Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

egw poy exw ena k800i kai windows vista pws tha mporesw na mpo sto internet apo to laptop me tin voithia tou kinitou?

 

Χρειάζεσαι τους driver ή/και το λογισμικό της Sony Ericsson για να βλέπουν τα Windows το κινητό σου σαν modem. Αφού γίνει αυτό, απλά ακολουθείς τις οδηγίες της πρώτης σελίδας (αυτού του thread), δηλαδή φτιάχνεις μια dial-up σύνδεση που χρησιμοποιεί το κινητό-modem, username & password και κάνεις τις ρυθμίσεις για proxy στον Firefox ή Internet Explorer.

 

Φαντάζομαι το πιο δύσκολο κομμάτι είναι η σύνδεση κινητού-laptop και το λογισμικό που χρειάζεται (drivers, Κλπ). Ψάξε στο φόρουμ για άλλους χρήστες κινητών SE που το έχουν καταφέρει.

Link to comment
Share on other sites

εμένα σε όλες τις σελίδες που έχω δοκιμάσει να μπω μου βγάζει XML parsing error και από κάτω λέει τη γραμμή και τη στήλη που έχει βρει το λάθος.... και πιο κάτω παρουσιάζει έναν κώδικα που μου θυμίζει την γλώωσα C αλλά δεν είμαι και σίγουρη.....

σε όλες τις σελίδες (εκτός του google!!!!!!!) που έχω δοκιμάσει να μπω μου βγάζει αυτό το πράγμα.........:worry::worry::worry::worry:

αν βοηθάει καθόλου o browser ου χρησιμοποιώ είναι ο firefox.............

ξέρει κανείςτι μπορεί να φταίει.......???

 

βαλε οπερα ανοιγει σχεδον τα παντα οπου δεν ανοιγει η σελιδα θα πατας rep as html για firefox 2...υπαρχει ενα addon που κανει δουλεια ψαξε στις πρωτες σελιδες και θα το βρεις καθως και πως δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για το Κ810i η ιδανική λύση είναι firefox2 με force content type(addon)

 

μη ξεχασετε να ενεργοποιήσετε την συμπίεση αρχείων για καλύτερη ταχύτητα ....:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για το Κ810i η ιδανική λύση είναι firefox2 με force content type(addon)

 

μη ξεχασετε να ενεργοποιήσετε την συμπίεση αρχείων για καλύτερη ταχύτητα ....:D:D:D

 

οχι μονο για το κ810 για ολες τις συσκευες και η καλητερη λυση ειναι ο opera ποιο γρηγορος και ανοιγει σχεδον ολες τισ σελιδες εκτος https που εκει παιζει ο firefox me το add

 

πως ενεργοποιουμε τη συμπιεση αρχειων??δεν βλεπω τετοια επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο για το κ810 για ολες τις συσκευες και η καλητερη λυση ειναι ο opera ποιο γρηγορος και ανοιγει σχεδον ολες τισ σελιδες εκτος https που εκει παιζει ο firefox me το add

 

πως ενεργοποιουμε τη συμπιεση αρχειων??δεν βλεπω τετοια επιλογη...

μέσα απο το pc suite πας στην συνδεση που έχεις κάνει μετά στο κεφάλαιο 3g/gprs μετά προηγμένες ρυθμίσεις και τέλος συμπίεση εκεί πατά ενεργποίηση...

 

στα Κ810i....

Link to comment
Share on other sites

Βήμα 1) Εγκατάσταση ρυθμίσεων TIM GPRS ή TIM PLUS

Στείλτε κενό μύνημα στο 234 για να λάβετε τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Όταν έρθουν οι ρυθμίσεις στο κινητό σας ,σας συμβουλεύω να διαγράψετε το προφίλ TIM internet και να επιλέξετε ώς προφίλ java τις ρυθμίσεις TIM PLUS ή TIM GPRS.

 

Έχω στείλει εδώ και μία μέρα το sms στο 234 και δεν έχω λάβει τις ρυθμίσεις. Μήπως έχει αλλάξει ο αριθμός?

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει εδώ και μία μέρα το sms στο 234 και δεν έχω λάβει τις ρυθμίσεις. Μήπως έχει αλλάξει ο αριθμός?

 

Ναι.. Έχει αλλάξει.. Ο καινούργιος αριθμός είναι 19234..

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Έχει αλλάξει.. Ο καινούργιος αριθμός είναι 19234..

 

"Η υπηρεσία ενεργοποιείται με την αποστολή ενός δωρεάν γραπτού μηνύματος με την λέξη "PLUS" στο 19348 (για συνδρομητές συμβολαίου) και στο 19349 (για συνδρομητές καρτοκινητής) ή καλώντας το 1260 (€0,24/ κλήση)"

 

http://www.windplus.gr/offers.aspx

Link to comment
Share on other sites

...

Έπειτα, πηγαίνουμε στο PC.

...

Πάμε στον πίνακα ελέγχου και στο internet options

πάμε στην καρτέλα connections>βρίσκουμε τη σύνδεση που έχει δημιουργήσει το PC Suite με το κινητό, και αφού την τσακέρουμε, πατάμε settings.

Στο επόμενο παράθυρο, τσεκάρουμε το "Automatically detect settings"

Πιο κάτω, τσεκάρουμε το "Use a proxy server for this connection"

στο πεδίο Address βάζουμε την ΙΡ 192.168.200.10 και στο πεδίο Port βάζουμε το 9401

Τσεκάρουμε το "Bypass proxy server for local addresses"

Πατάμε στο κουμπί Advanced

 

Στο επόμενο παράθυρο, βάζουμε στο HTTP την ΙΡ 192.168.200.10 και port 9401

Πατάμε το "Use the same proxy server for all protocols"

Πατάμε ΟΚ

Στο παράθυρο που έχουμε τώρα μπροστά μας και στην περιοχή "Dial-up settings" φροντίζουμε το username μας να είναι wap και το password να είναι πάλι wap.

Πατάμε ΟΚ

 

Αν θέλουμε να χρησημοποιήσουμε τον Internet Explorer, τα πράγματα τελειώνουν εδώ. Επειδή όμως γενικά τουλάχιστον εμένα μου δημιουργησε πολλά προβήματα και δεν άνοιγε τις σελίδες, θα γράψω και τις ρυθμίσεις για τον firefox.

...

 

Μπορούμε να αποθηκεύσουμε κάπου στο κινητό τις ρυθμίσεις του proxy server (ΙP και port) και όχι στον Internet Explorer ώστε να σερφάρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Στον firefox 3 δεν μπορεί να μπει το force content.. και ο opera 9,5 δεν λειτουργεί σωστά με το κόλπο. Εγώ τα είχα κατεβάσει, έσβησα τις παλιές εκδόσεις και την πάτησα.

Προσοχή λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Στον firefox 3 δεν μπορεί να μπει το force content.. και ο opera 9,5 δεν λειτουργεί σωστά με το κόλπο. Εγώ τα είχα κατεβάσει, έσβησα τις παλιές εκδόσεις και την πάτησα.

Προσοχή λοιπόν!

ποια έκδοση opera είναι καλή?

Link to comment
Share on other sites

Στον firefox 3 δεν μπορεί να μπει το force content.. και ο opera 9,5 δεν λειτουργεί σωστά με το κόλπο. Εγώ τα είχα κατεβάσει, έσβησα τις παλιές εκδόσεις και την πάτησα.

Προσοχή λοιπόν!

κατεβασε το add on "Mr Tech Toolkit" ,κανει δεξι κλικ πανω στο incompatible add on και πατα "make compatible" και θα δουλευει μια χαρα το force content type:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έχω το Diamond. Και έχω περάσει τις ρυθμίσεις για wind + non stop και δουλεύει λουκούμι.

 

Αλλά έχω να κάνω μια ερώτηση. Έχει καταφέρει κανείς να περάσει με ssh tunneling με Pocket PuTTY ή οποιοδήποτε άλλο;

 

Σε εμένα κάνει την σύνδεση κανονικά βλέπω το pc αλλά τίποτα επιπλέον δεν γίνεται.

 

Please αν ξέρει κανένας ας με ενημέρωσει με π.μ. αν δεν θέλει να φανεί εδώ!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το νοκια 6120 και εκανα τις ρυθμισεις μεσω του pc suite του νοκια ,οπως λεει ο αρχηγος στην πρωτη σελιδα αλλα δεν συνδεετε καν ..... το pc με το κινητο συνδεετε με bluetooth και εχω λειτουργικο vista - ubuntu αλλα μονο στα vista το εχω δοκιμασει....κανεις που να εχει καποια παραπανω γνωση επι του θεματοσ???
Link to comment
Share on other sites

Στον firefox 3 δεν μπορεί να μπει το force content.. και ο opera 9,5 δεν λειτουργεί σωστά με το κόλπο. Εγώ τα είχα κατεβάσει, έσβησα τις παλιές εκδόσεις και την πάτησα.

Προσοχή λοιπόν!

 

Κατέβασε μια παλια έκδοση του Opera, εγκατέστησέ την σε ένα άλλο φάκελο από τον default του 9.5 και θα είσαι εντάξει.

 

Όλες οι παλιότερες εκδόσεις εδώ:

http://www.opera.com/download/index.dml?step=2&opsys=windows&platform=windows

Link to comment
Share on other sites

Mε opera mini υπάρχει πρόβλημα στη κωδικοποίηση σελίδων με ελληνικά;γιατί με το browser του κινητού έχω πρόβλημα,σε διάφορα φόρουμ για παράδειγμα δεν τα δείχνει τα ελληνικά σωστά.Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για να το αλλάξω αυτό;
Link to comment
Share on other sites

βαλε οπερα ανοιγει σχεδον τα παντα οπου δεν ανοιγει η σελιδα θα πατας rep as html για firefox 2...υπαρχει ενα addon που κανει δουλεια ψαξε στις πρωτες σελιδες και θα το βρεις καθως και πως δουλευει

 

Κατεβασα και εγκατεστησα το Opera 9.51 , ανοιγει καποιες σελιδες που δεν ανοιγε ο ΙΕ , αλλα σε πολλες βγαζει σφαλμα και το "rep as html" δεν δουλευει.

Καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Mε opera mini υπάρχει πρόβλημα στη κωδικοποίηση σελίδων με ελληνικά;γιατί με το browser του κινητού έχω πρόβλημα,σε διάφορα φόρουμ για παράδειγμα δεν τα δείχνει τα ελληνικά σωστά.Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για να το αλλάξω αυτό;

 

οχι δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Δοκιμασε το ειναι καλυτερο απο τους browser των κινητων και αρκετα γρηγοροτερο!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το νοκια 6120 και εκανα τις ρυθμισεις μεσω του pc suite του νοκια ,οπως λεει ο αρχηγος στην πρωτη σελιδα αλλα δεν συνδεετε καν ..... το pc με το κινητο συνδεετε με bluetooth και εχω λειτουργικο vista - ubuntu αλλα μονο στα vista το εχω δοκιμασει....κανεις που να εχει καποια παραπανω γνωση επι του θεματοσ???

 

καμια βοηθεια σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

H χρήση του opera mini χρεώνεται;Απλά το εγκαθιστώ και δουλεύει χωρίς επιπλέον ρυθμίσεις ε;

Επίσης,πήγα να κατεβάσω το gmail for mobile κ μου έλεγε ότι μπορεί να υπάρχει κάποια χρέωση.Γνωρίζει κανείς αν όντως χρεώνεται με το wind plus;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...