Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

ήθελα να πάρω αυτό το κινητό αλλά θα ήθελα να πάρω μια δευτερη γνώμη

απο κάποιον που ήδη το έχει...

υπάρχει κατι που να είναι πολύ αρνητικό??

επίσης γνωρίζω οτι είναι σχετικά παλιό κινητό,

μήπως η μοτο το αντικαταστήσει σε λίγο καιρό?

 

τέλος σε σύγκριση με το Νοκια 3230 ποιό θεωρείτε καλύτερο?

 

ευχαριστώ!

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ήθελα να πάρω αυτό το κινητό αλλά θα ήθελα να πάρω μια δευτερη γνώμη

απο κάποιον που ήδη το έχει...

υπάρχει κατι που να είναι πολύ αρνητικό??

επίσης γνωρίζω οτι είναι σχετικά παλιό κινητό,

μήπως η μοτο το αντικαταστήσει σε λίγο καιρό?

 

τέλος σε σύγκριση με το Νοκια 3230 ποιό θεωρείτε καλύτερο?

 

ευχαριστώ!

 

Κοίταξε, καλό θα ήταν να διαβάσεις το thread... Αλλά ξέρω ότι είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Θα σου πω λοιπόν συνοπτικά την προσωπική μου άποψη.

Εμένα με ικανοποιεί. Δηλαδή:

1) είναι πολύ όμορφο εμφανισιακά -κατ' εμέ καλύτερο από οποιοδήποτε smartphone

2) είναι WINDOWS MOBILE!!! Αυτό σημαίνει ότι είναι εύχρηστο και υπάρχουν ΠΑΡΑ πολλές εφαρμογές! Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 40 εγκατεστημένες και άσε πόσες έχω βρει...

3) έχει τα πάντα εκτός από ράδιο!

4) Μέσω Outlook δε θα χάσεις ποτέ επαφές, ραντεβού ή μηνύματα (με ειδικό προγραμματάκι)

Βεβαια, από την άλλη πλευρά:

Ι) η μπαταρία του μου κρατάει μόνο 2 μέρες.

ΙΙ) η κάμερα του δεν είναι τόσο καλή

ΙΙΙ) το ηχείο του παίζει δυνατά μόνο τα *.wma αρχεία, στα υπόλοιπα είναι ελαφρώς χαμηλότερο σε ένταση

 

Όσο για τη σύγκριση με 3230, επειδή το αγόρι μου το έχει και το ξέρω σχεδόν όσο το δικό μου, έχω να πω ότι τα βρίσκω και τα δύο το ίδιο καλά κινητά! Ειλικρινά δε μπορώ να σου πω κάποιο από τα δύο!

 

Αυτά από μένα! Κάνε μια προσπάθεια να βρεις και άλλες απόψεις στο thread! ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, καλό θα ήταν να διαβάσεις το thread... Αλλά ξέρω ότι είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Θα σου πω λοιπόν συνοπτικά την προσωπική μου άποψη.

Εμένα με ικανοποιεί. Δηλαδή:

1) είναι πολύ όμορφο εμφανισιακά -κατ' εμέ καλύτερο από οποιοδήποτε smartphone

2) είναι WINDOWS MOBILE!!! Αυτό σημαίνει ότι είναι εύχρηστο και υπάρχουν ΠΑΡΑ πολλές εφαρμογές! Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 40 εγκατεστημένες και άσε πόσες έχω βρει...

3) έχει τα πάντα εκτός από ράδιο!

4) Μέσω Outlook δε θα χάσεις ποτέ επαφές, ραντεβού ή μηνύματα (με ειδικό προγραμματάκι)

Βεβαια, από την άλλη πλευρά:

Ι) η μπαταρία του μου κρατάει μόνο 2 μέρες.

ΙΙ) η κάμερα του δεν είναι τόσο καλή

ΙΙΙ) το ηχείο του παίζει δυνατά μόνο τα *.wma αρχεία, στα υπόλοιπα είναι ελαφρώς χαμηλότερο σε ένταση

 

Όσο για τη σύγκριση με 3230, επειδή το αγόρι μου το έχει και το ξέρω σχεδόν όσο το δικό μου, έχω να πω ότι τα βρίσκω και τα δύο το ίδιο καλά κινητά! Ειλικρινά δε μπορώ να σου πω κάποιο από τα δύο!

 

Αυτά από μένα! Κάνε μια προσπάθεια να βρεις και άλλες απόψεις στο thread! ;)

 

Ευχαριστώ πολύ για της πληροφορίες σου,

το θέμα είναι πως ρώτησα στο πλαίσιο για το κινητό και μου είπαν πως δεν θα ξανακυκλοφορήσει!! :wacko:

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για της πληροφορίες σου,

το θέμα είναι πως ρώτησα στο πλαίσιο για το κινητό και μου είπαν πως δεν θα ξανακυκλοφορήσει!! :wacko:

κοιτα eshop http://www.eshop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000145

Link to comment
Share on other sites

To 3230 me to MPX220 den ehi shesi!! To ena einai smartfone kai to allo enaaplo multimedia thlefomo. ( diavase kapou tin perigrafi smartfone kai tha katalavis, mpori na sigrithi me P910, 9300, klp). To oti den tha to xanaferoun einai giati den poulage!! Varethikane na to vlepoune sto Stock.H motorola den einai kai poli dimofilis stin ellada & kai akomi hirotera einai windows mobile kinito, kai oi ligoi pou to agorazoun pane se qtek. Kati pai na gini me to Razor.

Den einai ashimo an xeris ti thelis. Poli kali lipsi, kali bataria, sxetika kali piotita kataskevis. An ehis mathi se nokia mallon tha metaniosis gia tin agora tou.

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις απλό κινητό παρε Νοκια

Αν θες κατι πολύ παραπάνω απο κινητο παρα smartphone!!!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αποθηκεύσω τα sms μου στο pc?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

paidia neos me to thlefono alla palios sta wm2003

thelo bohtheia giati pao na fliparo me ayto to thl

1. eno exo diplotsekarei me kosmote tis rithmiseis gia to wap otan paei na syndethei moy zitaei username pasword kai ena alo pedio poy to leei tomeas otan ta afino kena kai toy leo na proxoreisei moy bgazei minima oti den briskei th selida apo kosmote moy lene oti ta kano ola sosta kai oti aytoi den mporoyn na bohthisoyn kai prepei na milisv me motorola jereis kaneis giati to kanei

2. pao na toy balo to acrobat to opoio doyleyei sosta se ena mitac mio 168 kai moy leei oti den einai to sosto programa ti kano;;;;

3. eno tous hxous tous dikous toy tous pezei dinata otan tou bazo mp3 mmf midi gia ring to pezei psithirista

 

jero oti kapoio apo ayta poy rotao isos anaferete sto thread to opoio einai terastio kai den mporo na ta vro

an mporei kapios na boithise eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Mporei kapios na bouhthisei giati diabasa olo to bradi kai den to brisko

eno exo diplotsekarei me kosmote tis rithmiseis gia to wap otan paei na syndethei moy zitaei username pasword kai ena alo pedio poy to leei tomeas otan ta afino kena kai toy leo na proxoreisei moy bgazei minima oti den briskei th selida apo kosmote moy lene oti ta kano ola sosta kai oti aytoi den mporoyn na bohthisoyn kai prepei na milisv me motorola jereis kaneis giati to kanei

 

eyxaristo prokatabolika

Link to comment
Share on other sites

MPOREI NA MOU PEI KAPOIOS TI PREPEI NA KANW GIA NA XREISHMOPOIHSW TO INTERNET EXPLORER?(BHMA PROS BHMA EPAKRIBWS)KAI NA MPORW NA XREISIMOPOIW TO MESSENGER?

AS ME BOHTHISEI KAPOIOS!

Prota apo ola den mas les ti syndesi exeis... (Cosmote, Vodafone, TIM??) An pantos exeis cosmote, prota apo ola prepei na zitiseis eggrafos (pare til stin cosmote gia leptomereies 1212 apo kinito i 13838 apo stathero) na sou energopoiisei tin ipiresia wireless internet. Exei diafora programmata me extra pagio eno to programma wireless internet easy, den exei pagio alla einai me ogoxreosi. Tha sou dosoun apo tin etaireia analytikes plirofories. Kai meta prepei na sou dosoun tis rythmiseis gia to tilephono gia na tis peraseis. Logika meta apo ola auta tha mporeis na mpeis ston internet explorer... Elpizo na voithisa... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μερους μου.

Γνωριζει κανεις να μου πει, πως μπορω να διαχωρησω με ηχους κλησης ενα διγραμμο mpx220 ? Εννοω οτι δεν εχω βρει τροπο να εχω διαφορετικο ηχο κλησης για καθε γραμμη απο τις δυο, οπως επισης καλοδεχουμενο θα ηταν ενα προγραμμα που θα ενοποιει τα δυο inbox των μηνυματων. (το SMS Notify 2004 δεν προσφερει αυτη τη δυνατοτητα).:O

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν έχει αναφερθεί αλλά ξέρατε ότι μπορούμε να κάνουμε overclock το κινητό μας? Στο παρακάτω link μπορείτε να κατεβάσετε το αντίστοιχο προγραμματάκι και να διαβάσετε και τα σχόλια όσων το χρησιμοποίησαν.

 

http://www.howardforums.com/showthread.php?t=841534

Link to comment
Share on other sites

To 3230 me to MPX220 den ehi shesi!! To ena einai smartfone kai to allo enaaplo multimedia thlefomo. ( diavase kapou tin perigrafi smartfone kai tha katalavis, mpori na sigrithi me P910, 9300, klp). To oti den tha to xanaferoun einai giati den poulage!! Varethikane na to vlepoune sto Stock.H motorola den einai kai poli dimofilis stin ellada & kai akomi hirotera einai windows mobile kinito, kai oi ligoi pou to agorazoun pane se qtek. Kati pai na gini me to Razor.

Den einai ashimo an xeris ti thelis. Poli kali lipsi, kali bataria, sxetika kali piotita kataskevis. An ehis mathi se nokia mallon tha metaniosis gia tin agora tou.

 

Εισαι πολυ σαφης! :blink:

 

Και το 3230 και το mpx220 ειναι smartphone, αλλα με διαφοτερικα λειτουργικα. Σαν smartphone που ειναι το 3230, θα επρεπε να εχει κατι καλυτερο απο εναν παναρχαιο arm9 στα 110MHz και περισσοτερη ram απο 7Mb, επισεις εχει μονοφωνικο ηχο ...εν ετη 2006 και σχεδιασμο απαραδεκτο και κακογουστο.

 

Το p910 και το nokia 9300 που αναφερεις δεν ειναι απλα smartphones, ετσι κοντραρουν με pocketpc phones και φυσικα ειναι κατωτερα.

 

Μια ερωτηση σε καποιον που πηρε τωρα τελευταια mpx220 απο το πλαισιο, δινουν το μαυρο ή το ασημι?

Link to comment
Share on other sites

3. eno tous hxous tous dikous toy tous pezei dinata otan tou bazo mp3 mmf midi gia ring to pezei psithirista

 

Δοκίμασε με *.wma! ;)

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι; Θέλει μια φίλη μου να πάρει το MPx220. Έχω ακούσει ότι δεν το φέρνουν πια... Μήπως ξέρετε πού μπορούμε να το βρούμε;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έγραψα και στο άλλο thread για το Mpx220 αλλά δεν απάντησε κανείς...Θέλω να βρω ένα προγραμματάκι για να διαχειρίζομαι τις επαφές από την sim γιατί από ότι κατάλαβα δεν τις αντιγράφει καν (αν κάνω λάθος plz διορθώστε με)... Έχει κανείς κάτι υπ'όψιν του???
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έγραψα και στο άλλο thread για το Mpx220 αλλά δεν απάντησε κανείς...Θέλω να βρω ένα προγραμματάκι για να διαχειρίζομαι τις επαφές από την sim γιατί από ότι κατάλαβα δεν τις αντιγράφει καν (αν κάνω λάθος plz διορθώστε με)... Έχει κανείς κάτι υπ'όψιν του???

 

Υπάρχει κάτι στο gmail.. Κοίτα την υπογραφή μου για περισσότερα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

 

Να ρωτήσω κάτι γιατι ενώ τα δικά του java παιχνιδάκια τα παίζει μια χαρά όταν του βαζω με το activsynd αρχεία jar δεν παίρνει χαμπάρι.

 

Και κάτι αλλο θέλω να δώσω ένα ppc υπάρχει κανένα σημείο στο site να το βάλω σαν αγγελία

 

ευχαριστώ και καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...