Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Με πρωτες υλες απο την ευρωπη ;)

 

Αυτο δεν το γνωριζω να πω την αληθεια...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλοι και πρώην συνάδελφοι καπνιστές.

Αν θέλετε να το κόψετε μία είναι η μέθοδος..μαχαίρι. Cold Turkey που λένε και οι αγγλόφωνοι.

Ηλεκτρονικά τσιγάρα, τσίχλες νικοτίνης, καραμέλες κ.λ.π. δεν κάνουν τίποτα από τη στιγμή που σας ταίζουν με κάποιο τρόπο νικοτίνη. Στη νικοτίνη είναι το θέμα σας γιατί αυτή σας προκαλεί τον χημικό εθισμό. Αυτός ο χημικός εθισμός είναι που σας κάνει στην πρώτη βδομάδα που το κόψατε να το ξαναρχίσετε. Η συμβουλή μου είναι καλή τη πίστη και χωρίς καμμία διάθεση να τρολάρω το θέμα. Σας παραπέμπω επίσης στην υπογραφή μου. Φιλικά.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Να συμφωνησω απολυτα με τον φιλο απο πανω μονο μαχαιρι το κοβεις το καπνισμα.

Θελω να αναναφερω και την δικια μου εμπειρια και ελπιζω να βοηθησει εστω και εναν!!

Εγω καπνιζα απο τα 15 μεχρι τα 30.

Τα τελευταια χρονια καπνιζα σχεδον 2 πακετα και αν εβγαινα και βραδυ ακομα παραπανω.

Ενας φιλος μου ειπε για την μεθοδο allen carr που ειχε κατεβασει απο το ιντερνετ και το εκοψε.Δεν μπορουσα να το πιστεψω με τιποτα αλλα του ειπα να μου δωσει το dvd να το δω και εγω.

Περιμενα λοιπον να αρχισει να δειχνει μαυρα πνευμονια καρκινους και τετοια και θα το εκλεινα αμεσως.Ομως δεν εδειχνε τιποτα τετοιο....Ειναι ενας τυπος (πρωην καπνιστης) και σου λεει γιατι συνεχιζεις να καπνιζεις αν και δεν το θες και πως να κοψεις το τσιγαρο με σοβαρα επιχειρηματα.

Εγω εχω να καπνισω απο την ωρα που τελειωσε το dvd(1.5 χρονο) και το εχω δωσει και σε φιλους μου.

Το εχουμε δει 10 ατομα και το εχουμε κοψει οι 6

Αν δεν θελεις να το κοψεις δεν προκειτε να γινει κανα μαγικο και ξαφνικα δεν θα καπνιζεις μολις το δεις αλλα αν πραγματικα το θελεις θα σου δωσει μια ωθηση και θα σου απαντησει καποια ερωτηματα.

Η γυναικα μου (δεν καπνιζει) ακομα δεν μπορει να πιστεψει οτι το εκοψα ετσι τοσο απλα.

Θα προτεινα σε ολους να το δουν κλεινοντας το κινητο τους και χωρις να διακοπτουν την προβολη.

Το πολυ πολυ να χασουν μια ωρα απ την ζωη τους

Link to comment
Share on other sites

Το αν είναι ή δεν είναι τίποτα, είναι υποκειμενικό και ξεχωριστό για τον κάθε ένα, πέρσι το είχα κόψει για 6 μήνες το έκοψα μαχαίρι και χωρίς υποτροπή για 6 ολόκληρους μήνες ξαφνικά αποφάσισα να ξανακαπνίσω, δίχως να με τραβήξει, απόφαση ήταν.

Εδώ και λίγους μήνες το κόβω και το ξαναρχίζω βδομάδα παρά βδομάδα, είναι εξωγενείς παράγοντες (νομίζω) που δεν το κόβω.

Εχω δει όμως και πολύ ακραίες συμπεριφορές από άτομα που το είχαν κόψει, δε θα ξεχάσω τον συγχωρεμένο τον πατέρα μου 2,5 χρόνια το είχε κόψει (στην πραγματικότητα 1 τον τελευταίο 1,5 κάπνιζε κρυφά) είχε γίνει άλλος άνθρωπος και το καταλάβαινε μέχρι που το ξανάρχισε στην αρχη κρυφά και μετά κανονικά,

Δίχως το TΣIΓAPO ήταν κακόκεφος, δύστροπος, εριστικός και μόνιμα άρρωστος με πονοκεφάλους.

Δε του έκατσε η αποτοξίνωση.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη καπνιζω πολυ αλλα οχι μηχανικα και για πολλα χρονια,αποφασισα να το κοβω για δυο μερες καθε εβδομαδα για λογους αποτοξινωσης. Το διημερο που δεν καπνιζω δεν νοιωθω τιποτα,απλα δεν καπνιζω.Πιστευω πως οι περισσοτερες απο αυτες τις "υστερικες" αντιδρασεις ειναι υποβολη ή υποσυνειδητα μη επιθυμια διακοπης του καπνισματος,παρα πραγματικα συμπτωματα.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήταν έτσι, απλά ο κάθε άνθρωπος αντιδρά διαφορετικά. Εσύ μπορεί να καπνίζεις δυο πακέτα τη μέρα, να το κόψεις μαχαίρι και να έχεις ελάχιστα συμπτώματα. Εγώ μπορεί να καπνίζω δέκα τσιγάρα τη μέρα και με το που το ελαττώσω στα πέντε να αρχίσουν ζαλάδες πονοκέφαλοι κ.λπ.

 

Είναι σαν την καφεϊνη, που για εμένα δίνει πολύ χειρότερο στερητικό. Σκέψου οτι εγώ όταν έκοψα την καφεϊνη (που έπινα υπερβολικά πολύ, 4-5 διπλούς φραπέδες τη μέρα συν τα όποια αναψυκτικά) το στερητικό με έσκισε για σχεδόν δυο μήνες. Το στερητικό, πέρα από όσους "αγχώνονται" που δεν θα ξανακαπνίσουν, δεν έχει να κάνει τόσο με την επιθυμία όσο με το σόκ του οργανισμού όταν δεν του δίνεις πια αυτό που δεν έχει συνηθίσει.

 

Ειδικά στην περίπτωση της νικοτίνης, όπου μπορεί να σε χαλαρώσει και να σε τσιτώσει αναλόγως το πως καπνίζεις, το σοκ στο "μαχαίρι" είναι υπερβολικά μεγάλο. Γι'αυτό και ποτέ δεν θα πρέπει να κόβουμε το οτιδήποτε "μαχαίρι". :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παρατήρησα μια έλλειψη rothman's σε περίπετρα της Θεσσαλονίκης.

τυχαίο λόγω εορτών ή παίζει κάτι άλλο;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

παρατήρησα μια έλλειψη rothman's σε περίπετρα της Θεσσαλονίκης.

τυχαίο λόγω εορτών ή παίζει κάτι άλλο;

 

Υπαρχουν ακομα τα rothmans;;

Τα davidoff σε λιγες μερες θα πεσουν στα 3.70 (ολα)....

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ακομα τα rothmans;;

Τα davidoff σε λιγες μερες θα πεσουν στα 3.70 (ολα)....

 

Που το διάβασες αυτό;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Που το διάβασες αυτό;

3,70 κανουν εδω και λιγες μερες.Πηρα πακετο για αλλον.Εγω μποικοταρω τα Γερμανικα και προτιμω τα Ελληνικα τσιγαρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Θα ήθελα να ρωτίσω αν γνωρίζετε που μπορω να βρω αρωματικά καπνού ή αν ξερετε κάποιον άλλο τρόπο ώστε να δώσεις αρωμα ή γεύση σε χύμα καπνό??
Link to comment
Share on other sites

Πετρο με το που ειδα την δημοσιευη σου ενα ριγος χαρας ξεσπασε μεσα μου (ο αρρωστος) εχεις περισσοτερες πληροφοριες για τον νεο καπνο?
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Πετρο με το που ειδα την δημοσιευη σου ενα ριγος χαρας ξεσπασε μεσα μου (ο αρρωστος) εχεις περισσοτερες πληροφοριες για τον νεο καπνο?

Οχι δεν τον δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασα καρελια φιλτρο πολυ καλο τσιγαρο με πολυ καλη γευση δεν το περιμενα εχοντας ακουσει τα χειροτερα για αυτο το τσιγαρο το μονο κακο που καιγετε γρηγορα....
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Νεος καπνος απο την Καρελια, εδω το πακετο https://docs.google.com/drawings/pub?id=1s_bw4fuaTIuC5bsZ44SoBtJKC18kYSs8h3tWQzC--9U&w=960&h=720

Update . . Λοιπόν ο καπνός είναι στα 20 γραμμάρια (δηλαδή 5 γραμμάρια κάτω από τον κλασσικό του Καρέλια) μου δίνει την αίσθηση ότι δεν είναι τόσο αρωματικός αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει εάν είναι πιο βαρύς από τον άλλον.. O Πέτρος σαν γευσιγνώστης θα μας διαφωτίσει σε αυτό.. Α επίσης βγήκαν και χαρτάκια αλλά δεν είναι του γούστου μου, είναι σχετικά χοντρά προφανώς για να καλύψουν το γευστικό κενό από τον καπνό και είναι περίπου σαν τα πράσινα rizla..

http://img232.imageshack.us/img232/7263/20120430154750.jpg

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειναι αερας κοπανιστος ο νεος Καρελια.Τα χαρτακια δεν τα δοκιμασα.Αληθεια που τα βρηκες?

Τα Καρελια Φιλτρο και ο Ασσος πλακε ειναι τα καλυτερα φθηνα τσιγαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δοκίμασα τα καφέ χαρτάκια Raw!

Πολύ καλά μου φαίνονται, μήπως γνωρίζει κανείς αν βγάζει και με γεύσεις η συγκεκριμένη εταιρία;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια αποφασισα να ξεκινησω το καπνισμα και θα ηθελα τη γνωμη σας για μια μαρκα η οποια να μην ειναι βαρια

 

Φιλε μου καλυτερα να το ξεαποφασισεις!!!

Αν επιμενεις prince white ...

Αυτο καπνιζα κ γω τα τελευταια 6 χρονια(κ prince μαλακο αλλα 15...)

Link to comment
Share on other sites

Update . . Λοιπόν ο καπνός είναι στα 20 γραμμάρια (δηλαδή 5 γραμμάρια κάτω από τον κλασσικό του Καρέλια) μου δίνει την αίσθηση ότι δεν είναι τόσο αρωματικός αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει εάν είναι πιο βαρύς από τον άλλον.. O Πέτρος σαν γευσιγνώστης θα μας διαφωτίσει σε αυτό.. Α επίσης βγήκαν και χαρτάκια αλλά δεν είναι του γούστου μου, είναι σχετικά χοντρά προφανώς για να καλύψουν το γευστικό κενό από τον καπνό και είναι περίπου σαν τα πράσινα rizla..

http://img232.imageshack.us/img232/7263/20120430154750.jpg

 

Εμενα αυτον τον καπνο μου τον εδωσαν πριν 2 βδομαδες,αλλα απο τοτε μεχρι τωρα μου δινουν την αρχικη συσκευασια με 20 γραμμαρια ..Μου εκανε εντυπωση που τον ειδα αλλα πιστευα οτι αλλαξαν εμφανιση γιατι μειωθηκαν τα γραμμαρια..οσο για τα χαρτακια δεν τα εχω πετυχει πουθενα. ?κανουν κιαυτα 50λ ?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...