Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To N95 τι καρτα μνημης θα περνει?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

den xero an to exoun pei se allo post. h pliroforisi mou emena leei ta exis: tin proigoumeni deutera egine parousiasi apo tin nokia(ellados) stous dealer tis. 20/12 erxetai to paketo kai 19/1 sto emporio... gia timi den rotisa ntrapika xixixixixi!!!! tha nai opos to n93,apla tha xefortothoun n93 osa mporoun tora stis giortes... milame gia emporio min to ksexnate.
Link to comment
Share on other sites

den xero an to exoun pei se allo post. h pliroforisi mou emena leei ta exis: tin proigoumeni deutera egine parousiasi apo tin nokia(ellados) stous dealer tis. 20/12 erxetai to paketo kai 19/1 sto emporio... gia timi den rotisa ntrapika xixixixixi!!!! tha nai opos to n93,apla tha xefortothoun n93 osa mporoun tora stis giortes... milame gia emporio min to ksexnate.

 

αντε να δουμε γιατι και ενας αλλος φιλος απο το forum που ρωτησε ποτε θα ερθει του ειπανε μεσα ιανουαρ.οσο γαι την τιμη καλυτερα θα μαθουμε οταν ερθει στην αγορα.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! το sar τησ συσκευης ειναι 0.58W/kg

 

 

Nokia N95 (Type RM-159)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

 

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

 

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

 

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.58 W/kg.

 

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at http://www.nokia.com.

Link to comment
Share on other sites

+1,μια χαρά.

Δεν με ενοχλει το sar του για να το πάρω.

Βασικά δεν θέλω να πάω σε μεγαλύτερο sar απο το 903,αλλα σιγα,0,54 εχει το πρώτο,0,58 το δευτερο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια η nokia εχει βγαλει ποτε series 60 κινητο με οθονη αφης?

 

Εχει βγαλει για την αγορα της ασιας το 6708

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=85540

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι τελειο αλλα δεν θα εχει δυσκολο χειρισμο χωρις οθονη αφης?

 

εγω δουλευω gps με το δακτυλο στο αμαξι....το n95 πως θα το δουλευω?

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι τελειο αλλα δεν θα εχει δυσκολο χειρισμο χωρις οθονη αφης?

 

εγω δουλευω gps με το δακτυλο στο αμαξι....το n95 πως θα το δουλευω?

Με τα πλήκτρα κατεύθυνσης...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε θα γίνει χαμός όταν βγει το κινητό. Οι τσέπες μας θα δοκιμαστούν πολύ αλλά οι πωλήσεις πιστεύω θα είναι ψηλά. Ολοένα και περισσότερα άτομα χρησιμοποιούν τις ανυπτυγμένες δυνατότητες ενός smartphone (ανάλογα βέβαια με το τι ζητάει ο καθένας από το κινητό του).

 

Πολλοί χρήστες θα βρουν το συνδυασμό camcorder, still-camera, pda, κινητού και gps ένα εξαιρετικό πακέτο. Απ' ότι υπολογίζω το δώρο του πάσχα για πολλούς πλέον έχει όνομα και λεγεται Ν95 :D (μάλλον και το δικό μου δώρο έτσι θα λέγεται :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε θα γίνει χαμός όταν βγει το κινητό. Οι τσέπες μας θα δοκιμαστούν πολύ αλλά οι πωλήσεις πιστεύω θα είναι ψηλά. Ολοένα και περισσότερα άτομα χρησιμοποιούν τις ανυπτυγμένες δυνατότητες ενός smartphone (ανάλογα βέβαια με το τι ζητάει ο καθένας από το κινητό του).

 

Πολλοί χρήστες θα βρουν το συνδυασμό camcorder, still-camera, pda, κινητού και gps ένα εξαιρετικό πακέτο. Απ' ότι υπολογίζω το δώρο του πάσχα για πολλούς πλέον έχει όνομα και λεγεται Ν95 :D (μάλλον και το δικό μου δώρο έτσι θα λέγεται :lol:)

 

και απο τι φαινεται δεν θα εισαι ο μονος....

εγω αρχισα εδω και 1μηνα να μαζευω λεφτα....:p :p :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! το sar τησ συσκευης ειναι 0.58W/kg

 

Ο ένας από τους δύο λόγους που θα μπορούσαν να με αποτρέψουν από την αγορά του Ν95 δεν υφίσταται πλέον.

 

Ο άλλος είναι η αυτονομία.Αυτό που θέλω είναι να κρατάει δύο μέρες με μέτρια χρήση.

Ελπίζω να έχουμε ευχάριστα νέα και από αυτό το μέτωπο.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η αυτονομία είναι πολύ σημαντικός παράγοντας. Ας μην ξεχνάμε τι βαριές λειτουργίες έχει να επιτελέσει ο επεξεργαστής του κινητού. Οπότε...

 

Πάντως η μπαταρία του θα είναι Li-Ion 950 mAh (BL-5F) με δηλωμένη αυτονομία 220 ώρες σε κατάσταση αναμονής και 6,5 ώρες σε ομιλία. Να δούμε τι θα συμβεί σε πραγματική χρήση :worry:

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τη λήψη του δέκτη του σε ποιά επίπεδα θα κυμένεται; Έχω την αίσθηση ότι θα είναι χαμηλή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τη λήψη του δέκτη του σε ποιά επίπεδα θα κυμένεται; Έχω την αίσθηση ότι θα είναι χαμηλή.

Μιλάς για το GPS;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αναφέρεται στον πομποδέκτη και στην ποιότητα του σήματος του Ν95.

Ακριβώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Ν73 που έχει υψηλό SAR δεν έχει και ανάλογα καλή λήψη. Δε λέω ότι έχει κακή λήψη αλλά δεν έχει αναλογικά τόσο καλύτερη όσο το μέγεθος του δείκτη SAR που έχει.

Τείνω να πιστέψω ότι SAR και λήψη δεν σχετίζονται σε ευθεία αναλογία. Ίσως να παίζει ρόλο η ποιότητα των κυκλωμάτων και οι φτηνοί δέκτες να χρειάζονται μεγαλύτερο SAR, δεν ξέρω...

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Τα θεματα ρε παιδια ειναι τρια τωρα1)Αυτονομια 2)Σταθερα λειτουργικου,δηλαδη αν θα ειναι bug free και 3)ποιοτητα βιντεο και φωτο για ολα τα αλλα εχουμε ενδειξεις
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά για την ποιότητα φωτογραφίας και βίντεο δεν χρειάζεται να το ψάξουμε και πολύ. 5ΜΡ με autofocus και εγγραφή βίντεο VGA-30fps αποτελούν εξαιρετικές ικανότητες λήψης. Ως φωτογραφική μηχανή και εγγραφέας βίντεο ήδη ξέρουμε πως είναι αστέρι :blink: :shock:
Link to comment
Share on other sites

Καλά για την ποιότητα φωτογραφίας και βίντεο δεν χρειάζεται να το ψάξουμε και πολύ. 5ΜΡ με autofocus και εγγραφή βίντεο VGA-30fps αποτελούν εξαιρετικές ικανότητες λήψης. Ως φωτογραφική μηχανή και εγγραφέας βίντεο ήδη ξέρουμε πως είναι αστέρι :blink: :shock:

 

Και το n93 θα έπρεπε να ήταν αστέρι στις φώτο, αλλά τελικά ήταν μόνο στο βίντεο.

Πολύ φοβάμαι(και δεν θέλω να βγώ αληθινός)ότι η νόκια για να αποφύγει εσωτερικό ανταγωνισμό θα του βάλει λίγο κατώτερο βίντεο από το n93 και λίγο κατώτερες φώτο από το n73(αλλά καλύτερες από το n93).

Μακάρι να κάνω λάθος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...