Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρώ ότι όλα αυτά είναι κάτι σαν τους αστικούς μύθους, κάτι σαν τους κροκόδειλους στους υπονόμους στη ΝΥ που κανείς δεν τους έχει δει, αλλά υπάρχουν.

 

Υπάρχει πουθενά γραμμένο ότι πρέπει να φορτίζονται επί 12 ώρες οι μπαταρίες για τις 3 πρώτες φορές; Ποιος το λέει;

Εγώ προσωπικά δεν το έχω κάνει σε κανένα τηλέφωνό μου. Ακολουθώ τις οδηγίες του κατασκευαστή που λένε να φορτίσουμε την 1η φορά μέχρι να γεμίσει η μπαταρία. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα ούτε με τη διάρκεια της μπαταρίας, ούτε με το χρόνο ζωής της. Ποτέ δεν έχω αγοράσει μπαταρία (και σε τηλέφωνα που έχω κρατήσει πάνω από 2,5 χρόνια).

Τις οδηγίες του κατασκευαστή θα ακολουθήσω και για το Ν95.

 

Συνήθως ο κατασκευαστής δεν ασχολήται τόσο με τις μπαταρίες αλλά με την κατασκευή του κινητού.Για τον λόγο αυτόν και οι περισσότερες μπαταρίες είναι κατασκευασμένες στην Κίνα.Για μπαταρίες πρέπει να ρωτήσεις καλλίτερα κατασκευαστή μπαταριών.Εγώ παλιότερα δούλευα στο σέρβις του Γερμανού για αυτο και στα γράφω αυτά.Δεν σημαίνει όμως ότι αν δεν ακολουθήσεις αυτήν την διαδικασία θα έχεις πρόβλημα.Απλώς λιγοστεύεις τις πιθανότητες να έχεις μελλοντικό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kaloriziko se olous ante na ertei kai ellada!!!!!!!!:heat: opios to exei mporei na stili ena video na doume piotita?!

 

Έλα ρε βλάμη απ τον Ασπρόπυργο είμαι κ εγώ.Α ρε βλάμη μγάλε.Άντε να έρθει η κινητάρα να την δούμε!

Αν μπορείς γράφε Ελληνικα μικρά.

Link to comment
Share on other sites

to oti tha prepei na fortiseis tis mpataries twn kinitwn tilefwnwn gia 8-10-20 wres EINAI ENAS MYTHOS POY PROERXETAI APO TA ASYRMATA TILEFWNA TA OPOIA EXOYN POLY MIKRO REYMA FORTISIS (100-150mA) KAI GI'AYTO TO LOGO TA PALAIOTERA EIXAN ADIALIPTI FORTISI.

 

Sta kinita otan stamatisei h fortisi diakoptetai h paroxi energeias apo ton fortisti.

 

kala mas ta les (tha pei enas hmimatheis) alla me to amperometro exw dei oti kapoies fores meta to telos fortisis to kinito trabaei ligo reyma(ekei tin patane oloi) apantisi: ayto einai o legomenos"palmos syntirisis" oytws wste otan paei na to parei o xristis na einai plires frtismeni h mpataria.stis mapataries Ni-Cd kai Ni-Mh epidinwnei to "fainomeno mnimis"(memory efect)

 

simera poy yparxoyn mono mpataries li-on sta kinita den yparxei tetoio zitima,ektos kai to fortizoyme kai apofortizoyme kathe 2 lepta gia mines.

 

SXETIKA ME TIN EFARMOGI TASIS STOYS POLOYS TIS MPATARIAS OTAN EXEI XASEI TIN POLIKOTITA TIS (0V):

 

tha prepei na ginetai katw apo sygkekrimenes pro'y'potheseis:

 

tasi:25% panw apo tin onomastiki tis timi

OPOSDIPOTE THA PREPEI NA YPARXEI PERIORISTIS REYMATOS STA 500mA diaforetika tha epembei to kyklwma prostasias yperentasis apo ta 500mA kai panw,me synepeia na zestathei,na "foyskwsei" kai na einai etoimi gai ekrixi.

H OLI DIADIKASIA DEN PREPEI NA XEPERNA TA 3-5 LEPTA kai stin synexeia h mpataria na fortistei sto kinito.

 

OI KINEZIKES KAI IMITASION MPATARIES Li-On DEN EXOYN KANENA KYKLWMA PROSTASIAS,OYTE GIA YPERTASI,OYTE GIA YPERENTASI,OYTE GIA YPERTHERMANSI- na thimastai oti h ekriksi mias mpatarias 3,7V 1000mAh Li-on isoutai me tin ekriksi 112gr TNT.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα! Οι καινουργιες μπαταριες δεν εχουν τετειο θεμα! Επειδη μου ειχε δημιουργηθει η απορεια το κοιταξα στο νετ και ετσι ειναι

 

ΠΣ Το λεει και στο FAQ toy myphone καπου!

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το GPS τρομερο αμεσα βρηκε τη θεση που ειμαι μονο που ο χαρτης δεν ειναι στα Ελληνικα.

Είναι τρομερό επειδή δούλεψε?:blink:

Με πόσους δορυφόρους μετά από λίγη ώρα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

5 σε πολυ λιγο χρονο

Mετά πιάνει περισσότερους(7-8) ή μένει στους 5?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ο κατασκευαστής δεν τα λέει πάντα όλα.

Σου λέει να στρώσεις το αμάξι σου?Όχι!

Σου λέει να το ζεστάνεις λίγο πριν ξεκινήσεις?Όχι.

Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να ξεκινάς το πρωι σπινάρωντας(ούτε βέβαια να περιμένεις κανένα 5λεπτο).

 

Κι όμως τα λέει. Μάλλον δεν έχεις διαβάσει προσεκτικά τις οδηγίες χρήσεως του αυτοκινήτου σου. :)

Γιατί στις οδηγίες του δικού μου, λέει ξεκάθαρα ότι πριν τα 10.000 χλμ, αλλά και όταν η μηχανή είναι ακόμη κρύα, δεν πρέπει να ξεπερνάς τα 2/3 του εύρους των στροφών, ούτε και να πατάς το γκάζι παραπάνω από τα 2/3 του μεγίστου.

 

Γιατί δεν τα λέει όλα αυτά?

Γιατί πολύ απλά δεν πρόκειται να παρουσιαστούν προβλήματα μέσα στην εγγύηση.(οπότε δεν τον ενδιαφέρει)

Οι μπαταρίες έχουν μόλις 6 μήνες εγγύηση και ύστερα σου συνιστά να τις αντικαταστήσεις;);)

Αν είναι για ένα εξάμηνο, κανε ότι θέλεις στην μπαταρία, αλλά αν θέλεις να την ξεζουμίσεις πρέπει να της φερθείς με τάκτ.

 

Δεν ξέρω για τις μπαταρίες των κινητών, αλλά για τα αυτοκίνητα σίγουρα ενδιαφέρεται ο κατασκευαστής για την αξιοπιστία τους και πέραν της εγγύησης. Δε νομίζω να επιθυμεί να αποκτήσει φήμη κατασκευαστή μη ποιοτικών προϊόντων. ;)

Link to comment
Share on other sites

o xarths exei mono thn attikh?

 

Ασφαλώς όχι.

Περιλαμβάνει αρκετές ελληνικές πόλεις.Mπορείς να μάθεις περισσότερα διαβάζοντας εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται και στο ελληνικό site της Nokia, το Ν95 κυκλοφόρησε:

http://www.nokia.gr/A4327002

 

Έφτασε λοιπόν...

 

λιγο υπομονη,δεν εφτασε ακομα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

και απο οσο βλεπω καρτα μνημης γιοκ!!οχι οτι δεν θα παρουμε μια 2ρα αλλα για το γαμωτο!!

 

απο nokia.gr

 

Περιεχόμενα συσκευασίας πώλησηςNokia N95

Καλώδιο σύνδεσης βίντεο Nokia CA-75U

Καλώδιο σύνδεσης Nokia DKE-2

Στερεοφωνικό ακουστικό μουσικής Nokia HS-45, AD-43

Μπαταρία Nokia BL-5F

Φορτιστής ταξιδιού Nokia AC-5

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα στο youtube και σας παραθέτω το πρόβλημα με το slider και μια πιθανή λύση του...

 

Το προβλημα:

 

και η λύση του:

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

λιγο υπομονη,δεν εφτασε ακομα.

 

Έφτασε το Ν95 στα κεντρικά, απλά δεν άρχισε ακόμη η διάθεσή του.

Από Τετάρτη 2/5 αναμένονται σιγά σιγά τα πρώτα κομμάτια και έως τις 14/5 θα έχει τροφοδοτηθεί πλήρως η ελληνική αγορά!

Link to comment
Share on other sites

πλακα εχει το fix στο slider αλλα προσωπικα αρνουμε να παρω 700ευρω κινητο και να του κολλησω ταινια!!:wacko: θα το αφησω ως εχει ετσι και αλλιως εχω συνηθισει απο το 80!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε το Ν95 στα κεντρικά, απλά δεν άρχισε ακόμη η διάθεσή του.

Από Τετάρτη 2/5 αναμένονται σιγά σιγά τα πρώτα κομμάτια και έως τις 14/5 θα έχει τροφοδοτηθεί πλήρως η ελληνική αγορά!

 

thanks for the news :).

Ηρθε η ωρα του ..:ninja:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Περιεχόμενα συσκευασίας πώλησης

 

 

Nokia N95

Καλώδιο σύνδεσης βίντεο Nokia CA-75U

Καλώδιο σύνδεσης Nokia DKE-2

Στερεοφωνικό ακουστικό μουσικής Nokia HS-45, AD-43

Μπαταρία Nokia BL-5F

Φορτιστής ταξιδιού Nokia AC-5

 

Καλά σοβαρολογούν?Χωρίς κάρτα μνήμης?Ρε τι κλεφτοκοτάδες είναι αυτοί?Μας έχουν στο πολύ φτύσιμο τελικά.

Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...