Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδύνατον το Ν95 να ειναι πριν το Φεβρουάριο στην Ελλάδα (Και νωρίς σας λέω). θέλει πολύ δουλεία ακόμα.

Οσο για την τιμή του, θα κάνει οσο περίπου έκανε το Ν93 όταν πρωτοβγήκε.-

Σόρρυ που στεναχωρώ πολλούς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

There's at least one regular AAS user who has one of the

pre-production Nokia N95's, and you can follow

his progress with it or ask questions right here in the forums.

 

I have been using N95 for the past week, and I must say I'm impressed with

the features. Screen resolution is 240x320, however, it is very sharp and there is no blurry 3G icons like in E61.

 

There is an online GPS map, so I can track whereever I'm and download the map automatically

over 3G or wireless. Note: Uses lots of traffic. Otherwise, GPS feature is great,

I can use it in case of emergency or when hiking.

 

Camera and video is better than N93 at least.

 

Downsite: It's not a final release yet, so battery drain quite fast and some restart on use...

 

TV output rocks !

 

Οσοι πιστοι προσελθετε .... :)

 

http://www.allaboutsymbian.com/forum/showthread.php?t=53952

 

Καλύτερο video από το 93?:blink:

Το 93 δεν λέγαν ότι γράφει σε ποιότητα DVD?

Για το slide δεν αναφέρει τίποτα πάντως...:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικα που θα κυμαινεται περιπου η τιμη του ;

 

Στα ουράνια!!! :lol:

650-750 ευρώ

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

Αν αξίζει, θα περιμένω να χάσει ύψος και θα το τσακώσω.

:D :D

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

Αν αξίζει, θα περιμένω να χάσει ύψος και θα το τσακώσω.

:D :D

 

Μέχρι να το τσακώσεις φίλε μου το ν95 θα σου έχει γεννήσει την ανάγκη η ΝΟΚΙΑ για κάποιο νέο μοντέλο έτσι κανουν....

Link to comment
Share on other sites

αμα γινει αυτο καηκαμε.

:cry: :cry: :cry: :cry:

 

Τελικά η υπόθεση μετα κινητά θυμίζει λίγο χρηματιστήριο....Ποντάρεις στην αγορά μιας συσκευής και απλά ελπίζεις να μη χάσει πολύ και γρήγορα την αξία της..... πλάκα έχουμε:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο video από το 93?:blink:

Το 93 δεν λέγαν ότι γράφει σε ποιότητα DVD?

 

Και το Ν95 ποιότητα εγγραφής DVD θα διαθέτει.

Ίσως όμως,να είναι ελαφρώς βελτιωμένη σε σχέση με εκείνη του Ν93.

Link to comment
Share on other sites

Και το Ν95 ποιότητα εγγραφής DVD θα διαθέτει.

Ίσως όμως,να είναι ελαφρώς βελτιωμένη σε σχέση με εκείνη του Ν93.

 

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν διαβαθμίσεις στην ποιότητα DVD.

Anyway, μπορεί το 93 να είχε το καλύτερο κινητό βίντεο, αλλά προσωπικά δεν με είχε ενθουσιάσει και τόσο.

 

andreasarc: Στο χρηματιστήριο πού και πού μπορεί και να κερδίσεις κανένα ψιλό, με τα κινητά όμως ποτέ!:lol: :lol:

Πάντα θα είναι μείον το ταμείο..:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα με ενθουσιάσε το video του n93,σε καμια περίπτωση δεν είναι ποιότητας dvd.Μια ψηφιακη μηχανη(η sony n1 που ειχα δοκιμασει)καλυτερο video τραβούσε σε vga με 30 fps.

Δεν λεω καλυτερο απο αλλο κινητο ήταν,αλλα αν το εβλεπες σε μια οθονη του υπολογιστη ή σε μια sony bravia(lcd,με υψηλή ανάλυση)δεν ειναι και τοσο καλο το video.

Σε μια απλη crt τηλεόραση το ξέρω οτι θα φαίνεται τελεια,αφου αυτες οι τηλεοράσεις δεν εχουν μεγαλή αναλυση.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα με ενθουσιάσε το video του n93,σε καμια περίπτωση δεν είναι ποιότητας dvd.Μια ψηφιακη μηχανη(η sony n1 που ειχα δοκιμασει)καλυτερο video τραβούσε σε vga με 30 fps.

Δεν λεω καλυτερο απο αλλο κινητο ήταν,αλλα αν το εβλεπες σε μια οθονη του υπολογιστη ή σε μια sony bravia(lcd,με υψηλή ανάλυση)δεν ειναι και τοσο καλο το video.

Σε μια απλη crt τηλεόραση το ξέρω οτι θα φαίνεται τελεια,αφου αυτες οι τηλεοράσεις δεν εχουν μεγαλή αναλυση.

 

Καλά, είμαι off topic αλλά οι crt τηλεοράσεις είναι κλάσεις ανώτερες από τις lcd σε θέμα εικόνας, ειδικά όταν βλέπεις τηλεόραση.:offtopic:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Off-topic. Αλλα σκεψου την αναλυση της CRT και της LCD. Ετσι φαινονται πιο ευκολα οι ατελειες σε LCD TV.

 

BTW: Μην με φατε αν το ειπατε πολλες φορες αλλα ποτε θα ερθει το κινητο; Κατι διαβασα για Φεβραρη πιο πανω...

Link to comment
Share on other sites

Off-topic. Αλλα σκεψου την αναλυση της CRT και της LCD. Ετσι φαινονται πιο ευκολα οι ατελειες σε LCD TV.

Συμφωνώ σε αυτό:)

BTW: Μην με φατε αν το ειπατε πολλες φορες αλλα ποτε θα ερθει το κινητο; Κατι διαβασα για Φεβραρη πιο πανω...

Κάπου εκεί.

Για πρώτο 3μηνο του 2007 λέγεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλά, είμαι off topic αλλά οι crt τηλεοράσεις είναι κλάσεις ανώτερες από τις lcd σε θέμα εικόνας, ειδικά όταν βλέπεις τηλεόραση.:offtopic:

 

Off-topic. Αλλα σκεψου την αναλυση της CRT και της LCD. Ετσι φαινονται πιο ευκολα οι ατελειες σε LCD TV.

:

Ακριβώς,ddr2 οι τηλεοράσεις οπως μια sony bravia,full hd,ειναι κορυφαια και στην αποδοση χρωμάτων και παντού.Εχει πολύ υψηλή ανάλυση.

Οτι θα φαίνονται χαλια τα καναλια συμφωνώ,διότι τα καναλια ακομα εχουν πολύ χαμηλη αναλυση και δεν θα φαίνονται καλά,Οποιος εχει nova δεν νομίζω να έχει προβλημα αλλα σε απλο δικτυο χαλια θα είναι..

Οι crt εχουν χαμηλή αναλυση,ισως γι αυτό οταν συνδεω το 903 μεσω tv-out σε μια crt τηλεοραση φαινεται πολύ καλα και fullscreen,αλλα σε μια μεγαλη lcd φαινεται μικρά οπως το pc.

Γι αυτό και το ν93 στην απλη τηλεοραση φαινεται τελεια οπως θα φαίνεται και στο ν95.

Παντως απο χαρακτηριστικά κάμερας το ν93 υπερέχει,το οπτικό ζοομ που στο βιντεο κυριως ειναι αρκετά σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα έχει.

 

Στο gsmarena δεν το αναφέρει.Γι αυτό ρωτάω.Μου έκανε εντύπωση.Το συγκεκριμένο site σπάνια κάνει λάθος σε χαρακτηριστικά.

(Κοίτα, μια ανάλυση της τάξεως των 1300 κάτι επί 1000 κάτι σε μια οθόνη lcd 28 ιντσών (ή 32 κλπ) μόνο υψηλή δεν μπορεί να χαρακτηριστεί.

Για να δείς dvd από μια απόσταση οι lcd είναι μια χαρά, αλλά για όλα τα άλλα είναι απλά χάλια ακόμα.Αλλά είμαστε πολύ off topic.:O :O )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο gsmarena δεν το αναφέρει.Γι αυτό ρωτάω.Μου έκανε εντύπωση.Το συγκεκριμένο site σπάνια κάνει λάθος σε χαρακτηριστικά.

(Κοίτα, μια ανάλυση της τάξεως των 1300 κάτι επί 1000 κάτι σε μια οθόνη lcd 28 ιντσών (ή 32 κλπ) μόνο υψηλή δεν μπορεί να χαρακτηριστεί.

Για να δείς dvd από μια απόσταση οι lcd είναι μια χαρά, αλλά για όλα τα άλλα είναι απλά χάλια ακόμα.Αλλά είμαστε πολύ off topic.:O :O )

Ελα ρε συ σιγά γιατι να είμαστε off?συζητάμε για το πως θα φαίνονται τα video toy n95:)

Κοιταξε αυτη την τηλεόραση http://www.sony.gr/view/ShowProduct.action?product=KDS-70R2000&site=odw_el_GR&pageType=Overview&category=TVP+Rear+Projection+TV

Εχει ανάλυση 1920x1080 .Μπορεί να χαρακτηριστεί υψηλή.

Και γενικα καθε lcd τηλεοραση εχει μεγαλυτερη απο μια crt

Να ξερες τι αναλυση εχουν οι crt..καμια σχεση με τις παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην κανεις δεν ειπε οτι το Ν93 και το Ν95 θα τραβανε βιντεο σε ποιοτητα dvd λεμε εφαμιλλης ποιοτητας dvd εφοσον ειναι ανλυσης 640''επι'' 480.Οπως ολοι ξερουμε η ποιοτητα dvd gia NTSC ειναι 720''επι'' 480 και σε PAL 720''επι''576,αρα η διαφορα ειναι και στα χαρτια αισθητη
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην κανεις δεν ειπε οτι το Ν93 και το Ν95 θα τραβανε βιντεο σε ποιοτητα dvd λεμε εφαμιλλης ποιοτητας dvd εφοσον ειναι ανλυσης 640''επι'' 480.Οπως ολοι ξερουμε η ποιοτητα dvd gia NTSC ειναι 720''επι'' 480 και σε PAL 720''επι''576,αρα η διαφορα ειναι και στα χαρτια αισθητη

 

Μα εσύ αναφέρεσαι σε μέγεθος, ενώ για το n93 τουλάχιστον γινόταν λόγος για ποιότητα dvd

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα εσύ αναφέρεσαι σε μέγεθος, ενώ για το n93 τουλάχιστον γινόταν λόγος για ποιότητα dvd
Οχι αυτο σου λεω και πιο πανω δες τι λει επισημα η νοκια,....like dvd quality.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτο σου λεω και πιο πανω δες τι λει επισημα η νοκια,....like dvd quality.

 

Που σημαίνει παρόμοια ποιότητα με dvd.

Την είδες εσύ?:worry:

Γιατί εγώ δεν την είδα:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Που σημαίνει παρόμοια ποιότητα με dvd.

Την είδες εσύ?:worry:

Γιατί εγώ δεν την είδα:p

Ενταξει εξαρταται και το παρομοια πως το προσδιοριζει κανεις,δεν εμοιζε με dvd αλλα δεν ηταν και τελος αγνωστο με αυτην την ποιοητα;)
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...