πήρες τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι τις μπαταρίες δεν τις δέχονται όλες οι μεταφορικές πλέον και αυτές που τις δέχονται τις θέλουν μόνες τους στο πακέτο για λόγους ασφάλειας.

Ποιό πήρες τελικά;

Το pico πήρα συν την μπαταρία που προτεινε ο trust

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το pico πήρα συν την μπαταρία που προτεινε ο trust

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα τον ευχαριστηθείς, μετράει πολύ και η samsung που σου πρότεινε ο trust ( αυτές έχω κι εγώ ).

Link to comment
Share on other sites

Το pico πήρα συν την μπαταρία που προτεινε ο trust

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την μπαταρία καλό είναι να την φορτίζεις σε εξωτερικό φορτιστή και όχι από το καλώδιο.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρια..διόρθωση ..η trust :p

 

Εγώ παρόλο που έχω εξωτερικό φορτιστή, όλο το διάστημα που έχω το pico φορτίζω απο τo usb γιατί βαριέμαι το βίδωνε ξεβίδωνε.

Δεν έχει ανάγκη, αρκεί το καλώδιο που θα το φορτίζει κάποιος να μην είναι της πλάκας. Εγώ το φορτίζω με έναν φορτιστή απο κινητό samsung.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρια..διόρθωση ..η trust :p

 

Εγώ παρόλο που έχω εξωτερικό φορτιστή, όλο το διάστημα που έχω το pico φορτίζω απο τo usb γιατί βαριέμαι το βίδωνε ξεβίδωνε.

Δεν έχει ανάγκη, αρκεί το καλώδιο που θα το φορτίζει κάποιος να μην είναι της πλάκας. Εγώ το φορτίζω με έναν φορτιστή απο κινητό samsung.

 

Αργά μας το είπες :)

Λοιπόν σοβαρά τώρα , το gear τα γνωστά κουλά του, έστειλε ήδη t/n για το pico και όχι για την μπαταρία ( και τα δύο τα είχε in stock ).

Δεν πρόκειται να πάρω και φορτιστή για την μπαταρία , με το καλωδιό του θα το φορτίζω και αν είναι κανά λεπτό θα βάζω του iStick Power 80W

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...