Jump to content

Microsoft Office 2007


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ,

Εγώ πιστεύω να πάρεις το βιβλίο του word 7 και να μάθεις πως γίνεται να φτιάξεις μια παράγραφο ή να μπείς στο site της microsoft.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 532
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα ,

Εγώ πιστεύω να πάρεις το βιβλίο του word 7 και να μάθεις πως γίνεται να φτιάξεις μια παράγραφο ή να μπείς στο site της microsoft.

Φτιάχνω παράγραφο πατώντας στην αρχή του κειμένου που θέλω το «Tab».Θα δω ένα «Quick Guide» που έχω μπας και φτιάξω το πρόβλημα.:)

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθειά σας.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ο αδερφός μου που πήρε μαθητικό λαπτοπ όταν πάμε να ανοίξουμε πχ το word ζητάει το 25ψήφιο serial number το οποίο βρίσκεται στο αυτοκόλλητο που είναι κάτω από το λαπτοπ (σωστά?). Όσες φορές και να δοκίμασα να βάλω τον κωδικό μου λέει ότι είναι λάθος!

Τί να κάνω? Από το eshop το πήραμε.. Μπορούν να μας δώσουν άλλο serial number?

Link to comment
Share on other sites

θέλει κωδικό για office και όχι των xp.

 

δες μήπως μπερδεύεις τους κωδικούς.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...Στο γραφείο που εργάζομαι χρησιμοποιώ Microsoft Outlook του οποίο το αρχείο (C:\Documents and Settings\Chris\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\outlook.pst) έχει πάρει λιγο μεγάλες διαστάσεις. Πλησιάζει το 1.9GB!!! Κάπου εκεί νομίζω οτι είναι και το όριο χρήσης αρχείων των Windows XP 32bit που χρησιμοποιώ! Καποιες στιγμές ετρωγε κάποια κολλήματα που ξεπεράστηκαν οταν άδειασα τον κάδο αχρήστων του προγράμματος. Προσπαθώντας λοιπόν να μειώσω το μέγεθος του αρχείου κράτησα backup τα μαιλ και έσβησα μια γενναία ποσότητα απο email. Το μέγεθος του αρχείου όμως συνεχίζει να είναι στο ίδιο τεράστιο μέγεθος!

Τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Άδειασες το Trash?

 

Αφου εκανα delete τα mail που ήθελα, αδειασα τον κάδο διεγραμμένων (deleted items) Εκανα κ ενα restart ετσι για το τυπικό της υπόθεσης!

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου που πήρε μαθητικό λαπτοπ όταν πάμε να ανοίξουμε πχ το word ζητάει το 25ψήφιο serial number το οποίο βρίσκεται στο αυτοκόλλητο που είναι κάτω από το λαπτοπ (σωστά?). Όσες φορές και να δοκίμασα να βάλω τον κωδικό μου λέει ότι είναι λάθος!

Τί να κάνω? Από το eshop το πήραμε.. Μπορούν να μας δώσουν άλλο serial number?

Το σωστό είναι αυτό που λέει ο φίλος "Alexkass".. Τον κωδικό θα τον βρεις στο πάνω ή πίσω μέρος της συσκευασίας του Office. Αν το Office ήταν προεγκατεστημένο ψάξε στο σκληρό για αρχείο "Serial.txt" μπας και τον έχουν κρύψει εκεί μέσα ή πάρε τηλέφωνο στο e-Shop να τους ρωτήσεις.. :)

 

Υ.Γ: Με μια αναζήτηση στο internet μπορείς να βρεις Product Key για το Office, αλλά καλό θα ήταν να έχεις και τον αυθεντικό.. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...Στο γραφείο που εργάζομαι χρησιμοποιώ Microsoft Outlook του οποίο το αρχείο (C:\Documents and Settings\Chris\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\outlook.pst) έχει πάρει λιγο μεγάλες διαστάσεις. Πλησιάζει το 1.9GB!!! Κάπου εκεί νομίζω οτι είναι και το όριο χρήσης αρχείων των Windows XP 32bit που χρησιμοποιώ! Καποιες στιγμές ετρωγε κάποια κολλήματα που ξεπεράστηκαν οταν άδειασα τον κάδο αχρήστων του προγράμματος. Προσπαθώντας λοιπόν να μειώσω το μέγεθος του αρχείου κράτησα backup τα μαιλ και έσβησα μια γενναία ποσότητα απο email. Το μέγεθος του αρχείου όμως συνεχίζει να είναι στο ίδιο τεράστιο μέγεθος!

Τι κάνω λάθος?

Tools --> Account Settings --> Data Files --> Personal Folders --> Settings --> Compact now

Κανονικά έτσι θα διορθωθεί το πρόβλημα. Γενικά πρέπει να αποφεύγεται μεγάλο μέγεθος του αρχείου outlook.pst.

Link to comment
Share on other sites

Tools --> Account Settings --> Data Files --> Personal Folders --> Settings --> Compact now

Κανονικά έτσι θα διορθωθεί το πρόβλημα. Γενικά πρέπει να αποφεύγεται μεγάλο μέγεθος του αρχείου outlook.pst.

 

Αυτό ειναι...το βρήκα και εγω απο το help file του Outlook. Βεβαια έχει περίπου τρεις ώρες που έδωσα την εντολή και ακόμα..."Compacting" με τον επεξεργαστή να δουλεύει σχεδόν ρελαντί. Φαντάζομαι κάποια στιγμή θα τελειώσει!!!

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , εχω το εξης προβλημα , δεν μπορω να συγχρονισω το hotmail με το outlook ! μου λεει συνεχως για λαθος κωδικο και ο κωδικος ειναι σωστος ! οποιαδηποτε βοηθεια σας θα μου φανει χρησιμη...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οι ρυθμίσεις με τα emails accounts υπάρχουν κάπου; Βαριέμαι να κάθομαι να περνάω σε δεύτερο pc όλα τα accounts από την αρχή. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα μεταφέρω;

 

Έιναι imap.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , εχω το εξης προβλημα , δεν μπορω να συγχρονισω το hotmail με το outlook ! μου λεει συνεχως για λαθος κωδικο και ο κωδικος ειναι σωστος ! οποιαδηποτε βοηθεια σας θα μου φανει χρησιμη...

 

xρειάζεσαι τον Outlook Connector: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=9A2279B1-DF0A-46E1-AA93-7D4870871ECF

 

χωρίς αυτόν δεν κάνεις τίποτα δυστυχώς. είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα πρόσφατα που είχα κάνει φόρματ

Link to comment
Share on other sites

Τα windows 7 υποστιριζoυν το office??

Για ποια έκδοση του Office ενδιαφέρεσαι; Εμένα, πάντως, παίζει μια χαρά το Office 2007 EnterPrice GR. :)

Link to comment
Share on other sites

xρειάζεσαι τον Outlook Connector: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=9A2279B1-DF0A-46E1-AA93-7D4870871ECF

 

χωρίς αυτόν δεν κάνεις τίποτα δυστυχώς. είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα πρόσφατα που είχα κάνει φόρματ

 

ευχαριστώ πολύ, το πρόβλημα επιλύθηκε..

Link to comment
Share on other sites

Τα windows 7 υποστιριζoυν το office??

 

και το Office 2003 μια χαρά στα 7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας φίλοι!!!

 

Προσπαθώ να κάνω κάτι στο outlook 2007 και δεν ξέρω πως!

 

Έχω 2 υπολογιστές στο γραφείο και θέλω να έχω κοινό αρχείο επαφών αλλά και να μπορώ να ενημερώνω τα tasks και στους δύο!!!

 

Υπάρχει τρόπος; Μη μου πείτε ότι χρειάζομαι server... θέλω κάτι απλό!!!

 

Κάθε βοήθεια δεκτή!!! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

δε γίνεται δωρεάν.

 

μόνο με το Plaxo. θέλεις 5 ευρώ το μήνα.

 

αυτό που ρωτάς ΔΕΝ έχει σχέση με τα 7. μπορείς να ρωτήσεις στο θέμα των office ή απλά στο γόυγλη.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

δε γίνεται δωρεάν.

 

μόνο με το Plaxo. θέλεις 5 ευρώ το μήνα.

 

αυτό που ρωτάς ΔΕΝ έχει σχέση με τα 7. μπορείς να ρωτήσεις στο θέμα των office ή απλά στο γόυγλη.

 

:wacko::wacko::wacko:

Alexkass σε μένα απάντησες;;;; :p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

http://www.plaxo.com

 

θα βρεις αυτό που θέλεις. το κάνω κάθε μέρα έτσι.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Προσπαθώ να φτιάξω μια multilevel list 5 επιπέδων (:dizzy:)

Το πρόβλημα είναι οτι δε μπορώ να βρω πως να βάλω αρίθμηση με ελληνικά γράμματα σε ένα επίπεδο (α. β. γ. κτλ).

 

Γύρισα το interface στα ελληνικά (μέσω τουυ ελληνικού language pack), μου έβγαλε μερικά styles στα ελληνικά, αλλά η αρίθμηση με γράμματα παραμένει στο a, b, c...

 

Word 07 Ultimate

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδες προσπαθω να μεταφερω (εχοντας το αρχειο .pst) τις επαφες μου στο Microsoft Outlook 2007 σε υπολογιστη που τρεχει Windows 7 ξερει κανεις σε ποιον φακελο πρεπει να κανω το αρχειο paste??

 

Εdit: Το βρηκα :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...