Jump to content

Microsoft Office 2007


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 532
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Για Ελληνικό ορθογράφο ξέρει κάποιος τι μπορούμε να κάνουμε;

Ευχαριστώ.

 

Για να βάλεις Ελληνικό Ορθογράφο προς το παρόν χρειάζεται 3 πράγματα:

1)CD Με την Αγγλική Έκδοση του Office 2003

2)CD Με τα Proofing Tools για το Office 2003

3)CD Mε την Αγγλική έκδοση του Office 2007

 

Πρώτα κάνεις έγκατάσταση από το CD του Office 2003 μόνο τα Proofing tools και τίποτα άλλο. Από το CD των Proofing Tools στη συνέχεια κάνεις εγκατάσταση των Ελληνικών Proofing Tools.Μετά εγαθιστάς το Office 2007 το οποίο θα έχει και τα Ελληνικά Proofing Tools...

:X

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κάνεις έγκατάσταση από το CD του Office 2003 μόνο τα Proofing tools και τίποτα άλλο. Από το CD των Proofing Tools στη συνέχεια κάνεις εγκατάσταση των Ελληνικών Proofing Tools.Μετά εγαθιστάς το Office 2007 το οποίο θα έχει και τα Ελληνικά Proofing Tools...

:X

 

afou to CD twn Office 2003 den exoun Proofing tools, exoun?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω το cd των proofing tools, πακετο με λιγα λογια. Εχω μονο αυτα τα αρχεια και καθε φορα που εκανα install το office τα εβαζα στο Proof και ολα καλα:

 

MSPEL32.DLL

MSTHEL32.DLL

MSSP_EL.LEX

MSTH_EL.LEX

 

Τωρα δεν παιζει με τιποτα το ολο συστημα. Μηπως πρεπει να μπουν τα files αλλου και οχι στο Proof dir; Λεμε τωρα..

 

 

Μολις τωρα ειδα οτι τα Greek proofing tools τα εχουν κανει τα παλικαρια μας απο το Πανεπιστημιο της Πατρας. (στο Microsoft Office 2007 Language Settings)

 

"Greek

Hellenic Spelling Checker © 2005 Database Laboratory, University of Patras. Portions based on Hellenic Spelling Checker by RACTI, Patras Greece and Intralex Spelling Checker by INTRAKOM SA. All rights reserved.

Hellenic Hyphenator © 2005 Database Laboratory, University of Patras. Portions based on Hellenic Hyphenator by RACTI, Patras Greece and Intralex Spelling Checker by INTRAKOM SA. All rights reserved.

Hellenic Word Thesaurus © 2005 Database Laboratory, University of Patras. Portions based on Hellenic Word Thesaurus by RACTI, Patras Greece. All rights reserved."

 

Μηπως καποιο παιδι απο εκει μπορει να μας πει τι παιζει με το ολο θεμα; :)

 

Για ποια εκδοση του office 2007 μιλαμε; Εγω εχω την Enterprise. Μηπως τελικα παιζει ρολο και αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και το Office 2003, για να έχεις ορθογραφία, αρκούσε να βάλεις τα παρακάτω αρχεία στο: Program files/Common files/Microsoft Shared/PROOF. Δεν χρειαζόταν ολόκληρο το ξεχωριστό cd με το proofing tools που λες.

 

MSHY_EL.LEX

MSHYEL32.DLL

MSPEL32.DLL

MSSP_EL.LEX

MSTH_EL.LEX

MSTHEL32.DLL

 

Στο Office 2007 δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αν δουλεύει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω..

Τα καινούρια Office θα έχουν τρελές διαφορές απο τα 2003;

Ο λόγος που ρωτάω είναι ίσως (τι ίσως..Είναι) λίγο offtopic:O

Μια συμφοιτητριά μου πρόσφατα πέρασε με επιτυχία τις εξετάσεις του Ecdl και ένας καθηγητής της είπε πως τζάμπα έκανε όλα τα μαθήματα και πλήρωσε ένα κάρο λεφτά αφού το πτυχίο της δε θα ισχύει λόγω των νέων Office:( .

Πιστεύετε πως μπορεί να ισχύσει κάτι τέτοιο;

Συγνώμη για το offtopic:O

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω..

Τα καινούρια Office θα έχουν τρελές διαφορές απο τα 2003;

Ο λόγος που ρωτάω είναι ίσως (τι ίσως..Είναι) λίγο offtopic:O

Μια συμφοιτητριά μου πρόσφατα πέρασε με επιτυχία τις εξετάσεις του Ecdl και ένας καθηγητής της είπε πως τζάμπα έκανε όλα τα μαθήματα και πλήρωσε ένα κάρο λεφτά αφού το πτυχίο της δε θα ισχύει λόγω των νέων Office:( .

Πιστεύετε πως μπορεί να ισχύσει κάτι τέτοιο;

Συγνώμη για το offtopic:O

Υπάρχουν μεγάλες διαφορές, αλλά δε νομίζω ότι είναι λόγος αυτός να μην ισχύει το ecdl. Άλλωστε οι περισσότεροι δεν πρόκειται να αναβαθμίσουν σύντομα.

Μια ερώτηση σχετικά με το microsoft office 2007!Η εγκατάσταση στα windows xp γίνεται κανονικά;;;:D
Ναι, κανονικά, χωρίς κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μεγάλες διαφορές, αλλά δε νομίζω ότι είναι λόγος αυτός να μην ισχύει το ecdl. Άλλωστε οι περισσότεροι δεν πρόκειται να αναβαθμίσουν σύντομα.

 

Καλά, μέχρι όλες οι επιχειρήσεις και τα σπίτια να τρέχουν Vista και Office 2007 έχουμε πολύ καιρό. Αλλά η κοπέλα που δε γνωρίζει σχεδόν τίποτα σε θέματα πληροφορικής και υπολογιστών, φρίκαρε..:(

 

Άντε να τη καθυσηχάσω τώρα..:O

Link to comment
Share on other sites

Kykloforouse mia fimi gia to Office 2007 kai gia ekeinous pou eixan peiratiko copy. Alla i Microsoft 3ekatharise tin thesi tis:

 

http://www.techweb.com/showArticle.jhtml?articleID=194700010&cid=RSSfeed_TechWeb

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μέχρι όλες οι επιχειρήσεις και τα σπίτια να τρέχουν Vista και Office 2007 έχουμε πολύ καιρό. Αλλά η κοπέλα που δε γνωρίζει σχεδόν τίποτα σε θέματα πληροφορικής και υπολογιστών, φρίκαρε..:(

 

Άντε να τη καθυσηχάσω τώρα..:O

 

Αυτά είναι τα κακά των πιστοποιήσεων υπολογιστών. Ώσπου να τις πάρεις είναι παρωχημένες. Αλλά:

 

1] Ώσπου να δουλεύουν όλοι 2007 φέξε μου και γλύστρησα

2] Στο Δημόσιο [που είναι από τους κυριότερους λόγους που παίρνουν πολλοί το ECDL] ακόμη πολλές υπηρεσίες δεν έχουν υπολογιστές, εκεί θα κολλήσουνε???

 

Εκτός βέβαια, αν σε μία προσπάθεια να τονώσουνε εκ νέου την κίνηση των σχετικών σχολών και ιδρυμάτων πιστοποίησης, πούνε σε π.χ. δύο χρόνια ότι η πιστοποίηση πρέπει να έχει αποκτηθεί μετά από την χ ημερομηνία για να ισχύει.

 

Το οποίο για να γίνει βέβαια πρέπει όλοι οι ιδιοκτήτες σχολών να βάλουν Office 2007 το οποίο πρέπει να επιβληθεί ως πρόγραμμα σε ενότητες αόριστων προδιαγραφών μέχρι σήμερα [όπως "Υπολογιστικά Φύλλα"] στην ύλη των πιστοποιήσεων...

 

 

Για να γίνουν όλα αυτά... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Που το βρηκατε ρε παιδια θέλω κι εγω να το κατεβάσω πως γίνεται;

Ψάξτο σε torrent. Είναι στα τοπ αυτή την εποχή

 

Ψάξε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1650574#post1650574

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ψάξτο σε torrent. Είναι στα τοπ αυτή την εποχή

 

Ψάξε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1650574#post1650574

 

Ξέρει κανείς αν μπορούν να υποστηρίξουν την εφαρμογή Jeyo mobile extender; είναι μια απλή προσθήκη στο outlook που σου επιτρέπει να μεταφέρεις, να διαχειρίζεσαι και να αποθηκεύεις τα sms σου απο windows mobile κινητό. Στις προηγούμενες εκδόσεις δούλευε μια χαρά. Να το ρισκάρω;:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορούν να υποστηρίξουν την εφαρμογή Jeyo mobile extender; είναι μια απλή προσθήκη στο outlook που σου επιτρέπει να μεταφέρεις, να διαχειρίζεσαι και να αποθηκεύεις τα sms σου απο windows mobile κινητό. Στις προηγούμενες εκδόσεις δούλευε μια χαρά. Να το ρισκάρω;:confused: :confused:

 

Παιζει μια χαρα !!:D

Link to comment
Share on other sites

Θα το "δει" με τη μία, ή θα πρέπει να το κάνω πάλι εγκατάσταση;

Σε ευχαριστώ πολύ....:happy: :happy: :happy:

 

Το setup γινεται κανονικα. Ενα PPC που εχω εδω και τεσταρω - δεν περασε τα μηνυματα :(

Θα πρεπει να το ξαναδω...

Link to comment
Share on other sites

Το setup γινεται κανονικα. Ενα PPC που εχω εδω και τεσταρω - δεν περασε τα μηνυματα :(

Θα πρεπει να το ξαναδω...

 

Ε τότε πως μου λες οτι δουλεύει; αν είναι να σταματησω το download

Μετά θα μπορώ να το σβήσω; δεν το θελω αν δεν υποστηρίζει αυτο το προγραμματάκι.:mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε πως μου λες οτι δουλεύει; αν είναι να σταματησω το download

Μετά θα μπορώ να το σβήσω; δεν το θελω αν δεν υποστηρίζει αυτο το προγραμματάκι.:mad: :mad: :mad:

 

Ναι βρε! Βγαινει !

Αλλα να στειλεις sms μπορεις μεσω του pc!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε! Βγαινει !

Αλλα να στειλεις sms μπορεις μεσω του pc!

 

Δηλαδή τι δεν σου κάνει; Δεν κατεβάζει τα sms σου από το κινητό στον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι δεν σου κάνει; Δεν κατεβάζει τα sms σου από το κινητό στον υπολογιστή;

 

ναι, αλλα εχω *********** ppc και μπορει να φταιει αυτο. Connect γινεται κανονικα παντως με το ppc.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα εχω *********** ppc και μπορει να φταιει αυτο. Connect γινεται κανονικα παντως με το ppc.

 

Θα δείξει, εγώ με το Mio A701 δεν είχα πρόβλημα στην προηγούμενη έκδοση του outllok, αλλά αν δεν παίζει τώρα ελπίζω να μπορώ να το σβήσω.....

Link to comment
Share on other sites

*** Σοβαρό πρόβλημα/bug στο Outlook 2007 ***

 

Για κάποιο λόγο φαίνεται ότι δεν καταφέρνει να διαβάσει σωστά e-mail με UTF-8 encoding. Ουσιαστικά δεν εμφανίζει καθόλου το κείμενο και στη θέση του φαίνεται ένα κενό. Λίγο που έψαξα, δεν φαίνεται να υπάρχει λύση ως τώρα, ελπίζω ότι κάποιο patch θα βγει σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...