Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανεβαζουν καποια παιδια καποιες εικονες απο το ν95 και καποιοι (ελευθερια λογου εχουμε βεβαια) κρινουν με το ματι τα pixels των εικονων ή την φωτεινοτητα της εικονας χωρις να ξερουν τις συνθηκες που τραβηχτηκαν αυτες!ελεος παιδια δεν ειναι ολοι επαγγελματιες φωτογραφοι!

p.s:βαλτε και καμια screenshot του κινητου οι κατοχοι!

 

δειτε και αυτο:http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=FutureMobilePhone

21/05/07 ??? Oraia tora mou eftiaxes ti mera:angry: ! to perimeno pos kai pos giati exo 260 euro anavathmisi kai apo 18/04/07 pou elegan diathesimo tora paei gia agiou kon/nou k' elenis apo oti katalava! de peirazei tin idia mera edo giortazoume k' tin enosi tis kerkyras me tin ellada ara tha enotho k' ego me to n95 mono pou einai argia ara pame pio meta dil. kalo iouni:angry: :angry: :angry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Egpap,η συσκευή αναγνωρίζει κανονικά τους ελληνικούς χαρακτήρες.Θα το διαπιστώσεις ανοίγοντας και κάποια ελληνική ιστοσελίδα.

 

Ναι. Το διαπίστωσα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω οτι απο μαρκες κινητων που ξερουμε στην Ελλαδα κανενα δεν τραβαει καλυτερα απο το Ν95.Επισης προς ddr2:Ο καθενας εχει υποκειμενικη αποψη πιαστο πρωτα στα χερια σου το κινητο δες την ποιοτητα,κανενας δεν υποκαθιστα τη δικια σου αποψη

 

Καλά ναι.

Αλλά εδώ συνήθως μου λένε ότι πχ το slide είναι μια χαρά και παρόλα αυτά εγώ δεν μένω ικανοποιημένος.

Φαντάσου τώρα:p

 

 

Αυτό που θέλω να εξηγήσω σχετικά με την κάμερα είναι το εξής:

Προσωπικά δεν πιστεύω πως το 95 είναι καμιά κορυφή στο θέμα κάμερα.Οκ?

Αν κάποιος το παίρνει λόγω της κάμερας, πιστεύω ότι κάνει λάθος.

Δικαίωμά του φυσικά αλλά λάθος.

Αν πάλι κάποιοι το αγοράζουν για το σύνολο +μια καλή σχετικά κάμερα, αυτό είναι εντελώς κατανοητό από μένα τουλάχιστον, αν και υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές(κατά την γνώμη μου) αν κάποιος μπορεί να κάνει λίγο πίσω στο θέμα κάμερα.

Και βέβαια έννοείται πως το τι θα αγοράσεις είναι καθαρά θέμα "κλικ"

Αυτά και ελπίζω να έγινα κατανοητός:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια οποιος το παρει μονο για την καμερα θα ειναι αφελεις ωστοσο θα συμφωνουσα μαζι σου αν ησουν λιγο πιο λογικος στις εκφρασεις σου,πχ σχετικα καλη καμερα δεν ειναι σχετικα καλη ειναι μια αρκετα καλη καμερα κινητου ακομα και κορυφη να μην ειναι οπως λες.Αλλες φορες παλι αλλες επειδη καποιοι στο νετ δεν ξερουν να τραβαν φωτο οτι ειναι απαραδεκτο και αθλιο στις λεπτομερειες κλπ.Εαν αυτα τα λες επειδη το συγκρινεις με μια DSLR ΟΚ απλα δε το λες ομως.Την αλλη φορα το συγκρινες με το w900 νομιζω και εβγαλες και φωτο σαφως κατωτερη απο το Ν95.Αυτα απο εμενα:)
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι.

Αν πάλι κάποιοι το αγοράζουν για το σύνολο +μια καλή σχετικά κάμερα, αυτό είναι εντελώς κατανοητό από μένα τουλάχιστον, αν και υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές(κατά την γνώμη μου) αν κάποιος μπορεί να κάνει λίγο πίσω στο θέμα κάμερα.

Το N95 είναι γενικά αρκετά καλό κινητό, δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η κάμερα, εκεί όμως που καίγομαι είναι η αναμονή. Δυστυχώς κυμαίνεται σε πολύ χαμηλά επίπεδα και δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια after market μεγαλύτερη μπαταρία που να βελτιώνει την κατάσταση έστω και λίγο?
Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια οποιος το παρει μονο για την καμερα θα ειναι αφελεις ωστοσο θα συμφωνουσα μαζι σου αν ησουν λιγο πιο λογικος στις εκφρασεις σου,πχ σχετικα καλη καμερα δεν ειναι σχετικα καλη ειναι μια αρκετα καλη καμερα κινητου ακομα και κορυφη να μην ειναι οπως λες.Αλλες φορες παλι αλλες επειδη καποιοι στο νετ δεν ξερουν να τραβαν φωτο οτι ειναι απαραδεκτο και αθλιο στις λεπτομερειες κλπ.Εαν αυτα τα λες επειδη το συγκρινεις με μια DSLR ΟΚ απλα δε το λες ομως.Την αλλη φορα το συγκρινες με το w900 νομιζω και εβγαλες και φωτο σαφως κατωτερη απο το Ν95.Αυτα απο εμενα:)

 

Το "σχετικά καλή" με το "αρκετά καλή κάμερα" τα θεωρώ ισοδύναμες εκφράσεις:O

Όσο για το w900, δεν το είχα πεί τυχαία.

Και εξακολουθώ να το πιστεύω από τις φώτο που βλέπω μέχρι τώρα, αλλά please μην κάνουμετο θέμα vs:)

 

 

Όσο για το αφελής που λες πιο πάνω(για όποιον το πάρει μόνο για την κάμερα) δεν είναι έτσι πάντα.

Καποιος που ζητάει ένα σούπερ καμεροκινητό και δεν του αρέσουν τα se τι θα πάει να πάρει?(αν δεν είναι και απόλυτα σχετικός με το χώρο?)

N95 θα πάει να πάρει

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το "σχετικά καλή" με το "αρκετά καλή κάμερα" τα θεωρώ ισοδύναμες εκφράσεις:O

Όσο για το w900, δεν το είχα πεί τυχαία.

Και εξακολουθώ να το πιστεύω από τις φώτο που βλέπω μέχρι τώρα, αλλά please μην κάνουμετο θέμα vs:)

 

 

Όσο για το αφελής που λες πιο πάνω(για όποιον το πάρει μόνο για την κάμερα) δεν είναι έτσι πάντα.

Καποιος που ζητάει ένα σούπερ καμεροκινητό και δεν του αρέσουν τα se τι θα πάει να πάρει?(αν δεν είναι και απόλυτα σχετικός με το χώρο?)

N95 θα πάει να πάρει

Αυτο σου λεω αφελεις θα ειναι αφου δεν θα ειναι σχετικος με το χωρο,ρωτωντας πας στο χωριο.Αν δωσει 700 ευρω γι αυτο το κιν μονο για την καμερα.Αν θελει ονο καμερα να παρει ΣΕ αν δωσει τοσα λεφτα επειδη θελει να κανει επιδειξη κακο του κεφαλιου του
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω αναβάθμιση από τις 29-11-06 κ περιμένω το Ν-95 δν πιστεύω να γινει καμια στραφη κ να τα χασω... ειναι 620 euro...k επιτελους ποτε θα ερθει?
Link to comment
Share on other sites

Ti ennoeis me to fonazei? Otan xtypaei to tilefono sou leei (oxi grafei) poios pairnei? Kai sta ellinika kiolas????

afti einai mia leitourgeia pou upirxe kai sto N93.Nai kanei mia pafsi ston hxo klhshs kai "fwnazei" to onoma tou kalouda opws to exeis perasei stis epafes.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω αναβάθμιση από τις 29-11-06 κ περιμένω το Ν-95 δν πιστεύω να γινει καμια στραφη κ να τα χασω... ειναι 620 euro...k επιτελους ποτε θα ερθει?

Koita k ego exo anavathmisi apo 02/02/07 pira til. stin VF kai mou eipan oti de tin xano alla paizei analoga me to ti tha vgalei to computer na einai ligo + η' - .kai ola ayta gia to n95:D

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα απο τις φωτογραφίες που είδα,προσωπικα μου άρεσαν,δλδ καλύτερες σε άλλο κινητο εκτος απο το 903 δεν εχω δει..

Ειναι καλύτερες μέχρι στιγμής απο όλα τα μοντέλα της s.e,πιο ζωντανές,καλύτερα χρώματα..

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Vodafone πλέον υπάρχει η ημερομηνία της 21ης Μαιου (η καπου εκει περιπου) για πιθανοτατη κυκλοφορία του Ν95... Από τον Μάρτιο μια φίλη μου που δουλέυει στο ΓΕΡΜΑΝΟ μου είχε πει ότι είχε μιλήσει με μια εκπρόσωπο της ΝΟΚΙΑ και της ειχε πει οτι θα κυκλοφορίσει το καλοκαίρι... Λέτε κάτι να ήξερε η φίλη μου παραπάνω (κάτι που δεν πιστεύαμε εμείς)??????;) :wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

nxbest....distixws pira kai ego tin idia apantisi...teli Maiou me arxes Iouniou...tha trelatho,den mporo na perimeno...17 Iouliou petao Argentina kai thelo na exo to kinito N95:D :D
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

13 σελιδες κατατοπισης...

http://www.symbian-freak.com/reviews/n95/n95_review_01.htm

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι δεν υπαρχει τιποτα αλλο ενδιαφερον σε μια τετοια συσκευη απο την καμερα του για να ασχοληθει κανεις ε?..... :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :blink: :blink:
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι δεν υπαρχει τιποτα αλλο ενδιαφερον σε μια τετοια συσκευη απο την καμερα του για να ασχοληθει κανεις ε?..... :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :blink: :blink:

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑ Καλο, καλο!!!!:lol: :lol:

 

 

Το αλλο με τον Τοτο το ξερεις???:lol: :lol:

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

nxbest....distixws pira kai ego tin idia apantisi...teli Maiou me arxes Iouniou...tha trelatho,den mporo na perimeno...17 Iouliou petao Argentina kai thelo na exo to kinito N95:D :D

 

 

Ε μέχρι τότε (Ιουλιο) πιστεύω να το έχεις... (Αλλά να μην λέμε και μεγάλες κουβέντες)... Επικρατεί χάος και δεν πρέπει να εκτεθούμε... :lol: :p :D

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι δεν υπαρχει τιποτα αλλο ενδιαφερον σε μια τετοια συσκευη απο την καμερα του για να ασχοληθει κανεις ε?..... :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :blink: :blink:

 

Αχαχαχχαχαχααχ Καλο.. Καλό... Γέλασα ακόμη δεν ξύπνησα... Αν θες απαντήσεις δες τις προηγούμενεσ 120 σελίδες. Θα σου λυθούν όλες οι απορίες.. Ε να μην φάμε άλλες 120 για να τα ξαναλέμε..:lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑ Καλο, καλο!!!!:lol: :lol:

 

 

Το αλλο με τον Τοτο το ξερεις???:lol: :lol:

 

To ξερω , κρυο ανεκδοτο ειναι.... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχχαχαχααχ Καλο.. Καλό... Γέλασα ακόμη δεν ξύπνησα... Αν θες απαντήσεις δες τις προηγούμενεσ 120 σελίδες. Θα σου λυθούν όλες οι απορίες.. Ε να μην φάμε άλλες 120 για να τα ξαναλέμε..:lol: :lol: :lol:

 

 

 

Καλα αποριες δεν εχω , το εχω το τηλεφωνο στα χερια μου . :rolleyes:

 

Ειδες , για αυτο ειμαστε εδω για να λεμε κανενα αστειο πρωι πρωι να περναει η ωρα?

 

Εγω λεω να κανουμε και ενα συγκριτικο με την καμερα των Ν93 , Ν73 και Ε90 να δουμε πιο βγαζει καλυτερες φωτογραφιες ωστε να μπορει να διαλεξει καποιος με βαση αυτο , ενα απο τα κατα τα αλλα ακριβως ιδια αυτα τηλεφωνα.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Από Πέμπτη ετοιμοπαράδοτο στο http://www.hotshop.gr με Ελληνικό μενού. Μολις πήρα τηλέφωνο...:D
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Από Πέμπτη ετοιμοπαράδοτο στο http://www.hotshop.gr με Ελληνικό μενού. Μολις πήρα τηλέφωνο...:D

 

γνωριζεις αμα θα εχει και ελληνικο πληκτρολογιο??

η θα εχει μονο ελληνικο μενου??:) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γνωριζεις αμα θα εχει και ελληνικο πληκτρολογιο??

η θα εχει μονο ελληνικο μενου??:) :)

 

Θα σε γελάσω... Αλλά και να μην έχει οκ... τι έγινε?

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...