Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Να ρωτησω κατι οταν παραδειγμα ειμαι συνδεμενος στο internet μεσω wi-fi και για καποιο λογο κοβεται η συνδεση, αυτοματα συνδεεται μεσω GPRS. Πως γινετε να απενεργοποιησω το GPRS για να μην κανει συνδεση εκει???

 

Start -> Settings

 

Επιλέγουμε το tab Connections.

 

Επιλέγουμε το εικονίδιο Connections

 

Επιλέγουμε το tab Advanced

 

Select Networks

 

Στο:

 

Programs that automatically connect to the Internet should connect using:

 

Επιλέγουμε:

 

My ISP

 

και πατάμε στο Edit…

 

Επιλέγουμε τη σύνδεση που υπάρχει (πχ. Wind GPRS)

 

Επιλέγουμε Next

 

Στο Access point name: gint.b-online.gr

 

άλλαξε το gint.b-online.gr (ή ότι άλλο έχεις εσύ εκεί στη συσκευή σου) με οτιδήποτε άλλο. Εγώ ας πούμε είχα βάλει μια τελεια μπροστά. Έτσι δεν μπορούσε να μπει στο GPRS. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Start -> Settings

 

Επιλέγουμε το tab Connections.

 

Επιλέγουμε το εικονίδιο Connections

 

Επιλέγουμε το tab Advanced

 

Select Networks

 

Στο:

 

Programs that automatically connect to the Internet should connect using:

 

Επιλέγουμε:

 

My ISP

 

και πατάμε στο Edit…

 

Επιλέγουμε τη σύνδεση που υπάρχει (πχ. Wind GPRS)

 

Επιλέγουμε Next

 

Στο Access point name: gint.b-online.gr

 

άλλαξε το gint.b-online.gr (ή ότι άλλο έχεις εσύ εκεί στη συσκευή σου) με οτιδήποτε άλλο. Εγώ ας πούμε είχα βάλει μια τελεια μπροστά. Έτσι δεν μπορούσε να μπει στο GPRS. ;)

 

 

 

Χρονια πολλα σε ολους και ευχαριστω για την απαντηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους,θα ηθελα τα φωτα σας μερες που ειναι ειμαι κατοχος ΕΤΕΝΧ500 και μετα απο την αναβαθμιση απο την 486 στην 534 εχω χαση την κεραια του GPS ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Για σας και καλή χρονιά,

 

Εχω το Χ500 και το δουλεύω με ala carte. Θέλω να στείλω MMS αλλά δέν ξέρω τί ρυθμήσεις πρέπει να κάνω? Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω το Χ500 και το δουλεύω με ala carte. Θέλω να στείλω MMS αλλά δέν ξέρω τί ρυθμήσεις πρέπει να κάνω? Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

http://www.htc.com.gr/9090_vodafone.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

Τα έχω κάνει όλα αυτά φίλε μου αλλά δυστυχώς μου βγάζει μήνημα μόλις πατήσω το send οτι "could not send all messages" και το μήνημα πηγαίνει στο outbox και δέν φεύγει ποτέ

Μήπως η ala carte σύνδεση που έχω δεν υποστηρήζει αποστολή mms ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω,γιατι εχω 2 συνδεσεις,μια cu και μια συμβολαιο και τα mms παιζουν κανονικα

 

 

Αρα κάτι δεν έχω κάνει σωστά.Να πώ κάτι? Ετρεξα το connection wizard. Μήπως δέν έπρεπε να το κάνω έτσι και να το κάνω full manually?

Link to comment
Share on other sites

μια φορα που ειχα τρεξει και εγω καποιον wizard σε συσκευη htc ειχα προβλημα,για δοκιμασε χειροκινητα

 

 

okey θα το δοκιμάσω

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα πεδία μέσα στο MMS Settings είναι διαφορετικά δηλαδή έτσι:

 

Profile name:MMS Default

MMSC :http://mms.vodafone.gr

Data connection:Eχει να επιλέξω(MMS Connection ή Vodafone GPRS)

Gateway:Εχει να επιλέξω(Νοne ή WAP 1.0Gateway ή WAP 2.0 Gateway)

IP Address:213.249.19.49

Port: 9201

 

(Eχω WindowsMobile6)

Link to comment
Share on other sites

μια φορα που ειχα τρεξει και εγω καποιον wizard σε συσκευη htc ειχα προβλημα,για δοκιμασε χειροκινητα

 

Δοκίμασα τα πάντα και χειροκίνητα τίποτα τα ίδια, μου βγάζει το γνωστό μήνημα "could not send all messages"

 

Εχει αντιμετωπήσει κανείς παρόμιο πρόβλημα?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι καινούργιος στο άθλημα του Χ500 και προσπαθώ να κάνω να παίξει το WiFi. Κάποια στιγμή λειτούτγησε αλλά απο την στιγμή που το συγχρόνισα με το Activesync δεν ξαναμπ΄ηκε ποτέ. Τώρα μου συνδέεται σε δίκτυα αλλά προσπαθεί να συνδεθεί στο wap.

Θέλω να ρωτήσω τα εξής:

Παντου πρέπει να επιλέξω "εργασία" και όχι interney αλλιώς προσπαθεί να συνδεθεί με GPRS ?

Στο δίκτυο εργασίας μου, η σύνδεση τη παραμέτρους πρέπει να έχει ? Σε μένα έχει wap.vodafone.gr

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Poleite apsogo ETEN X500+

 

Aristo ETEN X500+ agorasmeno ton Ioulio tou 2007 (diladi 6 minon) elaxista xrisimopieimeno me pliris dinatotites tilefonou, PDA (Pocket PC), ensomatomeno GPS, camera 2mp, radiofono, video, anaparagogi mp3, bloototh.

 

Sinodeuetai apo to kouti tou, ton fortisti, ta skoustika tou, tin thiki metaforas kai fisika kaliptete apo eggiisi mexri kai ton Ioulio tou 2009.

 

Dinete episis i extra eksoteriki mnimi 2GB

 

Timi 500 Euro

 

Parakalo na epikinonisete me PM.

 

Euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι καινούργιος στο άθλημα του Χ500 και προσπαθώ να κάνω να παίξει το WiFi. Κάποια στιγμή λειτούτγησε αλλά απο την στιγμή που το συγχρόνισα με το Activesync δεν ξαναμπ΄ηκε ποτέ. Τώρα μου συνδέεται σε δίκτυα αλλά προσπαθεί να συνδεθεί στο wap.

Θέλω να ρωτήσω τα εξής:

Παντου πρέπει να επιλέξω "εργασία" και όχι interney αλλιώς προσπαθεί να συνδεθεί με GPRS ?

Στο δίκτυο εργασίας μου, η σύνδεση τη παραμέτρους πρέπει να έχει ? Σε μένα έχει wap.vodafone.gr

 

Ευχαριστώ

 

Τελιλά ένα reset μου έλεισε το πρόβλημα που πάλευα εδώ και μερικές μέρες :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν η έκδοση που έχω είναι η κανονική που θα κυκλοφορήσει ,αλλά στα Αγγλικά.Θα κυκλοφορήσει και στα Ελληνικά.

Η κάμερα καθυστερεί λίγο κατα τη μετακίνηση της εικόνας να εστιάσει(ίδια με το M600+) αλλά όταν θα εστιάσει υπόσχεται πραγματικά τις καλύτερες φωτογραφίες που έχουμε δει σε pda(μη σας πω και από τις καλύτερες που έχουμε δει γενικά σε τηλέφωνο)...Εαν έχει autofocus τότε είναι αργή η εστίαση που κανει,αλλά από ότι φαίνεται δεν έχει...Δε μας πειράζει πάντως...

Τώρα κάτι άκουσα για micro sd 4gb...Περιμένετε λίγο....:X

Τόσο χαζή είναι η eten να βγάζει καινούριο μοντέλο(και μάλιστα με gps,άρα με ανάγκη χώρου αποθήκευσης χαρτών) με micro sd εαν δεν κυκλοφορήσει μεγαλύτερης χωρητικότητας μοντέλο....

 

Τώρα όσον αφορά τα mp3 και το ράδιο δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω καλά.Το ράδιο πάντως πιάνει μια χαρα.Τα Mp3 πιστέυω εαν κατεβάσετε ένα καλο player και σε συνδιασμο με ακουστικά θα έχετε ένα καλό αποτέλεσμα.

 

Γενικά(συμβουλή και καλά...)μην περιμένεται μια πολυσυσκευή όπως τα σημερινά υπερτηλέφωνα να αντικαταστήσει τις συσκευές που είναι εξειδικευμένες να κάνουν μία δουλειά...Το λέω αυτό με αφορμή τις ερωτήσεις για κάμερες και Mp3.Όσο καλό και να έιναι στην αναπαραγωγή του Mp3 δεν υπάρχει περίπτωση να αντικαταστήσει ένα ipod πχ...Και η κάμερα ακόμα και 5 mp να έιναι δεν υπάρχει περίπτωση να βγάζει καλύτερες φωτογραφίες απο μια ψηφιακή ίδιας ανάλυσης...Παίζουν ρόλο και άλλα πράγματα στην ποιότητα των φωτογραφιών όπως είναι η ποιότητα του φακού,του φλας(γενικά ο φωτισμός)..Στο x-500 συγκεκριμένα οι φωτογραφίες έιναι φοβερές με μόνο 2mp επείδη έχει ένα καταπληκτικό φακό και φλας.Τα λέω αυτά γιατί οι περισσότεροι όταν βλέπουν ένα καινούριο κινητό στην τηλεόραση(πχ nokia n80) λένε :

"Αυτά είναι τηλέφωνα ρε με κάμερα 3mp..."Kαι μετά το αγοράζουν και σε 2 μήνες βγαίνει Pocket pc Με 8πλάσιες λειτουργίες και καλύτερη κάμερα και 200 euro φθηνότερο....ΨΑΧΤΕΙΤΕ!!!

 

Sorry για το έπος....

Καταρχην σου ευχομαι Καλη Χρονια.Γνωριζεις αρκετα για το συγκεκριμενο τηλ.και επειδη προκειτε να το παραγγειλλω σε καλη τιμη,εχεις μεινει γενικα ευχαριστημενος?Με ενδιαφερει η αποδοση wi-fi και gps.Θα με υποχρεωσεις αν μου απαντησεις σχετικα γρηγορα.Σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για τις οποιες πληροφοριες.Ευτυχισμενο το 2008!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σου ευχομαι Καλη Χρονια.Γνωριζεις αρκετα για το συγκεκριμενο τηλ.και επειδη προκειτε να το παραγγειλλω σε καλη τιμη,εχεις μεινει γενικα ευχαριστημενος?Με ενδιαφερει η αποδοση wi-fi και gps.Θα με υποχρεωσεις αν μου απαντησεις σχετικα γρηγορα.Σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για τις οποιες πληροφοριες.Ευτυχισμενο το 2008!

 

Συγνώμη για την παρέμβαση.

Το Χ500 το έχω 8 μήνες από expansys.

ΑΨΟΓΟ ΣΕ ΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

Xerete. Exw to X500+ kai tha ithela na rwtisw an exei tixei se kanenan na kanei restore apo to Backup Utility kai enw sto progress bar ftanei mexri ta appointments to kinito kanei soft reset kai ta sms, tasks, contacts kai ta perissotera appointments den exoun ginei restore. Exei kapoios kapoia idea pws mporw na diorthosw auto to backup file?
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει πρόβλημα το αρχείο δε μπορείς να κάνεις τίποτα... Μήπως είχες wm5 και έβαλες wm6? Γιατί υπάρχει περίπτωση να μη μεταφέρονται οι επαφές από το ένα λογισμικό στο άλλο. Θα έπρεπε να τα είχες κρατήσει όλα αυτά στον υπολογιστή σου μέσω outlook ή χρησιμοποιώντας κάποιο backup πρόγραμμα όπως το sprite backup ή το pim backup που είναι αξιόπιστα...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν έχει πρόβλημα το αρχείο δε μπορείς να κάνεις τίποτα... Μήπως είχες wm5 και έβαλες wm6? Γιατί υπάρχει περίπτωση να μη μεταφέρονται οι επαφές από το ένα λογισμικό στο άλλο. Θα έπρεπε να τα είχες κρατήσει όλα αυτά στον υπολογιστή σου μέσω outlook ή χρησιμοποιώντας κάποιο backup πρόγραμμα όπως το sprite backup ή το pim backup που είναι αξιόπιστα...

 

...h' to SPB Backup. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oxi den ekana upgrade apo wm5 se wm6. To X500+ erxete me wm6 kai apla ekane backup me to backup utility, meta Reset to Defaults giati ithela na katharisw to kinito kai meta prospathisa na kanw Restore me to backup utility. Ta contacts mou ta eixa backuped up ston ypologisti alla ayta pou den eixa htan ta SMS. Meta apo auto ontos xrisimopoiw to SPB backup :) kai an den kataferw na ftiaxw to arxeio to epomeno vima einai na kanw teleios uninstall to E-ten Backup Utility ;). Apla eipa an etixe se kapoion allo kai exei kamia idea pws ftiaxnete.
Link to comment
Share on other sites

Poleite apsogo ETEN X500+

 

Aristo ETEN X500+ agorasmeno ton Ioulio tou 2007 (diladi 6 minon kai dinete kai i apodiksi agoras mazi) elaxista xrisimopieimeno.

 

Sinodeuetai apo to kouti tou, ton fortisti, ta akoustika tou, tin thiki metaforas kai fisika kaliptete apo eggiisi mexri kai ton Ioulio tou 2009.

 

Dinete episis i extra eksoteriki mnimi 2GB

 

Timi 450 Euro sizitisima

 

Parakalo na epikinonisete me PM.

 

Euxaristo

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Poleite apsogo ETEN X500+

 

Aristo ETEN X500+ agorasmeno ton Ioulio tou 2007 (diladi 6 minon kai dinete kai i apodiksi agoras mazi) elaxista xrisimopieimeno.

 

Sinodeuetai apo to kouti tou, ton fortisti, ta akoustika tou, tin thiki metaforas kai fisika kaliptete apo eggiisi mexri kai ton Ioulio tou 2009.

 

Dinete episis i extra eksoteriki mnimi 2GB

 

Timi 450 Euro sizitisima

 

Parakalo na epikinonisete me PM.

 

Euxaristo

 

Balto kai edw an theleis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...