Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο να ελέγχεις υπάρχον car pc μέσω του X500 παίζει...

 

Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλω το destinator σε εξωτερική οθόνη;

Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είδα στο θέμα για το Χ600 ένα fix το οποίο ελαττώνει την χρήση της cpu όταν πατάμε την οθόνη , από 80%-90% σε 15% , με αποτέλεσμα το etenάκι να πετάει στην κυριολεξία. Υπάρχει και δεύτερη έκδοση που διορθώνει κάποιες ασυμβατότητες με ορισμένα προγράμματα. Θα το βρείτε στο http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14129&st=0 .Το δοκίμασα στο δικό μου (Χ500/Rom 291GR) και δουλεύει τέλεια , και κατόπιν έβαλα και την δεύτερη έκδοση που είναι επίσης μια χαρά. Ακολουθώντας τις απλές οδηγίες του GreateVK που είναι ο κατασκευαστής του δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα. Εννοήτε ότι τέτοιου είδους προγράμματα τα βάζουμε στην μνήμη του τηλεφώνου και περάστε κατευθείαν την δεύτερη έκδοση του προγράμματος.

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΟΤΙ Ή ΠΙΝΟΥΜΕ Ή ΟΔΗΓΑΜΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΖΙ

Link to comment
Share on other sites

το έβαλες στο χ500???

 

το περνάω και εγώ τώρα, ενημέρωση το βράδυ :)

 

edit: όλα οκ, και δείχνει πιο γρήγορο

απλά χρειάστικα 2 ρεσταρτ και λίγο υπομονή στο πρώτο φόρτωμα, πριν το calibration

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το δοκίμασα στο δικό μου (Χ500/Rom 291GR) και δουλεύει τέλεια , και κατόπιν έβαλα και την δεύτερη έκδοση που είναι επίσης μια χαρά.

 

Ενδιαφέρουσα πληροφορία!!! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κανένας την ενισχυμένη μπαταρία των 3600mAh της Mugen ή κάποια άλλη μάρκα , να μου πει εάν δουλεύει σωστά; Το link είναι το http://shop.eten.hu/mugen-power-eten-glofiish-x500x500-extended-replacement-battery-3600-with-battery-door-p-151.html?currency=USD
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα Χριστος Ανεστη σε ολους.

Το patchaki το περασα και εγω αλλα calibration χρειαζοταν εκει που λεει το τεταρτο βημα pass γιατι για παραδειγμα πατουσα το Χ επανω δεξια να κλεισω καποιο παραθυρο και μου ανοιγε το start. Τωρα το πως δουλευει ακομη δεν το εχω καταλαβει θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κανένας την ενισχυμένη μπαταρία των 3600mAh της Mugen ή κάποια άλλη μάρκα , να μου πει εάν δουλεύει σωστά; Το link είναι το http://shop.eten.hu/mugen-power-eten-glofiish-x500x500-extended-replacement-battery-3600-with-battery-door-p-151.html?currency=USD

 

Φίλε πρόσεξε:

 

1. Είναι πανάκριβη - στο ebay θα βρεις πολύ φθηνότερες...

 

2. ΟΛΕΣ μα όλες οι μπαταρίες διπλής χωρητικότητας έχουν το διπλό όγκο και βάρος από τις κανονικές ( γι΄αυτό και συνοδεύονται από πιο "ευρύχωρο" πίσω καπάκι για το κινητό )και κάνουν το τηλέφωνο γκουμούτσα...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχει ο furious99, καλύτερα να πάρεις μια κανονική από το Πλαίσιο, 20 ευρώ κάνει.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εδώ και κάμποσο καιρό είναι αδύνατο να συγχρονίσω το ΕΤΕΝ Χ500 με το Outlook.

Έχω απεγκαταστήσει και εγκαταστήσει το microsoft activesync 4.0.

Έχω πάει στις "Ρυθμίσεις>Συνδέσεις>Usb σε Pc>Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση προηγμένης λειτουργίας" χωρίς όμως αποτέλεσμα.

'Οταν συνδέω το βύσμα στο PDA, το activesync στο pc μου (WINDOWS XP) ενεργοποιείται, αλλά στο Χ500 δεν ξεκινάει η διαδικασία συγχρονισμού.

Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι ότι πριν λίγο καιρό δούλευε χωρίς πρόβλημα και δεν νομίζω να έχω αλλάξει κάτι σχετικό.

Μήπως υπάρχει καμμία ιδέα για το πρόβλημα;

Ή έστω κάποιο άλλο πρόγραμμα, εκτός activesync, που μπορεί να κάνει την ίδια δουλειά;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πρόσεξε:

 

1. Είναι πανάκριβη - στο ebay θα βρεις πολύ φθηνότερες...

 

2. ΟΛΕΣ μα όλες οι μπαταρίες διπλής χωρητικότητας έχουν το διπλό όγκο και βάρος από τις κανονικές ( γι΄αυτό και συνοδεύονται από πιο "ευρύχωρο" πίσω καπάκι για το κινητό )και κάνουν το τηλέφωνο γκουμούτσα...

 

Από μία γρήγορη γύρα που έκανα στο ebay κάπου εκεί παίζαν , αλλά προτίμησα το etenshop για να έχω να κάνω με γνωστό μαγαζί. Όσο για το μέγεθος το ξέρω και δεν με ενοχλεί , άλλωστε δεν γίνεται με δυόμιση φορές χωρητικότητα να έχεις το ίδιο μέγεθος. Αλλά θα γλιτώσω από τον χαβαλέ της καθημερινής φόρτισης , καμιά φορά και διπλής αφού μου αρέσει πάρα πολύ η συσκευή και σκοπεύω να την κρατήσω για ένα τουλάχιστον χρόνο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Ξαφνικά δεν ακούγονται οι ήχοι που βάζω στις υπενθυμίσεις των Αppointments στο Χ500.

Έχω βάλει την "ενεργοποίηση ήχων" από το μενού"Ρυθμίσεις" και έχω πειραματιστεί με όλους τους προτεινόμενους ήχους, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια,

 

 

Πριν λιγες μερες αγορασα το Χ500+ αφου ηθελα ενα πολυχρηστικο κινητο που να εχει σε δευτερο λογο χρηση GPS αλλα κυριως να μπορει να εχει εφαρμογες multimedia για ατελειωτα τα κενα στην σχολη, μονο με ΜΡ3 και καμια ταινιουλα βγαινουν πλεον. Full PDA ηταν σκεφτηκα, θα μπορει να τα κανει ολα αυτα.

 

Τις λιγες μερες που το εχω, ολα καλα. Και SMS 160 χαρακτηρων στελνω (μισησα το Α701 για αυτο τον λογο), και δεν μου κολλαει, και hcsd 4gb καρτα βλεπει χωρις προβλημα, και η μπαταρια ειναι ακρως ικανοποιητικη για PDA-GSM. Αλλα μου κανει τα εξης δυο χουσουρια που επειδη ακριβως τα κανει σε αυτο που με ποναει (media) ειμαι στα προθυρα να το βαλω στη χρυση ευκαιρια να το σουταρω!

 

Το πρωτο ειναι οτι διαφορα βιντεακια τα οποια εκανα re-encode σε mp4, μαλιστα σε 320Χ240 αναλυση αντι 640Χ480, του τα περασα αλλα παιζουν με παρα πολλα σπασιματα. Δοκιμασα και το TCPMP που διαβασα καπου με Rawbuffer (κατι τετοιο) αλλα δεν βελτιωθηκε και πολυ. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι με 400mhz επεξεργαστη κανει τετοια κολπα, δεν βρηκα και κανεναν αλλο με παρομοιο προβλημα που να μην του το ελυσε το TCPMP, οποτε τι κανω λαθος?

 

Το αλλο ειναι οτι οταν του εχω βαλει τα ακουστικα (ακομα και τo ΒΤ με το BT audio κανει το ιδιο πραγμα) και ακουω μουσικη η ραδιο, μετα απο 30-40 λεπτα συνηθως αν και οποτε του καπνισει απλως κλεινει το προγραμμα. Δεν κολλαει ουτε κανει reset ουτε τιποτα. Μονο κλεινει ο player και αν τον ξανανοιξω ολα καλα και ξαναπαιζει. Αυτο τι ειδους κολπο ειναι παλι?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για καθε βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλό είναι να απευθύνεσαι στο αντίστοιχο thread για τη συσκευή σου και να μην ανοίγεις καινούργιο. Έτσι θα καλυφθείς πολύ πιο σίγουρα και θα κρατηθεί μια τάξη σε αυτό το forum.

 

Όσον αφορά το πρόβλημα με το Video, ποιον encoder χρησιμοποιείς; Θα σου συνιστούσα να δοκιμάσεις έναν από τους πολλούς που κυκλοφορούν για το συγκεκριμένο είδος συσκευών.

 

Για το πρόβλημα με τα ακουστικά, στο έκανε πάντα ή είναι καινούργιο πρόβλημα; Θα σου συνιστούσα τι άλλο... hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να απευθύνεσαι στο αντίστοιχο thread για τη συσκευή σου και να μην ανοίγεις καινούργιο. Έτσι θα καλυφθείς πολύ πιο σίγουρα και θα κρατηθεί μια τάξη σε αυτό το forum.

 

Όσον αφορά το πρόβλημα με το Video, ποιον encoder χρησιμοποιείς; Θα σου συνιστούσα να δοκιμάσεις έναν από τους πολλούς που κυκλοφορούν για το συγκεκριμένο είδος συσκευών.

 

Για το πρόβλημα με τα ακουστικά, στο έκανε πάντα ή είναι καινούργιο πρόβλημα; Θα σου συνιστούσα τι άλλο... hard reset.

 

Θα το προσεξω στο μελλον, ευχαριστω. :)

 

Δοκιμασα αρκετους, τωρα εχω το Allok αλλα με ολους εχω το ιδιο αποτελεσμα...

 

Ναι, το εκανε παντα. Το κακο ειναι οτι δεν το κανει σε συγκεκριμενες ωρες αλλα οποτε του καπνισει.

 

 

Θα δοκιμασω ενα hard reset...δεν εχω να χασω και παρα πολλα!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πρόγραμμα που να κάνει soft reset χωρις να βάλεις τη γραφίδα στη τρυπα ?

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω άπαντες.Σκέφτομαι καιρό να μεταβώ σε windows mobile (από symbian) κι έχω βρεί σε καλή τιμή το Χ500+ (<300ευρώ).Κύρια χρήση είναι το wifi κι ίσως πλέον το gps.Πιστεύετε οτι αξίζει για την τιμή του σε σχέση με τον σκοπό που το θέλω?

Πολύ με προβληματίζει η γραφίδα(τουλάχιστον στα μηνύματα),αλλά πιστεύω οτι θα βοηθά στην πλοήγηση.Από μπαταρία όπως διάβασα καλά κρατάει για ppc.

 

ΥΓ: Mου κάνει μεγάλη εντύπωση που τα καινούρια ppcs που βλέπω έχουν qvga κι όχι vga οθόνη,όπως επίσης τα λίγα χρώματα που διαθέτουν..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερίζω άπαντες.Σκέφτομαι καιρό να μεταβώ σε windows mobile (από symbian) κι έχω βρεί σε καλή τιμή το Χ500+ (<300ευρώ).Κύρια χρήση είναι το wifi κι ίσως πλέον το gps.Πιστεύετε οτι αξίζει για την τιμή του σε σχέση με τον σκοπό που το θέλω?

 

Den tha elega oti einai kai kamia treli efkairia alla ok, tha kaneis sigoura ti douleia sou.

 

Πολύ με προβληματίζει η γραφίδα(τουλάχιστον στα μηνύματα),αλλά πιστεύω οτι θα βοηθά στην πλοήγηση.

 

Ayto einai thema synitheias. Yparxoun pleon on screen pliktrologia pou grafeis kai me to daxtylo.

 

 

ΥΓ: Mου κάνει μεγάλη εντύπωση που τα καινούρια ppcs που βλέπω έχουν qvga κι όχι vga οθόνη,όπως επίσης τα λίγα χρώματα που διαθέτουν..

 

Ta liga (kata ti gnwmi sou) xrwmata den exoun simasia mias kai to mati den mporei na ksexwrisei ta 16 ek. xrwmata pou endexomenws na exei i symbian syskevi sou. Afta exoun na kanoun me themata marketing kyriws.

 

Oson afora ti qvga othoni, einai polloi oi logoi pou protimatai akoma i toulaxiston exei ftasei sto simera, opws gia paradeigma i katanalwsi kai i mikroteri apaitisi se epeksergastiki isxy kai mnimi. Exoun syzitithei afta ektenws ean rikseis mia matia sta antistoixa threads.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μου εσπασε η οθονη στο Χ500 εχει κανεισ αναλογη εμπειρια (ευχομαι οχι) εστω και σε αλλο μοντελο τησ ετεν?ποσο πηγε η αντικατασταση?ποσες μερεσ εκανε να ερθει? στο πλαισιο το πηγατε?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1. Εάν το έχεις πάρει από το πλαίσιο θα σου συνιστούσα να το πας σε αυτούς.

 

2. Μπορείς να ψάξεις και στο εξωτερικό για οθόνη, θα σου βγει πιο φτηνή αλλά ποιος θα σου τη βάλει; Μεγάλο το ρίσκο.

 

3. Βάση των κανόνων του forum, μην ανοίγεις καινούργιο thread αλλά ανέφερε το πρόβλημά σου στο αντίστοιχο thread που ήδη υπάρχει για τη δική σου συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μου εσπασε η οθονη στο Χ500 εχει κανεισ αναλογη εμπειρια (ευχομαι οχι) εστω και σε αλλο μοντελο τησ ετεν?ποσο πηγε η αντικατασταση?ποσες μερεσ εκανε να ερθει? στο πλαισιο το πηγατε?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...