Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5200 & 5300


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το 5300, αλλά έχω ένα μικρό προβληματάκι! Για εμένα έχει μεγάλη σημασία ο μέγιστος αριθμός επαφών, ρώτησα σε ένα κατάστημα και μου είπαν 500, ενώ σε κάποια διαφημιστικά λέει 1000. Μπορείτε να με κατατοπίσετε;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει δυναμική μνήμη, που πρακτικά σημαίνει ότι δουλεύει με ποσοστό πληρότητας... χωράει λοιπόν τουλάχιστον 1000 επαφές με τα διάφορα πεδία τους για να φτάσει στο 100%... έχω αυτή την στιγμή 977 και είναι στο 94%... :happy:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει ο ξαδερφος μου ενα 5200 αγορασμενο πριν δυο μηνες !! εδω και μερικες μερες καποιες στιγμεσ δεν δουλευουν καθολου τα κουμπια στο πληκτρολογιο !! Μηπψς ξερετε τι μπορει να φταιει ? το εχει αντιμετωπισει και καποιος αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Ναι η κοπέλα μου, κατα καιρους σταματουσαν συγκεκριμένα πληκτρα. ηθελε σφαλιαρεσ για να φτιαξει για λιγο. Τελικά το πήγε service. :(

Προσοχη στο PIN μπορείς να καταλήξεις να το πληκτρολογισεις λάθος και το κλειδωσεις.. Αν δεν τον καταλάβεις και δωσεις PUK παει η καρτα.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μηπως γνωριζει κανεις αν γινεται να αφαιρεσω απο την κατασταση αναμονης τις

μπλε μπαρες πανω και κατω(backroung του λογοτυπου,σταθμη μπαταριας,ενδειξη σηματος...κτλπ)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα πρόβλημα στο 5200 μου, το service με ενημέρωσε πως δεν ισχύει η εγγύηση, καθώς η πλακέτα ήταν χτυπημένη...(!!!)

Δεν έχω ανοίξει το τηλέφωνο φυσικά αλλά δεν με εκπλήσει η άποψη του service, καθώς όσοι το έχετε, θα παρατηρήσετε πως κάτω από το πληκτρολόγιο (στο σασί δηλαδή του τηλεφώνου), το όλο σύστημα ανοίγει με ένα απαλό τράβηγμα με το δάχτυλο.

Μπορείτε πολύ εύκολα να δείτε την πλακέτα, το πληκτρολόγιο κλπ κι αυτό διότι δεν έχει προβλεφθεί καμία μα καμία βίδα να στηρίζει το σασί και να προστατεύει το εσωτερικό του τηλεφώνου. Οπότε, αν η πλακέτα δεν ήταν χτυπημένη, θα ταν η υγρασία που θα χε εισχωρήσει στη συσκευή και πάει λέγοντας.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

ΜΗπως ξερετε αν για να συνδεσω το 5200 με το PC χρειαζομαι κ λογισμικο εκτος απο το καλωδιο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τις συντομευσεις μενου/Ρυθμισεις/Εμφανιση/Ενεργη αναμονη

Για τα πανω και κατω πρεπει να φταιει το Θεμα. Αλλαξε το η επεξεργασου το με το Νοκια S40 Theme Studio 2.2

 

 

 

Pou 8a bre to programma ayto (ayto gia ta themata leo)...?

 

kai allh mia erwthsh: exw to kinhto molis 2 ebdomades h o8onh tou gratsounistike para poly eukola oso kai an prospa8ousa na to glitoso. Kserete mhpws kapoion tropo n aepanaferw thn o8onh sthn arxikh ths katastash?????????

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό ένα μήνα και χθες βλέπω την οθόνη και ήταν σπασμένη!!! Το κινητό δεν μου έχει πέσει καθόλου κάτω και δεν έχει ούτε γρατζουνιά. Ούτε το τζαμάκι πάνω από την οθόνη είναι σπασμένο. Η εγγύηση με καλύπτει;:(
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό ένα μήνα και χθες βλέπω την οθόνη και ήταν σπασμένη!!! Το κινητό δεν μου έχει πέσει καθόλου κάτω και δεν έχει ούτε γρατζουνιά. Ούτε το τζαμάκι πάνω από την οθόνη είναι σπασμένο. Η εγγύηση με καλύπτει;:(

Πήγαινε σε Nokia Club και εξήγησέ τους τι έγινε ακριβώς. Αν δεν ευθύνεσαι εσύ για το σπάσιμο και βέβαια σε καλύπτει η εγγύηση. Στην αρχή ίσως σου πουν δεν είναι δυνατόν και τέτοια, ξέρεις…

Πίεσέ τους!!:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...:) δεν θελω να φανει ως αγγελια...

 

εχω ενα 5200 το πηρα 10-4-07 καινουργιο με καρτα μνημης 256 και θηκη γενικως ειναι σε αριστη κατασταση ποσο πουλιουνται αυτα;

ενδιαφερομαι να το δωσω για αυτο...

ευχαριστω:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2-3 μέρες έχω χάσει τον ήχο στο 5300.Ξαφνικά ενώ πήγα να δω ένα βιντεάκι για λίγο είχα ήχο και μετά χάθηκε και από τότε τίποτα.Δεν ακούω ούτε το ringtone και γενικά δεν έχω ήχο.Ελπίζω να μη χρειαστεί να το πάω σε nokia club γιατί δεν μπορώ να βρω την απόδειξη και έτσι δεν έχω εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μη χρειαστεί να το πάω σε nokia club γιατί δεν μπορώ να βρω την απόδειξη και έτσι δεν έχω εγγύηση.

 

Δεν χανεις την εγγυηση επειδη δεν εχεις την αποδειξη :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα αποδείξω πότε το αγόρασα ;

 

ελεγχεται απο το καταστημα απο το ΙΜΕΙ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: μόνο σε μένα είναι τόσο... αέρινο το κινητό (5300); :lol: Θέλω να πω... πολύ κουνιέται βρε παιδιά! Μου βγήκε κουνιστό ένα πράμα! :lol: :lol: :lol: Είναι από κούνιας (κατασκευής) έτσι ή μου δώσανε ελαττωματικό (και να πάω να κάνω ένα χαμό);
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: μόνο σε μένα είναι τόσο... αέρινο το κινητό (5300); :lol: Θέλω να πω... πολύ κουνιέται βρε παιδιά! Μου βγήκε κουνιστό ένα πράμα! :lol: :lol: :lol: Είναι από κούνιας (κατασκευής) έτσι ή μου δώσανε ελαττωματικό (και να πάω να κάνω ένα χαμό);

Ναι έτσι είναι. Το 5200 είναι καλύτερο. Είναι απο κατασκευής έτσι.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι. Το 5200 είναι καλύτερο. Είναι απο κατασκευής έτσι.

Χάλια... Το κινητό είναι τέλειο αλλά η κατασκευή χάλια... Και η οθόνη του είναι κάπως... Αισθάνομαι ότι δεν είναι ποτέ καθαρή. Μόνο όσο είχα το προστατευτικό χαρτάκι που είχε στο κουτί, την έβλεπα καθαρή... :p

Link to comment
Share on other sites

Φιλε trellooss και εγω ειχα το ιδιο πριν 3μηνες προβλημα ξαφνικα βγαζω το κινητο απο την τσεπη και η οθονη ηταν σπασμενη...Το κινητο εμεινε 3 εβδομαδες στην Nokia..+55 ευρω :( ....Προχθες και ενω ειμουν σε κατι Γενεθλια βγαζω το κινητο απο την τσεπη ................. ΣΟΚ
Link to comment
Share on other sites

Φιλε trellooss και εγω ειχα το ιδιο πριν 3μηνες προβλημα ξαφνικα βγαζω το κινητο απο την τσεπη και η οθονη ηταν σπασμενη...Το κινητο εμεινε 3 εβδομαδες στην Nokia..+55 ευρω :( ....Προχθες και ενω ειμουν σε κατι Γενεθλια βγαζω το κινητο απο την τσεπη ................. ΣΟΚ

 

Τουλάχιτον εμένα το κράτησαν μόνο μία μέρα. Και τώρα εννοίται ότι τι προσέχω ιδιαίτερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...