Jump to content

Απεριόριστες αστικές+υπεραστικές με 27Ε/μήνα απο Τελλάς


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ποσό διπλάσιου του παγίου του ΟΤΕ έχουμε πραγματικά απεριόριστες κλήσεις (όχι σαν την απάτη της Vivodi) και καλύτερες τιμές σε κλήσεις σε κινητά - για να μην αναφερθώ στη προσφορά για dsl.

 

 

 

Γιατί φίλε panpap χαρακτηρίζεις την προσφορά της vivodi ως απάτη? Εγώ την σκέφτομαι πολύ σοβαρά γιατί και η ταχύτητα (1 Μbs) με ικανοποιεί, αλλά και τα 500 λεπτά ομιλίας τον μήνα που δίνει στο πακέτο μου αρκούν. Και μάλιστα συμπεριλαμβάνει σε αυτά και κλήσεις στο εξωτερικό (ζώνη 1). Επίσης από ότι λέει σου παρέχει δυο τηλαφωνικές γραμμές. Όλα αυτά με 29 ευρώ τον μήνα (18 λιγότερα από την tellas). Πάντως αν ξέρεις κάτι για την vivodi που δεν γνωρίζω εγώ παρακαλώ ειδοποίησε με.

 

Μάλλον γιατί η υπηρέσια απαιτεί τη συνεχή χρήση ηλεκτρικού ρεύματος, χωρίς το οποίο ο εξοπλισμός δε μπορεί να λειτουργήσει? Γιατί δεν υπάρχει πανελλαδική κάλυψη? Γιατί χρεώνει ανά λεπτό τις αστικές κλήσεις ακόμα κι αν μίλησες 10 δευτερόλεπτα και μετά το πέρας του προπληρωμένου χρόνου?

Γιατί ο εξοπλισμός για την τηλεφωνία μέσω dsl επιστρέφεται κι αν πάθει κάτι αποζημιώνεις και τη vivodi? Ή γιατί αν φύγεις πριν το 12 μηνο πληρώνεις 59,50€? Επίσης λάβε υπόψη ότι οι κλήσεις στο εξωτερικό: ZΩΝΗ Ι ALASKA (U.S.A.), ANDORRA, AUSTRALIA1, BULGARIA2, CANADA, CHRISTMAS (AUSTRALIA), F.Y.R.O.M., HAWAII, HONG KONG, ICELAND, JAPAN, LIBYA, LIECHTENSTEIN3, NORWAY, PUERTO RICO (USA), ROMANIA, SINGAPORE, SWITZERLAND4, TURKEY, UNITED STATES OF AMERICA, VIRGIN ISLANDS (USA), YOGOSLAVIA χρεώνονται 0,1904/ λεπτό http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=443

ακόμα κι ΟΤΕ είναι φθηνότερος http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=40&hop=h

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...ο εξοπλισμός για την τηλεφωνία μέσω dsl επιστρέφεται κι αν πάθει κάτι αποζημιώνεις και τη vivodi?

 

Το ότι αν καταστρέψεις τον εξοπλισμό που τους ανήκει θα σε χρεώσουν λογικό το βρίσκώ.

 

... οι κλήσεις στο εξωτερικό: ZΩΝΗ Ι... χρεώνονται 0,1904/ λεπτό http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=443

ακόμα κι ΟΤΕ είναι φθηνότερος http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=40&hop=h

 

Στο Telefonet με τα 500 λεπτά οι κλήσεις προς Ζώνη 1 περιλαμβάνονται στον προπληρωμένο χρόνο. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον χρήστη ariadgr. Οι διεθνείς κλήσεις περιλαμβάνονται στο πακέτο της vivodi. Δεν ειμαι σίγουρος σε ποια εταιρία θα καταλήξω μεταξύ tellas και vivodi. Σιγουρα στα αρνητικά της vivodi είναι η πιθανως όχι καλή ποιότητα ήχου τηλεφώνου λόγω voip και η διακοπή λειτουργιας του τηλεφώνου όταν υπάρχει διακοπή ρεύματος. Αλλά βέβαια σε αυτή την περίπτωση μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου σε μια ανάγκη. Ισως πρέπει κάποιοι χρήστες που έχουν κάνει κάποια από τις δυό συνδέσεις να μας πουν τις απόψεις και εμπειρίες τους.
Link to comment
Share on other sites

Χρηστης βιβοδι εδω και 1,5 χρονο = περιμενω ποτε θα βγαλει και καποιος αλλος full LLU = εβγαλε TELLAS = βουρ για τελλας

 

Και για να σοβαρευτω λιγακι . Το DSL phone δεν εχει καλη ποιοτητα ηχου , ακους πολλες φορες τον εαυτο σου να μιλαει , ο αλλος σε ακουει με καθυστερησεις , πολλες φορες σε παιρνουν τηλεφωνο ή παιρνεις εσυ και η γραμμη φαινεται νεκρη , χωρις ρευμα γιοκ τηλεφωνο και το βασικοτερο κανεις το σταυρο σου να μην σου συμβει καποιο προβλημα γιατι αν αναζητησεις βοηθεια απο την τεχνικη υποστηριξη ... καλο Πάσχα 2009 !!!!

 

Ηδη εχω ζητησει διακοπη και θα κανω συνδεση με ΤΕΛΛΑΣ και δε με νοιαζει να ειναι και χειροτεροι !

 

ΥΓ. Τα παραπανω εκφραζουν προσωπικες αποψεις ενός από τους πραγματικα πρωτους πελατες full LLU της vivodi ( μαλλον πρωην πελατη )

Link to comment
Share on other sites

Διαφωτιστηκα θα ηταν τα λογια ενως ΝΕΟΥ χρηστη της Τελλας.Ειναι κανεις λοιπον εδω περα?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

...Και για να σοβαρευτω λιγακι . Το DSL phone δεν εχει καλη ποιοτητα ηχου , ακους πολλες φορες τον εαυτο σου να μιλαει , ο αλλος σε ακουει με καθυστερησεις , πολλες φορες σε παιρνουν τηλεφωνο ή παιρνεις εσυ και η γραμμη φαινεται νεκρη , χωρις ρευμα γιοκ τηλεφωνο και το βασικοτερο κανεις το σταυρο σου να μην σου συμβει καποιο προβλημα γιατι αν αναζητησεις βοηθεια απο την τεχνικη υποστηριξη ... καλο Πάσχα 2009 !!!!...

ΥΓ. Τα παραπανω εκφραζουν προσωπικες αποψεις ενός από τους πραγματικα πρωτους πελατες full LLU της vivodi ( μαλλον πρωην πελατη )

 

Μάλιστα. Αφού είσαι "ένας από τους πραγματικα πρωτους πελατες full LLU της vivodi" σημαίνει ότι το DSL phone το έχεις με Alcatel Speedtouch 530 + Cisco ATA. Σωστά υποθέτω;

 

Εγώ πάντως που χρησιμοποιώ την υπηρεσία με τον παραπάνω εξοπλισμό τα τελευταία 2 χρόνια, δεν έχω αντιμετωπίσει αξιοσημείωτα προβλήματα με τη συνομιλία. Για την ακρίβεια μπορώ να πω ακριβώς τα αντίθετα από αυτά που γράφεις. :worry: Η ποιότητα του ήχου είναι συνήθως πολύ καλή, χωρίς καμμία ηχώ και μηδενική καθυστέρηση. Σπάνια παρατηρείται ηχώ και μικρή καθυστέρηση. Να παίρνω τηλέφωνο και η γραμμή να μη λειτουργεί δεν το έχω παρατηρήσει. Στα 2 χρόνια ζήτημα αν συνολικά είχα 2 μέρες downtime στην υπηρεσία.

 

Βέβαια στην αποστολή και λήψη FAX έχω συναντήσει πολλά προβλήματα, παρότι υποτίθεται ότι υποστηρίζεται από το DSL phone.

 

Με αυτά που γράφεις το μόνο που μπορώ να συμπεράνω είναι να υπάρχει πρόβλημα στον κόμβο της περιοχής σου ή στη γραμμή σου.

Διευκρίνησε τον εξοπλισμό που χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γιατί η υπηρέσια απαιτεί τη συνεχή χρήση ηλεκτρικού ρεύματος, χωρίς το οποίο ο εξοπλισμός δε μπορεί να λειτουργήσει? Γιατί δεν υπάρχει πανελλαδική κάλυψη? Γιατί χρεώνει ανά λεπτό τις αστικές κλήσεις ακόμα κι αν μίλησες 10 δευτερόλεπτα και μετά το πέρας του προπληρωμένου χρόνου?

Γιατί ο εξοπλισμός για την τηλεφωνία μέσω dsl επιστρέφεται κι αν πάθει κάτι αποζημιώνεις και τη vivodi? Ή γιατί αν φύγεις πριν το 12 μηνο πληρώνεις 59,50€? Επίσης λάβε υπόψη ότι οι κλήσεις στο εξωτερικό: ZΩΝΗ Ι ALASKA (U.S.A.), ANDORRA, AUSTRALIA1, BULGARIA2, CANADA, CHRISTMAS (AUSTRALIA), F.Y.R.O.M., HAWAII, HONG KONG, ICELAND, JAPAN, LIBYA, LIECHTENSTEIN3, NORWAY, PUERTO RICO (USA), ROMANIA, SINGAPORE, SWITZERLAND4, TURKEY, UNITED STATES OF AMERICA, VIRGIN ISLANDS (USA), YOGOSLAVIA χρεώνονται 0,1904/ λεπτό http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=443

ακόμα κι ΟΤΕ είναι φθηνότερος http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=40&hop=h

 

Πως βγαζεις τον ΟΤΕ πιο φθηνο; :hypno: :eek:

 

...συγκοπη κοντεψα να παθω :eek: :p

(πολλαπλασιασε με το 60 την τιμη του ΟΤΕ :whistle:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πως βγαζεις τον ΟΤΕ πιο φθηνο; :hypno: :eek:

 

...συγκοπη κοντεψα να παθω :eek: :p

(πολλαπλασιασε με το 60 την τιμη του ΟΤΕ :whistle:)

 

Στις χρεώσεις αναφέρομαι γλυκέ μου! ΟΧΙ ΣΤΟ ΠΑΓΙΟ

 

Το ότι αν καταστρέψεις τον εξοπλισμό που τους ανήκει θα σε χρεώσουν λογικό το βρίσκώ.

 

 

 

Στο Telefonet με τα 500 λεπτά οι κλήσεις προς Ζώνη 1 περιλαμβάνονται στον προπληρωμένο χρόνο. :oops:

 

Όπως το δει κανείς !

Εγώ δεν το βρίσκω λογικό από τη στιγμή που το πληρώνω γιατί να μη μου ανήκει κιόλας? :cool: Αυτό το έκανε και η HOL!Και ζητούσε και 30 ευρω τη μέρα σε περιπτωση που δεν το επέστρεφες στην ώρα του! Εμένα μου φαίνεται απόλυτα λογικό να μου ανήκει εφοσον το πληρωνω!Εχω την εντύπωση ότι ζητάς γνώμη! Ο καθένας έχει τη δικιά του!:)

 

Πάντως όποιος ασχολείται με σταθερή τηλεφωνία ξέρει καλά ποιοι είναι οι κορυφαίοι απατεώνες στο χώρο οπότε όσο τέλειο κι αν ήταν το πακέτο της tellas δεν υπήρχε η παραμικρή περίπτωση να πάω στη συγκεκριμένη εταιρεία. Το μόνο θετικό στα δικά μου μάτια είναι η αύξηση του ανταγωνισμού και η αναγκαστική αλλά και ούτως ή άλλως αναμενόμενη απάντηση των άλλων ανταγωνιστών.

 

Συμφωνώ απόλυτα! Έχω μια φίλη που δουλεύει για TELLAS και η ίδια μου λέει μακριά! Φαντάσου! Θεωρώ μια εταιρεία που προσπαθεί με χίλιους δυο τρόπους να ξεγελάσει γιαγιάδες και όλους όσους προσπαθούν απεγνωσμένα να γλυτώσουν το πάγιο του ΟΤΕ, τουλάχιστον αξιοθρήνητη !!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Στις χρεώσεις αναφέρομαι γλυκέ μου! ΟΧΙ ΣΤΟ ΠΑΓΙΟ

 

Μα ουτε κι εγω αναφερομαι σε παγιο :confused: αλλα στις τιμες των διεθνων κλησεων!

 

Ανεφερες οτι ο ΟΤΕ ειναι πιο φθηνος απο τη Vivodi αλλα οι τιμες του ΟΤΕ ειναι υπολογισμενες ανα δευτερολεπτο ενω της Vivodi ανα λεπτο.

 

Ενδεικτικα για χωρες της ΕΕ ο ΟΤΕ χρεωνει με 0,00415524 €/sec* 60 = 0,2493144 €/min ενω η ζωνη I στη Vivodi χρεωνεται με 0,1904 €/min.

Παρολο που ο ΟΤΕ εχει λιγο διαφορετικες ζωνες, πιο φθηνη εξακολουθει να ερχεται η Vivodi :O

Link to comment
Share on other sites

Όπως το δει κανείς !

Εγώ δεν το βρίσκω λογικό από τη στιγμή που το πληρώνω γιατί να μη μου ανήκει κιόλας? :cool: Αυτό το έκανε και η HOL!Και ζητούσε και 30 ευρω τη μέρα σε περιπτωση που δεν το επέστρεφες στην ώρα του! Εμένα μου φαίνεται απόλυτα λογικό να μου ανήκει εφοσον το πληρωνω!Εχω την εντύπωση ότι ζητάς γνώμη! Ο καθένας έχει τη δικιά του!:)

 

Mα το θέμα είναι οτι ΔΕΝ πληρώνεις τον εξοπλισμό.

Σου τον παραχωρούν με χρησιδάνειο χωρίς επιβάρυνση για όσο διάστημα είσαι συνδρομητής.

Πληρώνεις μόνο το μηνιαίο πάγιο της υπηρεσίας, που δεν περιλαμβάνει καμία χρέωση για τον εξοπλισμό.

Αν τον πλήρωνες, θα υπήρχε μια επιπλέον εφάπαξ χρέωση €100 - €200 για να σου ανήκει ο εξοπλισμός.

 

Φυσικά ο καθένας μπορεί να έχει τη γνώμη του. Αλλά από τη στιγμή που υπογράφεις ένα συμβόλαιο και στους όρους αναφέρει ότι ο εξοπλισμός παρέχεται χωρίς χρέωση με χρησιδάνειο, δεν ζητάνε τη γνώμη σου, απλά σου λενε πως έχουν τα πράγματα και αν συμφωνείς υπογράφεις, αν πάλι δε σου αρέσει ο όρος, επιλέγεις κάποια άλλη εταιρεία. That simple :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το βρίσκω λογικό από τη στιγμή που το πληρώνω γιατί να μη μου ανήκει κιόλας? :cool: Αυτό το έκανε και η HOL!Και ζητούσε και 30 ευρω τη μέρα σε περιπτωση που δεν το επέστρεφες στην ώρα του! Εμένα μου φαίνεται απόλυτα λογικό να μου ανήκει εφοσον το πληρωνω!Εχω την εντύπωση ότι ζητάς γνώμη! Ο καθένας έχει τη δικιά του!:)

 

Από ότι ξέρω η Tellas και η Vivodi στα 12μηνα πακέτα zisto και telefonet αντίστοιχα, μετά το 12μηνο σου χαρίζουν τον εξοπλισμό (βέβαια ουσιαστικά τον έχεις αγοράσει μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα). Αλλά το θεωρώ λογικό από την στιγμή που δεν το χρεώνουν. Επίσης σε όλα τα πακέτα adsl συμπεριλαμβάνουν τον εξοπλισμό στην τιμή του πακέτου. Εγώ προχθές αγόρασα το adsl cube της vivodi για 8 μήνες στο 1mbps (αφού δεν έχω δίκτυο vivodi στην περιοχή μου - αλλιώς θα είχα 4mbps) με 99 ευρώ μαζί με τον εξοπλισμό.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω η Tellas και η Vivodi στα 12μηνα πακέτα zisto και telefonet αντίστοιχα, μετά το 12μηνο σου χαρίζουν τον εξοπλισμό (βέβαια ουσιαστικά τον έχεις αγοράσει μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα). Αλλά το θεωρώ λογικό από την στιγμή που δεν το χρεώνουν. Επίσης σε όλα τα πακέτα adsl συμπεριλαμβάνουν τον εξοπλισμό στην τιμή του πακέτου. Εγώ προχθές αγόρασα το adsl cube της vivodi για 8 μήνες στο 1mbps (αφού δεν έχω δίκτυο vivodi στην περιοχή μου - αλλιώς θα είχα 4mbps) με 99 ευρώ μαζί με τον εξοπλισμό.

 

Στο hi box ο εξοπλισμος επιστρεφεται :O

Link to comment
Share on other sites

Και στον ΟΤΕ παλιότερα που δεν αγόραζες την συσκευή αν έκοβες την γραμμή έπρεπε να την επιστρέψεις. Το κάνει τώρα με το netmod
Link to comment
Share on other sites

Εμπρος προς τα πισω λοιπον!

Βασικα αν τα νοικιαζεις στο τελος δε σου τα ζητανε πισω καν!Αν οχι πρεπει να τα πας.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Στο hi box ο εξοπλισμος επιστρεφεται :O

 

Γι' αυτόν τον λόγο πρέπει να ψάχνει κανείς τις προσφορές και να διαλέγει τη συμφερότερη.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω η Tellas και η Vivodi στα 12μηνα πακέτα zisto και telefonet αντίστοιχα, μετά το 12μηνο σου χαρίζουν τον εξοπλισμό...

 

H Vivodi πουθενά δε γράφει ότι σου χαρίζει τον εξοπλισμό μετά το 12μηνο. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι παραμένει στην κυριότητά της.

Link to comment
Share on other sites

Και στον ΟΤΕ παλιότερα που δεν αγόραζες την συσκευή αν έκοβες την γραμμή έπρεπε να την επιστρέψεις. Το κάνει τώρα με το netmod

 

Αυτό το είχα ξανακούσει αν και εμένα προσωπικά δεν μου το ζήτησαν όταν έκοψα την isdn γραμμή το καλοκαίρι.

 

H Vivodi πουθενά δε γράφει ότι σου χαρίζει τον εξοπλισμό μετά το 12μηνο. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι παραμένει στην κυριότητά της.

 

Ανοργάνωτη σε αρκετά πράγματα η vivodi αλλά τέτοιες γυφτιές δεν θυμάμαι να κάνει. Υψηλόβαθμο στέλεχος της μου εξηγούσε για το πως "και καλά" μπαίνει μέσα η εταιρεία με κάθε dsl cube που πουλάει ελέω του ακριβού ρούτερ. Κλασικά παπατζιλίκια των γραβατωμένων αν και δεν παραβλέπω ότι μιλάμε για router και όχι usb modem όπως δίνουν οι άλλοι.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Για πολλαπλή παράθεση πατήστε το http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif, μην κάνετε συνεχόμενα posts.
Link to comment
Share on other sites

H Vivodi πουθενά δε γράφει ότι σου χαρίζει τον εξοπλισμό μετά το 12μηνο. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι παραμένει στην κυριότητά της.

 

Μόλις τηλεφώνησα στην Tellas. Μετά την ολοκλήρωση του 12μήνου ο εξοπλισμός δεν επιστρέφεται. Λογικά το ίδιο θα γίνεται και με την vivodi που με είχε 15 λέπτά στην αναμονή (βαρέθηκα και το έκλεισα).

Link to comment
Share on other sites

Σωστα καταλαβες. Οχι για τη Τελλας δεν ισχυει το ιδιο, ειναι κανονικη pstn γραμμη αρα δεν εχεις προβλημα.

 

 

οταν λεμε οτι η vivodi (εν αντιθεσει με tellas) στην προσφορα της κανει τα τηλεφωνα μεσω voip (dsl phone) , εννοουμε οτι σου τρωει απο το bandwith που σου αναλογει στο download???????

 

αν εχεις 1 mbit και κατεβαζεις κατι και μιλας ταυτοχρονα....., δεν γινονται αυτα τα πραγματα.....:blink: :blink: :blink:

 

 

 

 

για τελλας παντως μετραει νομιζω.....;)

δεν εχω ακουσει και κατι αρνητικο εδω..

Link to comment
Share on other sites

για τελλας παντως μετραει νομιζω.....;)

δεν εχω ακουσει και κατι αρνητικο εδω..

 

Φαντάζομαι στην ποιότητα αναφέρεσαι γιατί για το ποιον της tellas από αρνητικά άλλο τίποτα μπορείς να διαβάσεις εδώ μέσα.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε οτι η vivodi (εν αντιθεσει με tellas) στην προσφορα της κανει τα τηλεφωνα μεσω voip (dsl phone) , εννοουμε οτι σου τρωει απο το bandwith που σου αναλογει στο download???????

 

αν εχεις 1 mbit και κατεβαζεις κατι και μιλας ταυτοχρονα....., δεν γινονται αυτα τα πραγματα.....:blink: :blink: :blink:

 

 

 

 

για τελλας παντως μετραει νομιζω.....;)

δεν εχω ακουσει και κατι αρνητικο εδω..

Η Vivodi δεν δίνει PSTN γραμμή αλλά PSTN over IP. Το μειονέκτημα αυτής της λύσης δεν είναι η χαμηλότερη ταχύτητα DSL (όταν έχεις DSL Phone η Vivodi σου συγχρονίζει το modem σε υψηλότερη ταχύτητα για να μην πέφτει η ονομαστική ταχύτητα που σου δίνει για internet) αλλά το ότι αν για κάποιο λόγο κοπεί το DSL, δεν έχεις τηλέφωνο (ούτε για να πάρεις, ούτε για να σε πάρουν). Είναι θέμα αξιοπιστίας δηλαδή, όχι ταχύτητας.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιοτητας θα προσθετα εγω;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτόν τον λόγο πρέπει να ψάχνει κανείς τις προσφορές και να διαλέγει τη συμφερότερη.

 

Βεβαια δινει και router με υποδοχη για Vo-IP συσκευη τηλεφωνου το οποιο πρεπει να κοστιζει αρκετα.

Το οτι ο εξοπλισμος επιστρεφεται δεν νομιζω πως ειναι κακο αλλα καλο, αφου σου δινει τη δυνατοτητα αν δε σου αρεσει ο νοικασμενος να αγορασεις οτι θες εσυ ;)

 

Απο την αλλη, αν παρεις ενα πακετο που δινει εξοπλισμο τον οποιο κρατας δεν σημαινει οτι τον δινει δωρο αλλα οτι το κοστος του περιλαμβανεται μεσα στην τιμη του πακετου. Και αυτο δεν ειναι καλο γιατι:

 

1. Αρκετοι εχουν ηδη εξοπλισμο

2. Τα μηχανακια που δινουν τα πακετα συνηθως ειναι για τα μπαζα αφου για να εχουν φθηνη τιμη στο πακετο οι παροχοι δινουν εξοπλισμο της πλακας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...