Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Θυμάμαι την εποχή που πρωτοεφαρμόστηκε το μέτρο με καπνίζοντες και μή σε γνωστή καφετέρια στο μαρούσι, κόσμος σαν τα κοράκια να περιμένουν να σηκωθεί κάποιος από τους καπνίζοντες που ήταν τίγκα. Τα τραπέζια μη καπνιζόντων ήταν δεν ήταν το 1/4 το μαγαζιού.

 

Δε χρειάζεται να συμφωνήσει ή να διαφωνήσει ο απλός κόσμος. Και μόνο οι επαγγελματικοί κλάδοι που ζούνε από τον κόσμο που συνδιάζει καφέ και τσιγάρο να φωνάξουνε φτάνει. Και αυτοί οι κλάδοι είναι από τους πλέον ανθηρούς ε!

 

Και γω αν είχα καφετέρια σε χώρα που οι καπνιστές είναι λίγοι δε θα είχα τρομερό πρόβλημα αλλά στην Ελλάδα που τα ποσοστά είναι συντριπτικά τότε φυσικά θα έκανα επανάσταση κόντρα στην ΟΛΙΚΗ απαγόρευση.

 

Αν και κατανοώ ότι το κάπνισμα είναι διαφορετικής φύσης πρόβλημα σε σχέση πχ με τα ναρκωτικά από την άλλη είναι άλλο πράγμα να απαγορέψεις μια παραβατική συμπεριφορά που κάνουν ΛΙΓΟΙ (εως ελάχιστοι) και άλλο να προσπαθήσεις να κάνεις το ίδιο σε κάτι που σε μια χώρα είναι η τεράστια πλειοψηφία (ειδικά σε ηλικίες που "καταναλώνουν" και είναι "πελάτες" πάσης φύσεως).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To κυριο ερωτημα είναι προς τα που πάνε τον κόσμο.Πριν απο 40 χρόνια π.χ. Mε την ροκ,τους χίπις,την σεξουαλική απελευθερωση κ.λ.π. οι κοινωνίες σίγουρα πήγαιναν προς τα εμπρος.

Η σημερινη εποχη είναι εντελώς απογοητευτικη,αφου προσπαθουμε να κανουμε τα παιδια μας συγχρονους σκλάβους για τα μελλοντικά αφεντικά τους,αφου η μόνη αξία μας έγινε το πως να βγάζουμε λεφτα για να αγοράζουμε αχρηστα πραγματα. Εκει κοντα ζούμε και την ποινικοποιηση των απολάυσεων:απαγορευεται να είσαι χοντρος,αργοσχολος,πότης καπνιστης κ.λ.π. Πιες την βιταμινα σου,βάρα και ενα Red Bull που δεινει φτερα για να είσαι πιο αποδοτικος,κάνε κουρκουτι τον εγκεφαλο σου με το παραγωγικο εργαλειο που λεγεται κινητο τηλεφωνο...μόνο μην κάνεις αυτο που γουστάρεις πραγματικα

Αυτη η κίνηση απογόρευσης του καπνισματος,κατα την γνωμη μου δεν είναι τίποτα άλλο απο ενα πειραμα,μια προσπάθεια ελεγχου του πλυθησμου,Δεν ξέρω εαν θα πετύχει αλλά εγω δεν σκοπευω να γίνω μερος της.

FIGHT THE MATRIX,KEEP SMOKING

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η κίνηση απογόρευσης του καπνισματος,κατα την γνωμη μου δεν είναι τίποτα άλλο απο ενα πειραμα,μια προσπάθεια ελεγχου του πλυθησμου,Δεν ξέρω εαν θα πετύχει αλλά εγω δεν σκοπευω να γίνω μερος της.

FIGHT THE MATRIX,KEEP SMOKING

 

:X:X:fool::fool::fool::fool:

Link to comment
Share on other sites

επειδη δλδ καπνιζει η πλειοψηφια των ελληνων σημαινει οτι ειναι και σωστο? wtf? απο επιχειρηματικη αποψη φυσικα και δεν συμφερει να απαγορευτει το καπνισμα...δεν ηρθε η ωρα ομως να αλλαξουμε λιγο τροπο σκεψης?

 

To κυριο ερωτημα είναι προς τα που πάνε τον κόσμο.Πριν απο 40 χρόνια π.χ. Mε την ροκ,τους χίπις,την σεξουαλική απελευθερωση κ.λ.π. οι κοινωνίες σίγουρα πήγαιναν προς τα εμπρος.

Η σημερινη εποχη είναι εντελώς απογοητευτικη,αφου προσπαθουμε να κανουμε τα παιδια μας συγχρονους σκλάβους για τα μελλοντικά αφεντικά τους,αφου η μόνη αξία μας έγινε το πως να βγάζουμε λεφτα για να αγοράζουμε αχρηστα πραγματα. Εκει κοντα ζούμε και την ποινικοποιηση των απολάυσεων:απαγορευεται να είσαι χοντρος,αργοσχολος,πότης καπνιστης κ.λ.π. Πιες την βιταμινα σου,βάρα και ενα Red Bull που δεινει φτερα για να είσαι πιο αποδοτικος,κάνε κουρκουτι τον εγκεφαλο σου με το παραγωγικο εργαλειο που λεγεται κινητο τηλεφωνο...μόνο μην κάνεις αυτο που γουστάρεις πραγματικα

Αυτη η κίνηση απογόρευσης του καπνισματος,κατα την γνωμη μου δεν είναι τίποτα άλλο απο ενα πειραμα,μια προσπάθεια ελεγχου του πλυθησμου,Δεν ξέρω εαν θα πετύχει αλλά εγω δεν σκοπευω να γίνω μερος της.

FIGHT THE MATRIX,KEEP SMOKING

 

ο καθενας στον κοσμο του..να αποποινικοποιησουμε και τη μαριχουανα τοτε...και την παιδεραστια αφου καποιοι την βρισκουν...ρε παμε καλα?

Link to comment
Share on other sites

To κυριο ερωτημα είναι προς τα που πάνε τον κόσμο.Πριν απο 40 χρόνια π.χ. Mε την ροκ,τους χίπις,την σεξουαλική απελευθερωση κ.λ.π. οι κοινωνίες σίγουρα πήγαιναν προς τα εμπρος.

Η σημερινη εποχη είναι εντελώς απογοητευτικη,αφου προσπαθουμε να κανουμε τα παιδια μας συγχρονους σκλάβους για τα μελλοντικά αφεντικά τους,αφου η μόνη αξία μας έγινε το πως να βγάζουμε λεφτα για να αγοράζουμε αχρηστα πραγματα. Εκει κοντα ζούμε και την ποινικοποιηση των απολάυσεων:απαγορευεται να είσαι χοντρος,αργοσχολος,πότης καπνιστης κ.λ.π. Πιες την βιταμινα σου,βάρα και ενα Red Bull που δεινει φτερα για να είσαι πιο αποδοτικος,κάνε κουρκουτι τον εγκεφαλο σου με το παραγωγικο εργαλειο που λεγεται κινητο τηλεφωνο...μόνο μην κάνεις αυτο που γουστάρεις πραγματικα

Αυτη η κίνηση απογόρευσης του καπνισματος,κατα την γνωμη μου δεν είναι τίποτα άλλο απο ενα πειραμα,μια προσπάθεια ελεγχου του πλυθησμου,Δεν ξέρω εαν θα πετύχει αλλά εγω δεν σκοπευω να γίνω μερος της.

FIGHT THE MATRIX,KEEP SMOKING

 

Με το συμπάθιο ρε φιλαράκι , αλλά ο πολύς καπνός σου έχει καταστρέψει σημαντικό τμήμα του εγκεφάλου σου (μην πω ολοκληρωτική ρήξη) ... δηλαδή πραγματικά τώρα, εννοείς αυτά που λες ή έτσι το πέταξες για να γελάσουμε!

Κάτι τέτοια βλέπω και χαίρομαι που δεν καπνίζω.... :worry::cool:

Link to comment
Share on other sites

To κυριο ερωτημα είναι προς τα που πάνε τον κόσμο.Πριν απο 40 χρόνια π.χ. Mε την ροκ,τους χίπις,την σεξουαλική απελευθερωση κ.λ.π. οι κοινωνίες σίγουρα πήγαιναν προς τα εμπρος.

Η σημερινη εποχη είναι εντελώς απογοητευτικη,αφου προσπαθουμε να κανουμε τα παιδια μας συγχρονους σκλάβους για τα μελλοντικά αφεντικά τους,αφου η μόνη αξία μας έγινε το πως να βγάζουμε λεφτα για να αγοράζουμε αχρηστα πραγματα. Εκει κοντα ζούμε και την ποινικοποιηση των απολάυσεων:απαγορευεται να είσαι χοντρος,αργοσχολος,πότης καπνιστης κ.λ.π. Πιες την βιταμινα σου,βάρα και ενα Red Bull που δεινει φτερα για να είσαι πιο αποδοτικος,κάνε κουρκουτι τον εγκεφαλο σου με το παραγωγικο εργαλειο που λεγεται κινητο τηλεφωνο...μόνο μην κάνεις αυτο που γουστάρεις πραγματικα

Αυτη η κίνηση απογόρευσης του καπνισματος,κατα την γνωμη μου δεν είναι τίποτα άλλο απο ενα πειραμα,μια προσπάθεια ελεγχου του πλυθησμου,Δεν ξέρω εαν θα πετύχει αλλά εγω δεν σκοπευω να γίνω μερος της.

FIGHT THE MATRIX,KEEP SMOKING

Λοιπον τα καινουργια μετρα για να πολεμησουμε τον ΜΑΤΡΙΧ

1)Να ειμαστε χοντροι

2)Να ειμαστε αργοσχολοι

3)Να πινουμε μεχρι να γινουμε μεθυστακες

4)Να καπνιζουμε οχι μονο τσιγαρο αλλα και λιγη μαριχουανα

Να κανουμε οτι γουσταρουμε και μιας και εχω βαλει στο ματι την γειτονισα λεω να παω να την βιασω.Αντε και καλη χρονια

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα το nick σου «οξυγόνο»... :p Επί της ουσίας:

Και γω αν είχα καφετέρια σε χώρα που οι καπνιστές είναι λίγοι δε θα είχα τρομερό πρόβλημα αλλά στην Ελλάδα που τα ποσοστά είναι συντριπτικά τότε φυσικά θα έκανα επανάσταση κόντρα στην ΟΛΙΚΗ απαγόρευση.
Πάρε το λίγο ανάποδα. Φαντάσου να απαγορευτεί με νόμο το κάπνισμα στις καφετέριες. Τι θα έκαναν οι καπνιστές (διάλεξε το πιθανότερο):

  1. Δεν θα πήγαιναν πουθενά για καφέ.
  2. Θα πήγαιναν και θα έκαναν υπομονή μέχρι να φύγουν.
  3. Θα πήγαιναν και θα έβγαιναν που και που σε ανοικτό χώρο (π.χ. κήπος καφετέριας, δρόμος κ.ο.κ.) να κάνουν ένα τσιγάρο.

Βρίσκεις πραγματικά καθόλου πιθανό το πρώτο (όπου θα έχαναν οι ιδιοκτήτες καφετέριας); ;) Τώρα αν κάποιος «εξυπνάκιας» ιδιοκτήτης καφετέριας παρέβαινε τον νόμο, απλά ελπίζω οι συνέπειες να είναι αποτρεπτικές. :lock:

Αν και κατανοώ ότι το κάπνισμα είναι διαφορετικής φύσης πρόβλημα σε σχέση πχ με τα ναρκωτικά από την άλλη είναι άλλο πράγμα να απαγορέψεις μια παραβατική συμπεριφορά που κάνουν ΛΙΓΟΙ (εως ελάχιστοι) και άλλο να προσπαθήσεις να κάνεις το ίδιο σε κάτι που σε μια χώρα είναι η τεράστια πλειοψηφία (ειδικά σε ηλικίες που "καταναλώνουν" και είναι "πελάτες" πάσης φύσεως).
Τις βραδινές ώρες στους δρόμους η πλειοψηφία είναι οδηγοί που έχουν περάσει το όριο στο αλκοόλ. Μήπως να καταργήσουμε τον σχετικό νόμο ώστε να κυκλοφορούν άνετα οι άνθρωποι; :whistle:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι την εποχή που πρωτοεφαρμόστηκε το μέτρο με καπνίζοντες και μή σε γνωστή καφετέρια στο μαρούσι, κόσμος σαν τα κοράκια να περιμένουν να σηκωθεί κάποιος από τους καπνίζοντες που ήταν τίγκα. Τα τραπέζια μη καπνιζόντων ήταν δεν ήταν το 1/4 το μαγαζιού.

 

Δε χρειάζεται να συμφωνήσει ή να διαφωνήσει ο απλός κόσμος. Και μόνο οι επαγγελματικοί κλάδοι που ζούνε από τον κόσμο που συνδιάζει καφέ και τσιγάρο να φωνάξουνε φτάνει. Και αυτοί οι κλάδοι είναι από τους πλέον ανθηρούς ε!

 

Και γω αν είχα καφετέρια σε χώρα που οι καπνιστές είναι λίγοι δε θα είχα τρομερό πρόβλημα αλλά στην Ελλάδα που τα ποσοστά είναι συντριπτικά τότε φυσικά θα έκανα επανάσταση κόντρα στην ΟΛΙΚΗ απαγόρευση.

 

 

Δε νομίζω ότι στη χώρα μας η συντριπτική πλειοψηφία καπνίζει. Νομίζω ότι το ποσοστό δεν είναι πάνω από 60% σε καμία περίπτωση. Απλά οι καπνιστές έχουν τσαμπουκά!

 

Και αυτό ακριβώς πάει να κόψει το νέο μέτρο. Στη δική μου παρέα οι καπνιστές είναι σαφώς μειοψηφία. Παρολαυτα πάντα πρέπει να κάτσουμε στις θέσεις καπνιστών, γιατί οι καλοί μου φίλοι δεν ανέχονται να ζήσουν χωρίς το τσιγαράκι τους. Δε τους περναει από το μυαλό μια φορά να «καπελωθούν» αυτοί για τους υπόλοιπους.

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω μετά την απόφασή μου να μην συνεχίσω να προσπαθώ να πείσω για τα αυτονόητα, δίνοντας απλά ένα link, τα συμπεράσματα δικά σας:

 

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7171245.stm

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει η απαγόρευση και στην Ελλάδα (που εννοείτε και ΔΕΝ θα γίνει ποτέ!) ... αλλά όσο ζεις ελπίζεις!

Όσο για το περιστατικό που μας λες φίλε vampyre , έχεις κάποιο δίκιο για την συμπεριφορά του ... αλλά έχε και υπόψιν σου την αγανάκτηση που νιώθουν όλοι οι ΜΗ-καπνιστές από την κατάσταση που επικρατεί... όπου και να πας "ρουφάς" χωρίς την θέληση σου τον καπνό του άλλου, το οποίο δεν είναι και ότι καλύτερο!

Τις προάλλες ταξίδευα σε αεροπορικές θέσεις με καράβι (για Κρήτη) και μερικοί μακάκες άναψαν τα τσιγαράκια τους σαν κύριοι (άσχετα που σε ΟΛΟΥΣ τους τοίχους είχε 3-4 απαγορευτικά)... το τι φασαρία έγινε όταν έφτασε ο καπνός πάνω μου ... δεν λέγεται! Και μην που πεις τώρα πως έπρεπε να πάω με ηρεμία και τάξη να εξηγήσω σε μαντράχαλους παντρεμένους τι σημαίνει αυτό από κάτω... !!!!!!!!!!!!!!!!:blink::X

 

Και να μην μιλήσω για τις δημόσιες υπηρεσίες , το τι ντουμάνι παίζει στα γραφεία μέσα ... μέχρι να κάνεις την δουλειά σου έχεις καπνίσει 10 τσιγάρα χωρίς να το καταλάβεις και έχουν μυρίσει τα ρούχα σου λες και είσαι μπάρμπας που παίζει χαρτί στο καφενείο...

Είμαι καθαρά της άποψης ότι ο καθένας μπορεί να κάνει στον ίδιο ΟΤΙ γουστάρει ... αλλά δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ δικαίωμα να το κάνει και σε άλλους που δεν το κάνουν (ή δεν τους αρέσει)!

Anyway... έχει γίνει άπειρες φορές η ίδια συζήτηση (και θα γίνεται και για πάντα) , χωρίς να βρίσκεται κάποια λύση ή κάτι που να συμφωνούν και οι 2 μεριές ... οπότε....:yawn::happy:

 

Υ.γ. ... άμα ήμουν εγώ από πίσω σου φίλε vampyre , χαλαρά θα :chair::lol::p

 

Οσο και να σου φαίνεται παράξενο συμφωνώ απολύτως μαζί σου.

Εφόσον λέει "No smoking" μην καπνίσεις φίλε μου. Στην περιπτωσή σου όμως οι "κύριοι" αυτοί ήταν λάθος ξεκινώντας. Πόσο ευγενικός να είσαι όταν έχεις να κάνεις με ανθρώπους που δε σέβονται τίποτα?

 

Βλέπεις εγώ είμαι από τους καπνιστές που σέβονται αυτούς που δεν καπνίζουν (με εξαιρέσεις τους αγενείς. Βλέπε προηγούμενο παράδειγμα).

 

Πάντως άσχετα με το τσιγάρο αυτή είναι μία καινούρια "μόδα" που παρατηρώ εδώ και 1-2 χρόνια περίπου. "Και φταίμε και πουλάμε και τσαμπουκά αντί να ζητήσουμε συγνώμη". Εχουμε ξεφύγει γενικά στις συμπεριφορές μας νομίζω.

 

Να προσθέσω και κάτι. Αν απαγορευτεί το τσιγάρο στους κλειστούς δημόσιους χώρους λίγο θα μας επηρεάσει στην Ελλάδα που από Απρίλιο μέχρι τέλος Οκτώβρη σχεδόν όλα τα μαγαζιά μας (εστιατόρια, μπαρ, καφετέριες) είναι υπαίθρια. Μόνο τους χειμρινούς μήνες θα είναι λίγο δύσκολα και λοιπόν , δεν έγινε και τίποτα. Ευκαιρία να προσπαθήσουμε να το κόψουμε... :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Οσο και να σου φαίνεται παράξενο συμφωνώ απολύτως μαζί σου.

Εφόσον λέει "No smoking" μην καπνίσεις φίλε μου. Στην περιπτωσή σου όμως οι "κύριοι" αυτοί ήταν λάθος ξεκινώντας. Πόσο ευγενικός να είσαι όταν έχεις να κάνεις με ανθρώπους που δε σέβονται τίποτα?

 

Βλέπεις εγώ είμαι από τους καπνιστές που σέβονται αυτούς που δεν καπνίζουν (με εξαιρέσεις τους αγενείς. Βλέπε προηγούμενο παράδειγμα).

 

Πάντως άσχετα με το τσιγάρο αυτή είναι μία καινούρια "μόδα" που παρατηρώ εδώ και 1-2 χρόνια περίπου. "Και φταίμε και πουλάμε και τσαμπουκά αντί να ζητήσουμε συγνώμη". Εχουμε ξεφύγει γενικά στις συμπεριφορές μας νομίζω.

 

Να προσθέσω και κάτι. Αν απαγορευτεί το τσιγάρο στους κλειστούς δημόσιους χώρους λίγο θα μας επηρεάσει στην Ελλάδα που από Απρίλιο μέχρι τέλος Οκτώβρη σχεδόν όλα τα μαγαζιά μας (εστιατόρια, μπαρ, καφετέριες) είναι υπαίθρια. Μόνο τους χειμρινούς μήνες θα είναι λίγο δύσκολα και λοιπόν , δεν έγινε και τίποτα. Ευκαιρία να προσπαθήσουμε να το κόψουμε... :)

 

Μακάρι να σκέφτονται και άλλοι σαν και σένα .... :)

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω μετά την απόφασή μου να μην συνεχίσω να προσπαθώ να πείσω για τα αυτονόητα, δίνοντας απλά ένα link, τα συμπεράσματα δικά σας:

 

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7171245.stm

Και η Τουρκία πιο μπροστά από εμάς; :worry: :rolleyes:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

εγω αν το ξαναρχίσω (μάλλον για το καλοκαίρι με κόβω να ξεχαρμανίασω) θα κανω ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στριφτο OLD HOLDBORN YELLOW

Δεν ξερω μου αρέσει πιο πολυ η γευση, η ιδονη, η ταλεπώρια του να στρίβεις ......

 

Και όταν λες να το "ξαναρχίσεις" τι ακριβώς εννοείς;; Από τι ηλικία δηλαδή καπνίζεις αφού τώρα είσαι 17?? Από τα 12?? :mad:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μωρέ, ας βγάλουμε και εμείς κανένα αντίστοιχο νόμο, να μεγαλώσει 2-3 σελίδες η εφημερίδα της κυβερνήσεως να το παίζουμε και εμείς πολιτισμένοι. :lol:

Μη εφαρμόσιμος νόμος καθίσταται αυτομάτως ανενεργός. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μωρέ, ας βγάλουμε και εμείς κανένα αντίστοιχο νόμο, να μεγαλώσει 2-3 σελίδες η εφημερίδα της κυβερνήσεως να το παίζουμε και εμείς πολιτισμένοι. :lol:

Μη εφαρμόσιμος νόμος καθίσταται αυτομάτως ανενεργός. ;)

 

Ας ψηφιστει, να πεσουν μερικα βαρβατα προστιμα και μετα βλεπουμε ποσο ανενεργος θα ειναι...Ετσι οπως το παμε εδω μεσα ο καθενας θα εχει δικους του νομους :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.metacafe.com/watch/881091/do_you_smoke_u_got_to_watch_this/

 

Αν καπνιζετε...πρεπει να το δειτε!;)

 

φιλε μου vs6 υπαρχουν και πολυ χειροτερα:cry:.υπαρχουν σε video και fotos.ειναι πολυ σκληρα,που δεν επειτρεπεται να δωσω τα link:X.παντως αν θελετε να δειτε απλα google it!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Kαπνίζω camel blue. Το 1ο τσιγάρο στα 14 από περιέργεια αλλά όχι λόγω παρέας, μόνος το έκανα. Συστηματικά το άρχισα στα 16. (6 χρόνια τώρα που το συνειδητοποιώ).

Τα πρώτα δύο χρόνια έκανα muratti, αλλά είναι πολύ "στεγνά" και μετά τον ύπνο είχα πρόβλημα.

Για δυο χρόνια που είχα κατέβει για ΙΕΚ στην Αθήνα, λόγω οικονομικών το γύρισα στον old holborn κίτρινο (χαρτάκια drum ή rizla άσπρα, φιλτρα swan κίτρινα). Ούτε κατά διάννοια να μη σας περάσει (στους καπνιστές) να το γυρίσετε για οικονομικούς λόγους σε leader/next. Χίλιες φορές καπνό.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου vs6 υπαρχουν και πολυ χειροτερα:cry:.υπαρχουν σε video και fotos.ειναι πολυ σκληρα,που δεν επειτρεπεται να δωσω τα link:X.παντως αν θελετε να δειτε απλα google it!!!;)

 

Μα τόσο πολύ πλέον; :(

Βάλε κάτι να δούμε... :O

Link to comment
Share on other sites

Και όταν λες να το "ξαναρχίσεις" τι ακριβώς εννοείς;; Από τι ηλικία δηλαδή καπνίζεις αφού τώρα είσαι 17?? Από τα 12?? :mad:

Ναι μωρε..δεν καταλαβες τι εννοει.το καλοκαιρι θα το ξαναρχισει για μαγκια.τωρα εχει σχολειο και δεν προλαβαινει.

αρε κατι σκεψεις :blink: :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε..δεν καταλαβες τι εννοει.το καλοκαιρι θα το ξαναρχισει για μαγκια.τωρα εχει σχολειο και δεν προλαβαινει.

αρε κατι σκεψεις :blink: :down:

 

Τέτοια ακούω κι εγώ που το άρχισα από τα 13, και τραβάω τα μαλλιά μου! :mad:

Σάμπως δεν είμαστε καλά μου φαίνεται! :mad:

Εμείς παλεύουμε να το κόψουμε και άλλοι θέλουν να το αρχίσουν! :mad:

Για μαζευτείτε λέω εγώ!!! :mad:

Που είναι η μάνα σου και ο πατέρας σου αγόρι μου να σου κόψουν 5-6 φάπες; :X

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά μωρέ, ας βγάλουμε και εμείς κανένα αντίστοιχο νόμο, να μεγαλώσει 2-3 σελίδες η εφημερίδα της κυβερνήσεως να το παίζουμε και εμείς πολιτισμένοι. :lol:

Μη εφαρμόσιμος νόμος καθίσταται αυτομάτως ανενεργός. ;)

Με την τρέχουσα κατάσταση, εδώ και πολλά χρόνια για να μην... παρεξηγηθώ, δεν έχεις και πολύ άδικο σε αυτό που λες. Όμως, δεν είναι ο νόμος που είναι ανεφάρμοστος (μια χαρά εφαρμόζεται), απλά είναι πολλοί οι νόμοι που δεν εφαρμόζονται.

Ας ψηφιστει, να πεσουν μερικα βαρβατα προστιμα και μετα βλεπουμε ποσο ανενεργος θα ειναι...Ετσι οπως το παμε εδω μεσα ο καθενας θα εχει δικους του νομους :worry:
Δυστυχώς, ακόμα και αν ψηφιστεί ο νόμος, χρειάζεται τεράστια θέληση για να εφαρμοστεί. Το καλό είναι ότι πολλά μαγαζιά θα πηγαίνουν καρφωτά (εγώ π.χ. αν ισχύσει ο νόμος και μπω σε μαγαζί και δω καπνό, θα πέσει τηλέφωνο άμεσα στα στρούμφ), οπότε δεν θα παίρνει τους ιδιοκτήτες να κάνουν π___ριές. Όσο για τους θαμώνες, ας πρόσεχαν. Δεν είναι σαν τους μεθυσμένους οδηγούς που ούτε μπορείς να τους δεις ούτε μένουν σταθεροί...

 

Και μην διαβάσω κανά... κουλό περί «ρουφιάνων», δεν είναι δυνατόν να παρανομεί ο άλλος και μάλιστα εις βάρος μου και να μένω αμέτοχος. Πάρτε για παράδειγμα το myPhone και το κουμπί της «αναφοράς»... :p

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια ακούω κι εγώ που το άρχισα από τα 13, και τραβάω τα μαλλιά μου! :mad:

Σάμπως δεν είμαστε καλά μου φαίνεται! :mad:

Εμείς παλεύουμε να το κόψουμε και άλλοι θέλουν να το αρχίσουν! :mad:

Για μαζευτείτε λέω εγώ!!! :mad:

Που είναι η μάνα σου και ο πατέρας σου αγόρι μου να σου κόψουν 5-6 φάπες; :X

 

Εσένα που ήταν στα 13 που ξεκινούσες να σου κόψουν 2-3 φάπες; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...