Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

εαν αλλαξεις απο τον internet explorer την κωδικοποιηση χαρακτηρων;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εαν αλλαξεις απο τον internet explorer την κωδικοποιηση χαρακτηρων;

 

Thanks Stathis αλλά ......

Που ακριβώς εννοείς ? Tools/Options μετά ?

Και γιά τα forums που ανέφερα ?

Link to comment
Share on other sites

θα πας σελιδα και μετα κωδικοποιηση...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση του internet explorer εχεις?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

τοτε θα ειναι καπου στην προβολη απο την γραμμη μενου...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

η γραμμη μενου ειναι αυτη που λεει (αρχειο επεξεργασια κλπ.) εαν δεν το εχει δεξι κλικ πανω απο τα κουμπια πισω ανανεωση κλπ. και τσεκαρε την επιλογη γραμμη μενου

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας σας αποσυνδέσεις τις τελευταίες μέρες με το Wind Plus Non-Stop?

Έκανα αναβάθμιση στο Mio A701 που έχω, (πέρασα τα WM 6.1 του poldo)

και βλέπω ότι η σύνδεση αρκετά συχνά κόβεται και μου ξαναβγάζει στην οθόνη το μήνυμα σύνδεσης στο GPRS...

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν φταίει η έκδοση Windows 6.1 που πέρασα ή αν φταίει κάτι στην υπηρεσία, μιας και είχα να την χρησιμοποιήσω καιρό. :confused:

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πιθανόν να έχετε ξαναμιλήσει για αυτό το θέμα μέσα σε χιλιάδες posts σε αυτό το thread. Έκανα ότι λέει στο πρώτο post. Όλα καλά με το WAP to laptop, αλλά..

 

 

1) Σε ορισμένα sites δε μπορώ να κάνω login (υποθέτω λόγω cookies),

 

3) Σε κάποια sites βγάζει HTTP 500 errors

 

2) Δεν ανήγουν sites με php και asp.

 

Χρησιμοποιώ internet explorer (μάλιστα στο site που δε μπορώ να κάνω login επιτρέπει μόνο internet explorer).

 

3)Τέλος σε κάποια sites τα ελληνικά βγαίνουν κινέζικα και πρέπει να κάνω συνέχεια αλλαγή στο encoding χειροκίνητα. Σε άλλα sites τα ελληνικά βγαίνουν κανονικά.

 

 

Έχετε βρει κάποια λύση; Ειδικά για το θέμα του login και του php.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τις ρυθμισεις για ppc που θα τις βρω μπορει να βοηθησει καπιος γιατι θα ειμαι σε φυλακιο φανταρος και θελω να μπαινω σε κανα σιτε..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τις ρυθμισεις για ppc που θα τις βρω μπορει να βοηθησει καπιος γιατι θα ειμαι σε φυλακιο φανταρος και θελω να μπαινω σε κανα σιτε..

Τις ρυθμίσεις θα τις βρεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1511154#post1511154 ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πιθανόν να έχετε ξαναμιλήσει για αυτό το θέμα μέσα σε χιλιάδες posts σε αυτό το thread. Έκανα ότι λέει στο πρώτο post. Όλα καλά με το WAP to laptop, αλλά..

 

 

1) Σε ορισμένα sites δε μπορώ να κάνω login (υποθέτω λόγω cookies),

 

3) Σε κάποια sites βγάζει HTTP 500 errors

 

2) Δεν ανήγουν sites με php και asp.

 

Χρησιμοποιώ internet explorer (μάλιστα στο site που δε μπορώ να κάνω login επιτρέπει μόνο internet explorer).

 

3)Τέλος σε κάποια sites τα ελληνικά βγαίνουν κινέζικα και πρέπει να κάνω συνέχεια αλλαγή στο encoding χειροκίνητα. Σε άλλα sites τα ελληνικά βγαίνουν κανονικά.

 

 

Έχετε βρει κάποια λύση; Ειδικά για το θέμα του login και του php.

 

 

 

Το πρόβλημα είναι ότι ορισμένα sites που με ενδιαφέρουν απαιτούν internet explorer και δεν ανήγουν με άλλους browsers.

 

Όπως φένεται όλα τα προβλήματα προκύπτουν λόγω του proxy που απαιτεί το gwap. Προσωπικά δεν έχω και πολλές γνώσεις περί proxies, αλλά αναρωτιέμαι αν χρησιμοποιήσουμε κάποιο εξωτερικό πρόγραμμα proxy (όπως πχ. της Sun Microsystems) δεν υπάρχει περίπτωση να διορθωθούν όλα αυτά; Αν μπορεί κάποιος που έχει ιδεά από proxies, servers, κλπ να μας πει ή να μας εξηγήσει πώς δουλεύει αυτό το θέμα... :(

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς προβλήματα και κολληματά στην σύνδεση τις τελευταίες ημέρες;

 

Αν μιλάς για το δίκτυο GPRS είναι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι ορισμένα sites που με ενδιαφέρουν απαιτούν internet explorer και δεν ανήγουν με άλλους browsers.

 

Όπως φένεται όλα τα προβλήματα προκύπτουν λόγω του proxy που απαιτεί το gwap. Προσωπικά δεν έχω και πολλές γνώσεις περί proxies, αλλά αναρωτιέμαι αν χρησιμοποιήσουμε κάποιο εξωτερικό πρόγραμμα proxy (όπως πχ. της Sun Microsystems) δεν υπάρχει περίπτωση να διορθωθούν όλα αυτά; Αν μπορεί κάποιος που έχει ιδεά από proxies, servers, κλπ να μας πει ή να μας εξηγήσει πώς δουλεύει αυτό το θέμα... :(

 

Ίσως γίνετε κάτι με port forwarding μέσω ssh.Έτσι ξεγελάω το αντίστοιχο της o2 στην Αγγλία. Είναι όμως δύσκολο και μάλλον δεν αξίζει τον κόπο. Σίγουρα απαγορεύεται…

y4
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το δίκτυο GPRS είναι μια χαρά...

Σε αυτό αναφέρομαι.πολύ συχνά ο όπερα σταματάει Να λαμβάνει δεδομένα Ενώ υπάρχει ήδη ενεργή σύνδεση.μήπως είναι πρόβλημα του προγράμματος;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ αυτο το πρόβλημα της σύνδεσης με τον Opera καμιά φορά. Δεν κόβεται η σύνδεση, αυτό κολλάει και λέει στην μπάρα "Γίνεται σύνδεση" και δεν κάνει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Μην τα παρατάς!

 

Δεν γράφει πουθενά ότι τα "αυτόματα" προγράμματα δεν συνδυάζονται με το Wind Plus NonStop. Το Wind Plus NonStop ΔΕΝ είναι οι "επιλογές GPRS" που αναφέρουν, αυτά είναι παλιότερα προγράμματα data που αντικαταστάθηκαν έτσι κι αλλιώς από τα πακέτα "Wind ADSM".

 

Να καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών και να απαιτήσεις πίστωση του ποσού. Το ίδιο έχω κάνει 2 φορές κι εγώ. Αν πάλι είσαι τόσο "large", τι να πω...

 

# Τα Αυτόματα Προγράμματα διατίθενται τόσο για νέες συνδέσεις όσο και για μεταφορές σε αυτά.

# Τα Αυτόματα Προγράμματα WIND διατίθενται μόνο για ατομικές συνδέσεις με συμβόλαιο.

# Οι Επιλογές WIND SMS, MMS, προς Σταθερά, WIND Διεθνείς Κλήσεις, WIND Plus Non stop, WIND Platinum προς το παρόν δεν διατίθενται στα Αυτόματα Προγράμματα.

τώρα φίλε μου το έβαλαν και στο site...μετά από παράπονα μάλλον...άντε εσύ να αποδείξεις ότι δεν το είχαν πριν λίγο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια,φευγω για διακοπες(πρεβεζα)και θα παρω το λαπτοπ μαζι μου.πως γινεται να το συνδεσω με wind plus non stop με το HTC touch cruise μου?ξερω οτι μπορει να εχει απαντηθει αλλα δεν προλαβαινω να διαβασω τοσες σελιδες!αν θελει καποιος ας στειλει τις ρυθμισεις και με πμ.προκαταβολικα ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια,φευγω για διακοπες(πρεβεζα)και θα παρω το λαπτοπ μαζι μου.πως γινεται να το συνδεσω με wind plus non stop με το HTC touch cruise μου?ξερω οτι μπορει να εχει απαντηθει αλλα δεν προλαβαινω να διαβασω τοσες σελιδες!αν θελει καποιος ας στειλει τις ρυθμισεις και με πμ.προκαταβολικα ευχαριστω....

 

Διάβασε απλώς το πρώτο post :)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...