Jump to content

[Οδηγός] Μετατροπή του K750i σε W800i!


kostastnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια! Εδω και μερες παιδευομαι να κανω αναβαθμιση ενα W800i μεσο του site τις ericsson και οταν το συνδεω με πατημενο το πληκτρο C το βρισκει ο υπολογιστης ως flashaki και ανοιγει το κινητο, το δοκιμασα και χωρις καρτα μνημης και παλι τα ιδια!!!

Ξερει κανεις τιποτα για αυτο??????:O :O :O :O

p.k.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 352
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω το εκανα w800 αλλα παρουσιαζε κολληματα .. πως θα γυρισω τωρα αυτη που ειχε ?προσπαθω απο το update service της ericsson αλλα τελειωνει και μου λεει προβλημα διαμορφωσης επικοινωνηστε κλπ :(:(
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος που εχει flasharei το cid 49 κινητο του να μου δωσει το msn του να με βοηθησει γιατι εχω προβλημα...το εκανα λαθος και μου βγαζει κατι errors,βασικα δεν μπορω να καταλαβω τι κανω σε αυτο το σημειο

 

3)Ανοίγετε το xs++ φλασάρεται πρώτα το MAIN.Κλείνεται το xs αποσυνδέεται το τηλ,βγάζετε καλώδιο και μπαταρία.Ανοίγεται πάλι το πρόγραμμα και τώρα φλασάρεται το EMEA.Αφού τελειώσει κλείνεται το xs αποσυνδέεται το τηλ,βγάζετε καλώδιο και μπαταρία.Ανοίγεται πάλι το πρόγραμμα,συνδέεται το τηλ. και τώρα επιλέγεται:CUSTOMISE FILE,επιλέγεται w800i και EMEA_3

 

flashara το main αλλα μετα τι κανω δηλαδη εδω τι ενοει ο efrai ''Ανοίγεται πάλι το πρόγραμμα και τώρα φλασάρεται το EMEA''?

 

 

edit

οταν μου βγαζει το μυνημα ''Σφαλμ.διαμορφ.επικοινωνηστε με το λειτουργο του δικτυου η το κεντρο υπηρεσ.'' πως μπορω να το φτιαξω?

Link to comment
Share on other sites

xanakane to pali.kai go to idio eixa pathei to ekana 2-3 fores(giati kati eixa kanei lathos mallon)kai einai super tora.re pedia exei kaneis kana programa na pezei wma to w800i?
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει πολες φορες απο το πρωι αλλα δεν εχει φτιαξει....να σας πω τι κανω για να μου πειτε μηπως εχω κανει κατι λαθος

 

1)ανοιγω το Phone-XS V2.exe

2)παταω start και συνδεω το τηλεφωνο

3)βαζω το main file το W800_R1BC002_MAIN_EU_EMEA_RED49.bin και στο flash file system το flassmanfsw800cid49new.bin

4)επιλεγω costumize file system και βαζω στο phone model w800 και στο αλλο emea_3

και παταω flash

μετα βγαζω μπαταριες και καλωδια αλλα τιποτα...η θα μου βγαλει το λαθος που σας ειπα η δεν θα ανοιγει το κινητο καθολου οπου το φτιαχνω ξαναβαζοντας το main file αλλα χωρις να πατησω costumize file system

 

 

 

ακυρο παιδια...τελικα το εφτιαξα

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και εγω οπως περιγραφετε προηγουμενος αλλα μου σβηνει το κινητο καμια 5 φορες την ημερα σαν να το βγαζω απο την μπαταρια.

Τι μπορω να κανω?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοιπόν επειδή βλέπω ότι ακόμα κάποιοι ασχολούνται με την αναβάθμιση του κ750i θα ξανα ανεβάσω τους οδηγούς στο rapidshare. Επειδή κατέστρεψα το k750i εδώ και καιρό πλέον δεν μπορώ να σας βοηθήσω σε οποιοδήποτε πρόβλημα. Σας παρακαλώ να μην στέλνετε pm ή email γιατί όπως είπα δεν έχω πλέον k750i.

 

ΥΓ. Τρίτος οδηγός δεν θα υπάρξει. Είχα ξεκινήσει, αλλά στο σημείο που έφτασα είναι αδύνατο για κάποιον να συνεχίσει.

 

ΥΓ2. Για όσους έχουν CID49 επίσης δεν μπορώ να βοηθήσω καθώς σταμάτησα να ψάχνω άλλο για updates.

 

Αυτοί οι σύνδεσμοι θα ισχύουν για άλλους 6 μήνες τουλάχιστον.

 

1ος Οδηγός: Οδηγίες για την αναβάθμιση του K750i σε W800i

 

2ος Οδηγός: Οδηγίες για την εγκατάσταση διάφορων βελτιώσεων(patch)

 

1ο Αρχείο: Περιέχει τα αρχεία που θα χρειαστείτε για τιτον 1ο οδηγό

 

2ο Αρχείο: Περιέχει τα αρχεία που θα χρειαστείτε για τον 2ο οδηγό

 

Να προσθέσω κάτι ακόμα. Όσοι χρησιμοποιήσατε το patch για να ακούτε ράδιο χωρίς handsfree θα παρατηρήσατε ότι δεν πιάνει κανένα σταθμό. Αν όμως βραχυκυκλώσετε με κάτι σιδερένιο (τσιμπιδάκι, συνδετήρα, κλειδιά κτλ) το 2ο λαμάκι από αριστερά προς τα δεξιά τότε θα πιάνεται πολλούς σταθμούς!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Παιδιά προσπαθώ να κάνω debranding το SEK750i του γιου μου. Προσπαθώ να βρώ τα links του rapidshare και δεν μπορώ. Κάθε βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση κρίσεως...

το k750 cid 49

είναι καλύτερο να patchαριστεί ή να μετατραπεί σε w800?

η μουσική δεν με πολυενδιαφέρει

κυρίως η ποιότητα της εικόνας με νοιάζει και να βγάλω το menu της Voda

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να κάνω debranding το SEK750i του γιου μου. Προσπαθώ να βρώ τα links του rapidshare και δεν μπορώ. Κάθε βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ

 

se evxaristw poly

 

Paidia den mporo na katevaso ton odigo apo to rapidshare.Mou leei file not found....:mad:
http://scottas.4shared.com/

code:scottas

o φίλος τα έχει όλα!!!

 

ερώτηση κρίσεως...

το k750 cid 49

είναι καλύτερο να patchαριστεί ή να μετατραπεί σε w800?

η μουσική δεν με πολυενδιαφέρει

κυρίως η ποιότητα της εικόνας με νοιάζει και να βγάλω το menu της Voda

 

αξίζει πραγματικά τρομερές αλλαγές!!!η ποιότητα νομίζω παραμένει ίδια καλύτερη αναπαραγωγή και φεύγει το vf menu!!!;):):D:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

μπορει κάποιος να μου ανεβάσει ότι αρχειο χρειάζεται για να flasharo το W800i!!??και κανα patch μαζι και flash mneu!!:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

μπορει κάποιος να μου ανεβάσει ότι αρχειο χρειάζεται για να flasharo το W800i!!??και κανα patch μαζι και flash mneu!!:)

 

στο παραπάνω post μου αναφέρω που να πας!εκεί τα έχει όλα!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

παιρνει flash menu κοιτα εδώ http://www.youtube.com/watch?v=2nY-ZpH7Bm8;)!!!εκει τα εχει όλα αλλα όχι για w800!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να μου δόσει όλα τα αρχεια που χρειάζονται για να patharo το κινητο μου??:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pedia kalispera xronia polla kali xronia! Molis epese sta xeria mou ena k750 mauro(den kserw an exei sxesi to xrwma) kai arxisa na psaxnw sto web gia firmware kai patches. To pio endiaderon pou vrika einai to flsharisma se w800 alla o odigos tou davinci thelei lefta gia na ksekleidwseis to programa pou to kanei. Episis psaxnontas vrethika edw egina melos kai dokimasa to prwto post to link gia rapshare alla de douleuei. Episis katevasa olo to iliko tou scottas alla pali tipota. De kserw pws na paiksw me ta *.bin... Opoios goustarei, kserei kai thelei na voithisei na min plirwsw sto 9volto i tous Davinci team pls as to kanei... thx!

 

 

Ok me user name 5555 kai passwoed 5555 to client.exe apo Davinci sou deixnei to CID. Se mena einai to Cid 36 pou simainei apo oti katalava oti einai xamilo to epipedo kleidwmatos tou kinitou mou. Psaxnw gia na klekleidwsw to programa...

Link to comment
Share on other sites

Pedia kalispera xronia polla kali xronia! Molis epese sta xeria mou ena k750 mauro(den kserw an exei sxesi to xrwma) kai arxisa na psaxnw sto web gia firmware kai patches. To pio endiaderon pou vrika einai to flsharisma se w800 alla o odigos tou davinci thelei lefta gia na ksekleidwseis to programa pou to kanei. Episis psaxnontas vrethika edw egina melos kai dokimasa to prwto post to link gia rapshare alla de douleuei. Episis katevasa olo to iliko tou scottas alla pali tipota. De kserw pws na paiksw me ta *.bin... Opoios goustarei, kserei kai thelei na voithisei na min plirwsw sto 9volto i tous Davinci team pls as to kanei... thx!

 

 

Ok me user name 5555 kai passwoed 5555 to client.exe apo Davinci sou deixnei to CID. Se mena einai to Cid 36 pou simainei apo oti katalava oti einai xamilo to epipedo kleidwmatos tou kinitou mou. Psaxnw gia na klekleidwsw to programa...

Καλησπέρα!Καλωσήρθες και καλή χρονιά!Θα σου πρότεινα να ψάξεις στο ίνετρνετ K750 to W800...Επίσης,καλό θα ήταν να διαβάσεις πρώτα πολύ καλά το υλικό που θα μαζέψεις και όταν είσαι έτοιμος,προχωράς!

Link to comment
Share on other sites

Loipon. molis to flashara -xrisimopoiisa ton odigo tou "kostasTNT"- respect sto palikari poli kali douleia. einai apisteuto to mauro xrwmataki tou kinitou molis anoigei portokali kai leei "walkman"...

Mias kai eimai edw mipws kserei kaneis ti paizei me tous drivers tis cameras? anavathmizete?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Αγόρασα ένα κ750 100ευρώ και θέλω σαν τρελός να το αναβαθμήσω σε w800!CID36 όλα καλά!!!το πρόβλημά είναι ότι δεν ξέρω να χειρίζομαι καλά το far:(απ'ότι κατάλαβα ούτε καν να το εγκαταστήσω σωστά δε τα κατάφερα!:Oμήπως κάποιος θα μπορούσε να μου δώσει τα αρχεία για xs++ που το έχω ξαναδουλέψει το πρόγραμμα και να μου πει με ποια σειρά να τα τοποθετήσω????:worry:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Αγόρασα ένα κ750 100ευρώ και θέλω σαν τρελός να το αναβαθμήσω σε w800!CID36 όλα καλά!!!το πρόβλημά είναι ότι δεν ξέρω να χειρίζομαι καλά το far:(απ'ότι κατάλαβα ούτε καν να το εγκαταστήσω σωστά δε τα κατάφερα!:Oμήπως κάποιος θα μπορούσε να μου δώσει τα αρχεία για xs++ που το έχω ξαναδουλέψει το πρόγραμμα και να μου πει με ποια σειρά να τα τοποθετήσω????:worry:

 

 

Den exw idea apo xs++. O odigos tou kostasTnt einai poli kalos. Mesa se auto to thread einai psaxto ligo... :D kai kanei gia cid36

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Μετατροπή του K750i σε W800i!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...