Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

Πριν από λίγο και για περίπου ένα τέταρτο είχε παγώσει όλο το gprs της WIND στην Καλαμάτα.. Μου έβγαζε σφάλμα να ελέγξω τις ρυθμίσεις..

 

Το μπλε σηματάκι που βρίσκετε ΠANΩ από την ένδειξη του σήματος είχε εξαφανιστεί ; Γιατί μερικές φορές για κάποιο λόγο κ σε εμένα εξαφανίζεται [Υπάρχει μια άσπρη γραμμή στην θέση του].

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια πως γινεται στο pc που εχω σπιτι να μπενει κανονικα msn μεσο της wind και στο αλλο μου pc να μην μπανει με τιποτα στο msn αλλα ολα τα αλλα να δουλευουν κανονικα???Θα τρελαθω!!!Εχω κανεις ακριβως τα ιδια πραγματα και στα 2 pc και στο ενα μπαινει Msn στο αλλο οχι :(

 

Κανεις που να ξερει τι παιζει???

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε σηματάκι που βρίσκετε ΠANΩ από την ένδειξη του σήματος είχε εξαφανιστεί ; Γιατί μερικές φορές για κάποιο λόγο κ σε εμένα εξαφανίζεται [Υπάρχει μια άσπρη γραμμή στην θέση του].

 

Εμφανιζόταν και έβγαζε και την υδρόγειο κανονικά, αλλά αμέσως έβγαζε μήνυμα ελέγξτε τις ρυθμίσεις και ξανάπροσπαθείστε και επικοινωνήστε με τον λειτουργό του δικτύου σας.. Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχε και το κινητό του αδερφού μου οπότε μάλλον κάτι έπαιζε με το δίκτυο..

Link to comment
Share on other sites

παλιότερα είχα ακολουθήσει τις οδηγίες στις πρώτες σελίδες και είχα φτιάξει ένα κουμπί στην μπάρα του όπερα για να αλλάζω την κωδικοποίηση. πήγα να το κάνω σε άλλο λαπτοπ [vista αν έχει σημασία] και αφενός δεν ανοίγει η σελίδα όπου δημιουργούσα custom κουμπιά στον opera και αφετέρου όταν προσπάθησα να κάνω μια συντόμευση στο πληκτρολόγιο [όπως λένε οι τότε οδηγίες] δεν λειτουργούσε... υπάρχει κάτι νεότερο ώστε να δημιουργηθεί αυτό το "κουμπί" και να αλλάζει η κωδικοποίηση στον οπερα;

Επίσης στον ίδιο υπολογιστή δε μου δουλεύει όυτε το αυτόματο reparse που επίσης δουλεύει στον παλιό μου υπολογιστή...το μπορεί να φταίει;

Τέλος στο hotmail πως και από μπαίνουμε;

ευχαριστώ πολύ.

 

Κάποιος να απαντήσει υπάρχει; Τουλάχιστον που να κοιτάξω..

ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανιζόταν και έβγαζε και την υδρόγειο κανονικά, αλλά αμέσως έβγαζε μήνυμα ελέγξτε τις ρυθμίσεις και ξανάπροσπαθείστε και επικοινωνήστε με τον λειτουργό του δικτύου σας.. Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχε και το κινητό του αδερφού μου οπότε μάλλον κάτι έπαιζε με το δίκτυο..

 

Ναι, ειχε προβλημα χτες το GPRS. Καποιες φορες αργουσε υπερβολικα και αλλες επεφτε εντελως. Σημερα ειναι ΟΚ..

Προς το παρον τουλαχιστον..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΞΞ¬ΟΞΏΞΉΞΏΟ Ξ½Ξ± Ξ±ΟΞ±Ξ½ΟΞΟΡι ΟΟΞ¬ΟΟΡι; ΀οΟλάΟΞΉΟΟΞΏΞ½ ΟΞΏΟ Ξ½Ξ± ΞΊΞΏΞΉΟάξΟ..

Ξ΅ΟΟΞ±ΟΞΉΟΟΟ ΞΊΞ±ΞΉ Οάλι.

 

Gia to msn kai to yahoo ego xrisimopoio to http://www.meebo.com

 

Gia surf exo firefox portable 2.0.0.8...to meebo pisteuo tha sou kanei gia ta alla den ksero. sorry gia ta greeklish alla exo provl me tin kodikopoiisi se allo post vgikan ola kinezika.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο mobile.msn.com και από την αρχική σελίδα διάλεξε hotmail, είναι πιο light εκδοχή του κανονικού hotmail!

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα μου βγαζει μονο μια διαφημιση για το χοτμαιλ στο κινητο ενω εγω το θελω στο φορητο:(και δυστυχως μου βγαζει κατι για τα cookies ενω τα εχω ενεργοποιημενα τι να κανω υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορώ να κάνω κάτι σαν remote desκtop και να "βλέπω" το δίκτυο των υπολογιστών στην δουλειά μου ή αυτό γίνεται μόνο με τα κανονικά adsm πακέτα της Wind;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω φάει τον τόπο δεν μπορώ να βρώ της ρυθμίσεις για wind plus να εχώ νετ στο eten m700.Το είχα κάνει στο qtek 9100 που είχα αλλά δεν της θυμάμαι.

 

Ας βοηθήσει κάποιος!!Ευχαριστώ!!

 

ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! για να πω την αλήθεια, δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου αυτό εδώ το τόπικ, έχω μείνει λιγάκι πίσω στις ρυθμίσεις κλπ. που γράφει στα πρώτα ποστς, με τις οποίες είχα βολευτεί μια χαρά, μέχρι που από σήμερα το πρωί, ξαφνικά η υπηρεσία άρχισε να με χρεώνει τρελά! :worry: Λέτε να το πήραν είδηση στη wind και να μας το έκοψαν το "κόλπο";; Τί γίνεται;:mad:

Nokia 3310 > Nokia 3100 > HTC P3300 > HTC Desire C > Lenovo A328 > Lenovo Vibe Shot

& Samsung Galaxy Note 8.0

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! για να πω την αλήθεια, δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου αυτό εδώ το τόπικ, έχω μείνει λιγάκι πίσω στις ρυθμίσεις κλπ. που γράφει στα πρώτα ποστς, με τις οποίες είχα βολευτεί μια χαρά, μέχρι που από σήμερα το πρωί, ξαφνικά η υπηρεσία άρχισε να με χρεώνει τρελά! :worry: Λέτε να το πήραν είδηση στη wind και να μας το έκοψαν το "κόλπο";; Τί γίνεται;:mad:

 

Μήπως έληξε η συνδρομή σου;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει λήξει; δεν εξηγείται αλλιώς.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
καλησπέρα παιδιά! για να πω την αλήθεια, δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου αυτό εδώ το τόπικ, έχω μείνει λιγάκι πίσω στις ρυθμίσεις κλπ. που γράφει στα πρώτα ποστς, με τις οποίες είχα βολευτεί μια χαρά, μέχρι που από σήμερα το πρωί, ξαφνικά η υπηρεσία άρχισε να με χρεώνει τρελά! :worry: Λέτε να το πήραν είδηση στη wind και να μας το έκοψαν το "κόλπο";; Τί γίνεται;:mad:

 

Μην υποτιμας την εταιρεια, το ξερει το "κολπο" εδω και καιρο.....

Link to comment
Share on other sites

Απλά Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο το logmein και δουλεύει τέλεια με το Wind Plus Non Stop...:D:D

 

Απο την οθόνη του κινητού ελέγχεις τον άλλο υπολογιστή, ή από έναν υπολογιστή που είναι συνδεμένος με το κινητό και έχει σύνδεση gwap μπορείς να ελέγξεις τους άλλους υπολογιστές;

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά, απο σήμερα όταν πάω να συνδεθώ με wind plus απο τον υπολογιστή μέσω του κινητού μου που έχω συνδέσει στην usb λαμβάνω το εξής μύνημα:

"The PPP link control protocol was terminated" ενώ απο το κινητό μπαίνω κανονικά.

εσείς συνδέεστε κανονικά ή μήπως η εταιρία άλλαξε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...