Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

""safemod giati den rotas ton panosha pou exei taxidepsi kai to eixe se katastasi pezou na sou pei....ektos an den ton xereis:lol:

 

prin 2 mines evrizes olo ton kosmo kai eidika toun moderators gia xounta kai alla kai tora erxesai san na min symbainei tipota?

 

giati den kathese sto allo foroum pou tous vrizeis xoris provlima........

 

to paixnidaki me ton anixero kai ton athoo den pianei den eimaste vlakes.

an thes na eisai pali sto foroum bges kai pes to sta isia san antras kai zita zignomi se aytous pou prosevales.

kulise o tentzeris kai vrike to kapaki:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλει και τηλέφωνο όμως sYn.. :blink:

 

Δε διαφωνώ αλλά είπε ότι ενδιαφέρεται πιο πολύ για το gps του eten παρά σαν κινητό αλλιώς κρατάει το nokia:X που έχει. Και το να δώσει ~600€ εφόσον έχει κινητό μόνο και μόνο για gps ε τότε τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ αλλά είπε ότι ενδιαφέρεται πιο πολύ για το gps του eten παρά σαν κινητό αλλιώς κρατάει το nokia:X που έχει. Και το να δώσει ~600€ εφόσον έχει κινητό μόνο και μόνο για gps ε τότε τι να πω.

 

Αν είναι έτσι, έχεις δίκιο τότε.. :cool:

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ή δεν κατάλαβα καλά; Μόνον αυτές οι τρεις γλώσσες θα βγούν, δεν θα βγει στα ελληνικά το WM6;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς αγοράζετε μόνο ότι έχει το καλύτερο value for money γιά την τσέπη σας ? Εμένα μου την κάρφωσε ότι μιά τέτοια συσκευή θέλω και πληρώνω, κακό είναι ?

Όσο για τα σχόλια που διαβάζω παραπίσω, τώρα κατάλαβα γιατί από το πρώτο μήνυμα μου κάποιοι μου απαντούσαν περίεργα. Ένα έχω να πω, δεν πάτε καλά εδώ μέσα. :D

Link to comment
Share on other sites

Πότε έρχεται το X500+ στην Ελλάδα?

 

Έχει κυκλοφορήσει στο εξωτερικό μπας και το παραγγείλουμε μέσω internet?

 

Αλλιώς να πάω να πάρω το Ρ3600 να τελειώνουμε γιατί βαρέθηκα αυτή την έρευνα αγοράς πια.

ΧΑΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ή δεν κατάλαβα καλά; Μόνον αυτές οι τρεις γλώσσες θα βγούν, δεν θα βγει στα ελληνικά το WM6;

 

Προς στιγμήν έχουν βγει σε αυτές τις 3 γλώσσες.. Το γεγονός είναι πως θα έρθουν και τα ελληνικά WM6.. Η ETEN δε μας απογοήτευσε τόσο καιρό, φαντάζομαι πως δεν θα το κάνει ούτε τώρα.. :happy:

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ρε παιδιά εσείς αγοράζετε μόνο ότι έχει το καλύτερο value for money γιά την τσέπη σας ? Εμένα μου την κάρφωσε ότι μιά τέτοια συσκευή θέλω και πληρώνω, κακό είναι ?

Όσο για τα σχόλια που διαβάζω παραπίσω, τώρα κατάλαβα γιατί από το πρώτο μήνυμα μου κάποιοι μου απαντούσαν περίεργα. Ένα έχω να πω, δεν πάτε καλά εδώ μέσα. :D

και βεβαια δεν ειναι κακο φιλε μου,αλλωστε εσυ πληρωνεις!!!ο καθενας παιρνει αυτο που του αρεσει!!!περι ορεξεως....λουκανικοπιτα,σωστος;μια χαρα ειναι η συσκευη,να την παρεις
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς αγοράζετε μόνο ότι έχει το καλύτερο value for money γιά την τσέπη σας ? Εμένα μου την κάρφωσε ότι μιά τέτοια συσκευή θέλω και πληρώνω, κακό είναι ?

Όσο για τα σχόλια που διαβάζω παραπίσω, τώρα κατάλαβα γιατί από το πρώτο μήνυμα μου κάποιοι μου απαντούσαν περίεργα. Ένα έχω να πω, δεν πάτε καλά εδώ μέσα. :D

 

Απλά κάποιοι κυνηγάνε φαντάσματα... πάντα συνέβαινε αυτό, γιατί όχι και στην εποχή μας ; :lol:

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα την προσπάθεια να βάλω την αγγλική έκδοση.. αλλά δεν την δέχτηκε (έχω την ελληνική έκδοση του X500 από το Πλαίσιο)

 

Αναμενόμενο θα μου πείτε... αλλά είχα μια μικρή ελπίδα.

 

Ξέρει κανείς μήπως υπάρχει καμιά χακεριά; η είναι νωρίς ακόμα για τέτοια;!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα την προσπάθεια να βάλω την αγγλική έκδοση.. αλλά δεν την δέχτηκε (έχω την ελληνική έκδοση του X500 από το Πλαίσιο)

 

Αναμενόμενο θα μου πείτε... αλλά είχα μια μικρή ελπίδα.

 

Ξέρει κανείς μήπως υπάρχει καμιά χακεριά; η είναι νωρίς ακόμα για τέτοια;!

 

Αν έχω καταλάβει καλά από αυτά που διαβάζω πρέπει πρώτα να βάλεις Αγγλική ROM WM5 και μετά να βάλεις WM6

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, πρέπει πρώτα να περάσεις την English 220
Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να περασεις πρωτα την πρωτη αγγλικη ρομ και μετα πηγαινεις κατευθειαν σε οποια θες και λογικα (δεν το εχω δοκιμασει) θα μπαινουν και τα WM 6!Στην αγγλικα παντως που εχω εγω μπικαν μια χαρα και ειναι και πολυ ωραια μαλιστα!Αυτη η αναβαθμιση ισως γλητωσει πολλους απο εμας απο αλλαγη PPC και φυσικα λογο αγοραστικου μικροβιου και οχι ουσιας!:O

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, πρέπει πρώτα να περάσεις την English 220

 

A! Ωραία!

Αλλά την 220 την ψάχνω και δεν την βρίσκω! Υποδείξεις καλοδεχούμενες!

Link to comment
Share on other sites

A! Ωραία!

Αλλά την 220 την ψάχνω και δεν την βρίσκω! Υποδείξεις καλοδεχούμενες!

 

OK Την βρήκα!

http://www.torq-users.net/listing/eten/ETEN_X500/ROM/WWE-ENG/X500_WWE_0220.EXE

login/password: eten/etendown

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Γιάννη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου ζητάει κωδικό κάθε φορά που συνδέεις το DS970. Σε όλες τις bluetooth συσκευές η διαδικασία για το pairing με τον κωδικό 0000 γίνεται μόνο την πρώτη φορά, τις επόμενες απλά συνδέονται μόνες τους εφόσον βρεθούν στη σωστή εμβέλεια εκπομπής.

Εχω απαντήσει σε όλα τα pm των συμφορουμιτών που είχαν το ίδιο πρόβλημα και σε όλους το συγκεκριμένο κολπάκι δουλεύει μια χαρά.

 

Οδυσσέα, έχεις δίκιο.

Μου το έκανε 2-3 φορές και από τότε λειτουργεί κανονικά όπως μου περιέγραψες.

Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν θέλω να το κλείσω, πρέπει πρώτα να κλείσω το bluetooth στο τηλέφωνο και μετά να κλείσω το headset διαφορετικά κολλάει.

Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το M700 που δεν λοκαρει στους δορυφορους του GPS.

Καμμια φορα τους βλέπει κόκκινους αλλες καθόλου. Συνεβει ξαφνικά χωρις προειδοποιηση.

Διαβασα σε ξένα forum για αυτο το πρόβλημα για στο Μ700 αλλα και στο

Χ500.

Εχει συμβεί σε κανέναν αλλον εδωπέρα?

Εαν χρειαστήκατε service για πόσο καιρό αποχωριστήκατε το κινητό σας?

 

Δυστυχώς μου παρουσιάστηκε και εμένα πριν 5 μέρες και δεν έχει διορθωθεί.

Έκανα χτες cold boot αλλά πάλι τίποτα.

Βλέπει μέχρι και 12 δορυφόρους (κόκκινους) αλλά δεν λοκάρει.

 

Για κάθε περίπτωση θα ήθελα να ρωτήσω ποιες θα πρέπει να είναι οι ρυθμίσεις στα εξής:

Έναρξη \ Ρθυμίσεις \ Σύστημα \ GPS \ :

1) Προγράμματα - Θύρα προγράμματος GPS ???

2) Υλικό - Θύρα υλικού GPS ???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Φίλε avgerinosmd σου λύθηκε εσένα το πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Οδυσσέα, έχεις δίκιο.

Μου το έκανε 2-3 φορές και από τότε λειτουργεί κανονικά όπως μου περιέγραψες.

Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν θέλω να το κλείσω, πρέπει πρώτα να κλείσω το bluetooth στο τηλέφωνο και μετά να κλείσω το headset διαφορετικά κολλάει.

Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

 

Χάρηκα που τελικά σου λειτουργεί κανονικά αν και το πρόβλημα που περιγράφεις δεν μου το παρουσιάζει.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για κάθε περίπτωση θα ήθελα να ρωτήσω ποιες θα πρέπει να είναι οι ρυθμίσεις στα εξής:

Έναρξη \ Ρθυμίσεις \ Σύστημα \ GPS \ :

1) Προγράμματα - Θύρα προγράμματος GPS - COM2

2) Υλικό - Θύρα υλικού GPS - COM4 (ταχύτητα baud 57600)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Γιάννη καλού κακού κάνε και κανένα ευχέλαιο.:lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στο registration της ETEN ζητάει Model - OS Language και OS Edition.

Έβαλα X500 - English και μετά στο OS Edition μου βγάζει 3 επιλογές: 0243-273-292.

Στην τύχη (!!) επέλεξα το 0243 κάτι που μετά το registration δεν αλλάζει.

Παίζει κάποιο ρόλο; Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω γι'αυτό το OS Edition?

Link to comment
Share on other sites

Στα contacts Μου βγάζει ανακατεμένα τις επαφές.Τα ελληνικά ονόματα μέσα στα ελληνικά.Τις διορθώνω από το outlook,συγχρονίζεται και τα κάνει πάλι......

 

Θέλω ένα πρόγραμμα καλό για διαχείριση των contacts.Να κάνει sort by name

Με το outlook γιατί γίνεται αυτό?

Πιθανόν αν λύσω το πρόβλημα με το outlook να συγχρονίσω και σωστά τις επαφές.

Επίσης σε κάποιες επαφές στο outlook που είχα 2 αριθμούς κινητών τον ένα μου τον έσβησε όταν συγχρονίστηκε

crete
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλού κακού κάνε και κανένα ευχέλαιο.:lol:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Είναι οι default ρυθμίσεις (αυτές είχε μετά το cold boot).

 

Δυστυχώς δεν βλέπω να διορθώνεται και δεν θα αποφύγω να το πάω στο ΠΛΑΙΣΙΟ.

Το κακό είναι ότι δεν βρίσκω την απόδειξη και ελπίζω να δεχτούν το statement της ΤΡΑΠΕΖΑΣ για την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Είναι οι default ρυθμίσεις (αυτές είχε μετά το cold boot).

 

Δυστυχώς δεν βλέπω να διορθώνεται και δεν θα αποφύγω να το πάω στο ΠΛΑΙΣΙΟ.

Το κακό είναι ότι δεν βρίσκω την απόδειξη και ελπίζω να δεχτούν το statement της ΤΡΑΠΕΖΑΣ για την εγγύηση.

Από όσο ξέρω δεν βοηθάει πολύ το χαρτί της τράπεζας, όμως το τηλέφωνο είναι καινούριο μοντέλο και ούτως ή άλλως έχει δύο χρόνια εγγύηση. Άρα το μόνο που πρέπει ουσιαστικά να αποδείξεις είναι ότι είναι του Πλαισίου. Πάρε μαζί σου το κουτί με το αυτοκολλητάκι τους, αν και νομίζω ότι το IMEI αρκεί για να δουν ότι είναι δικό τους.

Link to comment
Share on other sites

Στα contacts Μου βγάζει ανακατεμένα τις επαφές.Τα ελληνικά ονόματα μέσα στα ελληνικά.Τις διορθώνω από το outlook,συγχρονίζεται και τα κάνει πάλι......

 

Θέλω ένα πρόγραμμα καλό για διαχείριση των contacts.Να κάνει sort by name

Με το outlook γιατί γίνεται αυτό?

Πιθανόν αν λύσω το πρόβλημα με το outlook να συγχρονίσω και σωστά τις επαφές.

Επίσης σε κάποιες επαφές στο outlook που είχα 2 αριθμούς κινητών τον ένα μου τον έσβησε όταν συγχρονίστηκε

 

 

Ξέρεις γιατί συμβαίνει αυτό? Επειδή άλλες επαφές έχεις περασμένες με αγγλικά (ή το πρώτο τους γράμμα τουλάχιστον) και άλλες με ελληνικά.. Δοκίμασε μέσα από το outlook να αλλάξεις το πρώτο γράμμα (ή αν θες και όλο το όνομα) σε ελληνικό σε όλες τις επαφές και αφού σβήσεις τις επαφές από τη συσκευή κάνε πάλι συγχρονισμό.. Λογικά θα σου τα δείχνει σωστά..

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...