Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Είναι καλός ο kanger :) Δε θυμάμαι τι έγραφαν αυτές οι αντιστάσεις, δες τι watt γράφουν πάνω τους και απέφυγε να τις δουλεύεις οριακά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι καλός ο kanger :) Δε θυμάμαι τι έγραφαν αυτές οι αντιστάσεις, δες τι watt γράφουν πάνω τους και απέφυγε να τις δουλεύεις οριακά.

Ναι δεν τις πάω τέρμα, 25w γράφει και κάθε 7-8 ημέρες την αλλάζω

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν θες ντουμανια βρες υγρο ή φτιαξε μονος σου με μεγαλο ποσοστο σε VG

 

Ψαξε στο ιντερνετ για vg vs pg

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ο ένας που ήταν σχετικά δίπλα μου δεν είχε dripper, για τον άλλο δεν μπόρεσα να δω, ήταν μακριά.

Μιλάμε για κάτι σαν το βιντεο που έβαλες , δηλαδή για τα νορμάλ μηχανήματα το μόνο που κάνουν είναι η αύξηση των W ?

παίζει ρόλο και το υγρό, όσο πιο πολύ VG έχει τόσο πιο πολύ ντουμανι.

Εγώ κάνω κάνω 50-50 VG PG και το αποτέλεσμα είναι καλό.

Βέβαια παίζει ρόλο και η μοντα που έχεις, Εγώ έχω επισκευασιμο ατμοποιητη(cayfun 4) και evic mini .

Σε αυτά τα νούμερα παίζω

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/5edf849174aba5594bf1a347619329e3.jpg

Θέλει πολλές δοκιμές πάντως για να βγει σωστό αποτέλεσμα που θα σε ικανοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα να πω ότι είμαι στα 80VG-20PG για καθημερινά και που και που για αλλαγή 70-30.

Μιας και σαφέστατα παίζει ρόλο και η VG στο ντουμάνι.

Link to comment
Share on other sites

έχω κάποιες διαροές από το σημειο που δείχνω με το βελάκι, όχι όλη την ώρα , το έχω σφήξει με το χέρι όσο πάει αλλά δεν το ζορίζω και πολύ.

Καμιά ιδέα ?IMG_20161028_222515.jpg' alt='IMG_201610

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα σφιξίματος. Σου έχει κατεβάσει υγρά μέσα στο deck και στα βγάζει από την εισαγωγή του αέρα. Λύσε το deck και ξεβίδωσε την αντίσταση. Πλύνε το και στέγνωσε το καλά και θα είσαι οκ. Την αντίσταση δε την πλένεις και δε τη φέρνεις καθόλου σε επαφή με το νερό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα σφιξίματος. Σου έχει κατεβάσει υγρά μέσα στο deck και στα βγάζει από την εισαγωγή του αέρα. Λύσε το deck και ξεβίδωσε την αντίσταση. Πλύνε το και στέγνωσε το καλά και θα είσαι οκ. Την αντίσταση δε την πλένεις και δε τη φέρνεις καθόλου σε επαφή με το νερό.

 

Thanks για την απάντηση, θα το κάνω με την 1η ευκαιρία :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έχω κάποιες διαροές από το σημειο που δείχνω με το βελάκι, όχι όλη την ώρα , το έχω σφήξει με το χέρι όσο πάει αλλά δεν το ζορίζω και πολύ.

Καμιά ιδέα ?IMG_20161028_222515.jpg' alt='IMG_201610

 

Εμένα προσωπικά όπως έχω ξαναπεί το toptank μου τα έκανε αυτά και συνήθως έφταιγε το o-ring ( το πρώτο μικρό κόκκινο λαστιχάκι από κάτω προς τα πάνω ) ότι και να προσπάθησα μόνο όταν άλλαξα το o-ring σταμάτησε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά όπως έχω ξαναπεί το toptank μου τα έκανε αυτά και συνήθως έφταιγε το o-ring ( το πρώτο μικρό κόκκινο λαστιχάκι από κάτω προς τα πάνω ) ότι και να προσπάθησα μόνο όταν άλλαξα το o-ring σταμάτησε.

 

και το είπα όταν παράγγειλα κάποια πράγματα από fasttech να πάρω και λαστιχάκια αλλά μετά ξεχάστηκα......

λοιπόν σε λίγες μέρες θα πάρω αντιστάσεις , μπας και μπορείς να ποστάρεις σετ λαστιχάκια για να πάρω μαζί ?

Θα κάνω και το πλύσιμο και βλέπουμε........

 

αυτά είναι https://www.fasttech.com/products/0/10024951/5411100-authentic-kangertech-toptank-mini-replacement

 

για αυτόν ? https://www.fasttech.com/p/4086100

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και το είπα όταν παράγγειλα κάποια πράγματα από fasttech να πάρω και λαστιχάκια αλλά μετά ξεχάστηκα......

λοιπόν σε λίγες μέρες θα πάρω αντιστάσεις , μπας και μπορείς να ποστάρεις σετ λαστιχάκια για να πάρω μαζί ?

Θα κάνω και το πλύσιμο και βλέπουμε........

 

αυτά είναι https://www.fasttech.com/products/0/10024951/5411100-authentic-kangertech-toptank-mini-replacement

 

για αυτόν ? https://www.fasttech.com/p/4086100

 

Ναι αυτά είναι απ'ότι βλέπω. Λίγο που είχα ψάξει στο google παλιότερα για λύση, αρκετοί έλεγαν για το o-ring.

( Εμένα επειδή μια έβγαζε πολύ λίγο όπως λες και μία μου έβγαζε το μισό tank το άλλαξα στην Ελλάδα και μου πήγε 3ευρώ μόνο το ένα :p )

Βέβαια πριν τα πάρεις τσέκαρε να δεις αν έχεις σφίξει την αντίσταση σου και την βάση. Μπορεί να σου φαίνεται ότι είναι απ'την εισαγωγή αέρα αλλά να είναι απ'την σχισμή που ανοίγει η βάση κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω σφίξει καλά, αντίσταση άλλαξα σήμερα και την έσφιξα Επίσης καλά, πάντα με το χέρι αλλά όχι με έντονη πίεση

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω σφίξει καλά, αντίσταση άλλαξα σήμερα και την έσφιξα Επίσης καλά, πάντα με το χέρι αλλά όχι με έντονη πίεση

 

Sent from my 1+1

 

Τότε δεν χάνεις να δοκιμάσεις και το o-ring. Εκτός κι αν σε συμβουλέψει ο φίλος Baator που τον είχε επίσης για τίποτα άλλο που μου έχει ξεφύγει.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω σφίξει καλά, αντίσταση άλλαξα σήμερα και την έσφιξα Επίσης καλά, πάντα με το χέρι αλλά όχι με έντονη πίεση

 

Sent from my 1+1

Τις διαρροές τις έχετε κυρίως επειδή όταν γεμίζετε μάλλον δεν κλείνετε τελείως τον αέρα. Υπάρχει αρνητική υποπίεση στο τανκ και όταν ανοίξετε το καπάκι για γέμισμα ο αέρας που μπαίνει απότομα σπρώχνει τα υγρά στη κεφαλή κι από εκεί στις εισαγωγές του αέρα που βρίσκουν διέξοδο.

Δυστυχώς, οι περισσότεροι ατμοποιητές που δεν έχουν έλεγχο ροής των υγρών παρουσιάζουν συχνά τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχε γίνει πάλι αναφορά για το θέμα αυτό, εγώ συνεχίζω να έχω κάποια διαρροή ενώ το γεμίζω με κλειστό τον αέρα

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γύρισε τον ανάποδα, ξεβίδωσε το deck και γέμισε τον από κάτω μερικές φορές να δεις αν στο συνεχίζει. Αν δεις ότι και πάλι έχεις διαρροές τότε έλεγξε τα λαστιχάκια του. Σε κάθε περίπτωση πλύνε το deck πρώτα γιατί έχει κρατήσει υγρά και θα στα βγάζει.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με ένα καλό πλύσιμο λύθηκε το θέμα, άπλετο νερό και μόνο και μετά σκούπισμα με χαρτί κουζίνας προσεκτικά και στέγνωμα τελικό με πιστολάκι μαλλιών :) από μακριά όμως μην κάψω καμία φλαντζα .

Πλέον ούτε το ελάχιστο "ίδρωμα" δεν κάνει

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ξανά τα ίδια.....μία μέρα χωρίς διαρροές και ξανά τα ίδια, ελάχιστα μεν αλλά ορατά τα σημάδια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και γω ειχα διαρροες γενικοτερα και με το πλυσιμο και το στεγνωμα ολα εξαφανιζονται.Μαλιστα τους πρωτους 2 μηνες ειχα διαρροες παρολο που εκανα ανεφοδιασμο απο πανω και με κλειστο airflow.Τελος παντων εδω και ενα μηνα μονο coil θα αλλαξω καθε 20 μερες δεν εχω καμια διαρροη προς το παρων.Αν δω ξανα διαρροη πλυσιμο στεγνωμα και τελος.
Link to comment
Share on other sites

Ξανά τα ίδια.....μία μέρα χωρίς διαρροές και ξανά τα ίδια, ελάχιστα μεν αλλά ορατά τα σημάδια

 

Φθηνά είναι δεν χάνεις κάτι να τα πάρεις τα ο-ring κι ας μείνουν αχρείαστα.

Link to comment
Share on other sites

Φθηνά είναι δεν χάνεις κάτι να τα πάρεις τα ο-ring κι ας μείνουν αχρείαστα.

Ναι οκ, αύριο θα παραγγείλω μαζί με αντιστάσεις

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

https://vapourdepot.com/product/eliquids/vapourdepot/tobacco/chocolate-tobacco-eliquid/

το παρέλαβα χτες 6mg και 70VG 30PG, πολύ ωραία γεύση, καλό ντουμάνι, το συνιστώ.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με τις διαρροές και τον καθαρισμό, είδα μερικά βίντεα :) και κανείς δεν έπλενε με νερό, μόνο με χαρτί κουζίνας και μπατονέτες !!!!

Επίσης κάτι που είδα και μου έκανε εντύπωση είναι ότι γέμιζαν κάποιοι ανάποδα , γιατί άραγε ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και αυτο, μετα απο καθαρισμο οι τσιμουχες να μην ειναι στεγνες, βαλε λιγο υγρο πανω στις τσιμουχες και μετα βαλε το γυαλι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και αυτο, μετα απο καθαρισμο οι τσιμουχες να μην ειναι στεγνες, βαλε λιγο υγρο πανω στις τσιμουχες και μετα βαλε το γυαλι.

 

η όποια διαρροή ( μικρή μεν όχι αμελητέα δε ) προέρχεται από τον ρυθμιστή αέρα , έχω βάλει φωτό μία δυο σελίδες πριν

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...