Jump to content

[Οδηγός] Μετατροπή του K750i σε W800i!


kostastnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 352
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, έτοιμος και ο δεύτερος οδηγός.

 

Περιγράφει αναλυτικά όλα τα patches που κυκλοφορούν και περιέχει οδηγίες για το πως να τα εγκαταστήσετε. Επίσης περιέχει το link για να κατεβάσετε τα patches.

 

Κατεβάστε τον δεύτερο οδηγό από εδώ.

 

sorry που κάνω παραθεση post 1,5 χρονου,αλλα επειδή το link εχει λήξει,θελω να ρωτησω αν εχει ανεβει πουθενα αλλου γιατί θελω να τα περασω στο κινητο μου...!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες,τί σας έχω,τί σας έχω?Με αυτό ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΤΟ MEDIA PLAYER ΣΑΣ!Καλή σας διασκέδαση!:) :D

 

Υ.Γ.Το 'κανα κι είναι τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μετέτρεψα το k750i μου σε w800i......!!!!

 

αν και πήγε η ψυχή μου στην Κούλουρη μια στιγμή.....γιατί δεν άνοιγε......:cry: :cry: :cry:

 

 

 

Να τι έκανα, για όποιον ενδιαφέρεται (για k750i, cid49, VL, red):

 

1. Κατέβασα το rar αρχείο του patricdrd

 

(http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=151950&page=10)

 

2. Κατέβασα το xs++ (http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=6805) και

 

3. Ακολούθησα τις οδηγίες του efrai (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=151950&page=10),

 

με τις εξής διαφορές στην όλη διαδικασία.

 

 

α. Όπως αναφέρει κάπου και ο kaligator, όταν πήγα να flashαρω το main, έβγαζε error στο τελευταίο block.

Οπότε ανοίγουμε το gslide15, στο flashfile βάζουμε το main και πατάμε process...

Το output αρχείο που προκύπτει είναι πλέον το νέο main και αυτό φλασάρουμε.

 

β. Όταν τελείωσα ολόκληρη τη διαδικασία, πήγα να ανοίξω το κινητό αλλά αυτό...τίποτα, σαν να μην είχε

καν μπαταρία....Οπότε ξαναφλάσαρα το προηγούμενο main...και εγένετο w800i.

 

Σημείωση: Σε αντίθεση με όσα είχα διαβάσει στο forum, μετά τη μετατροπή, το μενού του παρέμεινε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ελληνικό...:worry: :worry:

χωρίς να κάνω τίποτα επιπλέον....

Link to comment
Share on other sites

κατευθειαν στο ψητο ! Εχω χρησιμοποιησει τα παραπανω προγραμματα με διαφορα firmware καθε φορα.Ολα πηγαν μια χαρα! δλδ εβαζα για k750ι? ειχα k750i ,εβαζα για w800 ? ειχα w800,εβαζα Ελληνικα ειχα ελληνικα. ΑΛΛΑ καθε φορα που βαζω το pin και παει να ανοιξει μου βγαζει το μηνυμα ''configuration error.Please contact your network operator or service center.''

Και ρωτω τα μεγαλα μυαλα (γλυψιμο) αυτου του forum , ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ή μαλλον τι κανω λαθος? Σας παρακαλω πειτε μου κατι για να δουλεψει και ας μην ειναι w800 ας ειναι μαμα...

 

Το κινητο ειναι cid49 red με το r1bc002

Link to comment
Share on other sites

:cry: :cry: Παιδια σας παρακαλω οποιος ξερει ας μου απαντησει για το προβλημα μου. Ειμαι δευτερη μερα χωρις κινητο... pleaseeeee

 

 

ή με mail στο--> MARIOKAN@OTENET.GR

ή να με βαλει στη λιστα του messenger--> marios_kan@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις customizing με το xs++.Θα σε συμβούλευα να μη το κάνεις με το Far γιατί το παθα κι εγώ και το ηλίθιο το Far μου περνούσε τα πιστοποιητικά δήθεν και το ξανακανε το κινητο!Οπότε το κανα με το xs++(είναι χρονοβόρο βέβαια,μπορεί να πάρει 2 ώρες)και έγινε!Το μόνο που θα κάνεις είναι να φορτίσεις πλήρως το κινητό,να ανοίξεις το πρόγραμμα,να συνδέσεις το κινητό,και έχει μια επιλογή "Customizing".Πατάς το "Customize firmware(κάπως έτσι το λέει)",επιλέγεις το μοντέλο κινητού(βάλε W800i),το region με το οποίο έκανες την αλλαγή(για παράδειγμα ΕΜΕΑ_3,αν δεν το ξέρεις το 'χει στο όνομα του αρχείου main),πατάς Flash χωρίς να βάλεις fs και main,περιμένεις ώσπου να σου πει "Customizing succsesful,unplug the phone now",ανοίγεις το κινητό,βάζεις κωδικό και είσαι άρχοντας!!!:) :D :happy: ΠΡΟΣΟΧΗ:Αν στη διάρκεια της διαδικασίας σου πει "This loader is LOCKED error code=30",μην πανικοβληθείς,θα το λέει μέχρι να το ξεκλειδώσει!Κάντο και πες αποτελέσματα!!!:)
Link to comment
Share on other sites

κατευθειαν στο ψητο ! Εχω χρησιμοποιησει τα παραπανω προγραμματα με διαφορα firmware καθε φορα.Ολα πηγαν μια χαρα! δλδ εβαζα για k750ι? ειχα k750i ,εβαζα για w800 ? ειχα w800,εβαζα Ελληνικα ειχα ελληνικα. ΑΛΛΑ καθε φορα που βαζω το pin και παει να ανοιξει μου βγαζει το μηνυμα ''configuration error.Please contact your network operator or service center.''

Και ρωτω τα μεγαλα μυαλα (γλυψιμο) αυτου του forum , ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ή μαλλον τι κανω λαθος? Σας παρακαλω πειτε μου κατι για να δουλεψει και ας μην ειναι w800 ας ειναι μαμα...

 

Το κινητο ειναι cid49 red με το r1bc002

Κανε οτι σου ειπε ο hill μονη διαφορα ειναι οτι μπορεισ να το κανεις με breakin δηλαδη οταν πας να κανεις customize κανε με breakin.Θα εχεις τελειωσει σε 2 λεπτα το πολυ.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

αυτό το κάνεις με το far?να,αυτή τη στιγμή πέρασα τα πιστοποιητικά και έβγαλε το κιν σφάλμα και το κάνω bruteforcee
Link to comment
Share on other sites

Χθες ολο το απογευμα εκανα customizing με το xs++ και ειχε κολλησει στο FS actination.Please wait... για κανα 6ωρο... το σταματησα το εκανα ξανα και ξανα και δεν γινοταν τιποτα...

 

Εως που σημερα (πριν καμια ωρα) κατεβασα το Phone-XS V2.01 Beta package και μεσα σε ενα δεκαλεπτο μου βγαζει ενα done ! και μου ζηταει να αποσυνδεσω το κινητο. Το βγαζω και προς μεγαλη μου εκπληξη δουλευε!!Οταν πρωτοανοιξε μου εβγαλε και το παρακατω logo αρκετα ωραιο!

 

Τωρα ειμαι ΟΚ αλλα θα ψαξω για το πως αλλαζουν τα μενου.media player κτλ αν ειναι λετε πως μπαινουν και σε εμας τα ταπεινα ανθρωπακια:)

 

AAA και ενα μεγαλο Ευχαριστω σε ολους σας

Link to comment
Share on other sites

κοιτα στο ποστ μου στην προηγουμενη σελιδα εχει μεσα και οδηγιες
Link to comment
Share on other sites

Πώς καταλαβαίνουμε ότι το κινητό μας k750i μπορεί να αναβαθμιστεί σε w800i;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες,τί σας έχω,τί σας έχω?Με αυτό ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΤΟ MEDIA PLAYER ΣΑΣ!Καλή σας διασκέδαση!:) :D

 

Υ.Γ.Το 'κανα κι είναι τέλειο!

 

 

Πως το περναμε αυτο? με το far?

Link to comment
Share on other sites

ναι,ή με το xs++

 

 

Και για πες μου σε παρακαλω τι περναμε, το rar οπως το εδωσες? Τους επιμερους φακελους οταν το ξεζιπαρεις, ή τα αρχεια που ειναι μεσα σε αυτους τους φακελους?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα λινκς της πρώτης σελίδας έχουν λήξει.

 

Μπορεί να κάνει κάποιος την καλή??

 

Υ.Γ. για VL Κ750 ισχύουν??

 

Πήγαινε στο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=151950&page=10.

Έχει εκεί link -στο post του patrickdrd- για να κατεβάσεις ότι χρειάζεσαι...

 

Και το δικό μου VL ήτανε και έγινε w800i ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.

Δες το post μου στην προηγούμενη σελίδα...

Link to comment
Share on other sites

Σπερες.

Μολις εκανα τη "μεταμορφωση" με οδηγιες&αρχεια απ'το http://www.topsony.com, μιας και με τα ελληνικα αρχεια μου εβγαζε fail στο XS.

Οποτε θυσιασα τα ελληνικα fonts.

Ερωτηση: Ποια ειναι η μοντα για να ανοιγω και το ραδιοφωνο ανεξαρτητα,οπως γινεται με το media player (music only) ?

Απαιτειται κι ενα αρχειο για να γινει η διαδικασια αυτη.Μπορω να το βρω καπου?

Link to comment
Share on other sites

Σπερες.

Μολις εκανα τη "μεταμορφωση" με οδηγιες&αρχεια απ'το http://www.topsony.com, μιας και με τα ελληνικα αρχεια μου εβγαζε fail στο XS.

Οποτε θυσιασα τα ελληνικα fonts.

Ερωτηση: Ποια ειναι η μοντα για να ανοιγω και το ραδιοφωνο ανεξαρτητα,οπως γινεται με το media player (music only) ?

Απαιτειται κι ενα αρχειο για να γινει η διαδικασια αυτη.Μπορω να το βρω καπου?

Aν δεν μπορεις να το κανεις απευθειας , προσθεσε την γλωσσα χρησιμοποιωντας το Far Manager

http://www.iprotebe.cz/download/w800_Language_EMEA_3.rar.html

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=151950&page=10.

Έχει εκεί link -στο post του patrickdrd- για να κατεβάσεις ότι χρειάζεσαι...

 

Και το δικό μου VL ήτανε και έγινε w800i ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.

Δες το post μου στην προηγούμενη σελίδα...

 

 

Ευχαριστω για τις οδηγίες, μολις βρω χρόνο θα το ψάξω και θα το κάνω.

(αφου βέβαια πρώτα βρω τι CID έχω:wacko: )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Aν δεν μπορεις να το κανεις απευθειας , προσθεσε την γλωσσα χρησιμοποιωντας το Far Manager

http://www.iprotebe.cz/download/w800_Language_EMEA_3.rar.html

 

Cheers. Μολις κατεβασα το "far manager" και το αρχειο rar

Ποια ειναι η διαδικασια για να κανω την προσθηκη?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Μετατροπή του K750i σε W800i!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...