Jump to content

Microsoft Office 2007


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράλληλα με την RTM των Windows Vista κυκλοφόρησε και το Microsoft Office 2007.

Πολλά έχουν αλλάξει σε αυτή την έκδοση της πιό γνωστής σουίτας εφαρμογών γραφείου, και θα τα συζητήσουμε όλα σε αυτό το topic.

 

Σε μια πρώτη μου επαφή με τη νέα αυτή έκδοση το βρήκα απίστευτα πιο όμορφο από το 2003. Ίσως επειδή ποτέ δε συνήθισα το παλιό Interface, βρήκα το καινούριο πιο λειτουργικό και πιο χρηστικό, με σωστότερη ομαδοποίηση των εντολών. Δεν ασχολήθηκα εκτενώς, αλλά θα το κάνω τις επόμενες μέρες και θα σας δώσω feedback.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 532
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όμορφο το interface του Office, αλλά υποθέτω ότι θα ταλαιπωρήσει αρκετά τους περισσότερους μέ τόσο μεγάλες αλλαγές που έχουν γίνει. Ούτε έχω πειστεί για το κατά πόσον τα ribbons είναι όντως πιο εύχρηστα. Από τα λίγα που έχω δει ως τώρα μου άρεσε η ενσωμάτωση RSS feeds στο Outlook.
Link to comment
Share on other sites

Όμορφο το interface του Office, αλλά υποθέτω ότι θα ταλαιπωρήσει αρκετά τους περισσότερους μέ τόσο μεγάλες αλλαγές που έχουν γίνει. Ούτε έχω πειστεί για το κατά πόσον τα ribbons είναι όντως πιο εύχρηστα. Από τα λίγα που έχω δει ως τώρα μου άρεσε η ενσωμάτωση RSS feeds στο Outlook.

 

Ολα θελουν το χρονο τους:) . Ειναι μια τεραστια δουλεια που εχει γινει και θα παρει χρονο και απο τις 2 πλευρες (MS και καταναλωτες) για να δωσει το 100% της.

Link to comment
Share on other sites

Ολα θελουν το χρονο τους:) . Ειναι μια τεραστια δουλεια που εχει γινει και θα παρει χρονο και απο τις 2 πλευρες (MS και καταναλωτες) για να δωσει το 100% της.

τουλαχιστόν τα keyboard shortcuts ισχύουν :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

τα διαθετει στην αγορα ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

τα διαθετει στην αγορα ?

Όχι ακόμα, από 1η Δεκεμβρίου για Αμερική. Έχει διατεθεί στο MSDN όμως.

Link to comment
Share on other sites

ειναι αληθεια οτι εχει ελαχιστη απαιτηση μνημης ram 512mb? μη τρεαλαθουμε ρε παιδια για ενα office 512. μεγαλη πατατα

 

Einai logiko afou mpenei mono se Windows XP me SP2 kai Windows Vista :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με μπερδευε και με ψιλοζαλιζε κιολας το απαλο μπλε-γαλαζιο που εχει, ξερει κανεις εαν μπορω να αλλαξω αυτο το :X @$#^#%:cry: χρωμα?

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με μπερδευε και με ψιλοζαλιζε κιολας το απαλο μπλε-γαλαζιο που εχει, ξερει κανεις εαν μπορω να αλλαξω αυτο το :X @$#^#%:cry: χρωμα?

 

Θελει υπομονη βρε!:)

Θα το συνηθησουμε καποια στιγμη!

 

Για την ωρα, παιζει αψογα χωρις κοληματα και ζορια που τραβουσε η Beta2.:D

Link to comment
Share on other sites

Είδατε εσείς καμία διαφορά από την B2TR; Εγώ προσωπικά δυσκολεύομαι να βρω! :p Και το βασικό πρόβλημα για μένα δεν έχει λυθεί: Ότι δεν μπορείς να ομαδοποιήσεις εικόνες ή ακόμη και να επιλέξεις εικόνα και αντικείμενο μαζί. Απαράδεκτο!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το [αραπανω με τις business contacts για το outlook στην Ultimate εκδωση ξερει κανεις τι ειναι γτ ως κατοχος PPC φανταζομαι θα ναι χρησημο.Εχω ξεκινησει και κατεβαζω την Enterprise και δεν θελω να την ακυρωσω....Μηπως μπορουμε να το βρουμε σαν plug-in απο καπου?
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Gia to Office 2003 ypirxe 3exorista. Twra gia to 2007 den to nomizw afou ekanan olokliro paketo 3exorista!

 

des ti akrivws einai: http://office.microsoft.com/en-us/contactmanager/HA101759211033.aspx

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε για την Beta: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=5B847E87-5736-4511-A7DE-9D8DC91D7AE2&displaylang=en

Γι αυτό είπα ότι σίγουρα το έχουν ξεχωριστά. Για την τελική αυτό δεν κάνει (προφανώς) γιατί για να εγκαταστήσεις την τελική σου ζητάει να σβήσεις όλες τις προηγούμενες εκδόσεις που τυχόν έχεις περασμένες.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με μπερδευε και με ψιλοζαλιζε κιολας το απαλο μπλε-γαλαζιο που εχει, ξερει κανεις εαν μπορω να αλλαξω αυτο το :X @$#^#%:cry: χρωμα?

 

Kai fysika allazei. to ekana mavro egw!

An anoixeis WORD kai pas panw aristera sto stroggilo sima twn OFFICE kai dialexeis editor options i kati tetio tha deis epilogi 3 xrwmatwn

 

Kati tetio vasika:)

 

http://img329.imageshack.us/img329/1518/htchangevisualonoffice2rf0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό που σας είπα παραπάνω για τις εικόνες συμβαίνει και σε εσάς; Ή μήπως δεν κατέβασα την γνήσια RTM; Πουθενά βέβαια δεν λέει Beta. Η έκδοση του Office είναι 12.0.4518.1014. Αυτή είναι η γνήσια;
Link to comment
Share on other sites

Από τα λίγα που έχω δει ως τώρα μου άρεσε η ενσωμάτωση RSS feeds στο Outlook.
Χρήσιμο χαρακτηριστικό, κακή υλοποίηση. Μετά από λίγες μέρες χρήσης, βλέπω ότι το Outlook κάποια στιγμή βγάζει error και δεν μπορεί να ενημερώσει τα feeds. Εννοείται πως αρχικά δούλευαν σωστά. H Microsoft συνεχίζει να είναι πιστή στον κανόνα που λέει ότι τα νέα χαρακτηριστικά που ενσωματώνει στα προγράμματα της σπάνια δουλεύουν σωστά... :X
Link to comment
Share on other sites

Yeap! Thes na mou exigiseis kapws kalitera to provlima pou exeis? den polikatalava

Όταν περνάς μια είκονα στο Word αυτή την εικόνα δεν μπορείς ούτε να την ομαδοποιήσεις αλλά ούτε και να την μετακινήσεις μαζί με ένα αντικείμενο (π.χ. ένα πλαίσιο κειμένου). Δοκίμασέ το και θα δεις. Αυτό συμβαίνει μόνο στο Office 2007 και ήλπιζα ότι στην τελική έκδοση θα το διορθώσουν (γι αυτό και λέω μήπως τυχόν κατέβασα καμία "ημιτασιόν" έκδοση).

Link to comment
Share on other sites

Distixws den katalava ti thes na kaneis mallon epeidi tin Word den tin xrisimopoiw kai toso.. anyway gia na to les esi tote mallon tha isxyei
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με μπερδευε και με ψιλοζαλιζε κιολας το απαλο μπλε-γαλαζιο που εχει, ξερει κανεις εαν μπορω να αλλαξω αυτο το :X @$#^#%:cry: χρωμα?

 

ανοιξε Outlook

tools/options/mail format/editor options/popular

 

δεξιά σου λέει Color Scheme. έχει μπλέ,μαύρο και ασημί...:rolleyes:

απο κει και πέρα, αν το γυρίσεις το Xp σου η τα Vista σε Classic Windows Theme, λογικά θα στο κάνει κλασσικό και το Theme του office.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πού είναι η επιλογή για την κωδικοποίηση χαρακτήρων στο Outlook?? Έιπα πως με τον ερχομό του Office 2007 θα έμπαινα στον κόπο να μεταφέρω τις ρυθμίσεις μου από το Outlook Express και να άρχιζα τη χρήση του Outlook...Με το που ανοίγω το πρώτο email στα ελληνικά μου τα βγάζει αλαμπουρνέζικα και δεν βρίσκω από πού να αλλάξω κωδικοποίηση...Πολύ σπάσιμο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...