Jump to content

Καταστήματα Wind


elias_ps
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ απλά, θα κλείσουν τα περισσότερα, και θα γίνονται οι συνδέσεις και οι αγορές ηλεκτρονικώς.
ηλεκτρονικώς η online γίνονται και τώρα, άλλα εάν αντιμετωπίσεις πρόβλημα που θα πας; πάλι θα τρέχεις να γυρεύεις ένα κατάστημα για να ξεμπερδέψεις.... και το κατάστημα δεν θα σου δώσει σημασία γιατί δεν έκανες από κει το συμβόλαιο και κατά συνεχεία δεν εισέπραξε το κέρδος από το συμβόλαιο σου ο υπεύθυνος του καταστήματος και θα σε αφήσουν στην τύχη σου. αυτά τα ''online συμβόλαια'' έχουν φέρει στην αγορά το κλεισίμο πολλών καταστημάτων. γιατί να μην πας από την αρχή στο κατάστημα;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 716
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ηλεκτρονικώς η online γίνονται και τώρα, άλλα εάν αντιμετωπίσεις πρόβλημα που θα πας; πάλι θα τρέχεις να γυρεύεις ένα κατάστημα για να ξεμπερδέψεις.... και το κατάστημα δεν θα σου δώσει σημασία γιατί δεν έκανες από κει το συμβόλαιο και κατά συνεχεία δεν εισέπραξε το κέρδος από το συμβόλαιο σου ο υπεύθυνος του καταστήματος και θα σε αφήσουν στην τύχη σου. αυτά τα ''online συμβόλαια'' έχουν φέρει στην αγορά το κλεισίμο πολλών καταστημάτων. γιατί να μην πας από την αρχή στο κατάστημα;

 

Γιατί ο Έλληνας νομίζει πως χρήζει ιδιαίτερης μεταχείρισης...

Δεν έχεις δει όταν κάποιος τους παίρνει στο τηλέφωνο και τους λέει: "Γεια σας από τη WIND τηλεφώνώ..." και ουσιστικά πρόκειται για κάποιον αντιπρόσωπο από call center πως πιστεύουν οτιδήποτε τους λέει...

Νομίζουν (θέλουν να νομίζουν) πως η WIND και η κάθε WIND θα ασχοληθεί αποκλειστικά γι΄αυτούς!

 

Οπότε soublaki κάνε εσύ την αίτηση από το τηλέφωνο και όταν περάσεις από κατάστημα μην ρωτήσεις καν τον υπάλληλο για κάποια διευκρίνιση αφού υπάρχει το τμήμα λογαριασμών για αυτά τα θέματα.

 

Έχουμε κάνει και στο παρελθόν την ίδια σύγκριση! Προς θεού όλοι οι άνθρωποι θέλουμε να έχουν δουλειά! Αλλά είναι ΑΠΑΤΗ κάποιος από το τηλέφωνο να λέει σε άνθρωπο θα πληρώνεις 20€ και να έρχονται λογαριασμοί 30€ επειδή δεν είπε ΦΠΑ και φόρους κινητής. Μπορεί να μην είσαι αναγκασμένος να λες τους φόρους κινητής για παράδειγμα αλλά o call dealer αν δούλευε σε κατάστημα πώς θα αντίκρυζε αυτόν που θα πλήρωνε τους λογαριασμούς.

 

Πρέπει κάποια στιγμή να φύγουν από όλους τους κλάδουν οι ΣΚΑΡΤΟΙ!!!!

Σίγουρα υπάρχουν καλά και κακά καταστήματα όπως αντίστοιχα call center

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες.... άλλα ποιος σε ακούει... μόνο τα call centers ακούν όλοι.....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Οπότε soublaki κάνε εσύ την αίτηση από το τηλέφωνο και όταν περάσεις από κατάστημα μην ρωτήσεις καν τον υπάλληλο για κάποια διευκρίνιση αφού υπάρχει το τμήμα λογαριασμών για αυτά τα θέματα.

Σήμερα πήρα τηλέφωνο σχετικά με την αναλυτική χρέωση (όχι στη Wind αλλά στη Vodafone). Μου λέει να κάνω αίτηση σε κατάστημα. Της λέω ότι στο κατάστημα θα περάσει ένας μήνας για να λάβω τις κινήσεις που θέλω...Να έχεις My Account και να μην μπορείς να δεις τις κινήσεις σου...

 

Από την άλλη, σε όσα καταστήματα και να έχω πάει, με όσους και να έχω μιλήσει, είναι ανενημέρωτοι. Πχ προχθές σε κατάστημα Γερμανός λέω στην κοπέλα να μου περάσει την έκπτωση για συνταξιούχους και το οικογενειακό. Δεν γίνεται λέει, είναι μόνο για συμβόλαιο και πάνω από 25€ πάγιο. Για την έκπτωση για ανέργους και συνταξιούχους ούτε που το ξέρανε...

 

Οταν λοιπόν πηγαίνω σε ένα κατάστημα και τους μαθαίνω εγώ τη δουλειά τους, από κει και πέρα τι ψάχνεις; Στο κατάστημα μπορεί να πάω για να καλέσω την εξυπηρέτηση πελατών. Δεν γουστάρω να χρεώνομαι για κάτι που θα έπρεπε να το παρέχουν ΔΩΡΕΑΝ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ανανέωση σε καταστημα στις 16 Αυγούστου. Θα βρω ανοιχτο κάποιο καταστημα εδώ στο Κέντρο Αθήνας ή θα είναι ολα κλειστά για διακοπές; Πώς θα το μάθω χωρίς να ψάχνω γύρω-γύρω;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ανανέωση σε καταστημα στις 16 Αυγούστου. Θα βρω ανοιχτο κάποιο καταστημα εδώ στο Κέντρο Αθήνας ή θα είναι ολα κλειστά για διακοπές; Πώς θα το μάθω χωρίς να ψάχνω γύρω-γύρω;

Θα μπεις στο site της Wind, θα βρεις τα καταστήματα και θα αρχίσεις να καλείς...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ανανέωση σε καταστημα στις 16 Αυγούστου. Θα βρω ανοιχτο κάποιο καταστημα εδώ στο Κέντρο Αθήνας ή θα είναι ολα κλειστά για διακοπές; Πώς θα το μάθω χωρίς να ψάχνω γύρω-γύρω;

 

Εκτός από το γεγονός πως μπορείς να βάλεις ξυστή κάρτα, την Τρίτη θα είναι ανοιχτά όπως οι υπόλοιπες εταιρίες!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το γεγονός πως μπορείς να βάλεις ξυστή κάρτα, την Τρίτη θα είναι ανοιχτά όπως οι υπόλοιπες εταιρίες!

 

Ναι, γνωρίζω ότι υπάρχει ξυστή ή άυλη κάρτα ανανέωσης.

Πήγα στο κατάστημα Πανόρμου (το πιο κοντινό μου) και δεν έχει κολλημένο στην πόρτα κάποιο χαρτάκι που να λέει ότι θα είναι κλειστά. Άρα συμπεραίνουμε ότι θα είναι ανοιχτά την Τρίτη. Θα δείξει. Μόνο που, λόγω καλοκαιριού υποθέτω, δεν κάνουν συνεχές ωράριο αλλά κάνουν σιέστα 2 με 5 Τρίτη-Πέμπτη-Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου εξηγησεις με τι λογικη της κινησης αυτης? αδυνατω να την καταλαβω

 

Υπάρχει κανείς που μπορεί να εξηγήσει τη λογική της wind ώστε να μπορέσω να το κάνω και εγώ; :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που μπορεί να εξηγήσει τη λογική της wind ώστε να μπορέσω να το κάνω και εγώ; :rolleyes:

 

τα ειπες ολα με μια φραση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα ειπες ολα με μια φραση

 

Λιγότερα ιδιόκτητα = Λιγότερα Έξοδα = Αυξημένα Κέρδη...

 

Σου λέει ας φάνε το αγγούρι οι franchise κ όποιος ζήσει έζησε....:happy:

 

Τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω....

 

Γιατί σίγουρα τα ιδιοκτητα θα τα πρωτοάνοιξε/βρήκε έτοιμα από ΤΙΜ και σε σημεία φιλέτα με ενοίκια φωτιά....

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις καποιο καταστημα (εντος αττικης) που να δεχεται πιστωτικη κάρτα για ανανέωησ χρόνου ομιλίας σε καρτοκινητό?
Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις καποιο καταστημα (εντος αττικης) που να δεχεται πιστωτικη κάρτα για ανανέωησ χρόνου ομιλίας σε καρτοκινητό?

 

σε αντιστοιχη ερωτηση μου στο cc μου ειπαν οτι γινεται μονο στα ιδιοκτητα καταστηματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε αντιστοιχη ερωτηση μου στο cc μου ειπαν οτι γινεται μονο στα ιδιοκτητα καταστηματα

 

Οποιος σου ειπε κατι τετοιο ειναι για κλωτσιες. Σε ολα τα καταστηματα γινεται.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Οποιος σου ειπε κατι τετοιο ειναι για κλωτσιες. Σε ολα τα καταστηματα γινεται.

 

κανεις λαθος το. το δοκιμασα σε απλα καταστηματα και δεν την δεχτηκανε την πιστωτικη. στα ιδιοκτητα την χρησιμοποιησα χωρις κανενα προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ανανέωση σε καταστημα στις 16 Αυγούστου. Θα βρω ανοιχτο κάποιο καταστημα εδώ στο Κέντρο Αθήνας ή θα είναι ολα κλειστά για διακοπές;

...

 

Ε, λοιπον, το κατάστημα Πανορμου ήταν ανοιχτο το απογευμα που πήγα. Αλλά ανανέωση ΔΕΝ έκανα γιατί δεν λειτουργούσε το σύστημα... Έτσι μου είπαν και μου προτειναν αν θέλω να αγοράσω ξυστή κάρτα.

Θα ξαναπάω σήμερα, για να δούμε...

 

Πάντως, μου έκανε εντύπωση που και τα 5 άτομα που ήταν πελάτες την ώρα που ήμουν κι εγώ, ολοι ήθελαν μονο πληροφορίες και κανείς δεν έκανε κάποια συναλλαγή. Χάμος για το τίποτα, δηλαδή...

 

edit:

έκανα κανονικά την ανανέωση μου σήμερα Τέταρτη.

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

ΙΔΙΟΚΤΗΤΑ Η WIND ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΚΗΦΙΣΣΙΑΣ 66 ATHENS HΕΑRT ΚΑΙ ΣΤΑΔΙΟΥ

Της Σταδίου εδώ και λίγο καιρό δεν πήγε σε ιδιώτη;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Της Σταδίου εδώ και λίγο καιρό δεν πήγε σε ιδιώτη;

 

NAI το πήρε αυτός που είχε το κατ/μα WIND στη Φιλελλήνων,επίσης το κατ/μα στην Εμμ Μπενάκη γράφει ότι μεταφέρθηκε στην Ομόνοια.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

NAI το πήρε αυτός που είχε το κατ/μα WIND στη Φιλελλήνων,επίσης το κατ/μα στην Εμμ Μπενάκη γράφει ότι μεταφέρθηκε στην Ομόνοια.

 

μαλλον δεν το ειδα καλα, νομιζα οτι ελεγε οτι οι πελατες μπορουν να εξυπηρετηθουν απο το καταστημα της ομονοιας, και οχι οτι μεταφερθηκε το ιδιο....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν περάσετε σε κανά κεντρικό κατάστημα θα δείτε πως έχουν αλλάξει το εσωτερικό...

Ήμουν το πρωί στο Metro Mall στον Αγ.Δημήτριο και έριξα μια ματιά!

 

Δεν μου άρεσε πολύ η γωνία που είχαν iPhone, ZTE Tablet, ασύρματο κτλ

Θέλουν να περάσουν την πιο live μεριά στα κινητά.

Σίγουρα από τα παλιότερα το φρεσκάρισμα είναι καλό!

 

PS: Φέρνουν σε VODAFONE SHOP μετά την ανακαίνιση. Και ο νέος λογαριασμός φέρνει σε VODAFONE. Α, και τα site μοιάζουν αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις καποιο καταστημα (εντος αττικης) που να δεχεται πιστωτικη κάρτα για ανανέωησ χρόνου ομιλίας σε καρτοκινητό?

 

Π. Τσαλδάρη 19, Κερατσίνι, 18757,

Τηλέφωνο

2104324300

Link to comment
Share on other sites

ΔΝΤ το λένε και κάνουν περικοπές από σημαντικά πράγματα. Η επικοινωνία με τον πελάτη είναι σημαντική και η wind το έχει χάσει!

 

Δεν είναι η wind χειρότερη από τις άλλες σε καμία περίπτωση. Πριν τις διακοπές μπήκα σε κατάστημα Cosmote στο Κολωνάκι για να ρωτήσω για μια αλλαγή συμβολαίου και περίμενα 15 λεπτά χωρίς να μου μιλήσει κανείς, μα κανείς (Όσοι έχουν εικόνα του καταστήματος της Π. Ιωακείμ ξέρουν ότι είναι με το ζόρι 12 τ.μ). Για να μη θυμηθώ την "εξυπηρετική" υπάλληλο της VF στον ίδιο δρόμου που μου είπε ότι ούτε κάρτα ανανέωσης internet έχουν ούτε ξέρουν πότε θα ξαναέχουν γι' αυτό καλύτερα να κάνω ένα συμβολαιάκι:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...