Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα απο οσους το εχουμε παρει το Ν95 κανενας μας δεν εχει περασει ακομα ελληνικα στην συσκευη.
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω ρωτησα και μου ειπαν θα ειναι made in germany...

 

ANAKEFALEWNOYME

N95 MADE IN FILAND OSOI TA EXETE KOITATE STO KOYTI KATW APO TO IMEI

ORIGINAL STOCK FROM FILAND TWO YEARS WARRANTY.

ME ELLHNIKO MENU + MANUAL APO AYRIO ETOIMOPARADOTA APO EGGHRH PHGH

MEGAMARKET.GR

HOTSHOP.GR THL.210.6825044

MESWGEIVN 53 THL 210.7705150

ILISIATHL 210.7717246

Link to comment
Share on other sites

ANAKEFALEWNOYME

N95 MADE IN FILAND OSOI TA EXETE KOITATE STO KOYTI KATW APO TO IMEI

ORIGINAL STOCK FROM FILAND TWO YEARS WARRANTY.

ME ELLHNIKO MENU + MANUAL APO AYRIO ETOIMOPARADOTA APO EGGHRH PHGH

MEGAMARKET.GR

HOTSHOP.GR THL.210.6825044

MESWGEIVN 53 THL 210.7705150

ILISIATHL 210.7717246

 

Αυτα θα ειναι made in Filand?

Link to comment
Share on other sites

ANAKEFALEWNOYME

N95 MADE IN FILAND OSOI TA EXETE KOITATE STO KOYTI KATW APO TO IMEI

ORIGINAL STOCK FROM FILAND TWO YEARS WARRANTY.

ME ELLHNIKO MENU + MANUAL APO AYRIO ETOIMOPARADOTA APO EGGHRH PHGH

MEGAMARKET.GR

HOTSHOP.GR THL.210.6825044

MESWGEIVN 53 THL 210.7705150

ILISIATHL 210.7717246

 

Δηλαδη συγνωμη θα ερθει κανονικα το τηλ στην Ελλαδα με ελληνικο μενου και manual και θα ερθει πρωτα απο ασχετα e-shop και οχι απο Alpha copy??? Αν και λιγακι αμφιβαλλω για αυτο, αν ισχυει τοτε στην Alpha copy μαλλον κοιμουνται ορθιοι!!!

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη συγνωμη θα ερθει κανονικα το τηλ στην Ελλαδα με ελληνικο μενου και manual και θα ερθει πρωτα απο ασχετα e-shop και οχι απο Alpha copy??? Αν και λιγακι αμφιβαλλω για αυτο, αν ισχυει τοτε στην Alpha copy μαλλον κοιμουνται ορθιοι!!!

 

giati exete tin entipwsi oti ta ellinika ta vazei i alpha copy edw?

Link to comment
Share on other sites

giati exete tin entipwsi oti ta ellinika ta vazei i alpha copy edw?

 

Δεν εχω καμια τετοια εντυπωση. Απλα με την λογικη οτι ο επισημος εισαγωγεας της Νοκια στην Ελλαδα ειναι η Alpha copy ειναι λογικο νομιζω να υποθεσω οτι τα πρωτα ελληνικα κομματια θα τα παρει εκεινη. Αν δεν ειναι να τα παρει εκεινη τι σοι επισημος αντιπροσωπος ειναι??? Τεσπα δεν προσπαθω να πω οτι λες ψεμματα, απλα πραγματικα αν συμβει κατι τετοιο θα χασω πασα ιδεα για την Alpha copy ως εταιρια!! (οχι οτι τους ειχα και σε καμια σοβαρη υποληψη αλλα λεμε τωρα:lol: !)

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα εμενα λογικο μου φαινεται να τα κανει αυτα η Νοκια. Η Alpha copy θα κανει μαζικα reflash τοσες συσκευες? Δε νομιζω. Απ' οτι φαινεται αυτη απλως παιρνει τα κινητα ετοιμα απο τη Νοκια κανονικα στο κουτι τους και τα προωθει στην ελληνικη αγορα.
Link to comment
Share on other sites

Η επισημη θεση της Alpha Copy ποια ειναι για την καθυστερηση διαθεσης του N95;

Ξερει καποιος;

Υπαρχει καποιος στο forum που εχει τεκμηριωμενη "εσωτερικη" πληροφορηση γι' αυτο το θεμα;

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Η επισημη θεση της Alpha Copy ποια ειναι για την καθυστερηση διαθεσης του N95;

Ξερει καποιος;

Υπαρχει καποιος στο forum που εχει τεκμηριωμενη "εσωτερικη" πληροφορηση γι' αυτο το θεμα;

 

χαραζουν το ελληνικο πληκτρολογιο καλο εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!αυτοι νομιζεις οτι ξερουν κατι?ενας γνωστος μου παντως που δουλευει στην εταιρεια και τον εβαλα να ρωτησει του ειπαν οτι θα ξερουν σιγουρα 30 απριλιου με 2 μαιου για την ακριβη ημερομηνια.αν σας λεει κατι αυτο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να μπει στο msn μέσω Wi-Fi;

 

Προσπάθησα με την εφαρμογή MMIM.Windows.Live.Messenger.v1.00,η οποία και εγκαταστάθηκε κανονικά. Ωστόσο,όταν κάνω sing in,μου βγάζει πως η υπηρεσία είναι διαθέσιμη μόνο σε κάποιες ασιατικές χώρες.

Link to comment
Share on other sites

χαραζουν το ελληνικο πληκτρολογιο καλο εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!αυτοι νομιζεις οτι ξερουν κατι?ενας γνωστος μου παντως που δουλευει στην εταιρεια και τον εβαλα να ρωτησει του ειπαν οτι θα ξερουν σιγουρα 30 απριλιου με 2 μαιου για την ακριβη ημερομηνια.αν σας λεει κατι αυτο

 

 

Σήμερα πήγα σε ενα ΝΟΚΙΑ shop που δουλεύει ένας γνωστός μου και μου είπε γιατι καθυστερεί το Ν95... Δεν είναι η χάραξη του πληκτρολογίου, αλλά τα πολλά προβλήματα που παρουσιάζονται στα πρώτα... Μου είπε για παράδειγμα ότι είχε φέρει ο Κωστόβολος μερικά, τα πούλησε και βγήkαν "μαπα" όπως ακριβώς μου το ανέφερε... Γι' αυτό με τις ακυρώσεις που γίνονται, προσπαθούν να λύσουν τα προβλήματα 'ωστε αυτά που θα κυκλοφορίσουν επίσημα να μην έχουν ούτε ένα .... Α!!! Και πιθανή ημερομηνία 15-25 Μαίου.

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να μπει στο msn μέσω Wi-Fi;

 

Προσπάθησα με την εφαρμογή MMIM.Windows.Live.Messenger.v1.00,η οποία και εγκαταστάθηκε κανονικά. Ωστόσο,όταν κάνω sing in,μου βγάζει πως η υπηρεσία είναι διαθέσιμη μόνο σε κάποιες ασιατικές χώρες.

 

Ισως να φταει η εκδοση σου. Κατεβασε το απο καποιο "δυτικο" site, εγω βρηκα για παραδειγμα αυτο:

http://gallery.mobile9.com/f/51560/

 

 

Και γιατι δηλαδη τα ξενα Ν95 δεν εχουν προβλημα? 15 με 25? Εγω γυρναω ελλαδα στις 6, αν δεν εχει κυκλοφορησει στα καταστηματα μεχρι τοτε, το παιρνω απο καποιο e-shop. Ξερετε αν καποιο e-shop το εχει σε sand χρωμα;

Link to comment
Share on other sites

Α!!!! και επειδή σίγουρα θα υπάρξουν καλοθελητές που θα πουν ότι το Ν95 είναι άχρηστο και γι αυτο δεν το βγάζουν ακόμα αν δεν σθγουρευτούν, θα πω ότι μου είπε οτι ΔΕΝ εχει ξαναβγει τέτοιο κινητό από τη ΝΟΚΙΑ και ότι είναι μια παρα πολύ καλή επιλογή γι' αυτούς που το κατέχουν το θέμα (και όχι για ασχετους το κοιτάνε λες και είναι το 6600...(Αν είχε αντίθετη άποψη θα μου το έλεγε κατευθείαν. Δεν το λέει επειδη δουλεύει εκεί... Μου έχει θάψει αρκετές φορές τη NOKIA... χεχεχεχεχ):lol: :lol: :lol: :lol: :p
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι θα κυκλοφωρισει στα μεσα μαιου μιας και στα μεσα μαιου ολες οι εταιριες θα προωθισουν στην ελληνικη αγορα τα νεα τους μοντελα,απλα ειναι το παιχνξδι του ποιος θα κανει την αρχη :p
MyLaptop.gr <= μάθε για τους φορητους υπολογιστες ευκολα και γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα σε ενα ΝΟΚΙΑ shop που δουλεύει ένας γνωστός μου και μου είπε γιατι καθυστερεί το Ν95... Δεν είναι η χάραξη του πληκτρολογίου, αλλά τα πολλά προβλήματα που παρουσιάζονται στα πρώτα... Μου είπε για παράδειγμα ότι είχε φέρει ο Κωστόβολος μερικά, τα πούλησε και βγήkαν "μαπα" όπως ακριβώς μου το ανέφερε... Γι' αυτό με τις ακυρώσεις που γίνονται, προσπαθούν να λύσουν τα προβλήματα 'ωστε αυτά που θα κυκλοφορίσουν επίσημα να μην έχουν ούτε ένα .... Α!!! Και πιθανή ημερομηνία 15-25 Μαίου.

 

Όταν λέει πρώτα τι εννοεί. Οτι ο Κωτσόβολος έφερε κάποια κομάτια με Ελληνικό μενού τα οποία είχαν προβλήματα ή οτι τα έκανε εισαγωγή και είναι όμοια με αυτά που ήδη κυκλοφορούν σε πάρα πολλές χώρες; Σε όποια απο τις 2 περιπτώσεις και αν αναφέρεται, είναι μεγάλο ψέμα και σίγουρα οι πηγές του είναι κάθε άλλο απο έγκυρες.

 

Υπάρχουν δεκάδες άτομα που το έχουν πάρει απο πάρα πολλές διαφορετικές αγορές (τόσο στο δικό μας φόρουμ όσο και σε πολλά ξένα που παρακολουθώ) και δεν έχει εντοπιστεί ούτε ένα κομμάτι το οποίο να μπορεί να χαρακτηριστεί προβληματικό.

 

Το οτι η Nokia βγάζει για πρώτη φορά τέτοια συσκευή και χρειάζεται χρόνο για να στρώσει, είναι μεγάλη ανοησία. Πρώτον γιατί είναι διαπιστωμένο οτι το ν95 είναι εντελώς έτοιμο και δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα, δεύτερον γιατί σε καμία απολύτως περίπτωση δεν είναι κάτι νέο. Αυτόν τον χαρακτηρισμό μπορεί κάλλιστα να τον λάβει το Ε90.

Link to comment
Share on other sites

Ego piga to apogeuma sto Germano kai moy eipan teli Maiou me arxes Iouniou...kserete giati??Giati tha mpei ena kinito Sony Ericcson antagonisti me to NOKIA N95(pio S.E. leei arage?)...kai tha kikloforisoun sxedon tin idia periodo oste na iparxei antagonismos....ego tha perimeno na to kikloforisei episima i NOKIA to N95 giati m'autous tha anagkasto na empisteuto...Anisixisa arketa otan ematha oti o Kotsobolos evglale mapa kinita kai tora i NOKIA prospathei na diorthosei ta prota problimata tou N95(gia mena poli kala kanoun):rolleyes: ;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

den katalavaino poy vgike i vroma mapa kinito,diladi yparhei partida poy na min doulevei kala to N95?eite made in nokia i made in finland einai to idio pragma,etsi kai allios oti pernoume simera einai Made in china kai tritokosmikes hores..ti na leme! to diko moy made in nokia einai apsogo,full bulletproof einai :p
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι αποψεις του καθενα που οι περισοτεροι δεν ξερουν να δουλευουν ενα symbian τηλεφωνο.οταν ειχα παρει το 6600 (22/11/04) οι φιλοι μου προσπαθουσαν να το σκαλισουν και τους φενοταν μαπα επειδη αργουσε να ανοιξει,να φορτωσει εφαρμογες,την εκθεση ηθελε επανεκκινηση οταν εμενε απο ram κ.α.Δεν καταλαβεναν απο εφαρμογες και δυνατοτητες μονο αυτα εβλεπαν,αυτοι που ξερουν γνωριζουν και δεν περνουμε χαμπαρι απο τετοιες μπουρδες.οποιος θελει να παρει κατι σε v903/lg που βγαζoυν και ωραιες φωτο(αλλο κολλημα και αυτο):mad:

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

den katalavaino poy vgike i vroma mapa kinito,diladi yparhei partida poy na min doulevei kala to N95?eite made in nokia i made in finland einai to idio pragma,etsi kai allios oti pernoume simera einai Made in china kai tritokosmikes hores..ti na leme! to diko moy made in nokia einai apsogo,full bulletproof einai :p

 

na sou po tin alithia gianni protimo na perno made in china kai made apo asiatikes xores giati exoun apoktisi texnognosia, den einai san 20 xronia prin ,pleon oli eki ftiaxnoun ta panta i kina einai i biomixaniki zoni tou planiti GH. edo exi episima kikloforisi (sydney) kai einai ola made in china(made in nokia) kai einai ola telia ,kai edo ola erxode me 1Gig karta.

hero of our nation.

Noodles Romanoff and his gang won't get far!

Trust in me and you'll find that...wait, I've got it here somewhere...ummm..never mind.

Viva the revolution!

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν καποιο e-shop το εχει σε sand χρωμα;

 

Αυτο που πηρα εγω απο το megamarket ηταν σε αυτο το χρωμα

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα απο οσους το εχουμε παρει το Ν95 κανενας μας δεν εχει περασει ακομα ελληνικα στην συσκευη.

 

Παραγγέλθηκαν οι βάσεις αναβάθμισης για το Ν95 και σύντομα θα γίνονται αναβαθμίσεις! Έφτασε...κάντε λίγο υπομονή!

 

Όταν λέει πρώτα τι εννοεί. Οτι ο Κωτσόβολος έφερε κάποια κομάτια με Ελληνικό μενού τα οποία είχαν προβλήματα ή οτι τα έκανε εισαγωγή και είναι όμοια με αυτά που ήδη κυκλοφορούν σε πάρα πολλές χώρες; Σε όποια απο τις 2 περιπτώσεις και αν αναφέρεται, είναι μεγάλο ψέμα και σίγουρα οι πηγές του είναι κάθε άλλο απο έγκυρες.

 

Υπάρχουν δεκάδες άτομα που το έχουν πάρει απο πάρα πολλές διαφορετικές αγορές (τόσο στο δικό μας φόρουμ όσο και σε πολλά ξένα που παρακολουθώ) και δεν έχει εντοπιστεί ούτε ένα κομμάτι το οποίο να μπορεί να χαρακτηριστεί προβληματικό.

 

Το οτι η Nokia βγάζει για πρώτη φορά τέτοια συσκευή και χρειάζεται χρόνο για να στρώσει, είναι μεγάλη ανοησία. Πρώτον γιατί είναι διαπιστωμένο οτι το ν95 είναι εντελώς έτοιμο και δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα, δεύτερον γιατί σε καμία απολύτως περίπτωση δεν είναι κάτι νέο. Αυτόν τον χαρακτηρισμό μπορεί κάλλιστα να τον λάβει το Ε90.

 

mirrorofsorrow έχεις απόλυτο δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Kalimera,den sas to eipa gia na sas prosvallo gia olus ta meli pou exoun agorasei N95...Apla eipa ti diki mou gnomi,tha perimeno molis kikloforisei episima mazi me to elliniko alfavito...;) kai den mporo na doso ntoukou giro ta 700 euro,protimo me doseis,exo ti citibank alla to megamarket kai to hotshop den ta dexontai...ektos apo to Plaisio;) ...gnorizei kanenas pote tha vgei to kinito apo to Plaisio...;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

O john74 exei apolito dikaio.

To tilefono ine apolita stathero...Oxi restart den exo dei, oute kan "Memory Full" den mou egbale akoma...

H Nokia ekane tromeri douleia, kai akoma to tilefono ine "moro"...

Pou na orimasei me firmware updates...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...