Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή θα προτιμούσες μια οθόνη μεγέθους μίας ίντσας,240x320 εικονοστοιχειών από μία άλλη δύο ιντσών παρόμοιας ανάλυσης;

 

Το μέγεθος μιας οθόνης διαδραματίζει σημαντικότατο ρόλο,ειδικά όταν κάποιος πλοηγείται στο διαδίκτυο.

Γι'αυτό και η οθόνη του Ν95 θα είναι ανώτερη από εκείνη του Ν80,της οποίας την ανάλυση έχει εγκαταλείψει οριστικά η Νόκια.

 

To N95 επίσης θα είναι το πληρέστερο smartphone των Φινλανδών και το μοναδικό με κάμερα 5Mpixel.

Επιπλέον δεν απουσιάζει από αυτό κανένα ανταγωνιστικό χαρακτηριστικό,όπως συνέβαινε με το Ν80.

 

Aκομα να καταλαβεις οτι δε συγκρινουμε Ν95 με Ν80 αλλα ποσο πρωτοπποριακο ειναι το καθενα στην εποχη του;:wacko: :wacko:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aκομα να καταλαβεις οτι δε συγκρινουμε Ν95 με Ν80 αλλα ποσο πρωτοπποριακο ειναι το καθενα στην εποχη του;:wacko: :wacko:

 

Ακόμα να καταλάβεις ότι πάνω στο συγκεκριμένο πλαίσιο βρίσκονται τα σχόλια μου σχετικά με τα δύο μοντέλα :blink: ;

Link to comment
Share on other sites

700 είναι πολλά κατά τη γνώμη μου. Θα του έδινα 700 αν είχε και τηλεόραση :happy:

Να που δεν είναι και τόσο πλήρες σε χαρακτηριστικά! :lol: )

Αλλά χωρίς τηλεόραση, άντε 600 με το ζόρι επειδή θα είναι καινούργιο.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

700 είναι πολλά κατά τη γνώμη μου. Θα του έδινα 700 αν είχε και τηλεόραση :happy:

Να που δεν είναι και τόσο πλήρες σε χαρακτηριστικά! :lol: )

Αλλά χωρίς τηλεόραση, άντε 600 με το ζόρι επειδή θα είναι καινούργιο.

Έχει κι άλλη μια έλλειψη. Η δεύτερη κάμερα για πρώτη φορά σε νόκια κινητό δε θα είναι vga αλλά 352 x 288 :rolleyes:

 

600 ευρώ λοιπόν είναι μια ανεκτή τιμή. Παραπάνω όχι ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ότι και να λέτε εσείς, 600 € πρώτη τιμή μου φαίνεται απίθανο:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

700 είναι πολλά κατά τη γνώμη μου. Θα του έδινα 700 αν είχε και τηλεόραση :happy:

Να που δεν είναι και τόσο πλήρες σε χαρακτηριστικά! :lol: )

Αλλά χωρίς τηλεόραση, άντε 600 με το ζόρι επειδή θα είναι καινούργιο.

 

Ναι και αν εψηνε και καφε θα εδινες 800 ευρω. Παντως και το p990 κοντα στα 700 κανει και αν συγκρινεις και με τα pocket pc το πραγμα ξεφευγει πολυ. Αλλωστε αν θυμασε οταν ειχε ερθει το n90 στην αγορα ηταν και αυτο πολυ ακριβο. Οποτε η τιμη ειναι κατι σχετικο για το καθενα.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Ναι και αν εψηνε και καφε θα εδινες 800 ευρω. Παντως και το p990 κοντα στα 700 κανει και αν συγκρινεις και με τα pocket pc το πραγμα ξεφευγει πολυ. Αλλωστε αν θυμασε οταν ειχε ερθει το n90 στην αγορα ηταν και αυτο πολυ ακριβο. Οποτε η τιμη ειναι κατι σχετικο για το καθενα.

 

Το p990 κοστίζει 580 ευρά στο Πλαίσιο αν δεν κάνω λάθος.

Η τιμή είναι σχετική για τον καθένα, ανάλογα με την τσέπη του, αλλά συγκριτικά με άλλα προιόντα, παρόμοια ή μη, η τιμή δεν μπορεί κανείς να πεί ότι είναι "κάτι σχετικό για τον καθένα"

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

An soy fainontai polla den einai angi na to pareis amesos molis kikloforisei parto 2 mines kai meta kai min mou peis oti tha exei bgei kalitero esy tin tsepi sou koitas an den boreis na agorazeis ta korifaia kathe kairo xtipa ta deutera kalitera pou kikloforoun

 

Να σου πω ειναι μια λυση αλλα παντα θα ψηνεσαι για το καλλητερο και σιγουρα τωρα που παμε στην touch screen ¨ΕΠΟΧΗ¨ ειδομεν...

 

Τωρα οσο για την τιμη θα πρεπει να βαζουμε ενα ποσο παντα στην ακρη για το επομενο και για το επομενο και για το επομενο...:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Το Ν80 ειχε τετραπλάσια ανάλυση από τα προηγούμενα σύμβιαν και μάλιστα στις ίδιες διαστάσεις άρα άριστη ποιότητα.

 

Το Ν80 ήταν το πρώτο σύμβιαν με 3mp κάμερα και γενικότερα το πρώτο νόκια με κάμερα 3mp. Η σόνυ ούτε αυτή είχε τότε κανένα κινητό με τόσα μεγαπίξελ.

 

Το Ν80 ήταν το πιο πλήρες σμάρτφον της νόκια, έχοντας και ράδιο και υπέρυθρες (η νόκια μέχρι τότε έβαζε ή το ένα, ή το άλλο ή κανένα από τα 2 στα έξυπνα τηλέφωνα της).

 

Το Ν80 έχει οθόνη ανάλυσης 352χ416 ενώ το Ν95 θα έχει 320χ240 και μάλιστα σε μεγαλύτερες διαστάσεις άρα αισθητά κατώτερη σε ποιότητα απεικόνισης.

 

Τέλος και μια απάντηση στο προηγούμενο σου ποστ, το Ν80 έχει αυτονομία ελαφρώς κάτω από το μέσο όρο της αυτονομίας των υπόλοιπων σύμβιαν:

 

Κρατάει 3 μέρες με ελάχιστη χρήση, 2 μέρες με κανονική χρήση και 1 μέρα με αρκετή χρήση (και κυρίως κλήσεις μεγάλης διάρκειας). Δε βλέπω κάτι τραγικό σε σχέση με τα άλλα σμάρτφον και το Sx1 που είχα πριν από αυτό.

 

Υγ: Και όλα αυτά σε πολύ μικρότερες διαστάσεις από τα υπόλοιπα σύμβιαν τηλέφωνα που κυκλοφορούσαν πριν από αυτό (Ν70, Ν90, Ν91 6680 κτλ). Ακόμα και το Ν95 θα είναι πιο πλατύ και πιο μακρύ από το Ν80 (αλλά πιο λεπτό).

Και επειδη έχει τετραπλάσια ανάλυση τι σημαίνει?δεν παιζει ρόλο μονο αυτό,η οθόνη του είναι αρκετα σκοτεινή και μικρή.Σε συγκριση με το 903 και τo n73 εχει κατωτερη οθόνη,οι παραπάνω συσκευες εχουν μεγαλυτερη και πιο ζωντανη και φωτεινή οθόνη.

Οσο για τα Mp του n80?Τι σημαίνει αυτό?διαφημιστικο τρικ,η κάμερα του είναι χειρότερη απο του se k750 που εχει 2mp και ειναι πολύ καλυτερη και με δυνατό flash που ανάβει.

Η μπαταρία του ν80 είναι τραγική.........

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη έχει τετραπλάσια ανάλυση τι σημαίνει?δεν παιζει ρόλο μονο αυτό,η οθόνη του είναι αρκετα σκοτεινή και μικρή.Σε συγκριση με το 903 και τo n73 εχει κατωτερη οθόνη,οι παραπάνω συσκευες εχουν μεγαλυτερη και πιο ζωντανη και φωτεινή οθόνη.

Οσο για τα Mp του n80?Τι σημαίνει αυτό?διαφημιστικο τρικ,η κάμερα του είναι χειρότερη απο του se k750 που εχει 2mp και ειναι πολύ καλυτερη και με δυνατό flash που ανάβει.

Η μπαταρία του ν80 είναι τραγική.........

Σέβομαι τη γνώμη σου αλλά διαφωνώ και στα 3 :)

 

Υγ: Και νομίζω ότι ξέρω καλύτερα ένα κινητό που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Μη ρωτήσετε τί και πώς...

Το N95 θα βγει σίγουρα μέσα στο πρώτο τρίμηνο του 2007 και απο όσα πληροφορήθηκα ίσως και στις αρχές του τριμήνου.Υπάρχει και μικρή πιθανότητα να βγει νωρίτερα. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Μη ρωτήσετε τί και πώς...

Το N95 θα βγει σίγουρα μέσα στο πρώτο τρίμηνο του 2007 και απο όσα πληροφορήθηκα ίσως και στις αρχές του τριμήνου.Υπάρχει και μικρή πιθανότητα να βγει νωρίτερα. :wink:

 

Mε λίγα λόγια μας λες ότι υπάρχει πιθανότητα να βγει Δεκέμβριο, αν όχι Δεκέμβριο τότε μέσα στον Ιανουάριο και αν όχι τότε, τότε σίγουρα Φεβρουάριο η Μάρτιο!!

Οι πηγές σου είναι έγκυρες??? :lol::rotfl:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Mε λίγα λόγια μας λες ότι υπάρχει πιθανότητα να βγει Δεκέμβριο, αν όχι Δεκέμβριο τότε μέσα στον Ιανουάριο και αν όχι τότε, τότε σίγουρα Φεβρουάριο η Μάρτιο!!

Οι πηγές σου είναι έγκυρες??? :lol::rotfl:

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Μη ρωτήσετε τί και πώς...

Το N95 θα βγει σίγουρα μέσα στο πρώτο τρίμηνο του 2007 και απο όσα πληροφορήθηκα ίσως και στις αρχές του τριμήνου.Υπάρχει και μικρή πιθανότητα να βγει νωρίτερα.

 

 

Δεν μπορώ να πω πολλά.Αυτό που σας γράφω ισχύει.

Κατά 80% θα είναι μέσα στο πρώτο τρίμηνο του 2007 γιατί έχει δρομολογηθεί σημαντικό κομμάτι της διαδικασίας διάθεσης για την Ελλάδα.

Η πηγή είναι έγκυρη.Το μόνο που μπορεί να καθυστερήσει το Ν95 είναι αν δώσουν λίγο χρόνο ακόμη σε 3-4 άλλες συσκευές,για να μην τις κανιβαλίσει.

 

ΥΓ Συμπάσχω.Κι εγώ αυτο το ρημάδι περιμένω!

 

ΥΓ2 Ωραίο κι αυτό.Έκανα quote στον ευατό μου!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δε μας λες κάτι που δεν ξέρουμε!!

το ότι θα έρθει 3ο τρίμηνο το ξέρουμε κι εμείς!!

εγώ μάλιστα είμαι και 100% σίγουρος :p

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δε μας λες κάτι που δεν ξέρουμε!!

το ότι θα έρθει 3ο τρίμηνο το ξέρουμε κι εμείς!!

εγώ μάλιστα είμαι και 100% σίγουρος :p

 

Ελπίζω να μην ισχύει η παροιμία: "γλώσσα λανθάνουσα..."

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Καλά, όχι και Χριστούγεννα! Αν βγει τότε, μάλλον μισοφτιαγμένο θα το πάρουμε και μετά θα ψάχνουμε για αναβαθμίσεις.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, όχι και Χριστούγεννα! Αν βγει τότε, μάλλον μισοφτιαγμένο θα το πάρουμε και μετά θα ψάχνουμε για αναβαθμίσεις.

 

Kαλά αυτό δεν το γλυτώνεις, ούτος η άλλος.....:(

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

To N95 θα εχει ηχογραφηση 60'! Παλι οι μ@... της ΝΟΚΙΑ δεν το καναν να εχει την δυνατοτητα να γραψεις ολη τη μνημη!!

Αν και στα καινουρια Ε (σε μερικα) θα την εχει αυτη την επιλογη!!! Ααααααρε ΝΟΚΙΑ, παλι μας βαζεις στην πριζα!!! (Βεβαια με μια εφαρμογουλα γραφεις οσο θες, σε διαφορετικο φορμα αν θες, διχως μπιπ και και και....)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα σε όποιο κατάστημα γερμανού και άν έχω ρωτήσει εδώ και μιά βδομάδα για το πότε αναμένουν το ν95 μου απάντησαν κοντά στις γιορτές η αρχές του χρόνου (από γενάρη) κανείς δεν μου είπε για 3ο τρίμηνο.

Οψόμεθα και εύχομαι να μην είναι λόγια του αέρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα σε όποιο κατάστημα γερμανού και άν έχω ρωτήσει εδώ και μιά βδομάδα για το πότε αναμένουν το ν95 μου απάντησαν κοντά στις γιορτές η αρχές του χρόνου (από γενάρη) κανείς δεν μου είπε για 3ο τρίμηνο.

Οψόμεθα και εύχομαι να μην είναι λόγια του αέρα

 

παλι καλα τουλαχιστον το γνωριζαν γιατι αλλοι λενε τι -ειναι αυτο??-:lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

There's at least one regular AAS user who has one of the

pre-production Nokia N95's, and you can follow

his progress with it or ask questions right here in the forums.

 

I have been using N95 for the past week, and I must say I'm impressed with

the features. Screen resolution is 240x320, however, it is very sharp and there is no blurry 3G icons like in E61.

 

There is an online GPS map, so I can track whereever I'm and download the map automatically

over 3G or wireless. Note: Uses lots of traffic. Otherwise, GPS feature is great,

I can use it in case of emergency or when hiking.

 

Camera and video is better than N93 at least.

 

Downsite: It's not a final release yet, so battery drain quite fast and some restart on use...

 

TV output rocks !

 

Οσοι πιστοι προσελθετε .... :)

 

http://www.allaboutsymbian.com/forum/showthread.php?t=53952

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...