Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6288


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα στην Τιμ στην Αμφιθεας και ειδα το κουτι του...ηταν σφραγισμενο.

 

οποτε λογικα πρεπει να κυκλοφορησε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 839
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πραγματικά πολύ ωραίο τηλέφωνο. Για εμένα που δεν έχω πάρει το 6280 και θέλω ένα καλό κινητό είναι ότι πρέπει πιστεύω. Το μόνο που με προβληματίζει είναι αυτό που λέτε για το μηχανισμό Slide. Είναι όντως τόσο χάλια ρε παιδιά;

 

Και κάτι άλλο. Ξέρουμε μήπως αν θα έχει "σωστό" ραδιόφωνο γιατί κάπου διάβασα ότι στο 6280 δε μπορείς να σώσεις σταθμούς και κάτι τέτοια...

All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ ωραίο τηλέφωνο. Για εμένα που δεν έχω πάρει το 6280 και θέλω ένα καλό κινητό είναι ότι πρέπει πιστεύω. Το μόνο που με προβληματίζει είναι αυτό που λέτε για το μηχανισμό Slide. Είναι όντως τόσο χάλια ρε παιδιά;

 

Και κάτι άλλο. Ξέρουμε μήπως αν θα έχει "σωστό" ραδιόφωνο γιατί κάπου διάβασα ότι στο 6280 δε μπορείς να σώσεις σταθμούς και κάτι τέτοια...

 

αν δεν ερθει φιλε μου δεν μπορουμε να πουμε τιποτα για τον μηχανισμο slide,πιστευω παντως να χει διορθωθει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο link http://www.planetes-mobiles.com/viewtopic.php?p=44231#44231 που έχει παραθέσει παραπάνω ο nervous, είναι ένας Gάλλος και έχει κάνει review μετά από χρήση του τηλεφώνου. Κάνω μια πρόχειρη μετάφραση των πρώτων εντυπώσεων του. Το μοντελο τοιυ παρεπιπτόντως είναι Made in Finland όπως είδα στις φωτογραφίες. Το λέω γιατί έχω διαβάσει εδώ, ότι όσα τα φτιάχνουν εκεί έχουν σχετικά καλύτερη ποιότητα.

 

Το 6288 επιτέλους έχει ποιότητα κατασκευής υψηλού επιπέδου και ξεχνάει τα μειονεκτήματα του μικρού αδερφού του (6280). Δεν "παίζει" ο μηχανισμός slide και τα πλήκτρα και τα κουμπιά στο μπροστινό μέρος είναι καταπληκτικά. Τα πλαστικά είναι εξαιρετικής ποιότητας. Στο άγγιγμα θυμίζει το w900i...ακόμα όμως και στα ίχνη που αφήνουν τα δάκτυλα.

 

Καλά νέα λοιπόν για την ποιότητα κατασκευής. Μάλλον θα είναι το νεο μου κινητό.

All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

Kαλα δεν το εχει παρει κανεις?Εγω παντως το ειδα στην τιμ...Απλαα δεν μποορουσα να το πιασω γιατι ηταν σφραγισμενο
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=FutureMobilePhone λέει ότι θα κυκλοφορήσει 14 Νοέμβρη. Πράγμα πιο πιθανό από το να έχει ήδη κυκλοφορήσει. Εδώ δεν υπάρχει καν στο ελληνικό site της ΝΟΚΙΑ. Και επίσης δεν ξέρω ακόμα το SAR του. Λέτε να είναι ίδιος με του 6280;
All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=FutureMobilePhone λέει ότι θα κυκλοφορήσει 14 Νοέμβρη. Πράγμα πιο πιθανό από το να έχει ήδη κυκλοφορήσει. Εδώ δεν υπάρχει καν στο ελληνικό site της ΝΟΚΙΑ. Και επίσης δεν ξέρω ακόμα το SAR του. Λέτε να είναι ίδιος με του 6280;

To κουτι που ειδα ηταν με ζελατινες..λες να ηταν αδειο μεσα?τι να πω..παντως μην κρινεις ενα κινητο ποτε θα ερθει απο την βονταφον..

Link to comment
Share on other sites

Απλά μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει τίποτα στο επίσημο ελληνικό site ακόμα και που στο http://sar.nokia.com/sar/index.jsp δεν υπάρχει το 6288.
All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

Απλά μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει τίποτα στο επίσημο ελληνικό site ακόμα και που στο http://sar.nokia.com/sar/index.jsp δεν υπάρχει το 6288.

Ειδα τωρα την διαφημιση στην τηηλεοραση της τιμ που το πουλαει..!

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει... :confused: Μήπως είπαν τιμή;

 

Edit: το βάλανε στο Online κατάστημα της microland...

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=5259&ct=90&la=1

χμμμ... 300 ευρώ μόνο;

All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα ρωτησει στην Τιμ δεν μου ειχαν πει ακριβα..καπου 320-340..δεν θυμαμαι ακριβως...:happy:
Link to comment
Share on other sites

re paidia kserei kaneis pote tha to ferei ayto to kiniti o ote?sto ote-shop iparxei mono to 6280....prepei na nai poli kalo!!k einai k teleio emfanisiaka!

 

simfwna me to site tis microland fainetai na xwraei mono 500 atoma ston katalogo?ayto isxiei?an nai meionektei enanti to 6280

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει... :confused: Μήπως είπαν τιμή;

 

Edit: το βάλανε στο Online κατάστημα της microland...

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=5259&ct=90&la=1

χμμμ... 300 ευρώ μόνο;

 

δεν υπαρχει ομως διαθεσιμο ακομα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

θα εχει ομως καλυτερο ηχο απο το 6233 η τουχαχιστον ισαξιο? απο φωτο ξερουμε τιποτα πως τα πηγαινει?
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

θα εχει ομως καλυτερο ηχο απο το 6233 η τουχαχιστον ισαξιο? απο φωτο ξερουμε τιποτα πως τα πηγαινει?

 

Φιλε μου αυτο δεν γινεται γιατι το 6233 εχει 2 ηχεια ενω τα 6280,6288 εχουν 1.:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν εχει καλο music player σε σχεση με το αντιστοιχο του W810i και αν ειναι σιγουρο οτι εχει δονηση και κανονικο ηχειο ασχετα απο το ποσο δυνατο ειναι. Κινητά οπως το 6103 εχουν μαπα ηχείο. Επισης μπορουμε να κανουμε καμία προβλεψη για το ποσο ανθεκτικο είναι το φινιρισμα του? ή σε κανα 2 μήνες το μαυρο θα γινει ασπρο?:worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι καπως νωρις για τετοιου ειδους ερωτησεις κι απο την στιγμη που δεν κυκλοφορει ελλαδα ακομα?συντομα θα εχουμε ολες τις απαντησεις που θελουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι καπως νωρις για τετοιου ειδους ερωτησεις κι απο την στιγμη που δεν κυκλοφορει ελλαδα ακομα?συντομα θα εχουμε ολες τις απαντησεις που θελουμε.

Ελλαδα εχει ερθει το κινητο απλα το εχει μονο η τιμ μεχρι στιγμης.

Εχω πει και συγκεκριμενη Τιμ που το ειχε εκεινη την ημερα δεν ειπα γενικα.

Link to comment
Share on other sites

παραξενο να εχει ερθει και να το εχει μονο η tim.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν το έχει καν η ΝΟΚΙΑ στο ελληνικό site της. Ούτε το SAR δεν ξέρουμε. Εκτός αν είναι ίδιος με του 6280...
All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

To exei kai i tim stin perioxi mou, einai gegonos. 324 euro mou eipan peripou. episis eipan oti tha antikatastisei to 6280. me to 6230 eixe ginei to idio?

Κι εγώ το είδα στην ΤΙΜ στην περιοχή μου και είναι πραγματικά πανέμορφο. Μοιάζει πολύ με το δικό μου (6280) αλλά μου φάνηκε πιό συμπαγές και δεν τρίζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...