Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο dummy σού προσφέρεται η δυνατότητα να πλοηγηθείς στο μενού;

 

οχι ειναι εντελως ψευτικο.

βλεπεις μονο το καλουπι και

το μηχανισμο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι ειναι εντελως ψευτικο.

βλεπεις μονο το καλουπι και

το μηχανισμο του.

 

Δηλαδή είναι η κανονική συσκευή,αλλά χωρίς να έχει ενσωματωμένο κάποιο λογισμικό για να να λειτουργήσει;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι η κανονική συσκευή,αλλά χωρίς να έχει ενσωματωμένο κάποιο λογισμικό για να να λειτουργήσει;

 

ναι κανονικη ειναι.

αλλα δεν εχει τιποτα για να δεις κατι παραπανω.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικη ειναι.

αλλα δεν εχει τιποτα για να δεις κατι παραπανω.:O

 

Δεν είναι το λογισμικό μόνο που της λείπει, αλλά και όλα τα ηλεκτρονικά κυκλώματα.

Με λίγα λόγια είναι μόνο τα καπάκια και με κάποιο τρόπο καταφέρνουν να έχει και το ίδιο βάρος με το κανονικό κινητό.

Άποψή μου, ότι από ένα dummy δεν μπορείς να καταλάβεις.Όσα έχω δεί έχουν χειρότερη ποιότητα από τα κανονικά κινητά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το λογισμικό μόνο που της λείπει, αλλά και όλα τα ηλεκτρονικά κυκλώματα.

Με λίγα λόγια είναι μόνο τα καπάκια και με κάποιο τρόπο καταφέρνουν να έχει και το ίδιο βάρος με το κανονικό κινητό.

Άποψή μου, ότι από ένα dummy δεν μπορείς να καταλάβεις.Όσα έχω δεί έχουν χειρότερη ποιότητα από τα κανονικά κινητά.

 

εννοειται οτι δεν ειναι το ιδιο.

αλλα παιρνεις μια ιδεα και μια πρωτη εντυπωση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι δεν ειναι το ιδιο.

αλλα παιρνεις μια ιδεα και μια πρωτη εντυπωση.:)

 

Συμφωνώ:)

 

(άσχετο: καινούριο είναι αυτό και δεν μπορώ να απαντήσω με ένα απλό "+1" ???:worry::worry: )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το dummy είχε κανονικό μηχανισμό ή σαν του Ν80?

Εύχομαι να έχει κανονικό γιατί όλα τα υποδεέστερα κινητά έχουν sliding μηχανισμό και το Ν80 όχι

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

έχω μια φίλη που δουλευει σε ένα κατάστημα ΤΙΜ και ξέρει ότι το περιμένω πως και πως να βγει το Ν95.

 

σήμερα που την είδα μου είπε ότι πέρασε μία αντιπρόσωπος της ΝΟΚΙΑ απο το κατάστημα και την ρώτησε πότε θα κυκλοφορήσει τελικά το Ν95 και της είπε περίπου τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ :cry: :cry: :cry: με τίποτα το πρώτο τρίμηνο του 2007 όπως είχαν πει.

 

και μου έδωσε και το ενημερωτικό τεύχος της ΝΟΚΙΑ και μέσα λέει για το GPS του Ν95 τα εξής:"Οι καταναλωτές που ενδιαφέρονται για το GPS μπορούν να επιλέξουν το πρόσφατο Nokia N95, που διαθέτει ενσωματωμένη υποστήριξη GPS ή το Nokia Navigation Pack, που συνδιάζει το καλύτερο ενσωματωμένο λογισμικό πλοήγησης με την ασύρματη μονάδα Nokia Wireless GPS Module. το Nokia Navigation Pack υποστηρίζεται απο μεγάλη ποικιλία μοντέλων κινητών τηλεφώνων Nokia και η ενσωματωμένη ασύρματη μονάδα Nokia Wireless GPS Module LD-3W σθνδέεται εύκολα μέσω της ασύρματης τεχνολογίας Bluetooth.

 

Μόνο το Nokia N95 διαθέτει την ευέλικτη εφαρμογή Maps. Συνδυάζοντας τα καλύτερα στοιχεία ενσωματωμένων και μη ενσωματωμένων συστημάτων πλοήγησης, η λύση προσφέρει χάρτες που μπορείτε να "κατεβάσετε", οι οποίοι καλύπτουν περισσότερες απο 100 χώρες. Επίσης, περιλαμβάνονται πλέον των 15.000.000 σημείων ενδιαφέροντος, καθώς και επιπλέον προαιρετικά στοιχεία όπως χάρτες πόλεων.

Η πλοήγηση με φωνητική καθοδήγηση μπορεί να αγοραστεί εύκολα απευθείας μέσα απο την εφαρμογή."

 

οπότε οι χάρτες πρέπει να αγοραστούν για να μπούν και για να έχουμε φωνητική καθοδήγηση πρέπει να το αγοράσουμε επίσεις.

 

Τώρα για το αν θα βγεί τον Αύγουστο ότι μου είπε σας λέω.

 

Μακάρι όχι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το λογισμικό μόνο που της λείπει, αλλά και όλα τα ηλεκτρονικά κυκλώματα.

Με λίγα λόγια είναι μόνο τα καπάκια και με κάποιο τρόπο καταφέρνουν να έχει και το ίδιο βάρος με το κανονικό κινητό.

Άποψή μου, ότι από ένα dummy δεν μπορείς να καταλάβεις.Όσα έχω δεί έχουν χειρότερη ποιότητα από τα κανονικά κινητά.

+1 γι αυτο είπα και εγώ σε αλλο thread δεν μπορούμε να κρινουμε την ποιοτητα κατασκευης απο το dummy,

Εχω δει σε dummy w900 και v903,και πραγματικα ήταν αθλια,αν σε ρωτουσε κανεις πως σου φαίνεται η ποιοτητα κατασκευης,στην πραγματικότητα δεν ισχύει.

Στα dummy οχι μονο το λογισμικο δεν λειπει αλλα και το hardware καθως και οι κανονικες προσόψεις,δεν είναι κατασκευασμένο οπως το κανονικο.

Αλλοι εδώ μέσα ρωτήσαν αν μπορούμε να μπούμε και στο μενου στα dummy:lol: :p μήπως να σερφάρουμε και με wifi?:p :lol:

Link to comment
Share on other sites

επιασα ενα dummy στα χερια μου αλλα ο μηχανισμος sliding ηταν ξεχαρβαλωμενος.

Κατα τα αλλα πολυ καλη αισθηση και διαστασεις/βαρος ιδανικα για καθημερινη χρηση

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

έχω μια φίλη που δουλευει σε ένα κατάστημα ΤΙΜ και ξέρει ότι το περιμένω πως και πως να βγει το Ν95.

 

σήμερα που την είδα μου είπε ότι πέρασε μία αντιπρόσωπος της ΝΟΚΙΑ απο το κατάστημα και την ρώτησε πότε θα κυκλοφορήσει τελικά το Ν95 και της είπε περίπου τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ :cry: :cry: :cry: με τίποτα το πρώτο τρίμηνο του 2007 όπως είχαν πει.

 

Ποιον Αύγουστο ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο!!!

Το κινητό θα είναι στα χέρια μας το πολύ σε 2 μήνες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλα! Οταν η vodafone εχει στις μελλοντικες συσκευες ΝΟΚΙΑ ,δεν τις φερνει ποτε:X .Ακομα περιμενω το ΝΟΚΙΑ 3660 και το ΝΟΚΙΑ 7710:mad: .Καθε που εφθανε η ημερομηνια που ελεγαν οτι θα βγουν,επαιρναν αναβολη 1 μηνα μεχρι που το τηλεφωνο γινοταν παλιο.Παντως το Ν95 δεν θα αργησει πολυ να βγει,επειδη το iPhone το απειλει αμεσα και θα θελουν να to προλαβουν γιατι κακα τα ψεματα τα κινητα αυτα ,αν και διαφερουν αρκετα εχουν κατι κοινο:ΚΑΙΝΟΤΟΜΕΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ που θα αλλαξουν το μελλον των κινητων.Επισης απευθυνονται στο ιδιο ηλικιακα κοινο που θελει μια συσκευη Multimedia με ολη τη σημασια της λεξης που να μην κολλαει η αναπαραγωγη του βιντεο στις μεγαλες οθονες τους(αποθημενο απο το 7710 που το αγορασα για να βλεπω βιντεο και ποτε δεν τα καταφερα με πανω απο 11 FPS και τουλαχιστον 2 sec a/v delay):p :) .
Link to comment
Share on other sites

έχω μια φίλη που δουλευει σε ένα κατάστημα ΤΙΜ και ξέρει ότι το περιμένω πως και πως να βγει το Ν95.

 

σήμερα που την είδα μου είπε ότι πέρασε μία αντιπρόσωπος της ΝΟΚΙΑ απο το κατάστημα και την ρώτησε πότε θα κυκλοφορήσει τελικά το Ν95 και της είπε περίπου τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ :cry: :cry: :cry: με τίποτα το πρώτο τρίμηνο του 2007 όπως είχαν πει.

 

και μου έδωσε και το ενημερωτικό τεύχος της ΝΟΚΙΑ και μέσα λέει για το GPS του Ν95 τα εξής:"Οι καταναλωτές που ενδιαφέρονται για το GPS μπορούν να επιλέξουν το πρόσφατο Nokia N95, που διαθέτει ενσωματωμένη υποστήριξη GPS ή το Nokia Navigation Pack, που συνδιάζει το καλύτερο ενσωματωμένο λογισμικό πλοήγησης με την ασύρματη μονάδα Nokia Wireless GPS Module. το Nokia Navigation Pack υποστηρίζεται απο μεγάλη ποικιλία μοντέλων κινητών τηλεφώνων Nokia και η ενσωματωμένη ασύρματη μονάδα Nokia Wireless GPS Module LD-3W σθνδέεται εύκολα μέσω της ασύρματης τεχνολογίας Bluetooth.

 

Μόνο το Nokia N95 διαθέτει την ευέλικτη εφαρμογή Maps. Συνδυάζοντας τα καλύτερα στοιχεία ενσωματωμένων και μη ενσωματωμένων συστημάτων πλοήγησης, η λύση προσφέρει χάρτες που μπορείτε να "κατεβάσετε", οι οποίοι καλύπτουν περισσότερες απο 100 χώρες. Επίσης, περιλαμβάνονται πλέον των 15.000.000 σημείων ενδιαφέροντος, καθώς και επιπλέον προαιρετικά στοιχεία όπως χάρτες πόλεων.

Η πλοήγηση με φωνητική καθοδήγηση μπορεί να αγοραστεί εύκολα απευθείας μέσα απο την εφαρμογή."

 

οπότε οι χάρτες πρέπει να αγοραστούν για να μπούν και για να έχουμε φωνητική καθοδήγηση πρέπει να το αγοράσουμε επίσεις.

 

Τώρα για το αν θα βγεί τον Αύγουστο ότι μου είπε σας λέω.

 

Μακάρι όχι.

Αναμενομενα αυτα αυτο με την ασυρματη μοναδα δεν το ειχα ξανακουσει.Πως θα αγοραστει σκεφτομαι,onine μεσω πιστωτικης?Απο Νοκια Shop δε θα μπορεις απλα να πας και να στο βαλουν το navigation?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3erei kapios an exei kykloforisei sto e3wteriko ?

 

Δεν κυκλοφορει ακομα πουθενα ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

episis auto pou ksero einai oti to poulaei h nokia stou dealer 600-650 euro ara na to perimenete giro sta 750+. na min bgaloun kai autoi ena katostarikaki? episis to perimenoun apo mera se mera stin nokia kai tha bgei sigoura telos tou mina to poli arxes flevari.ipomoni magkes kai alitheia na min einai ola auta, (pou einai auti tin fora),emeis pername kala me igeia kai xara. kalimera se olous.
Link to comment
Share on other sites

αρα υπομονη.....

οσο για την vodafone που λεει το ποτε βγαινει συνηθως στα αλλα μαγαζια ερχονται ενα μηνα ποιο πριν απο την vodafone.

αν και το βλεπω η vodafone να το παραλβανει ποιο αργα απο την ημερονημια διαθ.την οποια λεει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο Νοkia Shop της Kαμάρας (Θεσσαλονίκη) ήρθε εκτός το dummy και κανονική συσκευή Ν95 και πουλήθηκε κατευθείαν στα 700€.

 

Oι συσκευές Ν95 αρχίζουν να έρχονται κανονικά στα Nokia Shop, αλλά δεν υπάρχουν πιθανώς πολλά αποθέματα στην αγορά, όπως έγινε και με το Ν80 στην αρχή.

 

Οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας θα το φέρουν ένα με δύο μήνες αργότερα από τα Nokia Shop, όπως έγινε και με το Ν80.

Link to comment
Share on other sites

Στο Νοkia Shop της Kαμάρας (Θεσσαλονίκη) ήρθε εκτός το dummy και κανονική συσκευή Ν95 και πουλήθηκε κατευθείαν στα 700€.

 

Oι συσκευές Ν95 αρχίζουν να έρχονται κανονικά στα Nokia Shop, αλλά δεν υπάρχουν πιθανώς πολλά αποθέματα στην αγορά, όπως έγινε και με το Ν80 στην αρχή.

 

Οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας θα το φέρουν ένα με δύο μήνες αργότερα από τα Nokia Shop, όπως έγινε και με το Ν80.

 

εισαι σιγουρος φιλε??

αρα η τελικη του τιμη ειναι στα 700Ε???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βγήκε επίσημη ανακοίνωση ότι κυκλοφορεί?

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...