Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Γιατί 5Mp θα είναι και με καλά χαρακτηριστικά,ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ να έχει χειρότερη κάμερα απο τα μοντέλα των άλλων εταιριων με πολυ πιο λίγα Mp.

Ήθελα να πάρω N93,ΦΟΒΕΡΑ χαρακτηριστικά,κυριως για την κάμερα.

Δεν το πήρα,γιατί οχι μόνο καλυτερη κάμερα δεν είχε απο το 903,αλλα χειρότερη απο το Sony ericsson κ750!

ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ,να αγοράζω καθε κινητό της νοκια,με σκοπό κάποτε με τα mp της να βελτιωσει τις φωτογραφίες.

Είναι απαράδεκτο να έχει χειρότερη κάμερα το N95 απο ολα τα μοντέλα με 3mp σήμερα...

 

+1000 :!:

 

ετσι ειναι φιλε μου ακριβως!!ειμαστε καταναλωτες που πληρωνουμε καθε λεπτομερεια σε αυτα τα μαραφετια και με το παραανω και εχουμε καθε δικαιωμα ολα αυτα που μας λενε οτι κανει το εκαστοτε κινητο να ανταποκρινονται ΚΑΙ στην πραγματικοτητα και να μην μενει μονο στα χαρτια της εταιρειας οποια και αν ειναι αυτη;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sorry κιόλας αλλα αυτος ο φανατισμός σου υπέρ της νόκια,σε έχει κάνει να μην βλέπεις γύρω σου.

Τι σχέση έχει το n95 με τα sharp ή τα sony ericsson?E λοιπόν όταν βγάζει η νόκια ένα μοντέλο με κάμερα 5Mp,με φακό carz zeis,αυτόματη εστιαση,και σε περίπτωση που το πάρω,και βέβαια 700 ευρώ,ΕΕ ΝΑΙ DENIOR απαιτώ το νέο μου κινητό να έχει ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ 903 Με 3,2mp,ή το se.

Γιατί 5Mp θα είναι και με καλά χαρακτηριστικά,ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ να έχει χειρότερη κάμερα απο τα μοντέλα των άλλων εταιριων με πολυ πιο λίγα Mp.

Ήθελα να πάρω N93,ΦΟΒΕΡΑ χαρακτηριστικά,κυριως για την κάμερα.

Δεν το πήρα,γιατί οχι μόνο καλυτερη κάμερα δεν είχε απο το 903,αλλα χειρότερη απο το Sony ericsson κ750!

ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ,να αγοράζω καθε κινητό της νοκια,με σκοπό κάποτε με τα mp της να βελτιωσει τις φωτογραφίες.

Είναι απαράδεκτο να έχει χειρότερη κάμερα το N95 απο ολα τα μοντέλα με 3mp σήμερα...

 

Στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σχοινί.Εσύ κάνεις λόγο για φανατισμό :rolleyes: ;

 

Αρνείσαι ενσυνείδητα να καταλάβεις αυτά που γράφω.

Αναφέρθηκα στη σχέση των δύο εταιρειών με τη σύγκριση των Ν73 και Ν95 και όχι αποκλειστικά στη σχέση τους με το Ν95.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ κάνω λόγο για φανατισμό.

Έχω δοκιμάσει πολλές εταιρίες..

Τουλάχιστον οι δυνατότητες που προσφέρουν τα multimedia κινητα της sony ericsson και sharp είναι πραγματικές.

Το κ750 με 200 ευρώ,εχεις καλυτερο mp3 player στα ακουστικα απο ολα τα νοκια(-ν91 ισως)με αναλογα ακουστικα,Οπως επίσης και η φοβερή του κάμερα.

Τα sharp το ίδιο..

Τουλάχιστον στις περισσοτερες περιπτωσεις,οτι λενε τα χαρτιά,γίνονται και στην πράξη.

Οχι πως περιμένω να βρω το δικιο μου με σένα,το έχω πάρει απόφαση.

Παντα κατι θα βρεις,δεν υπάρχει ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

Ακουσε εσυ να λεει νοκια 5mp Και τρέξε να παρεις την φοβερή κάμερα.

Τι κάνει το marketing τελικα...

Link to comment
Share on other sites

+1000 :!:

 

ετσι ειναι φιλε μου ακριβως!!ειμαστε καταναλωτες που πληρωνουμε καθε λεπτομερεια σε αυτα τα μαραφετια και με το παραανω και εχουμε καθε δικαιωμα ολα αυτα που μας λενε οτι κανει το εκαστοτε κινητο να ανταποκρινονται ΚΑΙ στην πραγματικοτητα και να μην μενει μονο στα χαρτια της εταιρειας οποια και αν ειναι αυτη;)

Ακριβώς δεν είμαστε <<υποχείρια>> της κάθε εταιρίας.Οτι πληρώνουμε να απαιτούμε να λειτουργει όπως πρέπει.

ΓΙα πχ,δεν είναι δυνατον να αγοράζουμε ενα κινητο 750 ευρώ,για να κρατάει η μπαταρία μια μέρα,να κανει 100 restart και να κολλαει,και η κάμερα να είναι χειρότερη απο ενα άλλο κινητο πολύ πιο παλιό και φθηνό,με λιγότερα Mp.

Πρεπει τα πάντα να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα....

Link to comment
Share on other sites

GEORGEGX20VF DENIOR

 

http://www.clicksmilies.com/s1106/sauer/angry-smiley-007.gif

 

Λογικά,η κάμερα του Ν95,θα φτάσει όταν βγει την ποιότητα του Κ800i ή του V903...

Link to comment
Share on other sites

:lol:

GEORGEGX20VF DENIOR

 

http://www.clicksmilies.com/s1106/sauer/angry-smiley-007.gif

 

Λογικά,η κάμερα του Ν95,θα φτάσει όταν βγει την ποιότητα του Κ800i ή του V903...

Σε μένα το λες,έχει βγάλει κανείς άκρη μαζί του για να βγάλω εγώ?

Αδικα καθομαι και αφιερώνω χρόνο.

 

Kai o tasos maroulitsis eixe entiposiastei kapote apo to n93,otan to pire,i mia apogoiteysi erxotan meta tin alli.Pisteyes oti kanei ta panta(theoritika ta ekane)alla....

 

μακάρι να φτάσει το κ800 το βράδυ:lol: :lol: ,και το 903 την ημέρα.:lol: :lol:

Πράγμα απίθανο αλλα τέσπα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το λες,έχει βγάλει κανείς άκρη μαζί του για να βγάλω εγώ?

Αδικα καθομαι και αφιερώνω χρόνο...

Πλακίτσα σας κάνω,δεν τρέχει τίποτα...:happy:

 

Kai o tasos maroulitsis eixe entiposiastei kapote apo to n93,otan to pire,i mia apogoiteysi erxotan meta tin alli.Pisteyes oti kanei ta panta(theoritika ta ekane)alla....

 

Αυτός ο αλήτης είχε πορωθεί, αλλά το Ν93... πολλά κολλήματα...

 

Μακάρι να έχει πολύ καλύτερο firmware το Ν95...Απ' ό,τι έχω δει πάντως σε video, είναι πολύ γρήγορο στα menu του...;)

Link to comment
Share on other sites

μια ευχη θα σας δωσω παιδια:)

 

να μην ακολουθησει την πορεια του p990i:blink:

καπως ετσι -καλη ωρα σαν και σας- ειχαμε ξεκινησει και εμεις(πρωην κατοχοι σειρας pxxx που θελαμε να συνεχισουμε με το p990i)...

ολα τα στοιχεια εδειχναν ....ΟΠΛΟ!!!

 

αλλα η αληθεια ηταν πολυ μακρια απο αυτα που μας εταζαν και μας εδειχναν σε διαφορα κατα καιρους reveus....

και ελπιζω το Ν95να μην εχει σχεση με τα πολλα προβληματα και την απαραδεκτη μπαταρια του N80 !!!

ηταν το πιο προβληματικο τηλ που περασε ποτε απο τα χερια μου!!!:mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μια ευχη θα σας δωσω παιδια:)

 

να μην ακολουθησει την πορεια του p990i:blink:

καπως ετσι -καλη ωρα σαν και σας- ειχαμε ξεκινησει και εμεις(πρωην κατοχοι σειρας pxxx που θελαμε να συνεχισουμε με το p990i)...

ολα τα στοιχεια εδειχναν ....ΟΠΛΟ!!!

 

αλλα η αληθεια ηταν πολυ μακρια απο αυτα που μας εταζαν και μας εδειχναν σε διαφορα κατα καιρους reveus....

και ελπιζω το Ν95να μην εχει σχεση με τα πολλα προβληματα και την απαραδεκτη μπαταρια του N80 !!!

ηταν το πιο προβληματικο τηλ που περασε ποτε απο τα χερια μου!!!:mad:

Για προβλήματα δεν ξέρω,αλλα η νοκια πάντα έτσι κανει με τις νεες συσκευες.

Οσο για την μπαταρία μαλλον το ιδιο με ν80.

Γιατι εχει μονο 950 mah.

Τετοια μπαταρία εχουν κινητά οπως το κ800,v903,w900.

Αυτό το κινητό χρειάζεται πολύ περισσοτερο ενεργεια απο τα παραπάνω.

Με ιδια μπαταρία όμως καταλαβαινεις.....

Link to comment
Share on other sites

Για προβλήματα δεν ξέρω,αλλα η νοκια πάντα έτσι κανει με τις νεες συσκευες.

Οσο για την μπαταρία μαλλον το ιδιο με ν80.

Γιατι εχει μονο 950 mah.

Τετοια μπαταρία εχουν κινητά οπως το κ800,v903,w900.

Αυτό το κινητό χρειάζεται πολύ περισσοτερο ενεργεια απο τα παραπάνω.

Με ιδια μπαταρία όμως καταλαβαινεις.....

 

αν κρινω απο την απαραδεκτη αυτονομια του Ν80 τοτε συγκριτικα με τις δυνατοτητες που εχει το Ν95 :O

 

 

δεν προβλεπω να κραταει πανω απο 4 ωρες:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ανάλυση και άλλο ποιότητα.Εχει ΔΙΑΦΟΡΑ.

Και στην ποιοτητα η nokia δεν είναι και τόσο καλή.

Και το n93 έχει 3,2mp και βγάζει χειρότερα και απο το n73 και απο το se w900 με 2Mp.

Αν γίνεται λίγο καλυτερη η ποιοτητα απο νοκια σε νοκια με τα mp,θα κάνει πολλά χρόνια να φτάσει την sony ericsson και sharp.

Μακάρι να μην ισχύει,αλλα απο την ιστορία της νόκια αυτό θα γίνει...

Είναι ένα τηλεφωνο με κορυφαία χαρακτηριστικά.

Αν η κάμερα του είναι αξιοπρεπής για τις δυνατοτητες της,και η μπαταρία βγάζει τουλαχιστον 2 μέρες,το έχω πάρει την επόμενη μέρα.

Λοιπον εγω λεω να περιμενουμε να ερθει,οι εικασιες δεν ειναι σωστη προσεγγιση.Επισης για την ποιοτητα των φωτο της Νοκια ξερουμε,οποιος θελει φωτο με προσεγμενη ακομα και την λεπτομερεια να παρει μια ψηφιακη μηχανη,ακομα και τα sharp μια δεν μετρανε μπροστα τους

 

Sorry κιόλας αλλα αυτος ο φανατισμός σου υπέρ της νόκια,σε έχει κάνει να μην βλέπεις γύρω σου.

Τι σχέση έχει το n95 με τα sharp ή τα sony ericsson?E λοιπόν όταν βγάζει η νόκια ένα μοντέλο με κάμερα 5Mp,με φακό carz zeis,αυτόματη εστιαση,και σε περίπτωση που το πάρω,και βέβαια 700 ευρώ,ΕΕ ΝΑΙ DENIOR απαιτώ το νέο μου κινητό να έχει ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ 903 Με 3,2mp,ή το se.

Γιατί 5Mp θα είναι και με καλά χαρακτηριστικά,ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ να έχει χειρότερη κάμερα απο τα μοντέλα των άλλων εταιριων με πολυ πιο λίγα Mp.

Ήθελα να πάρω N93,ΦΟΒΕΡΑ χαρακτηριστικά,κυριως για την κάμερα.

Δεν το πήρα,γιατί οχι μόνο καλυτερη κάμερα δεν είχε απο το 903,αλλα χειρότερη απο το Sony ericsson κ750!

ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ,να αγοράζω καθε κινητό της νοκια,με σκοπό κάποτε με τα mp της να βελτιωσει τις φωτογραφίες.

Είναι απαράδεκτο να έχει χειρότερη κάμερα το N95 απο ολα τα μοντέλα με 3mp σήμερα...

Ακόμα και το ν73,δεν κατάφερε να τραβήξει καλυτερες φωτογραφίες απο τα sharp και sony ericsson.

Οι φωτογραφίες μπλε είναι.......

Εγω σαν ενας καταναλωτης ρωτω,ειναι πιο ακριβο το Ν95 απο το Κ800?Ναι,πρεπει να εχει καλυτερη καμερα?Δε ξερω λεω γιατι δε ξερω ποσο κοστιζει ποσο κοστιζουν οι φακοι,οι δυνατοτητες,το λειτουργικο κλπ.Εγω θα τα παρω για αυτα που με ενδιαφερουν,ασχετα τι λεει η Νοκια για εμπορικους λογους(Να ψαρωσει παιδακια που δεν ξερουν τι τους γινεται).Ειμαι παραλογος?

 

Για προβλήματα δεν ξέρω,αλλα η νοκια πάντα έτσι κανει με τις νεες συσκευες.

Οσο για την μπαταρία μαλλον το ιδιο με ν80.

Γιατι εχει μονο 950 mah.

Τετοια μπαταρία εχουν κινητά οπως το κ800,v903,w900.

Αυτό το κινητό χρειάζεται πολύ περισσοτερο ενεργεια απο τα παραπάνω.

Με ιδια μπαταρία όμως καταλαβαινεις.....

Δεν ξερεις ομως ποσο παραπανω.Να σου θυμισω οτι το Sar της συσκευης ειναι χαμηλο σχετικα,πραγμα που παιζει ρολο στην αναγκη ενεργειας.Και εν τελει δεν ειμαστε και ειδικοι για να ξερουμε λεπτομερειες γιατι τα πραγματα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ.Αρα πως λες οτι θα ειναι στην αυτονομια ιδιο με το Ν80?:wacko:
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου δεν θα είναι προσιτό,το έχω ξαναπει σε προηγούμενο post...και φυσικά τα 750 και 800 ευρώ δεν είναι καθόλου λίγα,μάλλον είναι πάρα πολλά αν αναλογιστούμε το κόστος παρεμφερεί συσκευών που είναι σαφώς ανώτερες από το Ν95.Για την τιμή δεν έχω βάσιμες πληροφορίες αν και είδα στο youtube οτι θα κοστίζει περί τα 550 ευρώ,αλλά μου φαίνονται πολύ λίγα για τον απλούστατο λόγο ότι αν είναι αυτή η τιμή, θα πρέπει η ΝΟΚΙΑ να ανοίξει ένα μεγάλο χώρο για να βάλει μέσα όλα τα υπόλοιπα κινητά Nseries...λέω εγώ...

 

Καλα ας αφησουμε το κοστος στην ακρη,οποιος θελει το παιρνει,αν και εχει ειπωθει πολλες φορες οτι η nokia ανακοινωσε 550 ευρωπαικα προ φορων.Κανεναν δεν τον ποιανουν απο τον λαιμο να αγορασει κατι.Ποιες ειναι ομως οι παρεμφερεις συσκευες που ειναι σαφως ανωτερες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω λεω να περιμενουμε να ερθει,οι εικασιες δεν ειναι σωστη προσεγγιση.Επισης για την ποιοτητα των φωτο της Νοκια ξερουμε,οποιος θελει φωτο με προσεγμενη ακομα και την λεπτομερεια να παρει μια ψηφιακη μηχανη,ακομα και τα sharp μια δεν μετρανε μπροστα τους

 

 

Μην έχουμε 2 μέτρα και 2 σταθμά.:rolleyes:

Όταν η νόκια βγάζει κινητό με πολλά mpxls , carl zeiss, οπτικό ζούμ κλπ κλπ όλοι κάνουν λες και δεν έχουν ξαναδεί φωτογραφική μηχανή, και όταν μετά οι φώτο είναι κατώτερες από τις προσδοκίες όλων μας, αρχίζουν τα" δεν παίρνεις αυτό το κινητό μόνο για την κάμερα" ή "αν θέλεις φωτογραφική πάρε μια ψηφιακή" κλπ κλπ.

Όταν όμως πάλι κάποιος θα πει για το N93 πχ ότι "δεν με ενδιαφέρει το βίντεό του γιατί αν θέλω καλό βίντεο παίρνω βιντεοκάμερα", απαντάτε τότε ότι "δεν μπορείς να κουβαλάς παντού την βιντεοκάμερα."

2 μέτρα και 2 σταθμά, όπως βολεύει κάθε φορά.:X

Δεν το λέω προσωπικά για σένα, αλλά μη μου πείς ότι δεν τα έχεις διαβάσει και εσύ αυτά?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για προβλήματα δεν ξέρω,αλλα η νοκια πάντα έτσι κανει με τις νεες συσκευες.

.....

 

Ναι,σίγουρα.

Όλες οι συσκευές της Νόκια είναι γεμάτες προβλήματα στην αρχή.Γι'αυτό και κάνουν τις υψηλότερες πωλήσεις παγκοσμίως.

Απλά το καταναλωτικό κοινό δεν ξέρει τι του γίνεται.

 

Είχες ποτέ κινητά της Νόκια για να λες ευθαρσώς πως οι Φινλανδοί πάντα έτσι κάνουν με τις νέες συσκευές;

Το 6630 λοιπόν δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα.Bug free ήταν,όπως και το 6680.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,σίγουρα.

Όλες οι συσκευές της Νόκια είναι γεμάτες προβλήματα στην αρχή.Γι'αυτό και κάνουν τις υψηλότερες πωλήσεις παγκοσμίως.

Απλά το καταναλωτικό κοινό δεν ξέρει τι του γίνεται.

 

Είχες ποτέ κινητά της Νόκια για να λες ευθαρσώς πως οι Φινλανδοί πάντα έτσι κάνουν με τις νέες συσκευές;

Το 6630 λοιπόν δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα.Bug free ήταν,όπως και το 6680.

6630?

6680?

This last year...(και βάλε)

Έχει κυλίσει πολύ νερό στο αυλάκι από τότε.

Καλά καλά η νόκια δεν μπορεί να κάνει να δουλέψει σωστά το 6111 και θέλεις να τα καταφέρει με πιο πολύπλοκα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μην έχουμε 2 μέτρα και 2 σταθμά.:rolleyes:

Όταν η νόκια βγάζει κινητό με πολλά mpxls , carl zeiss, οπτικό ζούμ κλπ κλπ όλοι κάνουν λες και δεν έχουν ξαναδεί φωτογραφική μηχανή, και όταν μετά οι φώτο είναι κατώτερες από τις προσδοκίες όλων μας, αρχίζουν τα" δεν παίρνεις αυτό το κινητό μόνο για την κάμερα" ή "αν θέλεις φωτογραφική πάρε μια ψηφιακή" κλπ κλπ.

Όταν όμως πάλι κάποιος θα πει για το N93 πχ ότι "δεν με ενδιαφέρει το βίντεό του γιατί αν θέλω καλό βίντεο παίρνω βιντεοκάμερα", απαντάτε τότε ότι "δεν μπορείς να κουβαλάς παντού την βιντεοκάμερα."

2 μέτρα και 2 σταθμά, όπως βολεύει κάθε φορά.:X

Δεν το λέω προσωπικά για σένα, αλλά μη μου πείς ότι δεν τα έχεις διαβάσει και εσύ αυτά?

Συμφωνώ απόλυτα,όταν περιμέναν το ν93,και τι δεν έλεγαν,πω φανταστικο!!!νοκια με carl zeiss οπτικο ζοομ!!!

Και μάλιστα έγραφαν αυτό το νόκια θα είναι καλύτερο και απο το v903,w900,k800:lol: :lol:

Πως ήταν χειρότερο και απο το κ750:p :p

Όταν αρχισαν να απογοητευονται οι χρήστες του,ελεγαν συγκεκριμένα,

Παιδιά κινητό είναι,απλά περιμέναμε πολύ παραπάνω επειδη το συγκρίναμε με μηχανές.Δεν έλεγαν τπτ...

Οπως και το video,μπορει να είναι καλο για κινητό,αλλα και η πιο φθηνή κάμερα χίλιες φορές καλύτερα τραβάει.

Καποιος είπε οτι και το 903 μπροστα σε μια καλή μηχανή δεν είναι τπτ,συμφωνώ δεν μπορεί να συγκριθεί μια μηχανη 10 Mp sony n2 που έχω με το κινητό.Αλλα το κινητό οταν δεν έχω την μηχανή βγάζει τέλεια.

Καλα τις hp μηχανές,βγάζει πολύ καλύτερα το 903,w900 και κ800.

Ειχε ανεβάσει παλια στο myphone ένας χρήστης φωτογραφίες τραβηγμένες απο ψηφιακη hp,και οι φωτογραφίες του κινητου(w900)ήταν καλυτερες.

 

Το ν95 πρέπει να έχει καλη μηχανή,αν είναι δυνατόν να έχει χειρότερη απο τα σημερινά κινητά με 3 mp,αν και δεν θα έχει πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,σίγουρα.

Όλες οι συσκευές της Νόκια είναι γεμάτες προβλήματα στην αρχή.Γι'αυτό και κάνουν τις υψηλότερες πωλήσεις παγκοσμίως.

Απλά το καταναλωτικό κοινό δεν ξέρει τι του γίνεται.

 

Είχες ποτέ κινητά της Νόκια για να λες ευθαρσώς πως οι Φινλανδοί πάντα έτσι κάνουν με τις νέες συσκευές;

Το 6630 λοιπόν δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα.Bug free ήταν,όπως και το 6680.

ΕΕ φυσικά κανουν και τις υψηλότερες πωλήσεις,

Αν υπάρχουν ακόμα εξυπνοι και εξυπνες,και λενε χωρίς να έχουν ιδέα:

Τι κινητό θέλετε?νοκια γιατί έχει ευκολο μενού.

Ή ο καθένας επειδη είχε μαθει παλιά με το 3210.

Ξέρεις ποσοι τετοιοι υπάρχουν?ίσως να είσαι και εσύ μέσα.

Ωραίο ανέκδοτο,το άλλο με τον denior το ήξερες?

Το n93 πόσα προβλήματα είχε και έχει ακόμα?fysika o tasos maroulitsis gia px emeine poly eyxaristimenos kanena problima dn eixe,kai oxi mono aytos.

Ενας φίλος μου πήρε το ν80,κολλάει,αναγκάζεται να κάνει restart,και πόσα αλλα ακόμα.

Το 6600 ποσα προβλήματα και αυτό?

μην σου πω πόσα ακόμα μοντέλα της αξιοπιστης νοκια.

Link to comment
Share on other sites

ΕΕ φυσικά κανουν και τις υψηλότερες πωλήσεις,

Αν υπάρχουν ακόμα εξυπνοι και εξυπνες,και λενε χωρίς να έχουν ιδέα:

Τι κινητό θέλετε?νοκια γιατί έχει ευκολο μενού.

Ή ο καθένας επειδη είχε μαθει παλιά με το 3210.

Ξέρεις ποσοι τετοιοι υπάρχουν?ίσως να είσαι και εσύ μέσα.

Ωραίο ανέκδοτο,το άλλο με τον denior το ήξερες?

Το n93 πόσα προβλήματα είχε και έχει ακόμα?fysika o tasos maroulitsis gia px emeine poly eyxaristimenos kanena problima dn eixe,kai oxi mono aytos.

Ενας φίλος μου πήρε το ν80,κολλάει,αναγκάζεται να κάνει restart,και πόσα αλλα ακόμα.

Το 6600 ποσα προβλήματα και αυτό?

μην σου πω πόσα ακόμα μοντέλα της αξιοπιστης νοκια.

 

Ναι,σωστά.Το λειτουργικό μενού είναι ένας από τους πολλούς λόγους για τον οποίο οι καταναλωτές επιλέγουν Νόκια και όχι Sharp ή Samsung παραδείγματος χάριν.

 

Όχι,ξέρω το άλλο ανέκδοτο με τον GEORGEGX20VF.

 

Όταν γράφεις «πάντα» αναφέρεσαι συλλήβδην σε όλες τις συσκευές της Νόκια,δημοσιεύοντας ανακρίβειες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,σωστά.Το λειτουργικό μενού είναι ένας από τους πολλούς λόγους για τον οποίο οι καταναλωτές επιλέγουν Νόκια και όχι Sharp ή Samsung παραδείγματος χάριν.

Ότι θέλεις, αλλά αυτό με τίποτα.

 

edit:Εννοείς το εύχρηστο?Τότε ναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι,σωστά.Το λειτουργικό μενού είναι ένας από τους πολλούς λόγους για τον οποίο οι καταναλωτές επιλέγουν Νόκια και όχι Sharp ή Samsung παραδείγματος χάριν.

 

Όχι,ξέρω το άλλο ανέκδοτο με τον GEORGEGX20VF.

 

Όταν γράφεις «πάντα» αναφέρεσαι συλλήβδην σε όλες τις συσκευές της Νόκια,δημοσιεύοντας ανακρίβειες.

Ανακρίβειες??αν είναι δυνατόν καποιος σήμερα να παίρνει κινητό νοκια επειδη πιστευει οτι έχει ευκολο μενου.

Παλιά ίσως ναι(εποχη 3210)

Τώρα τα πράγματα έχουν αλλάξει.

Το μενου στα 3rd edition δεν είναι και οτι καλύτερο,ο χρηστης έχει μαθει να μπαίνει στο μενου με το κεντρικό πληκτρο οπως τα s.e ή sharp.

Για τα νοκια με ξεχωριστό κουμπι για μενού,και πόσα αλλα.

ΓΙα το μενου της samsung συμφωνώ είναι άθλιο.

Αν έχεις το μενου των sharp απο v902 και μετά,και κυρίως του νεου sharp 770 δεν θα τα ελεγες αυτά.Εχουν πληρες multimedia μενου.

Θέματα,music player Με δυνατοτητα αναζήτητης γραφοντας κατευθειαν τα αρχικά,ή σε ομαδα οπως album,artist,ετος,ktl.(ακριβώς ίδο με το μενου των walkman phones)

Συντομευσεις παντου και διαμορφώνεις όπως εσύ θέλεις.

Πραγματικα δεν ξεχωρίζω αν το μενου είναι της s.e ή της sharp.

Μοιάζει παρα πολύ.Και με προηγμένες δυνατότητας ασφαλείας.

Να ρωτήσω τι κανουν τα νοκια χωρις να βάλει καποιος πρόγραμμα?

Μπορεις να κανεις φακέλους στην έκθεση?ΟΧΙ.στα sharp οσους θέλεις.

Μπορεις να κλειδώσεις την επιφάνεια εργασίας με κωδικό?ΟΧι,στα sharp ναι,.

Μπορείς να ηχογραφήσεις απεριόριστα?Και πάλι οχι,στα sharp ναι.

Μην πω δεκάδες αλλα πχ.,

χωρίς προγράμματα ειναι άχρηστα,και αργά τηλεφωνα.

Δεν εχουν καθολου σταθερό λειτουργικο,+οτι ειναι αργά.

Τουλαχιστον το <<συμβατικο>>903 ειναι σταθερό και παρα πολύ γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Ανακρίβειες??αν είναι δυνατόν καποιος σήμερα να παίρνει κινητό νοκια επειδη πιστευει οτι έχει ευκολο μενου.

Παλιά ίσως ναι(εποχη 3210)

Τώρα τα πράγματα έχουν αλλάξει.

Το μενου στα 3rd edition δεν είναι και οτι καλύτερο,ο χρηστης έχει μαθει να μπαίνει στο μενου με το κεντρικό πληκτρο οπως τα s.e ή sharp.

Για τα νοκια με ξεχωριστό κουμπι για μενού,και πόσα αλλα.

ΓΙα το μενου της samsung συμφωνώ είναι άθλιο.

Αν έχεις το μενου των sharp απο v902 και μετά,και κυρίως του νεου sharp 770 δεν θα τα ελεγες αυτά.Εχουν πληρες multimedia μενου.

Θέματα,music player Με δυνατοτητα αναζήτητης γραφοντας κατευθειαν τα αρχικά,ή σε ομαδα οπως album,artist,ετος,ktl.

Συντομευσεις παντου και διαμορφώνεις όπως εσύ θέλεις.

Πραγματικα δεν ξεχωρίζω αν το μενου είναι της s.e ή της sharp.

Μοιάζει παρα πολύ.Και με προηγμένες δυνατότητας ασφαλείας.

Να ρωτήσω τι κανουν τα νοκια χωρις να βάλει καποιος πρόγραμμα?

Μπορεις να κανεις φακέλους στην έκθεση?ΟΧΙ.στα sharp οσους θέλεις.

Μπορεις να κλειδώσεις την επιφάνεια εργασίας με κωδικό?ΟΧι,στα sharp ναι,.

Μπορείς να ηχογραφήσεις απεριόριστα?Και πάλι οχι,στα sharp ναι.

Μην πω δεκάδες αλλα πχ.,

χωρίς προγράμματα ειναι άχρηστα,και αργά τηλεφωνα.

 

Ο ίδιος πριν ανέφερες πως όλοι αγοράζουν Νόκια επειδή πιστεύουν οτι έχουν εύκολο μενού (στον ενεστώτα και όχι σε παρελθοντικό χρόνο).

Τώρα αυτοαναιρείσαι;

 

Μα τα προγράμματα είναι εκείνα που κάνουν τα smartphones ασυναγώνιστα.Είναι ένα με το κινητό τηλέφωνο.

Για ποιον βασικό λόγο νομίζεις πως η πλειοψηφία των ψαγμένων χρηστών προτιμά τα Symbian της Νόκια και όχι τα camera phones της Sharp;

Link to comment
Share on other sites

Ο ίδιος πριν ανέφερες πως όλοι αγοράζουν Νόκια επειδή πιστεύουν οτι έχουν εύκολο μενού (στον ενεστώτα και όχι σε παρελθοντικό χρόνο).

Τώρα αυτοαναιρείσαι;

 

Μα τα προγράμματα είναι εκείνα που κάνουν τα smartphones ασυναγώνιστα.Είναι ένα με το κινητό τηλέφωνο.

Για ποιον βασικό λόγο νομίζεις πως οι ψαγμένοι χρήστες προτιμούν τα Symbian της Νόκια και όχι τα camera phones της Sharp;

 

Αλήθεια γιατί?:confused:

Γιατί δεν προτιμώ τα symbian της nokia?:worry:

Μήπως δεν είμαι αρκετά ψαγμένος???:p

Μάλλον γιατί δεν έχω όρεξη για μπλεξίματα....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια γιατί?:confused:

Γιατί δεν προτιμώ τα symbian της nokia?:worry:

Μήπως δεν είμαι αρκετά ψαγμένος???:p

Μάλλον γιατί δεν έχω όρεξη για μπλεξίματα....

 

file mou de sas zorizei kaneis na parete symbian kinita... ama goustareis parto ama pali den theleis karfaki den ths kegete ths nokia... ;)

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο ίδιος πριν ανέφερες πως όλοι αγοράζουν Νόκια επειδή πιστεύουν οτι έχουν εύκολο μενού (στον ενεστώτα και όχι σε παρελθοντικό χρόνο).

Τώρα αυτοαναιρείσαι;

 

Μα τα προγράμματα είναι εκείνα που κάνουν τα smartphones ασυναγώνιστα.Είναι ένα με το κινητό τηλέφωνο.

Για ποιον βασικό λόγο νομίζεις πως η πλειοψηφία των ψαγμένων χρηστών προτιμά τα Symbian της Νόκια και όχι τα camera phones της Sharp;

ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΕΥΚΟΛΟ ΜΕΝΟΥ,και το είπα ειρωνικά,αν είναι δυνατόν.

Χωρίς τα προγράμματα είναι αχρηστα.ΚΑι παλι θες να εχεις φακελους στην εκθεση πρεπει να ανοιγεις το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Γιατι έχεις κολλήσει με την sharp ρε denior?δεν είμαι κολλημένος όπως εσυ με την νοκια μην ανησυχείς,βλέπω και τι γίνεται και δίπλα μου.

Γιατι αναφέρεσαι στα sharp?

Αν καποιος δεν θέλει να παίζει με τις ψευτο_εφαρμογές,θα προτιμήσει ένα απο τα κορυφαία κυρίως s.e κινητα για multimedia και sharp(και αυτα είναι ολοκληρωμένα με τελειο μενου,το μενου του 770 εχει πολλα παραπάνω πράγματα και απο se,οπως το καλύτερο ημερολογιο,και οι προηγμένες δυνατότητες ασφάλειας..

Γιατί να προτιμήσουν sharp ή sony ericsson ή motorola?

θΑ σου απαντήσω,αν θέλουν ένα καθαρο multimedia κινητο,με κορυφαια οθόνη,κάμερα,mp3 player, θα πάρουν ενα κινητό απο τις δυο πρώτες εταιρίες.

Αν δεν θέλουν να κουβαλάνε μαζί τους τούβλα,θα πάρουν Motorola για το μικρο,λεπτο μεγεθος,και το τελειο design.

Αυτοι είναι οι λόγοι που μπορεί καποιος να μην προτιμήσει νοκια.

ΑΑ ξέχασα να πω,οτι τα sharp,se.αντε και μοτορολα,είναι πιο αξιοπιστα,και εχουν καλυτερη ποιότητα κατασκευης απο πολλά μοντέλα της νοκια.

 

Οποιος θέλει να κανει πραγματικα την δουλεια με ένα κινητό,δεν θα πάρει τα σταθερα τηλ της νοκια,αλλα καποιο Pocket pc με win.

Οποιος αλλος θέλει να παιξει(οι ψαγμενοι δλδ)θα πάρει νοκια...

Αλήθεια γιατί?:confused:

Γιατί δεν προτιμώ τα symbian της nokia?:worry:

Μήπως δεν είμαι αρκετά ψαγμένος???:p

Μάλλον γιατί δεν έχω όρεξη για μπλεξίματα....

+1 που να μπλεκεις με service,κολληματα,αα και ξεχασα να πω τις ποιοτικες συσκευες της νοκια,οπως το slide του n80.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,σίγουρα.

Όλες οι συσκευές της Νόκια είναι γεμάτες προβλήματα στην αρχή.Γι'αυτό και κάνουν τις υψηλότερες πωλήσεις παγκοσμίως.

Απλά το καταναλωτικό κοινό δεν ξέρει τι του γίνεται.

 

Είχες ποτέ κινητά της Νόκια για να λες ευθαρσώς πως οι Φινλανδοί πάντα έτσι κάνουν με τις νέες συσκευές;

Το 6630 λοιπόν δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα.Bug free ήταν,όπως και το 6680.

Eπειδη βαριεμαι να απαναταω αναλυτικα στον Denior,το 6680 τουλαχιστον δεν ηταν bug free τελεια και παυλα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...