Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΡΟΣΟΧΗ! Όσοι αγοράζετε Ν95 απο Μεσσογείων 53. Πήρα το δικό μου και το ελληνικό manual ήταν ΜΟΥΦΑ (ασπρομαυρες φωτοτυπίες που δύσκολα διαβάζονται) χώρια του οτι το κινητό ήταν ανοιγμένο και φορτισμένο (δεν ξέρω πώς?) με ρυθμίσεις cosmote mms gps κλπ περασμένες πράγμα που δείχνει οτι το κινητο ήταν σε άλλα χέρια πρωτα..

 

Να λοιπόν που στην προηγούμενη σελόδα η ερώτηση μου βγήκε ΘΕΤΙΚΗ... Κατι ηξερα που ρώτησα.. Οπότε καλύτερα να αργήσουμε να το πάρουμε 15 μέρες παρά να το πάρουμε μαπα...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2ον: Δεν μου εξήγησες πώς βρέθηκαν οι ρυθμίσεις ελληνικού δικτύου μέσα στε τηλέφωνο άλλης, όχι της ελληνικής αγοράς.

 

Παιδιά μάλλον θα έγινε το εξής. Ο κάτοχος του κινητού μάλλον έχει καρτα Cosmote και όπως όλοι γνωρίζουν ΟΛΑ τα καινούρια κινητά, "κατεβάζουν" αυτόματα με το που μπει η καρτα SIM στο κινητό, τις ρυθμίσεις ΜΜS, GPRS, κτλ κτλ..

Αυτό θα έγινε και θα μπερδεύτικε ο άνθρωπος ότι ηταν προεγκατεστημένες.. Μένει να μας επιβεβαιώσειι και ο ίδιος αν έχει cosmote.

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

1ον: Όταν αγοράζει κάποιος ένα προιόν, αγοράζει τα πάντα, και το manual.

Αν το manual δεν είναι το κανονικό, αυτό δλδ που θα συνοδεύει το κινητό όταν θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, τότε είναι σαν να πωλείται μέρος του προιόντος, όχι όλο το προιόν.

 

2ον: Δεν μου εξήγησες πώς βρέθηκαν οι ρυθμίσεις ελληνικού δικτύου μέσα στε τηλέφωνο άλλης, όχι της ελληνικής αγοράς

 

3ον: Με συγχωρείς που δεν αναγνωρίζω το κοινωνικό έργο μερικών, είμαι αχάριστος.

 

ΜΗΠΩΣ ΤΟΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΝΟΗΣΙΑ ΜΕΡΙΚΩΝ ΟΤΑΝ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΙΣΑΧΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ?

ΑΝ ΚΑΙ Η ALPHA COPY AYTA ΠΟΥ ΕΙΣΑΓΕΙ ΕΙΝΑΙ MADE IN HUNGARY ΕΝΩ ΟΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΕΙΝΑΙ MADE IN FINLAND.

 

Να λοιπόν που στην προηγούμενη σελόδα η ερώτηση μου βγήκε ΘΕΤΙΚΗ... Κατι ηξερα που ρώτησα.. Οπότε καλύτερα να αργήσουμε να το πάρουμε 15 μέρες παρά να το πάρουμε μαπα...

 

H ALPHA COPY ΕΙΣΑΓΕΙ ΑΠΟ HUNGARY.ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΕΣ ΤΟ ΝΟΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ MADE IN FINLAND ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΕΔΡΕΥΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

Το να γραφεις με κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις, μικρα ειναι καλυτερα :)

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

H ALPHA COPY ΕΙΣΑΓΕΙ ΑΠΟ HUNGARY.ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΕΣ ΤΟ ΝΟΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ MADE IN FINLAND ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΕΔΡΕΥΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ?

 

Προσωπικά θα προτιμούσα τη συσκευή μου με το κανονικό της manual.:p

 

Επίσης θα προτιμούσα να τηρείται η παράγραφος 5 αυτού εδώ

http://www.myphone.gr/forum/policy.php#opx-02

 

Τα υπόλοιπα που λες δεν με ενδιαφέρουν

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον θα έγινε το εξής. Ο κάτοχος του κινητού μάλλον έχει καρτα Cosmote και όπως όλοι γνωρίζουν ΟΛΑ τα καινούρια κινητά, "κατεβάζουν" αυτόματα με το που μπει η καρτα SIM στο κινητό, τις ρυθμίσεις ΜΜS, GPRS, κτλ κτλ..

Αυτό θα έγινε και θα μπερδεύτικε ο άνθρωπος ότι ηταν προεγκατεστημένες.. Μένει να μας επιβεβαιώσειι και ο ίδιος αν έχει cosmote.

 

Etsi opws ta les einai!

otan anoixeis to kinito xwris karta sim sou vgazei aggliko menu

me to pou topotheteis elliniki karta sou emfanizei AYTOMATA ton ekastote paroxo MAZI me oles tis DIATHESIMES ypiresies pou parexei.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν καποιος εχει τις στοιχειωδεις γνωσεις περι κινητων,αμεσως καταλαβαινει αν το τηλεφωνο εχει χρησιμοποιηθει.Στην περιπτωση του φιλου ελειπε και η ζελατινα της οθονης...+16 ωρες λειτουργιας χωρις φορτιση....:shifty: :shifty: :shifty:
Johny
Link to comment
Share on other sites

ειναι αμαρτια 700 ευρω ειναι αυτα ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ απο που αγοραζετε και μην βιαζεστε

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Kala re paidia pos kanete etsi apo to Manual.

 

Einai logiko opio magazi to promotheutike apo ekso ixe mesa kseno manual kai gia na boithisi o katastimatarxis ton pelati ebale mesa fototypia.

 

Petakste sta skoupidia tis fototypies kai pigente sto support tou europe.nokia.com kai katebaste to elliniko manual kai odigo xrisis se PDF.

 

Pia apla den ginete...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα για λίγο στο σύνταγμα στη βοντα. Σίγουρα ο τζόγος της οθόνης είναι πολύ πολύ λίγος, το μενού σφαίρα, η οθόνη άψογη σαν απόδοση, τα ηχεία όσο μπόρεσα να ακούσω μια χαρά μου φάνηκαν και υπάρχει και ισοσταθμιστής.

Φωτό δεν έβγαλα πολύ σκοτεινά εκεί μέσα ρε παιδί. Στο ίντερνετ δεν έμπαινε μάλλον κάτι είχαν πειράξει οι της βόντα. Σαν ποιότητα κατασκευής πολύ καλή άλλα όχι αυτή του Ε65 για παράδειγμα (άσχετο αλλά εξαιρετική αίσθηση είχε το 6300) Γενικά από επιλογές όσον αφορά το υπάρχων software απλά χάνεσαι που να φορτωθούν και εφαρμογές επάνω. Τώρα μετά τη μίνι δοκιμή αν θα το έπαιρνα.... Καλη ερώτηση θα προτιμούσα ένα Ε65 + ραδιόφωνο.

Σίγουρα είναι λίγο υπερτιμημένο αλλά προσφέρει και πάρα πολλά.

Για τις φωτό να πώ ότι μία 4άρα φηφιακή είναι πολύ καλύτερη επιλογή. Απλά όσοι το έχετε να ψάξετε πολύ τις ρυθμίσεις είναι σημαντικό

 

Γενικά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις και σίγουρα είναι μακράν το καλύτερο S60 για μένα συνολικά

 

Ένα έχω να πώ ως τελικό συμπέρασμα αξίζει να το πάρεις υπό την προϋπόθεση ότι θα αξιοποιήσεις όλες του τις δυνατότητες και άν θέλεις να τα έχεις όλα σε ένα διαφορετικά υπάρχουν και άλλες επιλογές.......

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα για λίγο στο σύνταγμα στη βοντα. Σίγουρα ο τζόγος της οθόνης είναι πολύ πολύ λίγος, το μενού σφαίρα, η οθόνη άψογη σαν απόδοση, τα ηχεία όσο μπόρεσα να ακούσω μια χαρά μου φάνηκαν και υπάρχει και ισοσταθμιστής.

Φωτό δεν έβγαλα πολύ σκοτεινά εκεί μέσα ρε παιδί. Στο ίντερνετ δεν έμπαινε μάλλον κάτι είχαν πειράξει οι της βόντα. Σαν ποιότητα κατασκευής πολύ καλή άλλα όχι αυτή του Ε65 για παράδειγμα (άσχετο αλλά εξαιρετική αίσθηση είχε το 6300) Γενικά από επιλογές όσον αφορά το υπάρχων software απλά χάνεσαι που να φορτωθούν και εφαρμογές επάνω. Τώρα μετά τη μίνι δοκιμή αν θα το έπαιρνα.... Καλη ερώτηση θα προτιμούσα ένα Ε65 + ραδιόφωνο.

Σίγουρα είναι λίγο υπερτιμημένο αλλά προσφέρει και πάρα πολλά.

Για τις φωτό να πώ ότι μία 4άρα φηφιακή είναι πολύ καλύτερη επιλογή. Απλά όσοι το έχετε να ψάξετε πολύ τις ρυθμίσεις είναι σημαντικό

 

Γενικά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις και σίγουρα είναι μακράν το καλύτερο S60 για μένα συνολικά

 

Ένα έχω να πώ ως τελικό συμπέρασμα αξίζει να το πάρεις υπό την προϋπόθεση ότι θα αξιοποιήσεις όλες του τις δυνατότητες και άν θέλεις να τα έχεις όλα σε ένα διαφορετικά υπάρχουν και άλλες επιλογές.......

σωστος!!!!!!απο ημερομηνια ρωτησες τιποτα(βονταφον) ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρώτησα πότε θα το φέρουν διότι α) δεν είμαι στη βόντα άρα δεν έχω επιδότηση και β) αν αποφασίσω να το πάρω θα το πάρω έιτε από Νόκια Shop μετρητοίς είτε από το e-shop .gr γιατί έχει πολλές δοσεις με μικρό επιτόκιο.

Έχω αγοράσει και από τα δύο και τα τηλέφωνα που δίνουν είναι πεντακάθαρα. Πιο απλά δεν επεμβαίνουν πουθενά στο λογισμικό και αυτό είναι που θέλω. Αααα και η εγγύηση εξασφαλισμένη χίλια της εκατό.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησουλες παιδια γιατι δεν μπορω να διαβαζω 156 σελιδες!

 

1. Τελικα τι μνημες παιρνει? MiniSD ή MicroSD? Και μεχρι τι χωρητικοτητα? Παιζει σημασια η ταχυτητα τους ή αν παρω μια "γρηγορη" δεν θα την αξιοποιει το κινητο οποτε τζαμπα τα λεφτα?

 

2. Στα Vodafone Shops σε τι χρωμα θα ερθει? Εγω θα το προπαραγγειλω μεσω γνωστου που δουλευει εκει για αυτο ρωταω (επιδοτηση εχω).

 

3. Το GPS του δεν ειναι κανονικο GPS? Θελει Google Maps (δηλαδη internet) για να δουλεψει? Δηλαδη πχ δεν θα μπορει να μου λεει με ποση ταχυτητα τρεχω με το αμαξι οπως τα κανονικα GPS?

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

EDIT: Αυτη η καρτουλα ειναι καλη για το κινητο? Να την παραγγειλω? Μου φαινεται λογικη τιμη και ειναι και γρηγορη! SanDisk 2GB MicroSD Ultra II

http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=3693

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησουλες παιδια γιατι δεν μπορω να διαβαζω 156 σελιδες!

 

1. Τελικα τι μνημες παιρνει? MiniSD ή MicroSD? Και μεχρι τι χωρητικοτητα? Παιζει σημασια η ταχυτητα τους ή αν παρω μια "γρηγορη" δεν θα την αξιοποιει το κινητο οποτε τζαμπα τα λεφτα?

 

2. Στα Vodafone Shops σε τι χρωμα θα ερθει? Εγω θα το προπαραγγειλω μεσω γνωστου που δουλευει εκει για αυτο ρωταω (επιδοτηση εχω).

 

3. Το GPS του δεν ειναι κανονικο GPS? Θελει Google Maps (δηλαδη internet) για να δουλεψει? Δηλαδη πχ δεν θα μπορει να μου λεει με ποση ταχυτητα τρεχω με το αμαξι οπως τα κανονικα GPS?

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

EDIT: Αυτη η καρτουλα ειναι καλη για το κινητο? Να την παραγγειλω? Μου φαινεται λογικη τιμη και ειναι και γρηγορη! SanDisk 2GB MicroSD Ultra II

http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=3693

 

1. MicroSD pairnei.

2. Nomizo kai sta dyo xromata

3. Kanonikotato GPS ine kai siga siga emfanizonte programata apo tritous kataskebastes pou to ekmetaleuonte...

4.An ine Ultra II tote i timi ine poly kaly.

Link to comment
Share on other sites

παντως προσοχη στις παραεισαγωγες.Γνωστος μου απο nokia shop,μου πε οτι η alpha copy τουε εχει δωσει οδηγιες να φακελωνουν τα imei
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

παντως προσοχη στις παραεισαγωγες.Γνωστος μου απο nokia shop,μου πε οτι η alpha copy τουε εχει δωσει οδηγιες να φακελωνουν τα imei

 

Και τι σημαινει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

σε πρωτη φαση τπτ.Απλα στο μελλον υπαρχει πιθανοτητα να αποφασισει η AC να μην παρεχει υποστηριξει στα παραεισαχθεντα κομματια
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

παντως προσοχη στις παραεισαγωγες.Γνωστος μου απο nokia shop,μου πε οτι η alpha copy τουε εχει δωσει οδηγιες να φακελωνουν τα imei

 

Αν το τηλέφωνο είναι ευρωπαικών προδιαγραφών η κάθε ALPHA COPY δεν μπορεί να μην καλύψει την εγγύηση.Είναι υποχρεωτικό.Αν έρθει κάποιος Άγγλος στην Ελλάδα και το πάει για σέρβις εδώ δεν ειναι δυνατόν να μην τον καλύψει η ALPHA COPY.Απλώs να κοιτατε να ειναι made in Finland

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ! Όσοι αγοράζετε Ν95 απο Μεσσογείων 53. Πήρα το δικό μου και το ελληνικό manual ήταν ΜΟΥΦΑ (ασπρομαυρες φωτοτυπίες που δύσκολα διαβάζονται) χώρια του οτι το κινητό ήταν ανοιγμένο και φορτισμένο (δεν ξέρω πώς?) με ρυθμίσεις cosmote mms gps κλπ περασμένες πράγμα που δείχνει οτι το κινητο ήταν σε άλλα χέρια πρωτα..

 

Παιδιά μάλλον θα έγινε το εξής. Ο κάτοχος του κινητού μάλλον έχει καρτα Cosmote και όπως όλοι γνωρίζουν ΟΛΑ τα καινούρια κινητά, "κατεβάζουν" αυτόματα με το που μπει η καρτα SIM στο κινητό, τις ρυθμίσεις ΜΜS, GPRS, κτλ κτλ..

Αυτό θα έγινε και θα μπερδεύτικε ο άνθρωπος ότι ηταν προεγκατεστημένες.. Μένει να μας επιβεβαιώσειι και ο ίδιος αν έχει cosmote.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Όσοι αγοράζετε Ν95 απο Μεσσογείων 53. Πήρα το δικό μου και το ελληνικό manual ήταν ΜΟΥΦΑ (ασπρομαυρες φωτοτυπίες που δύσκολα διαβάζονται) .

 

nMIK-3 say: Einai logiko opio magazi to promotheutike apo ekso ixe mesa kseno manual kai gia na boithisi o katastimatarxis ton pelati ebale mesa fototypia.

 

το κινητό ήταν ανοιγμένο και φορτισμένο (δεν ξέρω πώς?)

 

Σκέφτηκε κανείς οτι τα κινητά τα φέρνει απο εξωτερικό και τους παιρνάνε οι ίδιοι το Ελληνικό μενού?? Έτσι το φορτίζουν για να μπορούν να κάνουν την αναβάθμιση

 

Εν ολίγις αυτό το μήνυμα απαντάει σε όλες τις απορίες/καταγγελίες// Αλλά παρ' όλα αυτά καλό θα ήταν να περιμένουμε 10 μέρες μεχρι την κυκλοφορία του... Τοσους μηνες αντέξαμε.. Ξερω ότι οι τελευταίες μερες για κάτι ειναι οι πιο ανυπόμονες αλλά ας φυλάμε τα ρούχα μας για να 'εχουμε τα μισά..:) :) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

paidia min masate.etsi kai allios osi to pirame apo eksoteriko exoume kanoniki eggisi,i alpha copy einai ipoxreomeni sta plaisia tis eggisis na to stili germania,opou ginete to servis.kai afta pou einai apo ellada agorasmena germania ta stelnoun gia service.

apla palia thelame na kanoume tis anavathmisis dorean tora pleon den xreiazete.to kanoume kai moni mas.

SamsungP400,PanasonicGD90,MotorolaStartack,V50,Mpx200,V3silver,QtekS100,9100,2020i,9000,S200,SonyEricsson788,T68,T610,P900,V800,K750,P990,,GlofishX500+,Htc3300Nokia3110,3210,6110,6210,8850,5210,8310,7650,6100,7250i,6600,7610,6630,6680,N70,N80,N73,N93,N95,Ν958GB,E65,5800,N96,iPhone 4Gb,iPhone 8gb,iPhone 3g 32gb,iPhone 3gs 32 gb,iPhone 4 32gb,iPhone 4s 32 gb,iPhone 5 16 gb,iPhone 5s 32gb,iPhone 6 64,iPhone 6plus 128GB gb:D
Link to comment
Share on other sites

 

EDIT: Αυτη η καρτουλα ειναι καλη για το κινητο? Να την παραγγειλω? Μου φαινεται λογικη τιμη και ειναι και γρηγορη! SanDisk 2GB MicroSD Ultra II

http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=3693

 

Micro παίρνει.

Καλή τιμούλα αυτή, αλλά για δες και εδώ.

http://www.photoagora.gr/index.php?action=category&id=34&subid=17

;);)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

σα να περιμενουμε το απολυτηριο νιωθω, 15+σημερα 10+σημερα!!!!!:lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...