Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6288


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν υποθέσουμε δηλαδή ότι μία χωρίς ζουμ 1600χ1200 πιάνει 500ΚΒ. Μία με φουλ ζουμ στο κινητό σου πιάνει 500ΚΒ? Πες το μου και αυτό και θα φουντάρω. Θα με δειτέ την επόμενη στις ειδήσεις!

 

Παιδιά πάντως αν μάθει κανείς οτι ήρθε στο γερμανό ας το πει αμέσως!!!

 

Η ζουμαρισμενη περίπου 100kb...και καλύτερα ας το κλείσουμε έδω γιατί είμαστε off topic και θα μας βρίσουν...:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 839
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πάντως αν μάθει κανείς οτι ήρθε στο γερμανό ας το πει αμέσως!!!

 

Λοιπόν στο λέω εγώ :D τότε: ΠΑΝΕ ΔΕΣ αλλά το έχει στο λέω από τώρα κάπως τσιμπημένα την τιμή του!!!! :!: Enjoy then!!! :cool:

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στη ΝΟΚΙΑ να δω αν είναι γνήσια η μπαταρία και μου λέει ότι δεν είναι ο κωδικός σωστός.Ενώ φαίνεται κανονικά το λογότυπο της ΝΟΚΙΑ η μπαταρία δεν είναι γνήσια,είναι made in China.

 

:cry: - μην ξαφνιαζεσαι: γνησια μπαταρια για 8310 κανει 25 Ε εγω πηρα μια σε διαφορετικη συσκευασια με 7 Ε με αυτοκολλητο πισω κανονικα ,σιγουρα ειναι Κινεζικη και αυτη - για να βιαστηκε η Vodafone και η Tim να τα φερει πρωτη για να κερδισει τους αρχικους πελατες παει να πει κατι παιχτηκε (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:mad: Από τη στιγμή που αγόρασα τηλέφωνο ΝΟΚΙΑ δε είναι υποχρεωμένη η Vodafone να το πουλάει με γνήσια μπαταρία;΄Τους έστειλα e-mail και τους ζητάω να μου αλλάξουν τη μπαταρία με μια γνήσια.Αν δεν απαντήσουν θα δω τι θα κάνω.Ίσως κάποια καταγγελία σε κάποια ένωση καταναλωτών ή κάτι άλλο. Να κάνουμε μια μικρή φασαρία για να μάθουν ότι δεν τρώμε χόρτο και δε μπορούν να μας πουλάνε ότι θέλουν.:mad:
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πουν geomer ότι όταν το αγόρασες, η alpha copy δεν είχε δηλώσει ότι κυκλοφορούσε....

Αλλά μακάρι να τους τα πάρεις όλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απέκτησα το 6288!!! Λοιπόν θα σας έχω review με τις απόψεις μου πολύ σύντομα και αρκετές φωτό!!!!!!!!!

 

Τώρα το φορτίζω και αύριο τα λέμε!!!

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο λέω εγώ :D τότε: ΠΑΝΕ ΔΕΣ αλλά το έχει στο λέω από τώρα κάπως τσιμπημένα την τιμή του!!!! :!: Enjoy then!!! :cool:

Βασικά τη στιγμή που έγραψα αυτές τις αράδες μπήκα στο e-germanos.gr και το είδα! Μού ήρθε μία φλασιά... Thanks πάντως. Θα το πάρω το Σάββατο!!! Εχω πει να μου το κρατήσουν. Ετσι και κάνουν καμιά ..... θα τους πάρει και θα τους σηκώσει!!! Ελπίζω μόνο να είναι της σωστής ποιότητας πλέον. 325Ε θεωρείται ακριβό? Δεν διαφέρει και πολυ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

325Ε θεωρείται ακριβό? Δεν διαφέρει και πολυ...

Κοίτα η τιμή έχω δει ότι κυμαίνεται μεταξύ 302 - με 350 ευρώ. Στη Γερμανία δηλαδή 350 έχει το κινητό. Στην Ελλάδα μέσω όρο έχει 310. Εγώ το πήρα 302 ευρώ. Το πλαίσιο το έχει 319 ευρώ... θέλει ψάξιμο το θέμα μάλλον....

 

Πάντως είναι και .....τα κινητά για τα λεφτά του. :cool:

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

:mad: Από τη στιγμή που αγόρασα τηλέφωνο ΝΟΚΙΑ δε είναι υποχρεωμένη η Vodafone να το πουλάει με γνήσια μπαταρία;΄Τους έστειλα e-mail και τους ζητάω να μου αλλάξουν τη μπαταρία με μια γνήσια.Αν δεν απαντήσουν θα δω τι θα κάνω.Ίσως κάποια καταγγελία σε κάποια ένωση καταναλωτών ή κάτι άλλο. Να κάνουμε μια μικρή φασαρία για να μάθουν ότι δεν τρώμε χόρτο και δε μπορούν να μας πουλάνε ότι θέλουν.:mad:

 

Αν δεν σου απαντήσουν τότε στείλε το ίδιο mail ξανά αλλά με κοινοποίηση στη γενική γραμματεία καταναλωτή: http://www.efpolis.gr Σε δικό μου πρόβλημα το ψάξανε αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

:wacko: - δεν πιστευω απο Γερμανο να εχει κινεζικη μπαταρια ε ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η τιμή έχω δει ότι κυμαίνεται μεταξύ 302 - με 350 ευρώ. Στη Γερμανία δηλαδή 350 έχει το κινητό. Στην Ελλάδα μέσω όρο έχει 310. Εγώ το πήρα 302 ευρώ. Το πλαίσιο το έχει 319 ευρώ... θέλει ψάξιμο το θέμα μάλλον....

 

Πάντως είναι και .....τα κινητά για τα λεφτά του. :cool:

 

Νομίζω ότι κάτω απο 310 ευρώ έχει στις παραγγελίες από ίντερνετ, έτσι δεν είναι? Πάντως προτιμώ να δώσω 20 ευράκια παραπάνω και να έχω κάποιον να βρίζω για το οτιδήποτε συμβεί στο κινητό! :D

 

:wacko: - δεν πιστευω απο Γερμανο να εχει κινεζικη μπαταρια ε ?

 

Δεν νομίζω. Το είδα σήμερα στον Γερμανό και το κουτί του ήταν ΚΑΛΛΥΜΕΝΟ ΜΕ ΝΑΥΛΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ TO BARCODE. Αυθεντικό Νοκια ως το κόκκαλο. Επιτέλους!!! :D :yahoo: :up: :D :lol: :w00t:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:worry: - μα και του αλλου με την κινεζικη μπαταρια ετσι δεν θα ηταν η συσκευασια ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου απαντήσουν τότε στείλε το ίδιο mail ξανά αλλά με κοινοποίηση στη γενική γραμματεία καταναλωτή: http://www.efpolis.gr Σε δικό μου πρόβλημα το ψάξανε αρκετά...

 

Μου απάντησαν σήμερα από τη vodafone και μου ζήτησαν το ΙΜΕΙ και τη διεύθυνση του καταστήματος για να διερευνήσουν το θέμα.Για να δούμε:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αυθεντικό Νοκια ως το κόκκαλο. Επιτέλους!!! :D :yahoo: :up: :D :lol: :w00t:

 

Μα και τα άλλα αυθεντικά είναι!! Και ότι έχει κινέζικη μπαταρία...δε σημαίνει πως είναι δεν είναι Original Nokia!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάτω απο 310 ευρώ έχει στις παραγγελίες από ίντερνετ, έτσι δεν είναι? Πάντως προτιμώ να δώσω 20 ευράκια παραπάνω και να έχω κάποιον να βρίζω για το οτιδήποτε συμβεί στο κινητό! :D

 

Κοίτα πιστεύω πως και στις παραγγελίες μέσω internet μπορείς να βρίζεις ανετότατα, από την στιγμή που σου εκδίδουν τιμολόγιο και απόδειξη. Δηλαδή πας στο Γερμανό, σιγά όταν θα πας να βρίσεις μην σε θυμούνται. Την απόδειξη θα σου ζητήσουν, ή το τιμολόγιο. :O

 

Γιαυτό συμφέρει η αγορά μέσω internet καθώς μπορείς να ψαχτείς πιο πολύ. Εγώ προσωπικά δεν μου έχει γίνει κάτι μέσω internet.:cool:

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

:blink: - μην το λες καπου σε αλλη ενοτητα γραφει παιδι παρηγγειλε απο εξω κινητο,στην σφραγισμενη συσκευασια ειχε ολα τα αξεσουαρ....εκτος του κινητου (!) στον υπαλληλο του Γερμανου τηε γειτονιας σου μπορεις να γινεις πιεστικος ή να τον πιασεις στο φιλοτιμο ,εναν υπαλληλο μεσω ιντερνετ δεν νομιζω

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα και τα άλλα αυθεντικά είναι!! Και ότι έχει κινέζικη μπαταρία...δε σημαίνει πως είναι δεν είναι Original Nokia!

 

Καλά, αλλά για μένα κινέζικη μπαταρία και λειτουργικό προηγούμενου κινητού είναι αρκετά για να αμφισβητώ το Αυθεντικό Νόκια. Έξάλλου όταν δίνεις 300ευρώ που δεν σου πέφτουν απο τα μπατζάκια και δουλεύεις για να τα βγάλεις δεν θες να σου κάνουν τερτίπια για να στο πουλήσουν.(βλ. ΤΙΜ) Άντε μην αρχισω τωρα... :mad:

 

Κοίτα πιστεύω πως και στις παραγγελίες μέσω internet μπορείς να βρίζεις ανετότατα, από την στιγμή που σου εκδίδουν τιμολόγιο και απόδειξη. Δηλαδή πας στο Γερμανό, σιγά όταν θα πας να βρίσεις μην σε θυμούνται. Την απόδειξη θα σου ζητήσουν, ή το τιμολόγιο. :O

 

Γιαυτό συμφέρει η αγορά μέσω internet καθώς μπορείς να ψαχτείς πιο πολύ. Εγώ προσωπικά δεν μου έχει γίνει κάτι μέσω internet.:cool:

 

Δεκτό, απλά γνωριζόμαστε με τους ανθρώπους εκεί γιατί είναι και γείτονες μου. Πιστέω ότι απλά θα μου δώσουν σίγουρα σημασία. Αντε να στείλεις e-mail και να περιμένεις απάντηση...:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά, αλλά για μένα κινέζικη μπαταρία και λειτουργικό προηγούμενου κινητού είναι αρκετά για να αμφισβητώ το Αυθεντικό Νόκια.

 

Το λειτουργικό με ένα updatε σε Nokia shop είσαι ok.

 

Όσο για την μπαταρία το ότι γραφει made in China δε σημάινει ότι δεν είναι Nokia. Και βέβαια είναι Nokia, και όχι μαϊμού!!

 

Ακόμα και το προηγούμενο κινητό που είχα (Nokia 6670) που το είχα πάρει από Nokia shop, η μπαταρία του Made in china ήταν! Και δεν είχα κανένα πρόβλημα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:kill: - Fnac,Germanos δεν το εχουν σαν δοκιμη αλλα απλα ενα πλαστικο ομοιωμα στο ραφι ενω εχουν αλλα πιο φτηνα/απλα κινητα - τι τακτικη ειναι αυτη ? που θα βρουμε το 6288 να το δοκιμασουμε live τον χειρισμο ? θα ρωτησω και σε Tim center να δω τι παιζει

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:kill: - Fnac,Germanos δεν το εχουν σαν δοκιμη αλλα απλα ενα πλαστικο ομοιωμα στο ραφι ενω εχουν αλλα πιο φτηνα/απλα κινητα - τι τακτικη ειναι αυτη ? που θα βρουμε το 6288 να το δοκιμασουμε live τον χειρισμο ? θα ρωτησω και σε Tim center να δω τι παιζει

 

Δοκιμασε κανενα πλαισιο ,συνηθως εχουν για testing ,συσκευες .

Αν δεν εχουν ,αργα ή γρηγορα ,θα φερουν .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

:kill: - Fnac,Germanos δεν το εχουν σαν δοκιμη αλλα απλα ενα πλαστικο ομοιωμα στο ραφι ενω εχουν αλλα πιο φτηνα/απλα κινητα - τι τακτικη ειναι αυτη ? που θα βρουμε το 6288 να το δοκιμασουμε live τον χειρισμο ? θα ρωτησω και σε Tim center να δω τι παιζει

Media markt ισως...;)

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό με ένα updatε σε Nokia shop είσαι ok.

 

Όσο για την μπαταρία το ότι γραφει made in China δε σημάινει ότι δεν είναι Nokia. Και βέβαια είναι Nokia, και όχι μαϊμού!!

 

Ακόμα και το προηγούμενο κινητό που είχα (Nokia 6670) που το είχα πάρει από Nokia shop, η μπαταρία του Made in china ήταν! Και δεν είχα κανένα πρόβλημα..

 

Μάλλον έχεις δίκιο.:) Αλλά πραγματικά εμπιστεύεσαι την ΤΙΜ μετά απο όλη αυτή την κομπίνα?:worry: Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση στην ΤΙΜ με οποιοδήποτε τρόπο για να δω αν είναι μόνο αυτές οι αλλαγές που έγιναν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις δίκιο.:) Αλλά πραγματικά εμπιστεύεσαι την ΤΙΜ μετά απο όλη αυτή την κομπίνα?:worry: Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση στην ΤΙΜ με οποιοδήποτε τρόπο για να δω αν είναι μόνο αυτές οι αλλαγές που έγιναν...

 

Η Vodafone δεν έκανε την κομπίνα?:worry:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1643655#post1643655

Link to comment
Share on other sites

Paidia eleos OLES oi mpataries tis nokia ginonte stin kina pleon. Akomi kai ena kinito pou einai made in finland i bataria tou tha einai made in china. Spania tha vreite mpataries made in germany ktl

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Paidia eleos OLES oi mpataries tis nokia ginonte stin kina pleon. Akomi kai ena kinito pou einai made in finland i bataria tou tha einai made in china. Spania tha vreite mpataries made in germany ktl

 

Το 6288 κινητό που πήρα από alpha copy, η μπαταρία λέει... made in china!!! Οπότε σε όλους σας έτσι θα λέει. ;)

 

Επίσης το κινητό είναι άπαικτο!!! Το έχω μια μέρα στα χέρια μου. Όντως τζογάρει λίγο αλλά με το χρόνο το ξεχνάς. Αξίζει να το πάρετε όσοι το σκέφτεστε!!! Και το χρώμμα του είναι πολύ κυριλέ. :D

 

Η συσκευασία έρχεται με οδηγίες στα Ελληνικά, CD nokia PC suite, φορτιστής, hands-free, κάρτα 512mb mini/sd, το κινητό (lol), και την μπαταρία. :shifty:

:: kissonline.gr ::GREEK KISS ARMY == The hottest band in the world KISS!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...