Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από τηλεφώνημα σε Nokia Shop της Αγιας Παρασκευής, μου είπανε οτι το περιμένουν τέλος του μήνα και η τιμή δεν τους έχει ανακοινωθεί ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νεα "επι του πιεστηριου"...

Θα ερθουν το Φεβρουαριο,πολυ λιγα κομματια Ν95 και οποιος προλαβει..

Επαρκεια θα υπαρχει μετα το Πασχα μαλλον..

Η τιμη θα ειναι πιο λογική από οσο περιμεναμε και θα ειναι ισως κατω κι από 700..

Με μια διαφορα..Οσοι θελουν και τη πλοηγηση,θα πρεπει να πληρωσουν καποια λεφτα επιπλεον για την ενεργοποιηση των χαρτών..

Και αυτο πιστευω ειναι πιο λογικο..Καποιος που δε θελει τη πλοηγηση,γιατι να τη πληρώσει?

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Exw dei polla kinita tis Nokia meta apo ligo kairo na bgainoun se ligo diaforetiko xroma (sinithos mauro) k na exoun tin onomasia Music Phones.. Opos me to N73 pou bgike meta se mauro me 2-3 pragmatakia extra gia perissoteres dinatoties k mnimi.. Gnwrizoume an tha ginei kati analogo me to N95? an diladi tha bgei me perissoteri mnimi k isos kapoies extra dinatotites ston tomea tis mousikis?

 

Katalabainw akoma den bgike to kanoniko k egw psaxnw gia extra .. alla leme an kikloforisan rumors :)

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Στο Νοkia Shop της Kαμάρας (Θεσσαλονίκη) ήρθε εκτός το dummy και κανονική συσκευή Ν95 και πουλήθηκε κατευθείαν στα 700€.

 

Oι συσκευές Ν95 αρχίζουν να έρχονται κανονικά στα Nokia Shop, αλλά δεν υπάρχουν πιθανώς πολλά αποθέματα στην αγορά, όπως έγινε και με το Ν80 στην αρχή.

 

Είσαι βέβαιος ότι πουλήθηκε ένα κανονικό Ν95;

Έχει δηλαδή ξεκινήσει η παραλαβή της συσκευής από τα καταστήματα Νόκια;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι βέβαιος ότι πουλήθηκε ένα κανονικό Ν95;

Έχει δηλαδή ξεκινήσει η παραλαβή της συσκευής από τα καταστήματα Νόκια;

Στο ebay πωλειτε 810 δολαρια

 

δες εδω

hi...
Link to comment
Share on other sites

Στο Νοkia Shop της Kαμάρας (Θεσσαλονίκη) ήρθε εκτός το dummy και κανονική συσκευή Ν95 και πουλήθηκε κατευθείαν στα 700€

 

Oι συσκευές Ν95 αρχίζουν να έρχονται κανονικά στα Nokia Shop, αλλά δεν υπάρχουν πιθανώς πολλά αποθέματα στην αγορά, όπως έγινε και με το Ν80 στην αρχή.

 

Οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας θα το φέρουν ένα με δύο μήνες αργότερα από τα Nokia Shop, όπως έγινε και με το Ν80.

Ναι και στο Νοκια Shop της γειτονιας μου πουλανε το Ν96....:lol:

Καλο Πασχα παιδια και καλα μυαλα σε καποιους....

Φιλικα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στο Νοκια Shop της γειτονιας μου πουλανε το Ν96....:lol:

Καλο Πασχα παιδια και καλα μυαλα σε καποιους....

Φιλικα!

ο ili μπορει να μας διαφωτισει αν ειναι οντως ετσι αφου το συγκεκριμενο νοκια σοπ ειναι δικο του :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με ΝΟΚΙΑ ΒΟΛΟΥ ..Ρωτησα λοιπον τι νεα απο το τηλεφωνο και μου απαντησε οτι σημερινη ενημερωση που ελαβε απο Νοκια λεει για κυκλοφορια στο 2 τριμηνο .......
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε θελω να φανω κακος αλλα επειδη εχω ζησει αυτη την ιστορια αρκετες φορες απο ολες σχεδον τις πλευρες θελω να επισημανω καποια πραγματα

 

οσο θα πλησιαζει ο καιρος που ειναι να βγει στην αγορα και δεν βγαινει.ο καθενας θα λεει το μακρυ και το κοντο του

 

αλλος θα αγοραζει συσκευη φαντασμα απο nokia shop φαντασμα χθες ,αλλου θα του λενε για φθινοπωρο

 

Καποιος θα λεει οτι ατομα απο πολυ "ψηλα" του ειπανε οτι θα κανει 800 ευρω,αλλος που θα ισχυριζεται οτι ειναι ξαδερφος του Κωνσταντινιδη θα ορκιζεται στο σπαθι των προγονων του οτι θα βγει στα 600 ευρω

 

Καποια στιγμη καποιος θα πει κατι,η κουβεντα θα ξεφυγει και καποιος mod θα κλειδωσει προσωρινα το θεμα(αυτο εχει ηδη συμβει νομιζω)

 

Δε λεω φυσικα οτι ολοι εδω μεσα λενε ψεμματα,ομως σιγουρα ολοι δε λενε την αληθεια.Γι αυτο συνιστω ψυχραιμια.Ακρη δε θα βγαλετε ουτε απο τα nokia shops,ουτε απο κανεναν.Οταν θα κυκλοφορησει το κινητο θα κυκλοφορησει σε επαρκεις ποσοτητες και να στε σιγουροι οτι θα το μαθετε απο δω μεσα καθως υπαρχουν πολλοι υποψηφιοι αγοραστες.Εκτος κι αν καποιος θελει να ειναι ο 1ος Ελληνας με Ν95 στην τσεπη.Στον οποιο συνιστω να μην τσιμπησει στην πρωτη αγγελια πωλησης Ν96 καθως μπορει να βρεθει με ενα pre production μοντελο στα χερια και χωρις καθολου υποστηριξη.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε θελω να φανω κακος αλλα επειδη εχω ζησει αυτη την ιστορια αρκετες φορες απο ολες σχεδον τις πλευρες θελω να επισημανω καποια πραγματα

 

οσο θα πλησιαζει ο καιρος που ειναι να βγει στην αγορα και δεν βγαινει.ο καθενας θα λεει το μακρυ και το κοντο του

 

αλλος θα αγοραζει συσκευη φαντασμα απο nokia shop φαντασμα χθες ,αλλου θα του λενε για φθινοπωρο

 

Καποιος θα λεει οτι ατομα απο πολυ "ψηλα" του ειπανε οτι θα κανει 800 ευρω,αλλος που θα ισχυριζεται οτι ειναι ξαδερφος του Κωνσταντινιδη θα ορκιζεται στο σπαθι των προγονων του οτι θα βγει στα 600 ευρω

 

Καποια στιγμη καποιος θα πει κατι,η κουβεντα θα ξεφυγει και καποιος mod θα κλειδωσει προσωρινα το θεμα(αυτο εχει ηδη συμβει νομιζω)

 

Δε λεω φυσικα οτι ολοι εδω μεσα λενε ψεμματα,ομως σιγουρα ολοι δε λενε την αληθεια.Γι αυτο συνιστω ψυχραιμια.Ακρη δε θα βγαλετε ουτε απο τα nokia shops,ουτε απο κανεναν.Οταν θα κυκλοφορησει το κινητο θα κυκλοφορησει σε επαρκεις ποσοτητες και να στε σιγουροι οτι θα το μαθετε απο δω μεσα καθως υπαρχουν πολλοι υποψηφιοι αγοραστες.Εκτος κι αν καποιος θελει να ειναι ο 1ος Ελληνας με Ν95 στην τσεπη.Στον οποιο συνιστω να μην τσιμπησει στην πρωτη αγγελια πωλησης Ν96 καθως μπορει να βρεθει με ενα pre production μοντελο στα χερια και χωρις καθολου υποστηριξη.

Συμφωνω απολυτα αυτο που θα επιβεβαιωσω ειναι αυτο που ειπε πριν ο φιλος μας για την εξτρα χρεωση του navigation.Σιγουρα οποιος δε το θελει δε θα το πληρωσει
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

NTROPIC @Επειδη εγραψες μετα ΑΠΟ εμενα εχω να καθαρισω κατι για τιμη δεν μιλησα ποτε ,για τα καταστηματα ΝΟΚΙΑ πιστευω οτι ειναι τα πλεον αρμοδια να μιλησουν για κυκλοφορια ...τωρα για ξαδερφους κλπ τα αφηνω.... τηλ ΝΟΚΙΑ ΒΟΛΟΥ 2421049307;)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

paidia min treleneste!tha einai 720e kai katw giati to kostos kataskeuis tis syskeuis einai mikrotero apo to kostos kataskeuis tou n93.
Link to comment
Share on other sites

paidia min treleneste!tha einai 720e kai katw giati to kostos kataskeuis tis syskeuis einai mikrotero apo to kostos kataskeuis tou n93.
Πως το ξερεις αυτο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

dioti den mporei i katigoria n9. na stixizei parapano apo to poso twn 600e-720e thetei kapoio orio i etairia sto kostos kataskeuis kai to leitourgiko tis syskeuis. 35% leitourgiko 65% kataskeui.to n93 thewrite apo ta poio akriba kinita logo ano kai kato meros kai logo mixanikou fakou
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, τι κάθεστε και συζητάτε ρε boys!?:X

Ένα n93 κοστίζει στη νόκια λιγότερο από ένα κουτάκι τσίχλες.

Ποιό κόστος μου λέτε τώρα?

Επειδή το χρεώνει όσο το χρεώνει?

Αφού πουλάει στα 700 ευρώ πχ, 700 θα το έχει.

Όταν θα πέσει η ζήτηση, θα πέσει και η τιμή.Απλά πράγματα.

 

Είχα πεί σε προηγούμενο πόστ μου πάντως ότι δεν βρίσκω λογικό η νόκια να κοστολογήσει το 95 πάνω από την τιμή του 8800.

Από την άλλη, θα πρέπει να είναι και ακριβότερο από το νέο n93i.:wacko::wacko:

Λοιπόν, σηκώνω ψηλά τα χέρια.Δεν μπορώ ούτε υποθέσεις να κάνω για την τιμή του.:X

Και δεν έχει και νόημα στην τελική.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! πηγα χθες στον νοκια της εθνικ. αμυνας στην θεσσαλονικη και το ειδα σε ψευτικο, μου αρεσε πολυ και εχει και πολυ καλο μηχανισμο (slider). ειπε οτι θα ερθει αυτο το τριμηνο και οτι για την τιμη δεν ειχε καμια ενημερωσει......
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στη Γερμανία, κυκλοφορεί στις 15/2. Το είδα σε κατάστημα online στο οποίο είμαι πελάτης, χωρίς συμβόλαιο 659,77 €
Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή!!

Από προηγούμενη εμπειρία, τι διαφορές έχετε με Ελλάδα; (στην τιμή).

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στη Γερμανία, κυκλοφορεί στις 15/2. Το είδα σε κατάστημα online στο οποίο είμαι πελάτης, χωρίς συμβόλαιο 659,77 €

 

Ποιος ακριβώς είναι ο Φ.Π.Α στη Γερμανία; Με 15% ισούται;

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι είναι μαζί με ΦΠΑ. Ή όχι;

Ας μας απαντήσει ο φίλος μας.

 

Αφού είναι online, μας δίνεις το link;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ακριβώς είναι ο Φ.Π.Α στη Γερμανία; Με 15% ισούται;

Όχι, έγινε κι εδώ 19% το 2007. Τώρα, τι τιμολογιακή πολιτική θα ακολουθήσει η Ελλάδα σε αυτό το θέμα, δε γνωρίζω. Πάντως στη σελίδα της NOKIA δεν υπάρχει κάτι σχετικό με την τιμή. Α, η τιμή 659,77 € είναι με ΦΠΑ. Οι διαφορές από τη μέχρι τώρα εμπειρία μου σε σχέση με Ελλάδα όσον αφορά τα κινητά, μόνο σε διαδικτυακά καταστήματα που κοιτάζω συχνά, είναι της τάξης του 15 % χωρίς αυτό να είναι απόλυτο. Πχ βρήκα πληκτρολόγιο πριν κανα μήνα που εδώ κόστιζε στο ιντερνετ 63€, σε ιντερνετικό κατάστημα Ελλάδα 112€ και στο σε άλλο γνωστό κατάστημα Ελλάδα 139€. Γενικά η Ελλάδα είναι πολύ ακριβότερη σε όλα τα προϊόντα.

OFF TOPIC= Σε γνωστή αλυσίδα επίπλων, ο ίδιος καναπές εδώ έχει 999€ και στην Ελλάδα 1495€.

 

http://www.7mobile.de/shop/productList

 

Produktsuche: δώστε nokia n95

mit dieser Zugabe anzeigen: δώστε ohne Zugabe

mit diesem Vertrag anzeigen: δώστε ohne Vertrag

 

Και κάτι άλλο: Γιατί δε μπορώ να κάνω τροποποίηση στο μνμ μου με Mozilla? Άνοιξα τον explorer αναγκαστικά...

Link to comment
Share on other sites

Το 15% ελληνικό καπέλο είναι 100 ευρώ πάνω δηλ. 750.

Δεν είναι καλή τιμή.

Φίλε μου, αν δεν είσαι κολλημένος με την Ελλάδα, μην το κουνάς ρούπι από εκεί.

Ήμουν αρκετά χρόνια πάνω αλλά είχα το κόλλημα.

Που να μην το 'χα. :X

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...