Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου για το ψαγμένους χρήστες είσαι σίγουρος?Οι περισσότεροι γνωστοί μου έχουν symbian Nokia κινητά,μέχρι και ο παππούς μου έχει 6600...Φυσικά δεν το πήρε τότε για το λειτουργικό του,απλά μπήκε σε ένα κατάστημα και ρώτησε τον πωλητή για ένα καλό κινητό και ο πωλητής του πρότεινε αυτό άνευ όρων.Έχει επικρατήσει η Νοκια στην αγορά από παλιά και άνθρωποι που δεν ασχολούνται με την τεχνολογία την προτιμούν σαν μάρκα αλλά μη νομίζεις οτι όσοι σήμερα έχουν Ν80 ή Ν73 εκμεταλλεύονται τις δυνατότητές τους ή το επέλεξαν σαν αγορά για αυτά που προσφέρει.

 

Δεν έγραψα ούτε για τον παππού σου και την γιαγιά μου ούτε για το σύνολο των καταναλωτών που αγοράζει Symbian κινητά τηλέφωνα.

Στους ενημερωμένους χρήστες αναφέρθηκα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σαφώς ανώτερες φίλε μου είναι οι windows mobile συσκευές με ενσωματωμένο gps και μη.Και μη μου πεις για την κάμερα του Ν95 γιατί το πιθανότερο είναι μόλις βγει και το δούμε να αρχίσουμε όλοι τις γνωστές ατάκες οτι τα κινητά αυτά δεν τα αγοράζεις για την κάμερα αλλά για τις δυνατότες τους και άλλα,στο κόστος βέβαια έχεις πληρώσει και την τέλεια κάμερα...Δεν έχω τίποτα με τη ΝΟΚΙΑ μάλιστα χθες πούλησα το Ν80 και μαζεύω χρήματα για το Ν95.Αυτό που δεν καταλαβαίνω με μερικούς (πάντα φιλικά το λέω) γιατί φέρονται λες και είναι μέτοχοι της ΝΟΚΙΑ.

 

ΝΑΙ φίλε μου συμφωνώ κι εγώ, δεν καταλαβαίνω γιατί ενώ μιλάμε για κινητά τηλέφωνα, συγκρίνουμε την κάμερα. Είμαι σχεδόν βέβαιος οτι και για ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές να μιλούσαμε τέτοια ανάλυση για την κάμερα δεν θα κάναμε.

Δεν αγοράζεις ένα κινητό για την κάμερά του....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ φίλε μου συμφωνώ κι εγώ, δεν καταλαβαίνω γιατί ενώ μιλάμε για κινητά τηλέφωνα, συγκρίνουμε την κάμερα. Είμαι σχεδόν βέβαιος οτι και για ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές να μιλούσαμε τέτοια ανάλυση για την κάμερα δεν θα κάναμε.

Δεν αγοράζεις ένα κινητό για την κάμερά του....:rolleyes:

Συμφωνω φιλε Αντρεα...αλλα ελα που η καμερα στα κινητα πολλες φορες χρειαζεται.

Εγω ειμαι φοιτητης...πηρα μαζι μου την ψηφιακη μου. Επειδη ομως εχω κινητο με καλη καμερα δεν την χρησιμοποιησα παρα μονο 1 φορα και αυτο γιατι οι φωτογραφιες του Ν73 με καλυπτουν(δεν θελω αρτιστικες φωτογραφιες:p).:)

____________

 

Παντως για οσους λενε για symbian και win mobile...ο καθενας κανει τις επιλογες του.Εγω βολευομαι με ενα smartphone και την ευκολια που αυτο προσφερει,εχω οτι χρειαζομαι και μπορω να κανω οτι και ενα χρηστης με win mobile με διαφορετικο τροπο.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω φιλε Αντρεα...αλλα ελα που η καμερα στα κινητα πολλες φορες χρειαζεται.

Εγω ειμαι φοιτητης...πηρα μαζι μου την ψηφιακη μου. Επειδη ομως εχω κινητο με καλη καμερα δεν την χρησιμοποιησα παρα μονο 1 φορα και αυτο γιατι οι φωτογραφιες του Ν73 με καλυπτουν(δεν θελω αρτιστικες φωτογραφιες:p).:)

____________

 

Παντως για οσους λενε για symbian και win mobile...ο καθενας κανει τις επιλογες του.Εγω βολευομαι με ενα smartphone και την ευκολια που αυτο προσφερει,εχω οτι χρειαζομαι και μπορω να κανω οτι και ενα χρηστης με win mobile με διαφορετικο τροπο.

 

Σίγουρα, οι ανάγκες του καθενός είναι διαφορετικές....

Τι να την κάνω τη φωτογραφική μηχανή στο κινητό;

Μου αρκεί που έχω στην τσέπη μου όποια εργασία χρειαστεί να παρουσιάσω, τη στιγμή που άλλοι συνάδελφοι κουβαλάνε βαλίτσες ολόκληρες με σημειώσεις...:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

λίγο τερατάκι μου φάνηκε.. σαν να έχει αρκετό όγκο.. imo παντα

Link to comment
Share on other sites

λίγο τερατάκι μου φάνηκε.. σαν να έχει αρκετό όγκο.. imo παντα

 

 

δεν χαιρεσαι??:blink:

 

θα χει χωρο για μεγαλυτερη μπαταρια :lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πολυ μεγαλο.

μια χαρα ειναι...χαλαρα μεταφερεται...και με τοοοσααα που εχει επανω:D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λίγο τερατάκι μου φάνηκε.. σαν να έχει αρκετό όγκο.. imo παντα

 

Μια χαρά είναι. Η ανατολίτισσα είναι μικροφτιαγμένη, με μικρά χεράκια και φαίνεται μεγάλο. :lol: :lol: :lol:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Η ανατολίτισσα είναι μικροφτιαγμένη, με μικρά χεράκια και φαίνεται μεγάλο. :lol: :lol: :lol:

 

idd:lol:

opos k na exei mikro megalo einai to epomeno kinito. oraio to n73 alla to 95 dixnei poli iperano. me tin mpataria den ksero ti 8a ginei. mou fenete 8a kikloforo me 2 :lol:

Link to comment
Share on other sites

λίγο τερατάκι μου φάνηκε.. σαν να έχει αρκετό όγκο.. imo παντα
Νομιζω οτι ειναι μια χαρα αν σκεφτεις τι κανει και σε σχεση με τα αλλα Ν series το μεγεθος του

 

idd:lol:

opos k na exei mikro megalo einai to epomeno kinito. oraio to n73 alla to 95 dixnei poli iperano. me tin mpataria den ksero ti 8a ginei. mou fenete 8a kikloforo me 2 :lol:

Αυτο μενει να δουμε
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οντως η μπαταρια ειναι ενα μεγαλο προβλημα με τα δεδομενα που εχουνε μεχρι τωρα.παντως δεν θα ηθελα να το εχω με το παραμικρο στην πριζα.τουλαχιστον να κραταει.......καμποσο....:O :O
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μιας και λετε για την μπαταρια τα ιδια προβληματα ειχα και εγω στο ν80 μεχρι που σημερα πηρα και εναν φορτιστη αυτοκινητου και πιστευω να ησυχασω λιγο μεχρι να πηγαινω σπιτι.καντε το ιδιο ετσι και οδηγατε πολυ.
Link to comment
Share on other sites

μιας και λετε για την μπαταρια τα ιδια προβληματα ειχα και εγω στο ν80 μεχρι που σημερα πηρα και εναν φορτιστη αυτοκινητου και πιστευω να ησυχασω λιγο μεχρι να πηγαινω σπιτι.καντε το ιδιο ετσι και οδηγατε πολυ.

 

Πράγματι είναι πολύ χρήσιμος ένας φορτιστής αυτοκινήτου. Ακόμη και στην περίπτωση που πας ταξίδι και ξεχάσεις τον κανονικό έχεις τον άλλο του αυτοκινήτου.

 

Βέβαια με το Ν95 μάλλον πρέπει να μοιράσουμε φορτιστές σε όλους τους φίλους μας (σπιτιού-αυτοκινήτου) και στα ''στέκια'' που συχνάζουμε για να είμαστε σίγουροι:p

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σε ό,τι αφορά το μέγεθος, δε γίνεται να θέλουμε και την πίτα σωστή και το σκύλο χορτάτο. Τουλάχιστον μέχρι να βγουν οι αναδιπλούμενες οθόνες :happy: δεν μπορούμε να ζητάμε μεγάλη οθόνη σε μικροφτιαγμένο κινητό, Ε; :D

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σε ό,τι αφορά το μέγεθος, δε γίνεται να θέλουμε και την πίτα σωστή και το σκύλο χορτάτο. Τουλάχιστον μέχρι να βγουν οι αναδιπλούμενες οθόνες :happy: δεν μπορούμε να ζητάμε μεγάλη οθόνη σε μικροφτιαγμένο κινητό, Ε; :D

 

Αλλωστε έχουμε συνηθήσει πια, αφού εγώ με το Μιο και θεωρώ οτι το μέγεθος είναι σχετικά μικρό.........:lol: :lol: :lol:

Αρα βολεύει μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σε ό,τι αφορά το μέγεθος, δε γίνεται να θέλουμε και την πίτα σωστή και το σκύλο χορτάτο. Τουλάχιστον μέχρι να βγουν οι αναδιπλούμενες οθόνες :happy: δεν μπορούμε να ζητάμε μεγάλη οθόνη σε μικροφτιαγμένο κινητό, Ε; :D

Αυτά να τα πεις σ'αυτούς που κατηγορούν ως 'παντόφλες' τα ppc με τις μεγάλες οθόνες. Ή μεγάλη οθόνη και μεγάλο κινητό θα έχεις ή μικρή οθόνη και μικρό κινητό. Στο μέλλον ποιός ξέρει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σε ό,τι αφορά το μέγεθος, δε γίνεται να θέλουμε και την πίτα σωστή και το σκύλο χορτάτο. Τουλάχιστον μέχρι να βγουν οι αναδιπλούμενες οθόνες :happy: δεν μπορούμε να ζητάμε μεγάλη οθόνη σε μικροφτιαγμένο κινητό, Ε; :D
Πολυ σωστα η οθονη ειναι 2,6 ιντσων πως να γινει να ειναι μικρο το κινητο δηλαδη?Ειναι φυση αδυνατο στο παχος που μπορουσε να μειωθει μειωθηκε αισθητα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτά να τα πεις σ'αυτούς που κατηγορούν ως 'παντόφλες' τα ppc με τις μεγάλες οθόνες. Ή μεγάλη οθόνη και μεγάλο κινητό θα έχεις ή μικρή οθόνη και μικρό κινητό. Στο μέλλον ποιός ξέρει...

 

Μεταβίβαση σήματος εικόνας κατευθείαν στο οπτικό νεύρο με bluetooth 10 :happy:

Αλλά επειδή θα αργήσει λίγο :p γι' αυτό συζητάμε για το Ν95 :lol: :lol:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομα θεμα ειναι ποσο θα κοστιζει το software της νοκια για το gps,γιατι το κινητο θα ειναι ακριβο οποτε αν κανει 700 ας πουμε θα ειναι σαν να κανει 800
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομα θεμα ειναι ποσο θα κοστιζει το software της νοκια για το gps,γιατι το κινητο θα ειναι ακριβο οποτε αν κανει 700 ας πουμε θα ειναι σαν να κανει 800

 

Αν ειναι ακριβο πετας ενα route 66 kai ξεμπερδευεις:)

Johny
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ακριβο πετας ενα route 66 kai ξεμπερδευεις:)
Ναι το θεμα ειναι αν το route 66 θα επιτελει της λειτουργιες που κανει της νοκια το software,πχ φωνητικες οδηγιες θα εχει?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομα θεμα ειναι ποσο θα κοστιζει το software της νοκια για το gps,γιατι το κινητο θα ειναι ακριβο οποτε αν κανει 700 ας πουμε θα ειναι σαν να κανει 800

 

Τι εννοείς;

Οι χάρτες δε θα είναι ενσωματωμένοι στη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομα θεμα ειναι ποσο θα κοστιζει το software της νοκια για το gps,γιατι το κινητο θα ειναι ακριβο οποτε αν κανει 700 ας πουμε θα ειναι σαν να κανει 800

 

Νομιζω οτι θα εχει προεγκατεστημενο το smart2go - gate5. Για του λογου το αληθες : https://www.gate5.de/index_en.html

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

παντως αμα δεν εχει μεσα καποιο δικο του προγραμμα προβλεπω να γινετε χαμος.αν και δεν νομιζω.αλλα ολα να τα περιμενουμε.:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...