Jump to content

[Επίσημο] Motorola KRZR K1


Nikos_s3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαφώς και δε θα το βάφτιζα full review αυτό που ακολουθεί μιας και δε θα ήμουν σε θέση να το κάνω ακόμα! Ωστόσο θα προσπαθήσω να σας μεταφέρω τις πρώτες προσωπικές μου εκτιμήσεις!

Χθες το απόγευμα το πήρα λοιπόοοον! Όπως σας περιέγραψα στο προηγούμενο post μου.

Εδώ όμως, να κάνω μια μικρή παρένθεση που μου έκανε κάπως εντύπωση σε σχέση με τη διάθεση της συσκευασίας του.

Όταν το πρωτοψάχναμε να το δούμε εν λειτουργία, το βρήκαμε πιο προσβάσιμο σε μαγαζί της TIM του Αιγάλεω. Μπροστά στα μάτια μας κυριολεκτικά, άνοιξε μια καινούρια συσκευασία με πολύ μεγάλη προσοχή βέβαια, αλλά σχίζοντας τελείως μια προστατευτική ζελατίνα που κάλυπτε όλο το κουτί. Μετά χρειάστηκε να κόψει και μια διάφανη ταινιούλα που κράταγε κλειστή τη μια στενή πλευρά του κουτιού. Όλη αυτή την περιγραφή την κάνω γιατί πολύ απλά, στο Πλαίσιο και δεν εννοώ μόνο στο μαγαζί του Περιστερίου απ’ όπου έκανα την αγορά τελικά αλλά σε κάθε μαγαζί Πλαίσιο που ρώταγα, είχαν της συσκευασίες όλων των κινητών γενικά χωρίς αυτήν την εξωτερική ζελατίνα! Όταν τους ρώταγα γιατί, ακόμα κι αφού τους έλεγα ότι το έχω δει με ζελατίνα μου απαντούσαν ότι έτσι παραλαμβάνουν! Δεν σας κάνει τουλάχιστον εντύπωση όλο αυτό! Γιατί άραγε; (λέω εγώ!)

 

ασε το πλαισιο παιζει το δικο του παιχνιδι που δε θα βγει σε καλο.

ζησε το σημερα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 597
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη βρε παιδιά το τηλέφωνο μέχρι χτες είχε 400+ ευρω? γιατί μόλις πριν λίγο σε διαφήμιση του Γερμανού στον ALPHA είδα να το δίνει 20 ευρώ Χ12 άτοκες δόσεις δηλαδή 240 ευρώ??? έπεσε τόσο γρήγορα ή κάτι άλλο έχω καταλάβει...συγγνώμη αν μπορείτε να μου το διευκρινήσετε
Link to comment
Share on other sites

Την εσωτερική της οθόνη μόνο μεγάλη δεν μπορείς να την πεις βέβαια. Όλα τα άλλα όμως είναι θετικά! Πεντακάθαρη, φωτεινή, κρυστάλλινη αίσθηση, ζωντανά χρώματα, ευδιάκριτες λεπτομέρειες! Δεν την έχω δει ακόμα όμως σε έντονο εξωτερικό φως όπως μιας ηλιόλουστης μέρας.

 

 

Από service που ρώτησα,η οθόνη είναι κατασκευής Τoshiba και παραπέμπει στο V3 (όχι το V3i).Iσως να είναι λίγο πιό φωτεινή από το firmware ή νεώτερου σχεδιασμού,όχι πάντως "κρυσταλλινη" σαν των Motorola συσκευών που έχουν Sharp .

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που ειδα σημερα την οθονη του δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε κιολας,εχω συνηθισει την 240*320 αναλυση και μου φαινεται παραξενη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη βρε παιδιά το τηλέφωνο μέχρι χτες είχε 400+ ευρω? γιατί μόλις πριν λίγο σε διαφήμιση του Γερμανού στον ALPHA είδα να το δίνει 20 ευρώ Χ12 άτοκες δόσεις δηλαδή 240 ευρώ??? έπεσε τόσο γρήγορα ή κάτι άλλο έχω καταλάβει...συγγνώμη αν μπορείτε να μου το διευκρινήσετε

 

αποκλειεται να επεσε,η τιμη ειναι σταθερα εκει που ηταν,μηπως το ειδες με καμια συνδεση σε κανενα προγραμμα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ίσως απαραίτητη διευκρίνιση.

 

Οι περιγραφές που κάνουμε χρησιμοποιώντας παρομοιώσεις, σχήματα λόγου κ.λ.π. σαφώς και δε μπορούν να ερμηνευτούν κατά γράμμα. Τις χρησιμοποιούμε έτσι, απλά γιατί πολλές φορές βολεύει ώστε να δημιουργήσουμε μια εικόνα από την περιγραφή μας, που δε θα στηρίζετε στις ψυχρές αποδώσεις αριθμών και απόλυτων εννοιών εν γένει. Έτσι προσεγγίζουμε, πιο ανθρώπινα την αισθητική που θέλουμε να αποδώσουμε του αντικειμένου που περιγράφουμε.

Άρα για παράδειγμα, όταν αναφέρομαι σε «βελούδινη επιφάνεια» σαφώς και δεν εννοώ κατά κυριολεξία ότι η επιφάνεια έχει... βελούδο, ούτε όταν λέω πως η εικόνα είναι «κρυστάλλινη» μπορεί να ερμηνευτεί με κάποια απολύτως λογική και μετρήσιμη μέθοδο. Είναι καθαρά η προσωπική μου αίσθηση που προκύπτει μετά από την επαφή μου με το περιγραφόμενο αντικείμενο.

Επίσης, αν πω πως έχει κρυστάλλινη εικόνα, δεν εννοώ πως οπωσδήποτε έχει και την καλύτερη ως κρυστάλλινη σε σχέση με οποιασδήποτε άλλης συσκευής.

Άλλωστε, ειδικά το θέμα της κρυστάλλινης αίσθησης, νομίζω πως είναι πια ευρύτερα γνωστό πως δεν προκύπτει καθαρά από την ίδια την οθόνη ή τους μηχανισμούς της αλλά από την ειδικά επεξεργασμένου διάφανου υλικού επιφάνεια που επικαλύπτει την οθόνη είτε με το να είναι άμεσα προσαρμοσμένη πάνω της είτε και ανεξάρτητα από αυτήν.

 

Σχετικά με το αν δείχνει λιγότερο ή περισσότερο ευχάριστα για την ανάλυση που έχει, να πω πως το σίγουρο είναι πως δείχνει πάρα πολύ ευχάριστα. Αν όμως τη συγκρίνεις με μιας αντίστοιχης ποιότητας αλλά μεγαλύτερη και σε φυσικές διαστάσεις και σε ανάλυση οθόνη, τότε σαφώς θα πέσεις σε κάποια παγίδα δεδομένου ότι ουσιαστικά συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Και το λέω εγώ που σαφώς και δε θα μπορούσα να «ζήσω» πια, με μια παρόμοιων συνολικά διαστάσεων οθόνη! Απόδειξη ότι η οθόνη της συσκευής μου είναι διαγωνίου 3,6’’, κάδρου 4/3, ανάλυση 640x480! Παρόλα αυτά, δε παύει να είμαι σε θέση να διακρίνω για την κατηγορία μιας συσκευής σα του Κ1, τα εμφανώς θετικότατα (ή και αρνητικά βέβαια) στοιχεία.

 

Όσο αφορά την τιμή από Γερμανό, δε το έχω δει ακόμα! Θα μπορούσε ενδεχομένως να ισχύσει πάντως για περιορισμένο (έως πολύ περιορισμένο) αριθμό συσκευών καθαρά σα κράχτης! Το έχει ξανακάνει και ο Γερμανός και άλλοι που έχουν την δυνατότητα για τέτοια «παιχνίδια»!

 

Να συμπληρώσω για τις ανάγκες του... review μου

 

Σχετικά με τις αποδώσεις των ενσωματωμένων ακουστικού και μικροφώνου. Θεωρώ ότι έχουν τελείως ανάποδες μεταξύ τους επιδώσεις! Δηλαδή ενώ το ακουστικό της συσκευής τα πάει περίφημα στο πως ακούς, το μικρόφωνο πρέπει να κόβει πολλές ψηλές συχνότητες με αποτέλεσμα για τον ακροατή από την άλλη πλευρά, να βγαίνει ο ήχος του Κ1 αρκετά μουντός και περιορισμένος. Καθαρός μεν αλλά δυσκολεύεσαι λίιιγο ως ακροατής του να διακρίνεις κάποια σύμφωνα.

 

Ακολουθεί συνέχεια! (εκτός αν... κούρασα)

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η διαφημιση ηταν για το προγραμμα 240 οπου εκτος απο το παγιο πληρωνεις + 20Χ12 κα8ε μηνα .τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβει κανεις?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από αυτά που διάβασα χαίρομαι που ξαναβάλανε προστατευτικό κάλυμα στο usb βύσμα.Είχε και το v180 που είχα παλιά αλλά το v360 δεν έχει κιαι μου φαίνεται ότι κάποια μέρα θα αναγκαστώ να πάω στο servis εξαιτίας του.

 

Και παρόλο που έχω να το καμαρώνω ότι η motorola φτιάχνει πραγματικά τα πιο όμορφα κινητά βλέπω ότι συνεχώς παραμελεί να δώσει και την ίδια σημασία και στο λογισμικό του κινητού.Χώρια ότι το design κοστίζει τελικά πάρα πολύ στις τσέπες μας..Πάντως εμένα δεν μου ψιλοαρέσει που είναι μακρόστενο.Προτιμώ και εγώ το σχήμα του v3 που είναι πιο πλατύ.Το κινητό πρέπει να είσαι σε θέση να το "χουφτώνεις" και όχι να φοβάσαι ότι θα σου φύγει από την παλάμη.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη συγκεκριμένη διαφήμιση του Γερμανού για το Κ1 πάντως, τυχαίνει να μην την έχω δει ακόμα κι άρα δεν έχω ιδέα πως ακριβώς το εννοεί! Λογικό ακούγεται βέβαια κι αυτό που λέει ο φίλος πριν!

 

Σχετικά με το λογισμικό του Κ1, σαφώς και δεν έχει κατορθώσει να είναι και πολύ επαναστατικό σε σχέση με τα στάνταρς της Motorola, ωστόσο είναι σχετικά βελτιωμένο σε σχέση με του V3 π.χ.. Ούτε εγώ θα μπορούσα να ζήσω με αυτό αλλά εμένα μη με παίρνεται υπόψη σας μιας κι έχω καλομάθει πια σε... άλλου τύπου συσκευές σχετικά με το λογισμικό ειδικά!

 

Πράγματι η συσκευή είναι ιδιαίτερα μακρόστενη με ότι καλό και κακό αυτό συνεπάγεται. Πάντως όσο το έβλεπα αποσπασματικά και όχι πάντως από κοντά (δηλαδή σα δικό μας), είχα κι εγώ την αίσθηση ότι ήταν κάπως περίεργο σχηματικά! Όμως όταν έρθεις σε κανονική επαφή μαζί του, παρατηρείς ότι σου αρέσει πάρα πολύ ακόμα και το ότι είναι τόσο μακρόστενο! Είναι πολύ πιο βολικό έτσι στο χέρι είτε για χειρισμό είτε και για απλό κράτημα! Σε καμία περίπτωση δηλαδή δε φοβάσαι να σου φύγει από το χέρι λόγο του σχήματος του! Ίσα ίσα μάλιστα το αντίθετο! Και μιλάω ακόμα και για αντρικά χέρια, πόσο μάλλον για γυναικεία που σίγουρα θα είναι και των περισσοτέρων ιδιοκτητών - χρηστών του!

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη συγκεκριμένη διαφήμιση του Γερμανού για το Κ1 πάντως, τυχαίνει να μην την έχω δει ακόμα κι άρα δεν έχω ιδέα πως ακριβώς το εννοεί! Λογικό ακούγεται βέβαια κι αυτό που λέει ο φίλος πριν!

 

Σχετικά με το λογισμικό του Κ1, σαφώς και δεν έχει κατορθώσει να είναι και πολύ επαναστατικό σε σχέση με τα στάνταρς της Motorola, ωστόσο είναι σχετικά βελτιωμένο σε σχέση με του V3 π.χ.. Ούτε εγώ θα μπορούσα να ζήσω με αυτό αλλά εμένα μη με παίρνεται υπόψη σας μιας κι έχω καλομάθει πια σε... άλλου τύπου συσκευές σχετικά με το λογισμικό ειδικά!

 

Πράγματι η συσκευή είναι ιδιαίτερα μακρόστενη με ότι καλό και κακό αυτό συνεπάγεται. Πάντως όσο το έβλεπα αποσπασματικά και όχι πάντως από κοντά (δηλαδή σα δικό μας), είχα κι εγώ την αίσθηση ότι ήταν κάπως περίεργο σχηματικά! Όμως όταν έρθεις σε κανονική επαφή μαζί του, παρατηρείς ότι σου αρέσει πάρα πολύ ακόμα και το ότι είναι τόσο μακρόστενο! Είναι πολύ πιο βολικό έτσι στο χέρι είτε για χειρισμό είτε και για απλό κράτημα! Σε καμία περίπτωση δηλαδή δε φοβάσαι να σου φύγει από το χέρι λόγο του σχήματος του! Ίσα ίσα μάλιστα το αντίθετο! Και μιλάω ακόμα και για αντρικά χέρια, πόσο μάλλον για γυναικεία που σίγουρα θα είναι και των περισσοτέρων ιδιοκτητών - χρηστών του!

 

Σίγουρα, ένα τηλ. του σχήματος του k1 κάθεται πολύ καλύτερα στο χέρι από ένα v3.

Απλά, οπτικά τα v3 μου αρέσει περισσότερο:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

η διαφήμιση του γερμανού είναι όπως σας την είπα δεν περνά κάτι με ψιλά γράμματα ή κάπου αλλού να το λεει ότι έχει σύνδεση εκτός και κάτι λάθος έχει γίνει (!) την είδα πάλι το Σάββατο το βράδυ μετά το δελτίο του ΑΛΦΑ ...

 

Παρεπιπτόντςω κάτοχος V3i περίπου 20 μέρες και πλέον αποφασισμένος (για λόγους που εξήγησα στο αντίστοιχο tread για το V3i) να το ΑΛΛΑΞΩ (κρίμα το Κ750ι που είχα και είπα να το αλλάξω) χτες ήμουν σε ένα club με παρέα και την κοπέλα μου. Καλά το δικό μου το ΜΟΤΟ με πρόδωσε ασύστολα στο θέμα νυχτερινής φώτο. Δίπλα μου όμως ακριβώς ήταν ένας γνωστός μου μανιώδης και φρικαρισμένος καταναλωτής κινητών (έχει αλλάξει πάνω απο 20 τηλέφωνα σε 3 χρόνια και κυκλοφορεί με 2 παρακαλώ). Είχε μαζί του το Κ1...και το LG με την κάμερα των 5ΜΡ...σας πληροφορώ ότι είδα φωτογραφίες και στα δύο (ειδικά του LG απογοητεύτηκα) πραγματικά χάλια...οι δε νυχτερινές απαράδεκτες...δυστυχώς στο θέμα η SONY είναι master of the universe !!!

Όσο για το design μια κοπελιά της παρέας μόλις το είδε το Κ1 της θύμισε διαφημιστικό της durex με δονητή...

Link to comment
Share on other sites

... χτες ήμουν σε ένα club με παρέα και την κοπέλα μου. ... Όσο για το design μια κοπελιά της παρέας μόλις το είδε το Κ1 της θύμισε διαφημιστικό της durex με δονητή...
Αυτό για τις γυναίκες πάντως, μπορεί να λειτουργεί και... θετικά! Ανάλογα την οπτική!:D

 

Είπαμε, το θέμα του τί είναι ωραίο, σε τί ζήτημα, σε ποιον και πότε, σαφώς και είναι ένα πάααρα πολύ σχετικό πράγμα τελικά! Δε παύει όμως να επικρατεί ο λεγόμενος μέσος όρος που εκεί αποσκοπούν ή θα πρέπει να αποσκοπούν οι σχεδιαστές!

Εμένα και άλλους πόσους έχω ρωτήσει που το έχουν δει από κοντά μας άρεσε και σίγουρα δε μας θύμισε αντικείμενο τέτοιας... κατηγορίας!:lol:

Δε μου λες όμως, μήπως η κρίση σας για το Κ1 ήταν τέτοια λόγο του χρόνου και του χώρου που το είδατε; Δηλαδή λες βράδυ, σε κλαμπ... ξέρω ‘γω, αν είχαν παίξει και τίποτα σφηνάκια πριν όλα μπορεί να αλλάξουν... εμφάνιση (τουλάχιστον)!:wacko:

Σαφώς και κάνω πλάκα, μη μου παρεξηγηθείς χωρίς λόγο!;)

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

COSMOS....αλίμονο δεν παρεξηγιέμαι...ίσα ίσα το γέλασα κιόλας:lol: αλλά μάλλον δεν είχε σχέση με σφηνάκια και τέτοια γιατί ήταν νωρίς (23:00) και μόλις είχε κάτσει η παρέα και αφέθηκε το Κ1 στο τραπέζι άρχισαν τα σχόλια...θα συμφωνήσω ότι το θέμα του παρουσιαστικού είναι υποκειμενικό και προφωνώς ως κριτήριο επιλογής σεβαστό για κάποιους όχι όμως για μένα (αποκλειστικά). Ως κάτοχος V3i τώρα εδώ και λίγες ημέρες αν και τα έχω χώσει αγρίως στο σχετικό φόρουμ εδώ για το V3i και με ιδιαίτερη αγάπη στο προηγούμενο Κ750ι που απλά τα "πήρα" με το ρημάδι το joystick και το πούλησα :wacko: σήμερα πήγα σε κατάστημα της Vodafone για να δω ΜΕΡΑ το Κ1 μόνος μου έτσι για το καλό...Αρκετά πιο στρογγυλεμένο, πιο στενό και μακρύ και λίγο πιο παχύ από το V3i μοιάζει πράγματι πολύ...γυναικείο σαν ένα αντίστοιχο ΝΟΚΙΑ χρυσό μακρόστενο (σαν στυλ). Τεσπά, ρώτησα τους πωλητές-πωλήτριες τι γνώμη έχουν για αγορά αυτού σε σχέση με το Κ750 ή το Κ800 της SONY...Σημείωση το Κ1 το είχε σήμερα 405 ευρώ και τα άλλα δύο που ανέφερα 199 και 395 άρα λογικά θα πρότειναν το πιο ακριβό μοντέλο και αυτό που είχαν διαθέσιμο τώρα (τα δύο SONY είχαν μικρή έλλειψη από βδομάδα παραλαβές).

Η απάντησή τους ήταν (δύο διαφορετικοί πωλητές σε διαφορετική στιγμή) ότι απλά κουστουμάρισε η ΜΟΤΟ ενα v3x λίγο διαφορετικά και ότι πραγματικά είναι της πλάκας τηλέφωνο από άποψη δυνατοτήτων. Η δε φωτογραφική μηχανή του συγκρίνεται με τις απλές VGA καμερούλες για υπολογιστή...Μετά από αυτά σκέφτηκα πράγματι μήπως δουλεύει καλύτερα ως δονητής...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ κι εγώ δεν το κρίνω ως κάτι ιδιαίτερο από άποψη δυνατοτήτων. Ούτε και κανείς άλλος απ’ όσο έχω δει! Δεν είναι και για «μπάζα» όμως και σε αυτόν τον τομέα! Έχουν προσπαθήσει αρκετά συγκριτικά με το μέγεθός του πάντα και με το ότι προέχει η εμφάνιση και το στυλ που σίγουρα περιορίζουν σε πολλές περιπτώσεις ακόμα, τις δυνατότητες μιας συσκευής. Είναι απλά, «ερωτεύσιμο» σαν αξεσουαρ - κινητό για πάρα πολύ κόσμο! Σίγουρα όχι και για όλους όμως!

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

η διαφήμιση του γερμανού είναι όπως σας την είπα δεν περνά κάτι με ψιλά γράμματα ή κάπου αλλού να το λεει ότι έχει σύνδεση εκτός και κάτι λάθος έχει γίνει (!) την είδα πάλι το Σάββατο το βράδυ μετά το δελτίο του ΑΛΦΑ ...

 

Παρεπιπτόντςω κάτοχος V3i περίπου 20 μέρες και πλέον αποφασισμένος (για λόγους που εξήγησα στο αντίστοιχο tread για το V3i) να το ΑΛΛΑΞΩ (κρίμα το Κ750ι που είχα και είπα να το αλλάξω) χτες ήμουν σε ένα club με παρέα και την κοπέλα μου. Καλά το δικό μου το ΜΟΤΟ με πρόδωσε ασύστολα στο θέμα νυχτερινής φώτο. Δίπλα μου όμως ακριβώς ήταν ένας γνωστός μου μανιώδης και φρικαρισμένος καταναλωτής κινητών (έχει αλλάξει πάνω απο 20 τηλέφωνα σε 3 χρόνια και κυκλοφορεί με 2 παρακαλώ). Είχε μαζί του το Κ1...και το LG με την κάμερα των 5ΜΡ...σας πληροφορώ ότι είδα φωτογραφίες και στα δύο (ειδικά του LG απογοητεύτηκα) πραγματικά χάλια...οι δε νυχτερινές απαράδεκτες...δυστυχώς στο θέμα η SONY είναι master of the universe !!!

Όσο για το design μια κοπελιά της παρέας μόλις το είδε το Κ1 της θύμισε διαφημιστικό της durex με δονητή...

Αν αυτός που αναφέρεις θεωρείται μανιώδης χρήστης, τότε εγώ μάλλον έχω κλείσει θέση στο Δαφνί!

Έχω 45 κινητά (το 45ο είναι από την Παρασκευή το Κ1), όλα σε άριστη κατάσταση με τα αξεσουάρ τους και κυκλοφορώ με 5 (άκου 2, πολύ πίσω είναι)! Φυσικά το Κ1 δεν αγοράστηκε για τις δυνατότητές του, αλλά για την εμφάνιση και την ποιότητα κατασκευής. Εντούτοις, προσφέρει πολύ περισσότερα από το Nokia 8800 που έχει και τη διπλάσια τιμή, αλλά και για μένα είναι υποδεέστερο αισθητικά, αλλά και χρηστικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Review και από το mobile-review.com

http://www.mobile-review.com/review/motorola-krzr-k1-en.shtml

 

στο τελος αυτου του review αναφερει το εξης : SAR value for the model is 1.39 W/kg.

 

 

Eιναι σωστο αυτο? και αν ειναι τοτε...δεν ειναι πολυ (μα παρα πολυ) υψηλο? :worry:

Link to comment
Share on other sites

στο τελος αυτου του review αναφερει το εξης : SAR value for the model is 1.39 W/kg.

 

 

Eιναι σωστο αυτο? και αν ειναι τοτε...δεν ειναι πολυ (μα παρα πολυ) υψηλο? :worry:

Αν ισχύει είναι εξαιρετικά υψηλό. :worry:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΗΡΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΤΟΡΟΛΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΡΑΦΗ ΣΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΕΙΜΕΝΟΥ ΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΕΑΝ ΓΙΝΕΤΕ,ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΗΡΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΤΟΡΟΛΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΡΑΦΗ ΣΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΕΙΜΕΝΟΥ ΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΕΑΝ ΓΙΝΕΤΕ,ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!!

Με γειά το krzr! :)

 

Την αναφορά πρέπει να τη βάζεις κάθε φορά εσύ,δε γίνεται να είναι ενεργοποιημένη μόνιμα.

 

Mε τη σύνταξη τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις;Είναι διαφορετική από nokia κτλ αλλά θα το συνηθίσεις.

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΟΝΙΜΑ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ?ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΡΑΦΗ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΗΤΑΝ Η ΝΟΚΙΑ Η ΕΡΙΚΣΣΟΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΜΟΤΟΛΟΡΑ,ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΡΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ 400ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΕ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΤΩΝ 200 ΕΥΡΩ (ΠΧ Κ750ι).ΑΜΑ ΒΡΕΙ Η ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΧ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ,ΘΑ ΤΟΥ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣ.
Link to comment
Share on other sites

Nαι φίλε μου αλλά δεν εξηγείς ποιο είναι το πρόβλημά σου με τη σύνταξη των μηνυμάτων. Μπορείς να ενεργοποιήσεις το itap και να γράφεις "έξυπνα", αντίστοιχα με το Τ9 αλλά πιο προηγμένα. Από κει και πέρα όλα είναι θέμα συνήθειας.

Για την αναφορά δε γίνεται τίποτα ούτε με προγραμματισμό ούτε με άλλο τρόπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοεί ο φίλος ότι δε σε ειδοποιεί με τίποτα για το πέρασμα σε SMS2 από SMS1 o μετρητής γραμμάτων οπότε να χρεώνεσαι διπλά? Αυτό στο K750i υπήρχε (δοξασμένο τηλέφωνο καταραμένο joystick...)
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, όσοι το έχετε ήδη, πώς αξιολογείται ως τώρα το σήμα του με το δίκτυο κινητής; Είναι ικανοποιητικό ή μήπως ζορίζετε περισσότερο απ’ όσο πρέπει ακόμα δηλαδή και στα όχι και τόσο δύσκολα όπως π.χ. μέσα από αμάξι, μέσα από εσωτερικό δωμάτιο διαμερίσματος πολυκατοικίας κλπ; Ρωτάω γιατί μου έχει δημιουργηθεί μια τέτοια υποψία ως τώρα χωρίς αυτό να σημαίνει πως αποκλείετε να είναι απλώς συγκυριακό.

Να διευκρινίσω πως μιλάω για Αθηναϊκές περιοχές με Cosmote από πλευράς μου.

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

... ΟΙ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΡΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ 400ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΕ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΤΩΝ 200 ΕΥΡΩ (ΠΧ Κ750ι) ...
Φίλε μου, καλό θα ήταν...

 

1.) Να γράφεις με πεζά (μικρά) γράμματα μιας και τα κεφαλαία...

 

α) Σημαίνουν από παλιά φωνές μέσα σε forums, ircs, chats κλπ. Πράγμα που σίγουρα δε θες ούτε εσύ.

β) Είναι περισσότερο κουραστικά στην ανάγνωση. Γι αυτό και τα περισσότερα κείμενα γράφονται όπως ήδη ξέρουμε δηλαδή με μικρά γράμματα. Μόνο οι τίτλοι συνηθίζονται σε κεφαλαία όχι το απλό κείμενο.

γ) Πιάνουν άσκοπα περισσότερο χώρο σαν εικόνα στο χώρο της οθόνης του αναγνώστη τους.

2) Να μην απορρίπτεις και κυρίως να μην κατηγορείς με το παραμικρό το οτιδήποτε. Τουλάχιστον όχι πριν να είσαι σίγουρος ότι το γνωρίζεις πια ικανοποιητικά και άρα αυτό που θα πεις θα έχει και περισσότερες πιθανότητες να ισχύει. Διαφορετικά, ρισκάρεις πολύ να χάσεις τουλάχιστον την αξιοπιστία σου απέναντι σε αυτούς που απευθύνεσαι.

 

3) Να μην συγκρίνεις έτσι εύκολα και απροβλημάτιστα τα πάντα μεταξύ τους και μάλιστα στα πάντα τους. Δηλαδή, ναι μεν κινητά είναι και τα δυο (K1 & K750i) και σαφώς έχουν πάρα πολλά σημεία σύγκρισης και μπορεί μάλιστα να έχεις δίκιο στο ότι η Χ συσκευή είναι καλύτερη σε κάποια ζητήματα από την Υ, όμως δεν αρκεί αυτό για να φτάσεις να κρίνεις και την τιμή. Υπάρχουν πολλά ζητήματα που συμβάλουν στη διαμόρφωση τιμής για κάθε πράγμα που έχει τιμή. Δεν είναι μόνο κάποια τεχνικά στενά χαρακτηριστικά που τυχαίνει να μπορεί να είσαι σε θέση να δεις κάπως και άρα να τα κρίνεις,

 

Στα λέω αυτά γιατί απλά παρατήρησα να με ενοχλούν κάπως και δεν νομίζω να υπάρχει ουσιαστικός λόγος να ισχύουν ή έστω να δείχνουν κάπως έτσι.

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...