Jump to content

Microsoft Office 2007


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια τώρα, F1=help.

Μάλλον λάθος quote έκανες....Απλώς είναι συμβατό με το f1, αλλά ειδικά πάνω στο πρόγραμμα εκεί είναι η παραπομπή (μάθε το, ισχύει από το 2007 στο word!!!)....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 532
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο το excel όταν παω να το τρεξω λέει οτι λειπει το αρχείο SKUO11.CAB .

Πως μπορω να το βρω και να το φτιάξω;

(βρηκα αυτο: http://en.kioskea.net/forum/affich-442-sku011-cab αλλα δεν μπόρεσα).

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε επανεγκατάσταση του Office από το CD.

 

Ελεγα να το αποφύγω ολο αυτο.

Κατι αλλο μήπως;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Δε χάνεις κάτι. Στο πρότεινα για πιο εύκολη λύση. Άλλες λύσεις υπάρχουν αλλά είναι μεγαλύτερη ταλαιπωρία.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Στο Microsoft Office Word 2007 με ποιες γραμματοσειρές μπορώ να γράψω με πολυτονικό;Είδα στο site της Microsoft που λέει για τη γραμματοσειρά "Arial Unicode MS" αλλά πατάω για παράδειγμα Alt-Shift-"-α και δεν μου βγάζει την δασεία υπογεγραμμένη.Τις εντολές τις βλέπω από'δω: http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;el;GR750052 αλλά δεν λειτουργούν.Μήπως θέλει άλλη γραμματοσειρά;Μήπως κάνω κάτι λάθος;Το πολυτονικό πάντως είναι ενεργοποιημένο γιατί κάτω δεξία μου εμφανίζει το "Greek Polytonic" που εμφανίζεται και στα συνημμένα αρχεία.:)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα,

Γίνεται το Office να κάνει ορθογραφικό έλεγχο; Αν ναι, τι πρέπει να εγκαταστήσω;

 

Τα παντα γίνονται! Χρειάζεσαι το proofing tools 2007...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγκατέστησα το "Microsoft Office 2007" στα Windows 7 RC1 (build 7100) άλλα έχει πρόβλημα με την παράγραφο (; ) το "Word".Όταν ανοίγω το ανοίγω ο κέρσορας είναι τελείως πάνω στην κορυφή και δεν φτιάχνει παράγραφο.Φτιάχνω τον κέρσορα μέσω του "Παράγραφος" (δεξί κλικ) αλλά η αλλαγή ισχύει μόνο για μία φορά.Πως να το αλλάξω μόνιμα;:worry:

Δείτε που είναι ο κέρσορας:

http://img41.imageshack.us/img41/7439/office2007.png

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το "Microsoft Office 2007" στα Windows 7 RC1 (build 7100) άλλα έχει πρόβλημα με την παράγραφο (; ) το "Word".Όταν ανοίγω το ανοίγω ο κέρσορας είναι τελείως πάνω στην κορυφή και δεν φτιάχνει παράγραφο.Φτιάχνω τον κέρσορα μέσω του "Παράγραφος" (δεξί κλικ) αλλά η αλλαγή ισχύει μόνο για μία φορά.Πως να το αλλάξω μόνιμα;:worry:

Δείτε που είναι ο κέρσορας:

http://img41.imageshack.us/img41/7439/office2007.png

 

αλλαξε τον τυπο της σελιδας σε Α4 και πηγαινε απο την προβολη και βαλε να εμφανιζετε η ριγα και κανε τις ριθμυσεις σου απο την ριγα... Για να αποθηκευτουν οι ρυθμισεις παλια επρεπε να κανεις αποθηκευση και μετα οταν ξαναμπενες 8α ησουν οκ! ελπιζω να βοηθησα!:rolleyes::O

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

οταν εχεις ανοιχτο το word πηγαινε κατω κατω αριστερα εχει κατι εικονιδια σαν γραμουλες..ενα απο αυτα το τριτο ειναι το προβολη σελιδα . Εσυ τωρα το εχεις ως προβολη κανονικη .
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Το "Office" έχει ήδη το χαρτί Α4 και με το χάρακα το μόνο που κατάφερα είναι να κάνω πιο πίσω ,άλλα όχι πιο κάτω, τον κέρσορα (δεν αποθηκεύεται η αλλαγή στο επόμενο άνοιγμα του "Office).Πως θα πάει πιο κάτω και πως θα αποθηκεύσω τις διορθώσεις που έχω κάνει; Μήπως δεν είναι συμβατό το "Office 2007" με τα "Windows 7";:confused:

οταν εχεις ανοιχτο το word πηγαινε κατω κατω αριστερα εχει κατι εικονιδια σαν γραμουλες..ενα απο αυτα το τριτο ειναι το προβολη σελιδα . Εσυ τωρα το εχεις ως προβολη κανονικη .

Λες τα εικονίδια που είναι δίπλα από το ζουμ; Αριστερά έχει μόνο τα: "Σελίδα 1 από 1,Λέξεις:0, Ελληνικά".

Link to comment
Share on other sites

Στα δεξια εννοει ο sakaflias. Το εικονιδιο που ειναι ακριβως διπλα απο το ζουμ να πατησεις!
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Στα δεξια εννοει ο sakaflias. Το εικονιδιο που ειναι ακριβως διπλα απο το ζουμ να πατησεις!

 

Πάτησα το κουμπί που είπες εσύ και ο φίλος "Sakaflias",αλλά έφυγαν μόνο τα μπλε από τα αριστερά και τα δεξιά της σελίδας.

http://img7.imageshack.us/img7/6422/word2007.png

Ο κέρσορας όμως δεν άλλαξε :(.Αν κάνω "Επιδιόρθωση" θα λυθεί το πρόβλημα;:worry:

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι το προβλημα σου λυνεται εφοσον γραψεις κατι ωστε να παει στην αλλη-επομενη σελιδα. Τοτε θα δεις οτι μεταξυ των δυο σελίδων δεν υπαρχει κενο που τιε διαχωριζει. θα πας με τον κερσορα ακριβως εκει που θε επρεπε να διαχωριστουν και θα κανεις κλικ.

Αν δεν ειναι αυτο τοτε πηγαινε διαμορφωση σελιδας και αλλαξε τα περιθωρια ή οτι αλλο νομιζεις.

Για το πως αποθηκευονται αυτα και πως μενουν δεν το ξέρω.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ο κέρσορας είναι πολύ ψηλά.Θα δοκιμάσω να ξαναεγκαταστήσω το "Office" μήπως και λυθεί το πρόβλημα αλλιώς θα το αφήσω έτσι.:)

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχεις πειράξει τα περιθώρια της σελίδας... Πήγαινε Διάταξη Σελίδας - Περιθώρια και βάλε κανονικό ή ότι άλλο θες.

 

Λύθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχεις πειράξει τα περιθώρια της σελίδας... Πήγαινε Διάταξη Σελίδας - Περιθώρια και βάλε κανονικό ή ότι άλλο θες.

 

Λύθηκε;

Δεν έχω πειράξει τίποτα.Όπως το εγκατέστησα έτσι το άφησα μιας και το χρησιμοποιώ σπάνια.Στα "Περιθώρια" που υπάρχουν στο "Διάταξη σελίδας" υπάρχει ως προεπιλογή το "Κανονικά".Άλλαξα κάποια πραγματάκια αλλά στην επόμενη εκκίνηση οι αλλαγές που είχα κάνει δεν είχαν αποθηκευτεί.:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις πάω view και βάλω την επιλογή ruler μπορώ να μετακινήσω τον κέρσορα και μπορώ να τον βάλω εκεί που τον έχεις και εσύ. Από την αριστερά πατάς πάνω στο μαύρο που τελειώνει και το παίρνεις πιο κάτω

 

http://img194.imageshack.us/img194/1641/37711311.png

 

Επίσης αυτό δίπλα από το ζουμ βάλε το όπως ήταν, δεν νομίζω να έχει σχέση αυτό ;)

 

Edit: Τι ατυχία, πήρα screenshot την ώρα που ο κέρσορας φεύγει :p

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, μόνο η πάνω μπάρα του "Χάρακα" λειτουργεί και έτσι μπορώ να αλλάξω (ευτυχώς) τη θέση του κέρσορα στην ευθεία.Η μπάρα που είναι αριστερά δεν λειτουργεί.:(
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις ένα Repair, ή να το απεγκαταστήσεις και να το εγκαταστήσεις ξανά! (10 λεπτά δουλειά είναι ;))
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Το excel υποστηρίζει την δυνατότητα του "Conditional Formatting", δηλαδή, να αλλάξει το format ενός κελιού, ανάλογα με την τιμή που έχει το κελί του.

 

Πώς μπορούμε να αλλάξουμε πολλά κελιά βάσει της τιμής ενός; Πχ. έχω ένα excel με κινήσεις πελατών. Και θέλω, όταν κάποια κίνηση είναι πχ. πάνω από 500 ευρώ (τιμή σε συγκεκριμένο κελί), να βάφεται κίτρινη ολόκληρη η γραμμή και όχι μόνο το συγκεκριμένο κελί.

 

Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις ένα Repair, ή να το απεγκαταστήσεις και να το εγκαταστήσεις ξανά! (10 λεπτά δουλειά είναι ;))

 

Το απεγκατέστησα,το ξαναεγκατέστησα αλλά έμεινε ίδιο.Ακόμα και ο «Χάρακας», που είχα ενεργοποιήσει πριν από την απεγκατάσταση, έμεινε :(.Η Microsoft μπορεί να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...